„Misija Sibiras“ dalyviai papuolė į Rusijos žiniasklaidos žabangas (video) (16)

Misija Sibiras dalyviai | rengėjų nuotr.

Misija Sibiras dalyviai | rengėjų nuotr.

Vienas iš Rusijos televizijos kanalų tremtinių kapus bandančią išsaugoti „Misiją Sibiras“ pavertė turistais, besidominčiais antrojo pasaulinio karo aukomis bei ateityje planuojančiais rengti misijas, kuriose būtų lenkiamasi sovietų karių kapams. Apžvalgininkų teigimu, taip Rusija toliau tęsia savo propagandinį karą, pranešė LRT naujienų tarnyba.

Sibire transliuojantis Rusijos televizijos kanalas parodė reportažą, kuriame tremtinių kapus į Krasnojarsko kraštą atvykusią tvarkyti „Misiją Sibiras“ pavertė turistų grupe, besirūpinančia visai kitkuo.Rusijos žurnalistė dykynes, kuriose nepakeliamą šaltį ir karštį kentė, badavo, nuo alinančio darbo mirė sovietams neįtikę nekalti Lietuvos vyrai, moterys ir vaikai vaizduoja kaip patrauklias vietas, pasinaudodama ekspedicijos vadovo draugiškais žodžiais.

Reportaže teigiama, kad ekspedicijos vadovas Arnoldas Fokas viliasi, jog ateityje jau bendros rusų – lietuvių grupės lankys Lietuvą ir kitas Europos valstybes, kurias, pasak reportažo, išlaisvino sovietų kariai nuo rudojo maro, kad nusilenktų sovietų karių kapams. Ruduoju maru vadinamas fašizmas.

Pastaruoju metu Rusijos ar Rusijos finansuojamos televizijos vis dažniau bando savaip perrašyti Lietuvai svarbius ir skaudžius istorijos faktus ar dabarties įvykius. Specialistai ragino su tuo kovoti pirmiausia viešumu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

16 komentarų

 1. Arūnas:

  deja, ne “pavertė turistais”, o vienos panelės pasisakymas buvo tiesiog euforiškas, todėl ji kalbėjo kaip tikra turistė, susižavėjusi gražia gamta ir nuoširdžiai bendraujančiais žmonėmis. Ruošiant kitas ekspedicijas reikia daugiau kreipti dėmesį, ar jauni žmonės suvokia tremtinių ir politkalinių patirtas kančias, o ne į pasiruošimą vaikščioti uolėtomis ir pelkėtomis pakrantėmis

 2. stasys:

  Prajuokino tas reportažas, bet pažvelgus kitų kampų, galima ir rusu žurnalistę suprasti .. Pasakyti taip kaip yra iš tikro, reikštų būtį nesuprastai vietos publikos,.. kuriai stalinizmo laikotarpis toks pat natūralus kaip ir ta raudonoji spalio revoliucijos šventė. Antra, kai kada paprastiems dalykams reikia ir paprastai suvokiamos tiesos. Ir dar ..praeis tas Ukrainos konfliktas ir mums teks vėl iš naujo kalbėtis su Rusija. ..gerai jei tas pirmas ” labas” mus sutinka, o ne mus palydį.

  • N:

   Tai, kas su Rusija anksčiau ar vėliau teks vėl rimtai “susidurti”, aišku buvo seniai. Tačiau viskas Lietuvoje buvo ir vis dar yra daroma, lyg jo jau niekada nebus. Todėl tas susidūrimas dabar jau nebeišvengiamai vyks blogiausiomis Lietuvai sąlygomis.

   • stasys:

    Nesureikšminčiau to, Lietuvai reikia erdvės nuo Rusijos geopolitinių interesų, o tokia padėtis duotų laiko visoms pusėms dar karta įsivertintį esama padėtį,.. Čia svarbus ir kitas momentas ..musų pačių vidaus politika,.. kuriai jau daug metų nepavykstą vietos verslą motyvuoti nesirinkti pigiausių ir lengviausių sprendimu . O Rusija ir yra tokia,..

    • N:

     Kokios erdvės? Kas per nesąmonė? Lietuva jokios tokios erdvės niekada neturės, kol bus Rusija. Tačiau ne Lietuvai ir ne supuvusiems Vakarams Rusiją nugalėti. Todėl reikia susitaikyti su tuo, kas yra ir pradėti išpešinėti naudą iš santykių su Rusija. Lojimas ir “užtarėjų” ieškojimas už Atlanto nieko nepadės.

 3. vilte:

  Ir nei vieno zodzio apie lietuvius , istremtus i sita sibira , stalino aukas …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: