Ketinama rengti naują referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės (0)

nikolia-stardzen-anglija.lt-nuotr

Škotijos ministrė pirmininkė Nikolia Stardžen | anglija.lt, nuotr.

Škotijos nacionalinė partija (SNP) ketina surengti naują referendumą dėl nepriklausomybės. Apie tai pranešė partijos lyderė ir Škotijos ministrė pirmininkė Nikolia Stardžen (Nicola Sturgeon).

Kada gali būti surengtas antras referendumas dėl nepriklausomybės SNP paskelbs manifeste prieš ateinančiais metais įvyksiančius Škotijos parlamento rinkimus. Tačiau N. Stardžen pabrėžė, kad referendumą rengtų tik tuomet, jeigu būtų įsitikinusi, kad dauguma Škotijos gyventojų referendume balsuotų už nepriklausomybę. Opozicinės partijos, savo ruožtu, jau apkaltino N. Stardžen sulaužius jos pačios duotą pažadą referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės rengti „kartą per gyventojų kartą“.

Praėjusių metų rugsėjo 18 d. įvykusiame referendume 55 proc. škotų balsavo prieš nepriklausomybę, o jai pritarė 45 proc. balsavusiųjų. Tačiau nuo tada SNP populiarumas smarkiai išaugo ir gegužę įvykusiuose Jungtinės Karalystės parlamento rinkimuose ji laimėjo 56 iš 59 Škotijai skirtų vietų Bendruomenių Rūmuose.

Dėl to išaugo spaudimas N. Stardžen išreikšti jos poziciją dėl antro referendumo prieš spalį Aberdeene vyksiantį partijos suvažiavimą.

Prakalbo apie naują referendumą dėl Škotijos nepriklausomybės
„Mūsų manifeste bus nurodyta, kokiomis aplinkybėmis ir kada būtų verta rengti antrąjį referendumą“, – pabrėžė N. Stardžen.

„Tačiau tai būtų tik mūsų pasiūlymas. Tuomet Škotijos žmonės turės nuspręsti – šių rinkimų ar būsimų rinkimų metų, ar jie nori balsuoti už mūsų manifestą. Ir jeigu būtų rengiamas naujas referendumas dėl nepriklausomybės – po penkerių ar dešimties metų, viskas priklausys nuo Škotijos gyventojų, ar jie norės ar nenorės vėl balsuoti dėl nepriklausomybės. Taigi, bet kurioje stadijoje dėl to spręs Škotijos žmonės, o ne politikai“, – sakė Škotijos lyderė.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: