Policija perspėja apie laukinių gyvūnų žiemos migraciją (0)

ing-animal.blogspot.com nuotr.

ing-animal.blogspot.com nuotr.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais prasideda laukinių gyvūnų žiemos migracija, kuomet dideli kanopiniai žvėrys (briedžiai, stirnos, šernai) iš savo vasaros ganyklų grįžta į žiemos buveines – didžiuosius miškus, dažniausiai kirsdami kelius, kuriais važiuoja transporto priemonės, ir tai sukelia susidūrimo grėsmę.

Dažnai vairuotojai pamiršta Kelių eismo taisyklių reikalavimus, taikomus susidūrus su laukiniu gyvūnu. Tad primename, kad eismo įvykis – tai Kelių eismo taisyklių pažeidimas, nulėmęs kitiems asmenims priklausančių transporto priemonių, krovinių, kelio ir kitų įrenginių arba kitokio turto sugadinimą (apgadinimą). Taigi, jeigu joks turtas, priklausantis kitiems asmenims, apgadintas nebuvo – apie tokį įvykį pranešti policijai nėra būtina. Tačiau, jeigu sugadintas bet koks kitas turtas, apgadinti kelio ženklai, atitvarai arba kitokie kelio elementai, jeigu buvo sužeistas arba nugaišo gyvūnas – vairuotojas privalo telefonu pranešti policijai apie eismo įvykį ir vykdyti pareigūnų nurodymus. Nugaišusiu gyvūnu pasirūpina aplinkosaugininkai ir medžiotojai.

Atkreipiame dėmesį, kad pavojingose vietose esantys kelio ruožai būna pažymėti kelio ženklais „Laukiniai gyvūnai“, įspėjančiais apie didelę tikimybę, kad per kelią gali judėti laukiniai gyvūnai. Patariame tokiuose ruožuose sulėtinti greitį, kad atsiradus kliūčiai, bet kuriuo momentu galėtumėte tinkamai reaguoti į iškilusį pavojų, suvaldyti automobilį, prireikus – sustoti. Stebėkite kelkraščius – dažniausiai gyvūnai į važiuojamąją kelio dalį įbėga būtent nuo kelio krašto. Jeigu pastebėjote kelkraštyje stovintį gyvūną – važiuokite pro jį lėtai ir atsargiai, nemirksėkite tolimosiomis žibintų šviesomis, nenaudokite garsinio signalo – apakinto ir išgąsdinto gyvūno elgesys gali būti pavojingai nenuspėjamas.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia vairuotojų dėmesį į tai ir prašo saugotis laukinių gyvūnų, ypač važiuojant užmiesčio keliais anksti ryte, sutemus, esant blogam matomumui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: