Mokytojai prie Vyriausybės reikalavo padoraus atlygio ir orumo užtikrinimo (nuotraukos, video) (3)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kartu su Lietuvos švietimo įstaigų profesine sąjunga siekdamos, kad šalies valdžia išgirstų pedagogų reikalavimus, birželio 18 dieną surengė mitingą.

Dalyviai pirmiausiai rinkosi Katedros aikštėje ir vidurdienį Gedimino prospektu triukšmingai ėjo į Vinco Kudirkos aikštę prie Vyriausybės, kur ir įvyko mitingas.

Susirinko iš tiesų didelis būrys mokytojų ir juos palaikančių. Galima teigti, kad į mitingą atvyko pora tūkstančių protestuotojų iš įvairiausių Lietuvos miestų ir atokiausių šalies kampelių.

Mitingo metu buvo pareikalauta:

1. Palaipsniui didinti švietimo finansavimą, kad iki 2020 m. būtų pasiektas ES Komisijos, OECD bei UNESCO rekomenduojamas švietimo finansavimo lygis – ne mažiau 6 procentai nuo BVP.
2. Užtikrinti tokį valstybinių ir savivaldybių mokyklų finansavimą, kad jose būtų pilnai vykdomi ugdymo planai.
3. Su profesinėmis sąjungomis paruošti ilgalaikę pedagogų atlyginimų kėlimo programą, kuri pradėtų veikti nuo 2015 m. sausio 1 d.
4. Siekiant užtikrinti pedagogo statusą visuomenėje bei mokytojo profesijos prestižą, kas numatyta Vyriausybės programoje, garantuoti saugias sąlygas švietimo įstaigose, taikant atitinkamas prevencines priemones bei priimant adekvačius situacijai teisės aktus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. LosAngeles:

  http://alkas.lt/2014/06/12/z-vaisvila-kuo-skiriasi-d-grybauskaite-ir-v-galvonas/

  Kokios dar programos??? Taigi aiskiai Glvonas pasake- pinigu yra, bet Briuselis LIEPE juos pasaugoti euro ivedimui (t.y. jie bus sumoketi paciam Briuseliui). O pedagogai, kiti svietimo darbuotojai… Palauks. Ives mums eura (susimokesime uz tai), po to atsiras pinigu, bet reikes gelbeti ‘broliskas’ bankrutuojancias pietu valstybes (aisku kad tai svarbiau nei svietimo darbuotoju padetis), po to euro stabilizacijos fondo imokos (jos taip pat bus svarbiau nei svietimo darbuotojai, kadangi Briuselis vel LIEPS pirma susimoketi jam, o jau po to kaip iseis…). Na padetis aiski: visu pirma Briuselio reikalai

  Cia truputi apie euro ivedimo kastus. Paskaitykit:
  http://alkas.lt/2014/03/21/z-vaisvila-euro-mums-iveda-vadovaujantis-ne-ekonomine-logika-bet-politiniu-sprendimu/
  http://alkas.lt/2014/02/05/z-vaisvila-kodel-mus-stumia-i-euro-zona-tiesiogine-transliacija/
  http://alkas.lt/2014/01/30/r-garuolis-lietuvos-bankas-optimistiniais-skaiciavimais-euras-atsipirks-po-16-pesimistiniais-po-102-metu/
  Taigi, isvada aiski: pedagogams teks palaukti. Bet gal dar ne viskas prarasta: BIRZELIO 29 d. REFERENDUMAS. Gali buti, kad tai paskutine galimybe parodyti tautai ka ji gali…
  Sekmes

 2. grybauskaite:

  apseisit,grazus ir be atlyginimu.

 3. Šaunuoliai,:

  Mokytojai! Gana nuolankumo!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: