Nelaisvėje gimęs erelis Kaunas jau laisvėje ieško sau poros (1)

Aplinkos min. nuotr.

Aplinkos min. nuotr.

Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai, atvykę į Kupiškio rajoną, į laisvę išleido savo augintinį kilnųjį erelį Kauną. Jis šiame zoosode gimė praėjusių metų gegužę.

Kauno paleidimas į laisvę, kaip sakė jo „palydose“ dalyvavęs aplinkos viceministras Algirdas Genevičius, – svarbus žingsnis siekiant atkurti kilniųjų erelių populiaciją Lietuvoje.

Mūsų šalyje kilnieji ereliai jau nuo 1976 m. yra ties išnykimo riba, jie įrašyti į Lietuvos raudonąją knygą.Vienas iš būdų rūšiai išsaugoti – zoologijos sode šiuos paukščius įveisti, paauginti, o vėliau paleisti į laisvę.

Erelis Kaunas išleistas Kupiškio apylinkėse, Mirabelio miške, apie 10 km nuo tos vietos, kur prieš dešimtmetį buvo rastas jo tėvas. Šis buvo perduotas Lietuvos zoologijos sodui, kur jo jau laukė patelė. Abu paukščiai tiko vienas kitam į porą. Ši pora jau išperėjo penkis stiprius ir sveikus jauniklius. Keturi atiduoti Rygos, Talino, Deigne (Belgija) ir Čekijos zoologijos sodams. Beje, kilnieji ereliai nelaisvėje itin sunkiai veisiasi.

Mirabelio miške Kaunas neturėtų jaustis vienišas. Čia pastebėti keli kilnieji ereliai. Todėl gamtininkai tikisi, kad Kaunas ras savo porą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: