Pasaulinė naftos kaina nukrito iki mažiau nei 37 dolerių už barelį (0)

„Minijos nafta“ nuotr.

„Minijos nafta“ nuotr.

Išankstinė „Brent“ naftos kaina 2016 metams Londono ISE biržoje nukrito iki 36,98 dolerių už barelį.

Pirmą kartą nuo 2008 metų gruodžio kaina tapo mažesnė nei 37 doleriai už barelį.

Amerikiečių naftos WTI 2016 metų sausiui kaina nukrito iki 34.94 dolerių už barelį ir tai mažiausia kaina nuo 2009 metų.

Naftos kainos pastebimai ėmė kristi nuo praėjusios savaitės. Priežastimi tapo OPEC (The Organization of the Petroleum Exporting Countries) – tarptautinė organizacija, jungianti naftą eksportuojančias valstybes) narių gruodžio 4 dienos susitikimas, kurio metu daugiausiai išgaunančios šalys nesutiko mažinti gavybos, dėl ko būtų ėmusi kilti kaina. Didžiausias naftos kainos mažinimo žaidėjas yra Saudo Arabija – daugiausia naftos išgaunanti šalis. Šiuo metu rinkoje yra naftos perteklius.

Be kita ko, kitų metų pradžioje į rinka turėtų išeiti Irano nafta. Šaliai pastaruosius metus buvo taikomas embargas, kuris pamažu panaikinamas. Prognozuojama, kad kaina ir toliau mažės

Tokie veiksniai, kaip manoma, turėtų išstumti mažąsias naftos gavybos šalis, kaip Venesuela ar Nigerija. Kyla grėsmė ir Rusijai, kurios didelė dalis ekonomikos priklauso nuo žaliavų kainų.

Naftos kainos kritimo fone smunka ir rublio vertė: pirmadienį doleris kainavo truputį daugiau, nei 70 dolerių, o euras – virš 77.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: