Istorinis miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ sulaukė milžiniško pasisekimo (nuotraukos, video) (1)

miuziklas-rengeju-nuotr

Miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ | rengėjų nuotr.

Garsusis Anželikos Cholinos šokio teatras šiais metais Lietuvos žiūrovus pradžiugino įkūnyta legendine Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto dramatiška karališka meilės istorija. Gruodžio mėnesį Lietuvos arenose buvo pristatytas visų laikų didžiausias ir brangiausias lietuviškas miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“.

Miuziklas žiūrovus nukėlė į XVI amžiaus laikus. Jaunasis karalius Žygimantas Augustas įsimylėjo iš garsios legendinės Lietuvos didikų šeimos kilusią Barborą Radvilaitę. Jaunojo karaliaus aistra visiems sukėlė daug rūpesčių. Juk jaunasis karalius privalo valdyti šalį ir stiprinti dinastiją, o ne atsiduoti jausmams. Kas nugalės: šaliai politiškai palanki sąjunga ar tyra meilė? Ar pavyks Žygimantui Augustui įveikti savo šeimos ir aplinkos pasipriešinimą? Ar įžengs Barbora Radvilaitė į karalikus rūmus?

Miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ sulaukė milžiniško pasisekimo ir surinko pilnas žiūrovų sales Klaipėdoje, Vilniuje. Visi bilietai buvo išparduoti.

Trečią Kalėdų dieną – gruodžio 27 d. sausakimšoje Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko paskutinė išskirtinio lietuviško miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda” premjera. „Žalgirio“ arenoje miuziklą stebėjo apie  11 000 žiūrovų…

Iškart po premjeros trupė sulaukė  daugybės prašymų kartoti kūrinį.  Gerbėjams – džiugi žinia: „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“  bus rodomas pavasarį – kovo 8 d. Kaune „Žalgirio“ arenoje ir kovo 11 d. Vilniaus „Siemens” arenoje.

Kauno žiūrovai užgniaužę kvapą stebėjo  dviejų valandų veiksmą scenoje. Nuo pat žaismingos istorijos pradžios, kai jaunasis Žygimantas Augustas lėbauja Vilniuje. Lengvabūdiškai ignoruoja jam suteiktą valdžią. Atsainiai reaguoja į Krokuvoje reziduojančių tėvų karaliaus Žygimanto Senojo (Tadas Girininkas) ir  karalienės Bonos Sforcos (Sigutė Stonytė) bandymus atvesti jį į protą. Iki tragiško finalo, kai pamilęs jam į porą netinkančią Barborą Radvilaitę (Karina Krysko-Skambinė), jis ryžtingai pasipriešina visiems ir nutaria ją vesti. Tačiau istorija, kuri galėjo baigtis laimingai, įgijo tragišką finalą. Silpnos sveikatos Barbora vos tapusi karaliene miršta ligos ir senosios karalienės Bonos neapykantos pakirsta. Perniek nueina Radvilų (Juodojo – Jeronimas Milius ir Rudojo – Tadas Juodsnukis) sąmokslai. Žygimantas Augustas, visą gyvenimą lydimas išmintingo mokytojo pono Tvardovskio (Kostas Smoriginas), supranta, kad būdamas karaliumi, jis pirmiausiai yra tik žmogus.

„Kai gimė šio miuziklo idėja,  žinojome, kad mums reikės įdėti labai daug  darbo, lėšų ir tikėjimo, kad ji taptų kūnu. Tačiau mūsų tikėjimas nebūtų turėjęs jokios prasmės, jei jūs  nebūtumėte patikėję mumis. Ačiū visiems atėjusiems, jūs visi prisidėjote prie šio miuziklo gyvenimo”, – po premjeros Kaune publikai dėkojo Mantas Jankavičius.

Miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda” nuo pat pirmųjų žingsnių buvo laikomas ne tik labai rizikingu, bet ir šiek tiek beprotišku projektu.  Jis buvo kuriamas visiškai nuo nulio ir žmonės, kurie jie pridėjo ranką prie jo gimimo susirinko taip stebuklingai, kaip kartais iškrenta „full house“ pokeryje.

Pačioje miuziklo pradžioje juokdariai (Rafailas Karpis ir Dominykas Vaitiekūnas) dainuoja: „Likimo grindimis atsirita kauliukas“. Šie žodžiai labai teisingai apibūdina ne tik šešiolikto amžiaus sudėtingą ir painią Lietuvos  istoriją, bet ir patį miuziklą. Kauliukas atsirito taip, kad į vieną komandą susibūrė žmonės, kurie  ne tik yra savo srities geriausi, bet ir puikiai papildė vienas kitą. Muzikos autorius Kipras Mašanauskas, libreto autorius Romas Lileikis,  kostiumų ir grimo dailininkas Juozas Statkevičius, scenografas Marijus Jacovskis ir , žinoma, režisierė Anželika Cholina. „Svajonių komanda“, kuri buvo reikli esmei ir lanksti smulkmenoms.  Su puikia aktorių, šokėjų ir choristų  trupe jie sukūrė miuziklą, kuris neabejotinai taps ryškia ir reikšminga Lietuvos pramogų verslo istorijos dalimi.

Mantas ir Karina „Kaukės stebuklas“ iš miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“:

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. dzūkas:

    hm …. ir kas čia tokio ypatingai gražaus Barboros(lietuvės ir Augusto) (lenko) santuokoje? ..pavyzdys mums – mišri šeima, skatinanti lietuvių nutautėjimą?. šiandien per akis turime barborų ir augustų pasekėjų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: