Pažvelk į žydintį vandenį (0)

plakatas.zydintis vanduoLiepos 29 d., penktadienį, 17 val. Kauno marių regioninio parko direkcija kviečia užsukti į Girionių poilsiavietę. Bus puiki proga ne tik savaitgalį pradėti gamtoje, pasigrožėti Kauno marių kraštovaizdžiu, bet ir iš arčiau pažvelgti į žalias marių akis. Taip, vasarą šiltuoju metu jos būna ne mėlynos, o žalios. O kodėl žalios?

Galbūt jos žaliuoja iš pykčio dėl šiukšlinimo? Gal žalios jos yra simboliškai – kaip visi Kauno „Žalgirio“ fanai? O gal tai ateivių darbas? Nežinant tikrojo atsakymo dar ne tokių versijų galima prikurti…

Iš tikrųjų, žalią spalvą lemia gamtinis procesas, kuris turi specialų pavadinimą – eutrofikacija. Liaudyje šis terminas vadinamas tiesiog vandens žydėjimu. Turbūt daugelis jau ne kartą stebėjo šį reiškinį pakrantėje, ar net užuodė. Tik dar ne visi žino, kodėl marios ima žydėti, kas dėl to kaltas, kaip to žydėjimo išvengti. Ar galima žmogui drąsiai bristi į tokį vandenį – juk antys braido. Kokie pavojai slepiasi toje žalumoje? Šią misteriją išaiškinti padės Lietuvos gamtos fondo atstovai.

Specialia įranga bus imami ir tiriami Kauno marių vandens mėginiai ir vandeny vešintys dumbliai – bus galima pamatyti šiuos žaliai marias spalvinančius „menininkus“  iš labai arti. Čia pat bus aiškinamasi, kurie iš jų gali kelti pavojų Kauno marioms ir kitoms vandens ekosistemoms,  kodėl kartais dėl to marių žuvys ima plaukioti pilvais į viršų. Kartu bus ieškoma, kas dėl to kaltas, skaičiuojamos „nuodėmes“ marioms ir duodami įžadai jas mažinti.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: