O. Strikulienė. Kodėl mes ne čekai, britai, lenkai ar vengrai? (19)

Blogspot.com nuotr.

Blogspot.com nuotr.

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas, sveikindamas čekus su Kalėdomis, pavadino iš arabų kraštų plūstančius emigrantų srautus ne spontanišku judėjimu, bet organizuota invazija į Europą. Nes didžiuma tų bėglių – ne suvargusios moterys, vaikai ar seneliai, bet sveiki, jauni, vieniši vyrai.

„Keista, kodėl šie vyrai neapsiginkluoja ir neina atkovoti savo šalių laisvės iš „Islamo valstybės“, – stebėjosi M. Zemanas. Anot Čekijos prezidento, jauni musulmonai vyrai, bėgdami kaip bailiai, tik stiprina „Islamo valstybę“.

Ar taip pasakytų Dalia Grybauskaitė?

Retorinis klausimas. Ar drįstų taip atvirai pareikšti savo nuomonę Dalia Grybauskaitė? Netgi prieš Kalėdas, kai visi esame apimti labdaringojo gailesčio. Pavyzdžiui, taip. Karingai. Tarsi bylotų apie kokį nors jai neįtikusį ministrą ar valdininką. Vietinį. Tarkime, su keliomis promilėmis: „Tie bailiai, sprunkantys iš savo tėvynių, Europai yra ne prie ko. O Lietuvai – ypač. Visus tikrinti su melo detektoriumi. Nes Lietuvai pakanka ir savų socialiai remtinų piliečių. Tad kam mums vazotis su bailiais zuikiais? Su dezertyrais? Neginančiais savo motinų, tėvų? Apgręžt atgal. Žengte marš atgal į Siriją. Nesiseilėjant. Tegul organizuoja šauktinių kariuomenę. Tegul ima šautuvus ir savo kraštus gina. Lietuva jiems ne prie ko.“

D.Grybauskaitė taip niekada nepasakys, nes yra lietuvė. O Lietuva Europos Sąjungoje – pati nuolankiausia šalis. Nė karto garsiai neklyktelėjusi. Tad labiau tikėtina, kad M. Zemano kalėdinę kalbą viešai pavadintų politiniu akibrokštu. Ir leistų suprasti ES galingiesiems, kad ne, mes, lietuviai, niekada taip nesielgsime. Mes esame labai klusnūs. Todėl šiomis dienomis norėtųsi savaip pritaikius pasaką apie kalifą Gandrą mutuotis ne į gandrą, bet į čeką. Iki šiol neatsisakiusį savo kronos. Ir nebijantį pareikšti, ką čekai viešai galvoja apie pabėgėlius.

Ar Lietuva statytų tvorą?

Saugiau būtų atsidurti ir Vengrijoje. Įtvirtinusioje savo Konstitucijoje viršenybę prieš ES įstatymus. Turinčioje premjerą Viktorą Orbaną. Nebijantį pareikšti, kad „musulmonų antplūdis kelia pavojų Europos saugumui ir šio žemyno krikščioniškajai tapatybei“. Lietuva visomis progomis akcentuoja, kad yra krikščioniška šalis. Tačiau visiškai nesijaudina dėl realios grėsmės krikščioniškajai tapatybei. Matyt, suvokia ją kaip bažnyčios stogą. Jei stogas ne kiauras, čerpės nekrenta, krikščioniškajai tapatybei grėsmės nėra. Savotiškas paradoksas. Lietuvis vienu metu sako, jog jis tas pats. Ir nė kiek nesijaudina dėl grėsmės, kad tuoj nebus tas pats. Bus laipsniškai suarabintas ar tiesiog išderintas. Nes kai atakuojama tapatybė, nepadės jokia haubica. Vengrija šį opų klausimą išsprendė taikiai, bet energingai. Kaip ūkininkai, ginantys nuo šernų savo pasėlius. Užsibarikadavo nuo pabėgėlių sienomis. Nes šalies politikų priedermė – saugoti savo valstybę ir jos piliečius.

Ar taip pasielgtų Lietuva? Niekada! Mes galime pasistatyti tik skulptūrą–vamzdį. V. Orbanas, jei būtų Lietuvos politikas, seniai būtų išvadintas priešiškoms valstybėms dirbančiu radikalu. Apskųstas VSD ir Generalinei prokuratūrai. Už savavaldžiavimą, Lietuvos vardo juodinimą ir pabėgėlių ašaras. Jei per naktį, padedamas piliečių, sunarstytų iš spygliuotos vielos sieną, prie jos susirinktų visi liberalūs raudotojai. Su žirklėmis rankutėse. Su D. Grybauskaite priekyje. Kritikai sukritikuotų, kad vielos neestetiškai sunarstytos. O visi politikai baisėtųsi, ką pasakys Briuselis. Ir atsiprašinėtų per sieną besikabarojančių arabų. Palūkėkite, neplėšykite kelnių. Tuoj pakviesime metalo supirkėjus ir jie tą spygliuotą baidyklę išmontuos. Atleiskite už kelioms valandoms sutrukdytą invaziją.

Jei turėtume savo Beatą, suvalgytume

Ar Lietuva galėtų taip pasielgti kaip Lenkijos premjerė Beata Šydlo (Beata Szydlo). Pabėgėlių klausimu pareiškusi, kad „Lenkijos vyriausybei svarbiausias prioritetas yra lenkų saugumas“. Drįsusi sukritikuoti ES programą, primetančią ES valstybėms narėms pabėgėlių kvotas. Anot B. Šydlo, kai kurios Bendrijos narės naudojasi šia programa, kad užkrautų pabėgėlių naštą kitoms šalims. Jokiais savo veiksmais nepaskatinusioms masinio žmonių bėgimo iš Sirijos ar Irako.

Jei B. Šydlo būtų Lietuvos premjerė, jai vos grįžus iš Briuselio būtų surengta apkalta. Nes Briuselį įžeidė. O mūsų europarlamentarai pavymui atsiųstų bauginamą raštą – „ak, kaip taip galima elgtis? Prieš visą Europą apsijuokėme!“

Na, ir kas? Apsijuokia tik klusnučiai. Jų niekas nepastebi, nes lengvai prognozuojami. Su viskuo sutiks. O Lenkija, įstojusi į ES, vis vien išliko savo nuomonę turinčia valstybe. Neatsisakė savo valiutos, todėl lietuviai tęsia į Suvalkus ekskursijas, kad pigiau apsipirktų. Gėdinga, mus žeminanti situacija, bet ne mes, o mūsų valdžia taip pasistengė. Kad lietuviai skuostų į Lenkiją dėl pigesnio sviesto ar tualetinio popieriaus ritiniuko. Lenkija drįso apriboti ir dirbamos žemės nuomą užsieniečiams. Todėl lenkų ūkininkai nenuvaromi nuo savos žemės. Užsieniečiui ten įsigyti dirbamos žemės hektarą – misija beveik neįmanoma. Nes lenkai prikūrė įvairiausių saugiklių. Tai įrodymas, kad ir būnant ES valstybe nare galima taip laviruoti, kaip saviškiams saugiau ir geriau. Galų gale savaip laviruoja ir Danija. Kad klestėtų danų ūkiai. Taip pat neatsisako ir savo kronos.

Briuselis daug bailesnis, nei atrodo

Pavydėti galima ir Jungtinei Karalystei. Premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) reikalauja iš naujo peržiūrėti ES sutartį. Jei ES šalims narėms nebus suteikta daugiau veikimo laisvių, britai ketina išstoti iš ES. Aišku, D.Kamerono žadamas referendumas dėl britų išstojimo iš ES yra veikiau gerai apgalvotas ir pasvertas šantažas. Nes referendumas numatytas 2017 metais. Briuselis jo jau dabar bijo, todėl bus nuolankesnis. Be to, yra laiko išlaikyti gražų veiduką ir ryžtis nuolaidoms. Išvada – kiekviena šalis, gindama savo specifinius interesus, imasi ir specifinių priemonių. Vengrai stato tvoras. Lenkai, čekai, švedai, britai ir t.t. neatsisako savo valiutos. Švedai jau dalį pabėgėlių išprašo. Pretekstas – pritrūko vietų apgyvendinti. Ar švedai Briuselio puolami? Nė kiek. Su Vengrijos tvoromis taip pat jau susitaikė. Tad ir britai tikrai išsireikalaus didesnės veikimo laisvės ir mažiau primestinių prievolių. Tarkime, Briuselis diplomatiškai nepastebės, kad britai sustiprino savo sienų kontrolę. Ar apribojo socialines išmokas ES migrantams. Nes jei iš ES pasitrauktų Jungtinė Karalystė, ji nei politinės, nei ekonominės izoliacijos vis vien nepajustų. Londonas iš žemėlapio nedingtų. Europiečiai vis vien svaigtų dėl Anglijos monarchijų skrybėlaičių. Tik spontaniškai prasidėtų Bendrijos byrėjimas.

O Lietuva ar bent kiek ginasi? Tarkime, viešai kleketuoja, kad pripažįsta tik tradicinę šeimos sampratą. Ne. Bijo, kad bent kiek atviriau karktelėjus ES subyrės. Lietuva paklius į ES istoriją kaip niekada nepastačiusi tvoros. Nei tikros, nei simbolinės. Kad apsaugotų savo kraštą nuo mūsų Tautai pražūtingų įtakų. Nors būti mažam, todėl pažeidžiamam – tai irgi specifinė mūsų valstybės savybė. Tik mūsų politikai nesugeba šia specifika vykusiai pasinaudoti. D. Kameronas, V. Orbanas ar M. Zemanas tą specifiką kaipmat išryškintų. Tarkime, išsireikalautų, kad į mažąsias ES valstybes nebūtų atsiųsta nė vieno bėglio. Nes jau patys bėgame. Su lagaminais.

Galima pavydėti ir prancūzams. Ne politikų, bet piliečių sugebėjimo susitelkti. Viešai reikšti protestus. Galima pavydėti to gyvybingumo, kai prancūzai, ką tik patyrę džihadistų atakas, vis vien neišsigąsta. Ir nebijo ginti savo vertybių. To specifinio prancūziškumo, kai žmogus laisvai piktinasi, be baimės švenčia ir be baimės protestuoja. Net arabams galime pavydėti. Nes mes niekada nesiryžtume sąmoningai apgalvotai Europos invazijai. Nes mes, lietuviai, gimėme su baime ir gyvename su baime. Nubėgtume iš Vilniaus iki Grigiškių – ir išsigąstume. Gal ne taip padariau?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

19 komentarų

 1. Diedas:

  Pastarajį dešimtmetį pagrindiniuose internetiniuose portaluose šimtais publikuojami Lietuvą ir lietuvius žeminantys straipsniai prasismelkia ir į “Alką”
  Apmaudu, kai esu žeminamas dėl to,kad gimiau lietuviu. Apmaudu, kad iš suktai pasirinktos pozicijos esu lyginamas su čeku, vengru, prancūzu ir daroma išvada kad aš blogesnis ir kad mūsų valstybė prastesnė už kitas.
  Aš esu toks koks esu. Kitoks nebūsiu, nesiruošiu keistis ir šokt pagal kažkieno dūdelę ar tūpčiot pagal balalaiką.
  Aš didžiuojuosi savo tautybe ir tikrai nepulsiu kovot su kažkokiomis dirbtinai išpūstomis žydromis ir musulmoniškomis problemomis. Realiai tai lašas jūroje,dėl kurio neverta kvaršint galvos.
  Kažkam naudinga, kad Lietuvoje žmonės gyventų ne savo,o svetimais rūpesčiais.
  Aš didžiuojuosi savo valstybe ir jos pareigūnais.
  Rugsėjo mėnesį skrendant iš Amsterdamo į Vilnių, Šipholio aerouoste mačiau staliuką su užrašu “imigrantų registracija”.
  O nusileidus Vilniuje, buvo ne staliukas, o pasų kontrolė prie trapo.
  Pasieniečiai operatyviai patikrino dokumentus ir tyliai, be emocijų išsivežė du tamsaus gymio piliečius neturėjusius nei Lietuvos nei šengeno vizos.
  Į Lietuvą jie nepateko.

 2. p a v I d O l ė Juzė:

  Kai politikai apsimeta nesusivokiančiais kvaileliais, ar tai mūsuose vadinama diplomatija?
  Buvo labai teisingai paskaičiuota – Europą reikia „imti” jau pirmuoju „smūgiu”, nes yra pavojus, kad vėliau atsikvošės ir raumeningų vyrukų pulkų taip lengvai ten netransportuosi… Todėl jų ryžtas bet kokia kaina įvykdyti užduotį – įeiti ir vykti į tikslinę vietovę – buvo nedviprasmiškai įrašytas jų veiduose, riksmuose, laikysenoje pasienyje.
  Taigi, įsiveržė jėga ir… išnyko, ištirpo. Nes jiems pareigūnų nei savanorių pagalbos nereikėjo. Ji tik kliudytų. Jie tiksliai žinojo, kur ir kaip judėti…
  Gal visai ne iš kvailumo būtent šie, pirmieji, demonstravo turintys pilnas kišenes banknotų bei prašmatnius telefonus… Tik pasų neturėjo. Mat, pasus tikslingai grobė jūra. O banknotais ar telefonais jūra nesidomėjo…
  Privalome priimti jų krikščionis. Jei dar pajėgtume – tai ir ne tik juos. Bet neturime teisės būti žiopli ir kvaili. Juolab, kai nežinai, ar ne Kremliaus planą klusniai vykdai.
  Gal kažko nepagaunu, tačiau man keista, kad nemažai jų taip neblogai rusiškai moka. Į Rusiją jie visai nenori, tačiau kažkas juos būtent rusų kalbos išmokė…
  Kyla toks nekaltas klausimėlis: Ar jie bus apgyvendinti palei Baltarusijos pasienį? Arba Klaipėdoje bei kt. miestuose, kur buvo apgyvendinti ir dar tebėra iš Rusijos suvežti gamyklų darbuotojai?

 3. Žemyna:

  Klausiau laidos apie praktines mokymo bei integracijos įvairialypes problemas.
  O ką, jeigu jų mokymui pasitelktume uždaromas provincijos mokyklas bei atleidžiamus mokytojus? – Būtų ir patalpų jiems mokytis (su visomis mokymo priemonėmis), ir atleidžiamų mokytojų klausimas išspręstas. Prie to dar prijungus profesinio mokymo klases…
  Gal net ir vienos kitos mokyklos uždarymo klausimą kol kas atidėtume? O tada, žiūrėk, ūgtelės ir mūsų mažyliai, užpildys mokyklėles?

 4. Aistis:

  Lietuva dabar ishgyvena suslavejusio Jogailos isdavikiskus laikus. Liudna , bet po 600 metu istorija kartojasi: Lietuvos valdove visai panasi i suslavejusi JOgaila, del garbes ir “pripazinimo” vergiskai atidavusi EUROSAJUNGAI visas Lietuvos aukso atsargas, sunaikino Lietuvos valstybingumo simboli -LITA, pasirase Lietusov zemiu svetimtauciams ishpardavinejimo dekreta…visai kaip JOgailos laikais atvere visas Lietuvos sienas kitatauciu okupacijai, net siuntineja kvieslius Lietuvon arabisku teroristu( tik ju Lietuvoje ir betruko!). Vergiskasis sindromas taip iauges i lietuviu tautos smegenis, 600 metu nugirdytas – zydu alkoholiu. Lietuviai, nustokite gere del musu vaiku ateities, del musu sveiku smegenu ishlikimo!!! Geda pries visa pasauli, kad mes didziausi alkoholikai pasaulyje. Ar isivaizduojate, kad per tuos 600 metu alkoholinio nuodijomo net 25 lietuviu kartos viena kitai gilino ir gilino alkoholizma LIGI PAT SIU DIENU. Nebegersime – geresnius- PROTINGESNIUS vadovus ishsirinksime, geriau pradesime gyventi. iR NEBEREIKES DAIRYTIS I PROTINGESNIUOSIUS VENGRUS …AR CEKUS.

  • Diedas:

   Būtų čia delfis, galvočiau trolio komentaras. Kremlius sugalvojo akciją,paskelbdamas lietuvius didžiausias girtuokliais pasaulyje, žiopliukai užkibo ir kvaksi ant kiekvieno kampo.
   Juokingiausia šius akcijos dalis ta, kad tuo pat metu Latvijos žiniasklaidoje buvo triūbijama apie pasaulinius alkoholokus latvius, estijos medija kas diena tą patį kartojo apie estus. Mes net tarp prizininkų nepakliuvom.
   informacinio karo sąlygomis viskas įmanoma.
   Jeigu nori pamatyt tikrai prasigėrusią šalį, kur girtuoklystės tradicijas puoselėja valdžia, aplankyk Rusiją. Tada nustosi mus vadint girtuoliais.
   Jeigu nori pamatyt tikrą musulmonų antplūdį, aplankyk Maskvą. Tada užmirši muslimų okupuotą Europą.

 5. Aistis:

  Alko svetaines vadovus ir Romuvos tautines religijos Krivius, kvieciu siuos metus skelbti LIETUVIU TAUTOS GELBEJIMO NUO ALKOHOLIZMO METAIS!!!

 6. Aušrius:

  Rusai žinoma, geria per daug. Ypač jei tų rusų akyse nesi matęs ir pažįsti juos tik iš propagandos kuriamo įvaizdžio. Iš tikrųjų rusų tarpe yra daug ir visai negeriančių žmonių, ir saikingai išgeriančių – žmonės kaip žmonės. Kaip ir lietuviai. Štai jei tikrai norit pamatyti kaip tauta geria, atvažiuokit savaitgaliui į Angliją! Visoje Anglijoje penktadienio vakarą būna užtvindyti tie jų pub’ai ir visų miestų centrinės gatvės būna pilnos girtų žmonių. Jaunų, senų, vyrų, moterų… Visiškai pritariu Aisčio siūlymui garsiau kalbėti ir apie blaivybės propagavimą Lietuvoje. Tik, Aisti, nepatingėkit paspausti dviejų klavišų ir persijungti lietuvišką raidyną. Labai jau nelietuviškai atrodo.
  O štai dėl musulmonų antplūdžio, tikrai Maskva darosi panaši į Londoną, Mančesterį ar Birmingemą. Tik Rusijoj spalvų paletė ne tokia marga. Tai yra visos baltosios rasės nelaimė – mes nebesiveisiam ir esam mirštanti rasė.

 7. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Citata: “Nė karto garsiai neklyktelėjusi. ” Matomai Olava Strikuliene negirdejo, kaip ponia Grybauskaite klyke ir ieskojo, kam cia apdovanojima iteikus uz valstybines paslapties nutekinima! Ir apdovanojo…. sugrazino i pareigas, matomai vykde nurodyma.
  O apie Briuseli….. tai patys briuselistai niekaip nesusitvarko su Molenbeko rajonu, kur gime ir auge…. suorganizavo Paryziaus teroristini akta, o Ollande…. nebego bomborduoti Briuselio, taciau skubejo kristi po kojomis putinui ir nuskrido bomborduoti Sirijos! O va cia prancuziska ismintis! Briuselistai nekalti! Tai va toks komunistinis vadovavimas is briuselio….taigi ponia komunistine partskola tam vadovavimui ir paklusta. Valstybiu naikinimas sena komunistpalaikiu svajone.

 8. Atgalinis pranešimas: Kodėl mes ne čekai, britai, lenkai ar vengrai? | Versijos

 9. Bartas:

  Mes niekada nebūsim nei vengrai, nei lenkai, čekai ir t.t. Mūsų Tautoje dauguma yra baudžiauninkai (paskutiniai EU “apkrikštyti” ir tapę baudžiauninkais, paskutiniai, maskovijos caro, paleisti iš baudžiavos, ne per seniausia ištrūkę iš rasijos) , o sulaužytas Tautos stuburas gyja labai lėtai.
  Kraujuje įaugęs tarnystės bruožas ne per vieną dieną praeina. Lietuvos valdžia , tai Tautos atspindys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: