Lietuva remia Prancūzijos pasiryžimą suaktyvinti kovą prieš Islamo valstybės teroristus (1)

A. Pliadžio nuotr.

A. Pliadžio nuotr.

Penktadienį, lapkričio 4 dieną, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, susitikęs su Prancūzijos ambasadoriumi Lietuvai Filipu Žento informavo, kad Lietuva remia Prancūzijos pasiryžimą suaktyvinti kovą prieš taip vadinamos Islamo valstybės teroristus.

„Esame pasirengę pagal galimybes prisidėti palengvinant naštą Prancūzijos pajėgoms“, – sakė ministras J. Olekas.

Prancūzijos ambasadorius pabrėžė, kad Paryžius sveikintų didesnį Lietuvos įsitraukimą į operacijas Malyje ar Centrinės Afrikos Respublikoje, skelbiama pranešime spaudai.

Ministras J. Olekas ambasadorių informavo, kad Lietuva svarsto galimybę padidinti Lietuvos karių dalyvavimą Jungtinių Tautų operacijoje Malyje, atsiliepdama į Prancūzijos prašymą aktyvuoti Europos Sąjungos Lisabonos sutarties 42.7 straipsnį dėl paramos kovoje su terorizmu.

Seimui yra pateiktas mandato dėl Lietuvos karių dalyvavimo tarptautinėse operacijose 2016–2017 m. projektas, kuriame buvo numatytas iki 20 Lietuvos karių dalyvavimas Jungtinių Tautų operacijoje Malyje.

Pasak ministro, Seimas svarstys naują siūlymą padidinti šį skaičių iki 40.

Šiuo metu Europos Sąjungos mokymo misijoje Malyje (angl. EUTM Mali) tarnauja trys Lietuvos kariai – iš jų du kariniai instruktoriai Koulikoro mokymo centre ir vienas karininkas – Bamake veikiančiame misijos štabe.  Šioje operacijoje Lietuvos kariai dalyvauja nuo 2013 m. pavasario.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: