Kuršių nerija prasideda Smiltynėje (0)

Kuršių nerijos NPD archyvo nuotr.

Kuršių nerijos NPD archyvo nuotr.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija klaipėdiečius ir neringiškius pakvietė atsipūsti po savaitės darbų žalioje erdvėje Smiltynėje. Dauboje po žaliuojančiais medžiais įrengtame naujame „amfiteatre“ buvo pristatyta 2014 metų vasaros buveinės renginių programą, skirtą Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Atidarymo renginys prasidėjo ištraukomis iš K. Donelaičio poemos „Metai”, kurias skaitė nacionalinio parko direktorė Aušra Feser ir Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Jonas Liorančas. Oficialias kalbas pagyvino vis suskambančios kanklės ir Klaipėdos etnokultūros centro kolektyvų atlikti kūriniai.

Vasaros buveinės „Kuršių nerija prasideda Smiltynėje“ svečiai buvo pakviesti į viena iš senųjų vilų, pasigrožėti net dviem parodom. Renginio dalyviams bendrovės „Fotocat“ vadovė Alė Jankauskienė pristatė fotomenininko Virgilijaus Jankausko fotografijos parodą „Dingęs kraštas“. Tai darbai, užgimę keliaujant po Mažąją Lietuvą, lankantis Kristijono Donelaičio gyvenimo ir kūrybos aplinkoje. Fotografijomis menininkas siekia parodyti to krašto tragizmą, atsispindintį griūvančiuose pastatuose, karų, žmonių ir laiko sunaikintose vertybėse, taip suartindamas K. Donelaitį su dabartiniais laikais. Mažosios Lietuvos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Asta Grušelionienė pristatė įdomią Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus paroda „Kelionė į istorinę XVIII a. Prūsiją. Paroda skirta Kristijono Donelaičio metams paminėti“, kuri atskleidžia XVIII a. Prūsiją bei K. Donelaičio gyvenimą ir veiklą, kūrinių sklaidą pasaulyje bei jo atminimo įamžinimą. Mažiesiems parodos lankytojams parengti specialūs edukaciniai užsiėmimai – rašymas plunksna, dėlionės, kryžiažodžiai ir kiti kūrybiniai užsiėmimai.

Vakarojančius Smiltynės vasaros buveinės svečius gardžia žuviene vaišino malonios viešbučio „Palva“ šeimininkės. Programos skambesiu ir nuotaikingu renginio akcentu pasirūpino studija „Grock“, pakvietusi kartu kurti gyvą muziką imituojant gamtos garsus bei vakaro užbaigimui paruošusi keletą muzikinių pasirodymų. Lino Švirino vadovaujama studija jau antrus metus kviečia į Smiltynėje įsikūrusią studijos vasaros rezidenciją kartu pabūti šiandieniniais Donelaičiais ir apdainuoti mus supančią gamtą bei savitą būtį, pasitelkiant gyvą muziką po atviru dangumi.

Ne atsitiktinai pagrindiniai šių metų vasaros renginiai skirti K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Kuršių nerijos nacionalinio parko vasaros buveinė Smiltynėje įprasmins Mažosios Lietuvos krašto šviesuolio Kristijono Donelaičio kūrybinį palikimą. Su Kuršių nerija K. Donelaitį sieja jo kūryboje aprašytas šiam kraštui artimas Prūsijos lietuvių gyvenimas bei čia gimęs L. Rėza, kuris pirmasis išleido jo poemą „Metai“.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, senosiose Smiltynės vilose įsikūrusios parodos, koncertai, spektakliai, edukaciniai užsiėmimai savo įvairove džiugins ir kvies įvairaus amžiaus auditoriją ir visapusiškai reprezentuos į UNESCO sukakčių sąrašą įtrauktas K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines.

Per Jūros šventę Smiltynėje vyks dainuojamosios muzikos renginys, pakviesiantis miestiečius ir miesto svečius pabėgti nuo šventės šurmulio, ir pasimėgauti išskirtiniais atlikėjais gamtos apsuptyje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: