Teismas nagrinėja VRK veiksmus užkertant kelią referendumui dėl lito išsaugojimo (nuotraukos, video) (57)

LVAT nagrinėja VRK veiksmus užkertant kelią referendumui dėl lito išsaugojimo | tautininkusajunga.lt nuotr.

LVAT nagrinėja VRK veiksmus užkertant kelią referendumui dėl lito išsaugojimo | tautininkusajunga.lt nuotr.

Balandžio 12 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) imasi nagrinėti skundą kurį balandžio 11 d. šiam teismui pateikė referendumo dėl lito išsaugojimo iniciatyvinė grupė. Referendumą inicijuoti ketinantys Lietuvos piliečiai apskundė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą neregistruoti referendumo iniciatyvinės grupės dėl lito išsaugojimo ir neišduoti jai parašų rinkimo lapų.

Iniciatyvinė grupė siekia referendumu priimti Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisas gražinant seniau galiojusias nuostatas, kad Lietuvos nacionalinė valiuta yra litas, o pinigų emisiją gali atlikti tik Lietuvos bankas. Referendumui teikiamame įstatymo projekte taip pat numatyta, kad nacionalinio piniginio vieneto galima atsisakyti tik privalomuoju referendumu. Referendumui teikiamo įstatymo projekte numatyta ir galimybė, kad šalia lito, atsiskaitymams gali būti naudojami ir kiti piniginiai vienetai, jei tą nustato tarptautinės sutartys. Rengiant šį referendumui teikiamą įstatymo tekstą buvo atsižvelgta į visas Seimo Teisės departamento pastabas.

Rengti referendumą dėl lito išsaugojimo siekia Lietuvos piliečių visuomeninė iniciatyvinė grupė, kurios narių tarpę yra tokie žinomi politikai ir visuomenininkai kaip: Kovo 11-osios nepriklausomybės atkūrimo akto signatarai Romualdas Ozolas ir Audrius Rudys, Tautininkų sąjungos ir Tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka, Tautininkų sąjungos Strateginio komiteto pirmininkas Gintaras Songaila, rašytoja Erika Drungytė, verslininkas Gintaras Jonas Aleknavičius ir kiti.

„2006 m. VRK dar leido tautininkams rinkti parašus dėl Referendumo už lito išsaugojimą, nors tada stojant į euro zoną iš Lietuvos nebuvo reikalaujama gelbėti eurą įsivedusias šalis, pervedant į Euro stabilizavimo fondą, – nes jo dar nebuvo, – milijardą litų ir sumokant 8.6 milijardo litų euro zonos šalių skoloms padengti“, – priminė iniciatyvinės grupės narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas J.Panka.

Lietuvos valdžia eurą Lietuvoje ketina įvesti 2015 metais.

Papildyta:

Balandžio 12 d., 13.30-16.00 val. Vyriausiasis administracinis teismas (LVAT)  svarstė įniciatyvinės grupės skundą dėl VRK veiksmų neleisti rengti referendumo dėl lito išsaugojimo. Teismas savo sprendimą skelbs šį sekmadienį 14.00 val.

Pasak iniciatyvinės grupės narių VRK atstovo Jono Udrio argumentai buvo labai silpni.

2006 m. tautininkų plakatas „Neskubėkime laidoti lito“.

Papildyta balandžio 13 d. 14:35 val.:

Balandžio 13 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė dėl euro referendumo kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT).  LVAT prašo KT išaiškinti, ar VRK turi teisę atmesti Konstitucijos pataisas, teigdama, kad tai prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Vienas iš referendumo iniciatyvinės grupės narių, tautininkas Gintaras Songaila taip komentavo LVAT sprendimą: „Teismo sprendimas reiškia, kad piliečiai savo iniciatyvos negali įgyvendinti tol, kol Konstitucinis Teismas neišaiškins kažko. Iš esmės tai reiškia, kad piliečiai jokios iniciatyvos įgyvendinti referendumu negalės, jeigu to nenorės leisti valdžia“, – sekmadienį po sprendimo paskelbimo žurnalistams sakė G.Songaila.

Pasak G.Songailos, neaišku, po kiek metų Konstitucinis Teismas svarstys į kausimą. „Referendumo dėl lito priešininkai pasiekė savo – byla, o tai reiškia ir piliečių iniciatyva yra sustabdytos. Šie veiksmai yra neteisėti, nes nei Lietuvos Respublikos įstatymai nei Lietuvos Konstitucija nenumato tokios galimybės“, – sakė G.Songaila.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

57 komentarai

 1. pensininkas:

  N.Puteikis Laisvame laikraštyje: “Mes privalome suteikti Tautai teisę referendumu paleisti Seimą ir paskelbti naujus rinkimus. Tik taip mes galėsime galutinai užkirsti kelią pačiai pavojingiausiai – politinei – korupcijai, iš kurios kyla visos blogybės mūsų valstybėje”.

  • che che:

   paleisim ir vėl tuos pačius išrinksim… Žmonių sąmonė seniai pasimirė, ne taip kaip 1990 buvo

   • taigis:

    ne zmoniu samone mire o svolaciai istobulino taip vadinamu kandidatu pateikimo proceduras iki nematytu aukstumu : partiniai sarasai lemia ju bezdejima postuose iki naturaliu laidotuviu Ir tai jau vyksta Tai istobulintos tironijos ABC VIsus kurie bando kaltint patrotiskai ir tikrai pilietiskai nusiteikusius autochtonus laikau zemo lygio valdzios subinlaiziaisi ir provokatoriais

    • 50/50:

     pala, o ką išrenka vienmandatėse? bene 80 proc. tokius pačius, kaip sąrašinius

    • GLVOKIT GALVA:

     Niekus tauzijat. Ir net nesusimąstot.
     Nuekit į VRK puslapį ir pastudijuokit Seimo rinkimų duomenis. Ten pamatysit, kad vienmandatės – pats geriausias liberalų, konservų ir socdemų tramplynas į Seimą.
     Pažiūrėkit, anksčiau Tvarka ir Teisingumas siekė panaikint sąrašus ir palikt tik vienmandates. Kodėl dabar nutilo? Ogi dėl to, kad pamatė, kad kaip tik per sąrašus PTT atstovai dažniausiai ir patenką į Seimą. Tas pats ir su kitom nesisteminėm partijom. Ypač per ankstesnius rinkimus. 2012 m. rinkimuose buvo kiek kitaip – ie nesisteminių nemažai pateko per vienmandates. Bat tai tik išimtis iš taisyklės, kurią nulėmė tai, kad konservų-liberalų vyriausybė gerokai susikompromitavo. Bet ir tai – juk Drąsos kelias kaip tik per sąrašus ir pateko.

     Tad galvokit galva, o ne emocijomis. Norit konservų-liberalų ar socdemų valdžios – tuomet naikinkit, naikinkit sąrašus. Ir ją turėsit!

  • lietuvis:

   Pritariu pensininko komentarui.

 2. DARIUS:

  Ar imanoma, kad rinkimu lapus pilieciams atspausdintu ir kitos valstybes VRK (ne del to kad “musiske” neigali) ? Juk balsuoti ESpilieciai gali budami bet kur sajungoj..?

 3. DARIUS:

  ..logiskiausia palesti toki seima kuris atvirai pradejo kara su Lietuvos tauta !!!!!!!!!!!!!!

 4. Klemas Jankūnas:

  Kito kelio nėra. Pritariu pirmąjam komentarui.

 5. albinas:

  Na ką, Z.Vaišvila nesibalatiravo, Rolandas Paulauskas nepraėjo, liko tik N. Puteikis. O už ką daugiau galima balsuoti, variantu daugiau kaip ir nėra.
  Tikiuosi kad Zigmas parems jį. Linkėčiau kad ir R. Paulauskas nenusigręžtu, nors jo pažiūros kiek kitokios.
  Jeigu jau dabar nesusitarsim, tai antram ture turėsim panelę ir lenką. O ką tada darysit?
  Tarp kitko, ar Prezidentas vienas pats gali inicijuoti referendumą?

 6. Jonas:

  Kas nori lito išsaugojimo, tegul sau įsirėmina juos, pasikabina ant sienos ir gėrisi, tačiau Lietuvos ekonomikai, finansinei sistemai ir tolimesnei eksporto plėtrai reikalingas euras – nereikia tam trukdyti.

 7. slenkstis:

  Pasiskaitykit Kauno dienoje apie Kauno Akropolį ir ten buvusių patirtus išgyvenimus,nes gal ištrins.Delfis jau apglaistytai parašė.

 8. Liepa- Jonukui:

  Tai paaiškink, ‘ekonomiste’ be diplomo, kodėl Estija įsivedusi eurą jau pasidvigubino savo skolą, o ir ekonomika buksuoja. Investicijos plaukia Azijon, o Europos senbuvės melžia iš ubagiškų valstybėlių paskutinius grąšius, žmones, nekilnojamą turtą, auksą. Siūlyčiau įsirėminti smegenis, nes tamstai iš jų jokios naudos.

  • Jonas:

   Na, o kaip su Lietuvos skola krizės metu? Juk ji padidėjo dar labiau.

   O be to, pasakymas, kad skola padidėjo dvigubai toli gražu ne viską pasako. Kas geriau, ar dvigubas padidėjimas nuo 1% iki 2% nuo BVP, ar tik 1,5 karto padidėjimas nuo, pvz, 60% iki 90%? Kaip manai, kuris pavojingesnis valstybės finansams?

   Siūlau pažiūrėti ir į Estų atlyginimus iki euro įvedimo ir po jo. Atrodo, dar ne taip seniai uždirbome panašiai kaip ir estai, o dabar jau jie mus lenkia apie 1,5 karto, kur vidutinis atlyginimas apie 1000€ (arba ~ 3500 Lt). Ar jums labiau patinka Lietuvos atvejis, kai ištikus krizei realusis darbo užmokestis mažėjo net ketverius metus iš eilės?

   • Jonukui:

    kadangi nieko nesupratai (teksto ) , tai dar kartą paaiškinsiu. Atlyginimai , pragyvenimo lygis ir BVP Estijoje kažkodėl kilo iki euro įvedimo , o būten po jo įvedimo pradėjo buksuoti. Tai gal verta įvertinti rizikas ir tą naštą , kurią užkrauna euras ? Vaišvila minėjo , kad nemenką sumą dar reikia pervesti į stabilizacinį euro fondą (centrinio banko). Kažkodėl euroentuziastai apie išlaidas tyli kaip vandens į burną prisisiurbę?

    • Jonas:

     Statistiniai duomenys jūsų teiginius paneigia: Estijoje altyginimai nuo euro įvedimo padidėjo apie 25% arba apie 200 € (beveik 700 Lt). Pirmais metais su euru, 2011, Estijos ekonomika, remiantis Eurostat, augo net 9,6%! (greičiausiai ES), to “buksavimu” tikrai nepavadinsi.

     http://www.stat.ee/72409

     Taigi, jūsų teiginiai neatitinka tikrovės.

 9. rasi:

  O del Tevynes Zemes issaugojimo jau niekas nieko nesprendzia ,kodel .? Kur gi kandidatai i Prezidentus , kodel nesirupina del Zemes pardavimo uzsienieciams , o saviems nera .I prezidentus reikia rinkti tik toki kandidata , kuris issaugos savo brangia Tevynes Zeme kuris pasizades sutvarkyti , neparduoti savo naikainuojama turta Zeme ir palikti garbingai kitoms kartoms .Euro ivedima atideti nors 5 metams , neleisti saves isnaudoti .

 10. klausimas:

  Ar ne vakar turėjo teismas spręst Vaišvilos skundą dėl VRK neteisėto D. Grybauskaitės įregistravimo kandidate? Kaži, kokios naujienos?

 11. pensininkas:

  Šaunuoliai. Manau laimėsit, nebent kreipsis į Konstitucinį Teismą. Udriui Europos sutartis, kurios jis neperskaitė, yra aukštesnė už mūsų Konstituciją. Nužmogėjęs lietuvis.

 12. Liepa- Jonukui:

  Tai ar tik ne kokioj UK tupi, Jonuk? Kam tada čia mums svirpi savo kvailių pasakas? Ar moralu? Tauta turi nuspręsti, kokia tvarka turi būti valstybėje, kokia valdymo forma, dorovinės nuostatos, kokia valiuta. Ne bolševikinėms sąrašinėms žmogystoms nuspręsti dėl mūsų visų kišenių kratymo.Gana. Pudrink smegenis savo bobikui, nes jam tikrai dzin, už kokią valiutą perkamas pedigripal.

  • Amelija:

   Piktoji Liepa, prašyčiau paaiškinti, kas tamstos supratimu yra tauta. Argi ne ji vos prieš pusantrų metų išrinko šį Seimą? Kokie skiriamieji tautos bruožai ir kiek vienetų (pvz., tūkstančiais) jos yra? Koks jos socialinis portretas? Kuo skiriasi tauta nuo netautos ir ką su netauta, jeigu ji balsuotų ne už tautos kandidatą į prezidentus, reikėtų daryti?

   Būtų malonu sulaukti atsakymo be riksmų, užgauliojimų, prisiminimų apie šuniukus, katytes ir kitus gyvūnėlius.

   • Kemblys:

    Amelija, rinkimuose dalyvauja PILIEČIAI. Tavo klausimai rodo, kad sociologai neapibrėžia pamatinių visuomenės sąvokų. Daug klausimų išsispręstų savaime, jei jie dirbtų. Ko vertos ir ką keis visos, čia reiškiamos, nuomonės, jei ginčijamasi apie neapibrėžtus dalykus? Būtum abejinga, nerašytum atsiliepimų, taigi ieškok sprendinių kitame lygyje. Manau, visuomenei kylančių klausimų mes neišspręsime be mokslo pagalbos. Mokslo dar nėra – yra tik visuomenės išlaikomi ,,mokslininkai” sociologai.

   • slenkstis:

    Kad tamsta vis sakėte ,kad intelektualumo perviršis susikaupęs tamstoje ir tamstos šeimoje,tai gal apsitarnaukite ir atsakykite sau.Kur čia mums iki tokio lygio.Klausimai tikrai nesudėtingi.Būtų labai malonu ir Jums jei tai padarytumėte,nes atsakymai kitų tamstai be abejo nepatiktų ir sukeltų naują erzelį.Liepoje,nerandama grubumo,ji švelni asmenybė.Kur Jūs jo prisirankiojote ir Liepai priskyrėte?

 13. Liepa- "nepiktai"ameliutei":

  …čia kaip tame multike”tetulyt, bobulyt, prašyyyčiau …”. Jokio skirtumo, ką”rinksi” seiman ar savivaldon-koncervantus pakeičia “socdemai”, paskui atvirkščiai, prašmėžuoja liberalai,”darbiečiai” ar pan. Ir jie visi priklauso vieningąjai bolševikinei neišliustruotai partijai. Negali būti jokių rinkimų pagal “sąrašą”. Valdžia jau tapo paveldima, deja. Konstitucija neveikia. Referendumai įmanomi tik teoriškai. Negali nebūti neatsakomybės: priėmei blogą įstatymą, nedirbi rinkėjams – esi atšaukiamas. Atlyginimai turi būti skaičiuojami pagal vieningus principus, o ne taip kaip dabar- kai kuriems išrinktiesiems nuo vidutinio nuolat augančio atlyginimo, o kvailiams biudžetininkams nuo BMA – 122 Lt , valstybės pareigūnams nuo bazinio dydžio net 450Lt!!!. Gėda prieš pasaulį, nes LT bazinė socialinė išmoka yra 130Lt – atseit už ją galima prasilaikyti ir išgyventi, nors to padaryti neųmanoma ir už tūkstantį litų minimalaus uždarbio…
  Tamstai amiliutei iš vėesdė “monmartų” ta tauta ir jos”socialiniai portretai”, siekiai,skaitlingumas nė kiek nerūpi, nes lojat tas pačias propagandas . Kam gi stengtis? Nebent atlygis pagal palankią formulikę paskaičiuojamas…

  • Amelija:

   Absoliučiai teisingas teiginys “Atlyginimai turi būti skaičiuojami pagal vieningus principus, o ne taip kaip dabar- kai kuriems išrinktiesiems nuo vidutinio nuolat augančio atlyginimo, o kvailiams biudžetininkams nuo BMA – 122 Lt , valstybės pareigūnams nuo bazinio dydžio net 450 Lt!!!. Gėda prieš pasaulį, nes LT bazinė socialinė išmoka yra 130 Lt – atseit už ją galima išsilaikyti ir išgyventi, nors to padaryti neįmanoma ir už tūkstantį litų minimalaus uždarbio…”

   O kad man “tauta ir jos ”socialiniai portretai”, siekiai, skaitlingumas nė kiek nerūpi, nes lojat tas pačias propagandas”, esate neteisi. Tarkim, pagal Jūsų kriterijus aš nepriskiriama “tautai”. Kuo remiantis? Kodėl tai pačiai tautai nepriskiriama ir daug tūkstančių žmonių, turinčių savo įsitikinimus, požiūrį, gyvenimiškosios patirties suformuotą nuomonę? Iš esmės į klausimą neatsakėte, pamėginkite dar kartą pažvelgti atidžiau – ar visi lietuviai turi mąstyti vienodai, balsuoti tik už nurodytą kandidatą, matyti valstybės ateitį tik vienu kampu? Jokių propagandų aš NELOJU, bet iš Jūsų atsakymo vėl darau prielaidą, kad žmonių lyginimas su šunimis Jums kažkaip lyg netyčia vis prasprūsta. Pakalbėkite rimtai, be pykčio.

   • Kemblys:

    Mano manymu, jūs abi nesate lietuvės. Geriausiu atveju lietuviakalbės Lietuvos pilietės. Rašau rimtai ir be pykčio 🙂

    • Liepa:

     Ačiū, Kembly, ir aš sveikinu tamstą su Verbų sekmadieniu. O tai DNR nereiks priduot dėl tautinės tapatybės nustatymo užtvirtinimo ? Alkas turėtų Jums įsteigt skyrelį-“Konsultuoja antropologas Kemblys”. Dabar gi “stumdotės” komentaruos su negrynaveisliais individais tik už sausą “ačiū” … 🙂

     • Kemblys:

      Savo tautiškumą gali matuoti keturiais KINTAMAIS požymiais:
      1. Kraujo ryšys.
      2. Kalba
      3. Ryšys su Lietuvos Žeme.
      4. Protėvių pasaulėžiūra.

      Lietuviški žodžiai tau nepatinka. Ar aš neteisus?

      P.p. (po parašu) ,,kemblys” toks yra VIENASKAITOJE. Kreiptis privaloma TU.

 14. pensininkas:

  Nesuprantu, kodėl taip skubama su euro įvedimu (net blokuojamas Tautos Referendumas dėl euro), kuomet Rusija žvangina ginklu, Estija rusų riaušių išvakarėse ir Lietuva išleidžia gynybos reikmėms tik 0,78 procento, kai su NATO sutarta, kad išleis 2 procentus nuo BVP. Skelbiama, kad euro įvedimas, neįskaitant apie 20 milijardų mokesčių ES, Lietuvai kainuos miliardas litų. Manau, protingiau būtų tą miliardą litų panaudoti pensijų kompensacijoms ir šalies ginybos reikmėms įsigijant modernią ginkluotę ir prisidedant prie NATO ginybinės bazės įkūrimo Lietuvoje.

  • Agresijos Ukrainoje sviesoje,tik NATO mus gali apsaugoti,o ne Euras su EU.Tai gal pasirinkim prioritetus.

  • Doc (Vilniaus universitetas):

   Skubama, nes Latvija ir Estija jau įsivedė. Kuo greičiau neįsivedę EURO liksime regiono autsaideriais. Ar suprantat ką tai reikškia?
   Tai reiškia, kad Lietuvos nepasieks užsienio investicijos (jos keliausi į patikimesnes regiono šalis), mažės darbo vietų, mažės perspektyvos, jaunimas sparčiai emigruos, tauta nyks ir galiausiai visai išnyks. O dabar, pensininke, paaiškinsiu ką tai reiškia Jums asmeniškai. O tai reiškia, kad tokiu atveju kalba eis ne apie pensijų didinimą, o apie jų mažinimą. Gal norit šito? jei taip – tai siekit išlaikyti tą savo litą. O jei nors kiek turite sveiko proto – siekit kad kuo greičiau būtų įvestas EURAS.
   Tai va – labai paprastai paaiškinau. Manau, kad protelio tai suvokti turėtų Jums pakakti 🙂 Tad geriau nerkitės iš kailio, kad neišdegtų tas litininkų referendumas.

   • Kęstutis:

    … skubama, nes dar liko 8.5 tonos aukso, o dar ir lito stabilizavimo fonde užsienio valiutų atsargų, viso – apie 38 mljrd. litų vertės ir visą tai mes, jūs, jie, jos “laisva valia”, su “džiaugsmo” ašaromis, perduosime Europos centriniam bankui… Ną kam gi mums tas auksas ir tos valiutų atsargos, jei visą tai pakeis stebuklingas, beveik šventas – euro (kaip rusai sako, kiekvienas š-das baigiasi raide “o”) matyt dėl to ir neleidžia keisti paskutinės raidės…

 15. karnavyžis:

  baigsis rinkimai, baigsis ir visi tie Lietuvai nereikalingi referendumai – čia gi politika, lovio troškimas daro savo

 16. Jonas:

  Siūlau Konstituciniam Teismui per daug neskubėti ir pradėti nagrinėti šį klausimą ne anksčiau kaip 2015 metų sausio 1 :))))

 17. Doc (Vilniaus universitetas):

  Teisingas sprendimas. Galutinį žodį šiuo klausimu turi tarti Konstitucinis Teismas.
  Pagarba VRK ir Administraciniam Teismui.

  • ,,Pagarba” J.Udriui isaiskinusiam,kad Svedija neisiveda euro,nes neatitinka kriteriju.Jie nekantriai laukia kada gales ji gauti.Kadangi Lietuva gyvena geriau-net vienas svedas-Jonas O. imigravo i Lietuva…

  • Grynas vanduo:

   Atsakau iš anksto: Konstitucijos 147 straipsnio 1 dalis, pagal kurią sumanymą keisti ar papildyti Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 300 tūkstančių rinkėjų. Jokiems kitiems subjektams pagal mūsų Konstituciją tokia teisė nesuteikta.
   Kitoks dabartinio Konstitucinio teismo nutarimas, tiesiog keliautų i šiuksliu dėžę arba Lietuvos piliečiai būtų priversti apginti savo konstitucines teises jėgos priemonėmis bei surengti apkaltos proceduras valdantiesiems.

 18. problema:

  Nesuprantu vieno- tokie rimti klausimai, o iniciatyvinė grupė vaikšto į VRK ir į teismus be rimtų advokatų ir kitų teisininkų. Kaip galima kažko pasiekti ir laimėti? Sakysite, viena yra. Deja, dar nuo žemės referendumo, t.y.- nuo rudens matome, kad per silpna.
  Kodėl neieškote stiprių advokatų? Beje, o kur Dambrauskas? Ar IG jo nesikviečia, ar jis atsisako padėt? Šiandieninėje situacijoje IG tiesiog pasmerkta pralaimėti prieš sisteminių teisininkų “dvasias”. Darykitės išvadas…

 19. TODĖL:

  sakau, kad manau, jog turime eiti Islandijos keliu…

 20. Doc (Vilniaus universitetas):

  Tikiuosi, kad Konstitucinis Teismas tars NE litininkų referendumui.
  Ne nuo to galo pradedi, Songaila. Pirma surenk referendumą dėl išstojimo iš ES. Įdomu, kaip piliečiai sureaguotų į tokias tavo “iniciatryvas” 🙂

  • > doc(V....:

   Jei pats reklamuojat tokią iniciatyvą,tai pats ir surenkit.Kam savo idėjas primetinėti kitiems?

  • klausimėlis:

   jūsų ir visų demagogų nusišnekėjimas verčia daryti išvadą, kad Lietuvą įkišote į ES (mano sąžinė rami- balsavau PRIEŠ) su vienintele pasaulyje tokio tipo sutartimi, kurią UŽDRAUSTA KEISTI bet kuriomis sąlygomis . Nebent “išstoti”, tik po to perrašyti straipsnius dėl žemės, euro (gal dar ko nors) ir “įstoti” iš naujo.
   Atsakykite tik trumpai: taip ar ne?
   P.S. “paklodžių” nerašykite- visko, kas iš tuščio į kiaurą- neskaitau ir nediskutuoju. Klausimas konkretus.

 21. Žmogus:

  Supainiojami du dalykai:1) Tauta nori, kad jos balsas būtų išklausytas, Tauta nori ir turi konstitucinę teisę pareikšti jai svarbiu klausimu savo nuomonę ir čia negalioja Konstitucinio Teismo, Vrk samprotavimai, tai padaryti Tauta turi tik vieną kelią -per referendumą ir tą kelią garantuoja Lietuvos Konstitucija
  2) Referendumo metu visi balsuojantys pasako savo nuomonę nori ar nenori euro; Visos tos Amelijos, Jonai, docentai ir kitos bobutės ir diedukai gali nubalsuoti už taip trokštamą eurą,o kiti prieš. Tik tada Konstitucinis Teismas gali kvescionuoti formuluotę. VRK iš viso ko lenda ne į savo ratus, ar maža jie jau prisidirbo su Žemės referendumu.
  Keistai pasielgė Vyriausias administracinis teismas, nukrypdamas nuo Iniciatyvinės grupės paklausimo į visai nereikalingas lankas: prašoma atsakyti, ar priklauso VRK kompetencijai atmesti Iniciatyvinės grupės klausimą -TAIP ar NE, tiesiog be reikalo įsivėlė į Valdžios makaliūzinamą klausimą, į kurį įsivėlusi vyriausybė, Prezidentė ir seimas.
  O gal būfų taip viliojančiai pateiktas euras, kad žmonės prabalsuotų “UŽ”, bet čia ir prasideda dvejonės kad matyt netoks tas stebuklingas euras ir tik kai kam šviečiasi premijos, gal postai Ir tie euro garbintojai matyt geriau žino euro įvedimo silpnąsias puses,kad taip netgi nešvariai muilina tautos norą.

 22. kuzis:

  ar reikia paaiskinimo kodel balsuoja iskamsos o i baznycia eina lavonai?
  ar buvo didis vyras saly nuo kriksto krauju ivedimo? moteris kokia?
  jusu balsai i dangu neina, lavonu esti negrazu, geti krauja, o jus tikintieji kasdien tuo rupinates, nekalbant kad pranasa is vis lesa jau keli simtmeciai
  ir tokie balvonai nori teisiu, galiu, tvarkos?
  dabartinei zymiausi rusu mokslininkai, kuriu deka performuota visa akademija, sena ismetant i siuklyna istorijos teigia, kad Kristus gime Kryme, vadoveliai nauji pastupaet..
  o jus varnos cia kapojates, pamirse savo saknis bujojate kas idomesnis be rezultatu kuriu neimanoma prigautiems galbut gerasirdziams, bet neprotingiems
  issiverskit kas reiskia sena zemaitijos varda, samahetia (samanetia) , zinant si koda kiekvienas vyras ir moteris nebebus vergo iskamsa, manau zinanciu nera, jie isdeginti, nukankinti
  buvom zyniu zmones, jas turejom, dabar tikek ir lauk avinui liepta. Laukit issaiskinimo..
  …ir jus buvote vaikai, begiojote sauleje.. bet atejo zmones is kito krasto, kurie kalbejo apie dieva, brolybe, taika jums isakynejo, o jusu juokas ir akys apniko dulkemis..

 23. kuzis:

  pataisymas : samonetia (samohetia, samogetia zemelapiuose)

 24. Atgalinis pranešimas: Tautininkai ragina priešintis valstybės nusavinimui | Alkas.lt

 25. Atgalinis pranešimas: Nors Lietuvai leista įsiveti eurą – visuomenininkai siekia referendumo | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *