Kadenciją baigianti Vilniaus savivaldybė planuoja remontuoti Žaliojo tilto skulptūras (5)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė planuoja rekonstruoti Žaliojo tilto skulptūras. Vykdant viešojo konkurso procedūras, jau paskelbta rekonstrukcijos techninė specifikacija, rašoma savivaldybės tinklapyje.

Žaliasis tiltas su 4 skulptūromis yra pripažintas valstybės saugomu objektu, todėl visi darbai turės būti suderinti su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos. Vilniaus miesto savivaldybė organizuos rekonstrukciją, nes dabartinė visų skulptūrų padėtis yra labai prasta, metalas stipriai korodavęs, vietomis matomi plyšiai, dideli metalo įtrūkimai ir destrukcija.

Kadangi Kultūros paveldo departamentas leido skulptūras remontuoti ir jas nukėlus, rangovai, laimėję konkursą, galės patys pasirinkti rekonstrukcijos būdą – jas nekelti, išvežti į rangovo pasirinktą remonto vietą, ar remontuoti vietoje, ant Žaliojo tilto.

Planuojama, kad darbai bus atlikti per dvejus metus, o viena skulptūrą bus tvarkoma ne ilgiau negu keturis mėnesius.

 

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

5 komentarai

 1. Vilnius:

  GRIAUT PO VELNIU TAS AKUPANTU SKULPTURAS. TIE KAS JAS BANDO ISHSAUGOT DASIZAIS. KOLOBORANTAI PRAKEIKTI. NIEKAIP MES JUSUNEISHLIUSTRAVOM IKI SHIOL- BET NESITIKEKIT KAD TO MES NEPADARYSIM. TEKS ATSAKYTI – ISHGAMOS.

  • Vilpišius:

   Teeisyyngai – griaut nach.. su visu tiltūū – yrgy sovietinys! O “Vambzdį” paauksuot!

   • Perkūno Paukštis:

    Vamzdis – šiosios naujosios kartos tikėjimo simbolas (kaip ir tos keturios skulptūros – anosios kartos tikėjimo simbolas).
    Žinia, su tikėjimais reik elgtis pagarbiai.
    Jei skulptūros pairę, galima jas vis palakuot su laku (teptuku ar purškiant), prieš tai atsargiai pašveitus nerupia švitrialka.

 2. Bartas:

  Na ir įsitaisė Vilnius kiaulės puslę. “Vargas tau jeruzale ir tavo vaikams”. Turi kelis metalo gabalus ir vaizduoja Pasaulio teisuolius. Na tampykitės dar 100 metų. Bus proga pavogti viena kitą tūkstantėlį . Liberalai , spjaudalai ….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: