Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis: NATO turi keisti savo požiūrį į gynybos planavimą (2)

Vaidotas Urbelis.kam.lt

Vaidotas Urbelis | kam.lt nuotr.

Vasario 24-26 d. Oberamergau (Vokietijoje) vykusiame kasmetiniame NATO gynybos planuotojų simpoziume Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius Vaidotas Urbelis pabėžė, kad NATO privalo keisti savo požiūrį į perdislokuojamas pajėgas.

„Iki šiol mūsų strategija rėmėsi principu, kad visos NATO pajėgos turi būti persdislokuojamos ir gebančios kautis bet kuriame pasaulio taške. Rusijos agresija Ukrainoje parodė, kad šalims, besiribojančioms su Rusija, gali prireikti pajėgų, kurie atspindi vietinius poreikius,“ –  sako V. Urbelis.

V. Urbelis taip pat pabrėžė, kad reikėtų peržiūrėti NATO vadovavimo struktūrą (angl. NATO Comamnd Structure) ir ją sustiprinti. KAM politikos direktorius pabrėžė, kad NATO vadovavimo struktūra turi turėti pilnus pajėgumus, kad galėtų vadovauti didelio masto karinei operacijai išorinės agresijos prieš NATO valstybes atveju.

Simpoziumo metu buvo diskutuojama, kaip NATO gynybos planai turi atspindėti Rusijos agresiją Ukrainoje, islamo radikalizmo stiprėjimą Artimuosiuose Rytuose ar pilietinį konfliktą Libijoje. Susitikimo metu pabrėžta, kad hibridinio karo sąvoka nekeičia karinių reikalavimų NATO pajėgumams – Aljansas turi gebėti atgrasinti ir apsiginti nuo bet kokios agresijos formos.

NATO gynybos planuotojų simpoziumas yra svarbiausias Aljanso gynybos planavimo renginys, kuriame nubrėžiamos gaires tolesnei veiklai šioje srityje.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Aistis:

    Ar šitas direktorius baigęs gimnaziją? Kieno žodžius jis skelbia tokio aukšto rango susirinkime? Ar jis auksinių šaukštų Lietuvai akcijų palikuonis KA ministerijoje- Juzefo Olekos projektų tęsėjas? Ar Lietuvoje dar mažai okupantų ir užsieninės ginkluotės… su kuo ir prieš ką rengiasi kariauti nuskurdėlių ir išsibėgiojusiųjų Lietuva. Kam mes reikalingi? Nesityčiokime iš savęs, ieškodami su kuo kariauti ar prieš ką gintis? Žiūrėkite – lenkai jau užvaldė Vilniaus ir Mažeikių kraštus, Žydai grįžta Lietuvon atsiimti savo turtų… O ką tuomet gins NATO gynėjai? Ar turėdami tiek daug svetimšalių karių, priešiškų Rusijai, galėsime tikėtis iš jos pigesnės naftos ar duju, ar iš kaimyninės Baltarusijos pigernės atominės energijos? Povandeninės kabelių jungtys tarp Švedijos ir Lietuvos – vargu ar teiks pigią elektrą Lietuvai?Kaip ir “Independens” laivas geba tiekti lietuviams kur kas brangesnes dujas, nei Europoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: