Spalį pirmą kartą pasirodys spektaklis apie Vytautą Kernagį (1)

spektaklis „Baltas sodininkas“

spektaklis „Baltas sodininkas“

Spalį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos teatrų scenose debiutuos spektaklis „Baltas sodininkas“ apie šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio gyvenimą. Spektaklį režisuoja Vytautas V. Landsbergis, o legendinį kūrėją teatro scenoje įamžins du aktoriai – Ainis Storpirštis ir Vidas Petkevičius.

Pasak režisieriaus Vytauto V. Landsbergio, V. Kernagio ir teatro gerbėjams bus pristatytos dvi pjesės „Baltas sodininkas“ interpretacijos. Žiūrovai scenoje išvys dvi maestro V. Kernagio puses, kuomet du skirtingų kartų ir manierų aktoriai įkūnys spalvingus maestro gyvenimo etapus bei įvairiapusę V. Kernagio pasaulėžiūrą.

„A. Storpirštis yra labiau bravūriškas, revoliucingas, chuliganiškas, estetinis novatorius – toks jaunystėje buvo ir V. Kernagis. O V. Petkevičius savo ruožtu įkūnija jau kitokį – tam tikrą išminties ir sielos atvirumo lygmenį pasiekusį maestro. Spektaklis tuo ir bus patrauklus, kad žiūrovui norėsis pamatyti abi versijas – „kluoniškesnę“ ir aštresnę Ainio bei minkštesnę, jaukesnę, ramesnę Vido“, – sako V. V. Landsbergis.

V. V. Landsbergio teigimu, tam tikra prasme šis spektaklis bus ne tik apie maestro – anot jo, nuolatinė priešprieša tarp sceninės kaukės ir tikrosios asmenybės yra patirtis, kurią, režisieriaus žodžiais, išgyvena ir kaip savo kryželį neša kiekvienas menininkas. Todėl V. V. Landsbergis teigia, kad stebėdamas talentingų aktorių įkūnijamą V. Kernagį kiekvienas kūrėjas jame galės įžvelgti save.

Spektaklio prodiuseris, Vytauto Kernagio fondo vadovas Vytautas Kernagis pažymi, kad tai ne pirmas jo ir V. V. Landsbergio kartu vykdomas meno projektas – anksčiau drauge buvo organizuotas „Arklio Dominyko pasakų festivalis“, vasaros stovyklos vaikams.

„Spektaklis teatro scenoje – dar vienas svarbus žingsnis įamžinant maestro atminimą. Esu tikras, kad V. Kernagio kūrybos ir asmenybės gerbėjai įvertins progą iš šono pažvelgti į jo gyvenimą, suvaidintą talentingų aktorių. Tokie projektai padeda ne tik prisiminti maestro vardą, bet ir skleidžia jam svarbias vertybes“, – sako V. Kernagis.

Spektaklio „Baltas sodininkas“ premjeros spalio 17–18 d. įvyks Vilniaus Nacionalinio dramos teatro mažojoje salėje, spalio 22–23 d. – „Kultūros fabrike“ Klaipėdoje, spalio 28–29 d. – Nacionaliniame Kauno dramos teatre. Bilietais į spektaklius prekiauja „Tiketa“, taip pat bilietus galima įsigyti teatrų kasose.

Vytauto Kernagio fondas įsteigtas 2008 m., siekiant išsaugoti maestro atminimą, vykdyti naujų kūrybinių idėjų sklaidą ir organizuoti pagalbą sergantiems onkologinėmis ligomis. Per septynerius veiklos metus fondas jau įgyvendino per 50 įvairių projektų.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Vieną kartą šovė galvon klausimas: O tada, kai Spaudos rūmus apsupo tankai, o jis stovėjo ant pakylos ir dainavo – kažin, ar kas nors buvo jam bent liemenę parūpinęs? Juk patys apie save negalvojome?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: