Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose – daugiau kaip trisdešimt pažeidimų (2)

Sustabdyta vaizdo akimirka

Sustabdyta vaizdo akimirka

Vilniaus savivaldybei pavaldžiuose Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose Aplinkos ministerijos komisija nustatė 30 statybos, saugomų teritorijų reikalavimų pažeidimų, valstybinės žemės, miško užėmimo atvejų. Pasak aplinkos ministro, pažeidimus padariusiems asmenims bus surašyti reikalavimai juos panaikinti, o to nepadarius, bus ginamas viešasis interesas per teismą.

Tyrimo metu nustatyti 3 atvejai, kai statiniai pastatyti neturint jokio leidimo ir dar 30 galimų pažeidimų, kuriems išaiškinti reikės atlikti papildomus tyrimus: 19 tikėtinų pažeidimų Pavilnių RP ir 11 Verkių RP. Pastarieji susiję su teisės aktų nepaisymu arba netinkamu jų interpretavimu.

Aplinkosaugininkai nustatė, kad Pavilnių ir Verkių RP nesilaikyta Saugomų teritorijų įstatymo nuostatų, statant statinius statybos šlaituose ar greta jų sužalotos reljefo formos, pakeistas Vilniaus miesto bendrasis planas ir leista statyti gyvenamųjų namų kvartalus (Rasų g. 56 ir Rasų g. 56A) draustinyje. Pavilnių ir Verkių RP direkcija leido piliečiams asmeniniais tikslais tvarkyti valstybinę žemęgreta nuosavybės teise turimų sodybų sklypų. Įrengti užtvarai greta įvažiavimų į privačius sklypus, taip užtveriant valstybinį mišką ir valstybinę žemę.

„Žmonės, įsigeidę gyventi draustinyje, turi suprasti, kad bus apsupti ne tik gamtos grožio, bet ir saistomi draudimų, kurie taikomi tam, kad šioje saugomoje teritorijoje esantys aplinkos elementai būtų kuo mažiau paveikti išorinių veiksnių. Akivaizdu, kad pastarieji Aplinkos ministerijos sistemos pareigūnų nustatyti pažeidimai negalėjo atsirasti be Pavilnių ir Verkių RP direkcijos žinios. Todėl, nors darbo grupės išvadose toks pasiūlymas ir neįrašytas, bet vis dar kyla diskusijų: gal parkai turėtų būti Aplinkos ministerijos, o ne savivaldybės dispozicijoje“ – spaudos konferencijos metu sakė K. Trečiokas.

Darbo grupė siūlo Vyriausybės atstovui Vilniaus apskrityje įvertinti atsakingų Vilniaus miesto savivaldybės pareigūnų, asmenų veiksmus ir pasiūlyti taikyti atitinkamą atsakomybę. Savavališki statiniai turės būti nugriauti arba įteisinti. Vis dėlto aplinkos ministras priminė, kad savavališkai pastatytų statinių įteisinimas galimas tik esant įstatymų numatytiems atvejams, tačiau tai visuomet yra labai brangus ir ilgas procesas.

 

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: