Patarimai, kad paskola netaptų našta (2)

Pinigai | alkas.lt

Pinigai | alkas.lt

Kylančius finansinius rūpesčius visi sprendžia individualiai. Vieni kreipiasi pagalbos į šeimos narius, artimuosius ar net draugus. Kiti, bijodami susigadinti santykius su brangiais žmonėmis, nusprendžia kreiptis į vartojamuosius kreditus išduodančias bendroves. Visgi priėmus pastarąjį sprendimą verta žinoti keletą taisyklių. Priešingu atveju paskola gali sukelti daugiau rūpesčių nei tapti problemų sprendimu.

Nevalia slėpti nuo artimųjų

Jeigu jūsų pajamos yra mažesnės už būtinąsias išlaidas – geriau apie paskolą net negalvoti. Verčiau atidžiai peržiūrėkite, kurioms reikmėms išleidžiate didžiausią dalį pajamų bei kur galėtumėte sutaupyti.

„Dažnas mūsų nėra pratęs stebėti savo biudžeto pokyčių, tačiau žinoti, kur keliauja pinigai – labai naudinga. Taip pat visuomet verta apie ketinimą pasiskolinti informuoti artimuosius – galbūt jie taip pat galės pagelbėti, – kalba finansų  marketingo vadovė Dovilė Krinickienė. – Žiniasklaidoje apstu istorijų, kuomet būtent prasiskolinusiųjų artimieji turi prisiimti pasiskolinusiųjų įsipareigojimus, tad visuomet svarbu informuoti artimuosius apie savo ketinimus.“

Beje, kompanijos užsakymu atlikta visuomenės apklausa atskleidė, kad informuoti artimuosius apie finansinius sunkumus linkę tik kiek daugiau nei pusė lietuvių. Likusieji arba nėra tikri, kad apie sunkumus prasitartų arba – pasiliktų šias bėdas tik sau.

Žinokite savo finansines galimybes

Prieš besikreipiant į paskolų teikėją svarbu išsiaiškinti, kiek lėšų kiekvieną mėnesį iš asmeninio biudžeto galite skirti paskolos grąžinimui. Tarkime, žiemos metu privalomųjų išlaidų kiekvienas patiriame daugiau nei vasarą. Todėl jeigu galvojate apie paskolą artėjant šaltajam sezonui, labai svarbu įvertinti tai, kad dalį pajamų reikės skirti šildymui, dalį – paskolai.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad grąžintinos paskolos sumą sudaro ne tik išduodamos paskolos suma, bet ir palūkanos. „Paskolą imate iš kompanijos, tad niekada nebijokite klausti, jeigu kas nors neaišku. Mūsų atveju, visuomet atsakys kredito tarpininkas bei padės įvertinti paskolos poreikį ir priimti sprendimą dėl jos dydžio“, – akcentuoja Dovilė Krinickienė.

Vidinė finansų įmonės duomenų analizė atskleidė, kad kreipdamiesi dėl asmeninės vartojimo paskolos lietuviai dažnai neįvertina savo finansinių galimybių. Didesnę nei 5000 litų paskolą norintys gauti klientai galutiniame paskolos vertinimo etape pasitenkindavo 70 proc. mažesne suma.

Sutarties sąlygos – svarbu

Visada visas sutartis reikia skaityti nuo pradžios iki pat paskutinio punkto. Užsitraukti nemalonumų vien dėl savo neapdairumo – neverta.

„Ypač atidiems reikia būti prisiimant finansinius įsipareigojimus. Atlikto visuomenės tyrimo metu daugiau nei pusė apklaustųjų, kuriems yra tekę prisiimti finansinių įsipareigojimų, prisipažino į sutarties sąlygas nesigilinantys“, – primena marketingo vadovė.  Kiekvienas paskolos sutarties punktas yra svarbus. Tad privalu sutartis skaityti atidžiai, o kilus klausimams – klausti.

Emocijos ir aplinkybės

Kartais būna atvejų, kuomet siekdami grąžinti vieną paskolą gyventojai paima kitą paskolą ankstesnei padengti. Neretai taip tik įklimpstama į prasiskolinimo liūną, iš kurio išbristi – sunku.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

  1. Ilgi įsipareigojimai turi būti imami atsakingai, jeigu matai, kad pastoviai trūksta pinigų, paskola padėties neišspręs, o ją padidins. Nes atsiras papildomų išlaidų, kurių ir taip netrūksta. Žinoma jeigu matai, kad tikrai turi pakankamai finansinių išteklių ir nori įsigyti butą, namą, automobilį ar kitą turtą, bet neturi visos sumos, tai yra puiki išeitis. Tik reikia įvertinti savo galimybes ir aplinkybes.

  2. Vienintelis dalykas, galintis apsisaugoti nuo paskolos-naštos, yra kiekvieno vartotojo sąmoningumas ir realus įvertinimas apie savo pajamas. Kartais bankai duoda didesnius pinigus, atsižvelgdami į pusės metų pajamas, bet jei jas esate sufalsifikavę ir šiuo metu negaunate pakankamų pajamų arba žinote, kad po kiek laiko negausite, tai čia kiekvieno tokio vartotojo problema.. Svarbu įvertinti galimybes atiduoti ir viskas bus gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: