Referendumo iniciatoriai prašo Seimo pirmininkę sušaukti neeilinę Seimo sesiją (7)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Referendumo dėl žemės iniciatyvinės grupės nariai kreipėsi į Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę prašydami Surengti neeilinę sesiją kurioje Seimas priimtų sprendimą dėl rengiamo referendumo datos.

Priminsime, kad Seimo pirmininkė L. Graužinienė yra pareiškusi nematanti pagrindo dėl šio referendumo  iniciatyvos kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT), kaip siūlo premjeras Algirdas Butkevičius.  Pasak Seimo pirmininkės, gavęs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išvadą dėl parašų referendumui, Seimas sprendžia tik vienintelį dalyką – nustato referendumo datą..

Skelbiame visą kreipimosi į Seimo pirmininkę  raštą:

Gerbiama Seimo Pirmininke,

Jūs palaikote konstitucinę Tautos teisę rengti referendumus svarbiais Valstybei klausimais. Jūs taip pat palaikote ir 321,5 tūkstančio piliečių išreikštą valią sušaukti referendumą žemės pardavimo užsieniečiams ir kitais klausimais.

Prašome Jūsų pagalbos jį surengiant laiku.

Mums, Referendumo iniciatyvinės grupės nariams ir daugeliui kitų Tautos atstovų, surinkus Referendumui rengti reikalingų daugiau kaip 300 tūkstančių Lietuvos Respublikos piliečių parašų, kreipiamės į Jus, prašydami atsižvelgti į ypatingą padėtį, Referendume keliamų klausimų konstitucinę svarbą ir priimti reikiamus sprendimus, kad Referendumas įvyktų laiku.

Vienas iš Referendume keliamų klausimų – žemės pardavimas užsieniečiams – yra itin skubus, kadangi leidimas užsieniečiams įsigyti Lietuvos žemės yra atidėtas tik iki šių metų gegužės 1 d.

Referendumo įstatymo 14 str. nustato, kad Seimas, gavęs tinkamai įformintą grupės baigiamąjį aktą, kartu su piliečių reikalavimais ir Vyriausiosios rinkimų komisijos išvada, kad dokumentai atitinka šį Įstatymą, sesijos metu artimiausiame Seimo posėdyje svarsto referendumo datos paskelbimą.

Referendumo įstatymo 14 str. numatoma, kad Seimo nutarimas dėl referendumo paskelbimo datos priimamas Seimo statuto nustatyta tvarka ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo dienos, kurią Seimo posėdyje pradėtas svarstyti referendumo paskelbimo datos klausimas.

Pagal įstatymo 15 str. Referendumo vykdymo data skiriama ne vėliau kaip po 3 mėnesių ir ne anksčiau kaip po 2 mėnesių nuo Seimo nutarimo dėl referendumo paskelbimo priėmimo dienos.

Kadangi artimiausias Seimo posėdis numatomas tik kovo 10 d. prasidėjus Seimo pavasario sesijai, o Seimo nutarimas dėl referendumo paskelbimo datos tokiu atveju turės būti priimtas iki balandžio 10 d. ir pati Referendumo vykdymo data skiriama ne vėliau kaip po 3 mėnesių ir ne anksčiau kaip po 2 mėnesių nuo šio Seimo nutarimo, nespėjame atsiklausti Tautos leidimo dėl žemės pardavimo užsieniečiams iki lemtingosios gegužės 1 d.

Atsižvelgiant į tai, kad žemės pardavimo užsieniečiams, referendumo, gamtos išteklių klausimai yra konstituciniai, strateginiai, lemia Lietuvos valstybingumą, taigi, ir šis Referendumas yra ypatingos svarbos, taigi – neeilinis, prašome Jus, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkę, 1/3 visų Seimo narių siūlymu skelbti Neeilinę Seimo sesiją anksčiau, t.y. Referendumo klausimą svarstyti nelaukiant kovo 10 d. Įsipareigojame siekti 47 Seimo narių palaikymo minėtam siūlymui.

Jeigu referendumo sušaukimo diena vėlesnė nei gegužės 1 d., prašome Jus užtikrinti moratoriumą – laikino leidimo užsieniečiams pirkti Lietuvos žemę sustabdymo priemones – nuo gegužės 1 d. iki Tautos, aukščiausiojo Lietuvos suvereno, valios pareiškimo referendume dienos.

Viso žemės gynėjų suvažiavimo vasario 22 d. vardu prašymą skelbti referendumą prezidento rinkimų pirmojo turo metu gegužės 11 d. Seimo Pirmininkei jau yra perdavęs iniciatyvinės grupės koordinatorius Pranciškus Šliužas.

Taip pat prašome Jūsų sutelkti bendraminčius Seimo narius šiam istoriniam Lietuvos įvykiui – pirmam referendumui Tautos valia. Džiaugiamės, kad Darbo partija, Tvarka ir teisingumas, Drąsos kelias ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija yra išreiškę palaikymą šio referendumo rengimui.

Referendumo iniciatyvinė grupė

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Žaltys:

  Panašu kad Landsbergis ir Brazauskas atsidūrė vienam apkase? Kaipgi čia neapsižiūrėta buvo? Tai reiškia jog atėjo metas tas dvi partijas sujungti į vieną, nes absoliučiai sutampa ideologinės nuostatos? Liaudiškai šnekant yra prieitas momentas, kuomet politinėms partijoms reikia “išsimušti žemę iš po kojų”, savo kailiu pajusti ką reiškia atsidurti “ant ledo”. Veidmainiaujančių partijų sujungimas išlaisvintų didžiules beprąsmiškai švaistomų pinigų sumas.

 2. Doc (Vilniaus universitetas):

  DAUG KĄ JIE PRAŠO! Iki gyvo kaulo įgriso ta žmogelių grupė su savo referendumu.
  Neeilinės Seimo sesijos sušaukimas kainuoja. Tad aš, kaip mokesčių mokėtojas, esu prieš, kad iš manęs ir kitų surinktos lėšos būtų švaistomos dėl visokių žemgrobių rėmėjų įgeidžių!
  Už poros savaičių prasidės eilinė Seimo sesija – tuomet ir svarstys jūsų referendumą. Tad turėkit kantrybės.
  Na, o ta pirmininkė Griaužinienė jau pasirodė visu savo gražumu 🙂 DP reitingus numušė daugiau nei dvigubai 🙂 Ir puiku. Kitą kartą ir jos partija ir ji Seimo nario mandatus matys kaip savo ausis 🙂

  • Juozas:

   vargšeli , tu akivaizdžiai prisivalgęs nešviežių runkelių ir tebeskaitai sovietinę spaudą . Paaiškinu mažesnio proto broliui : jei propaganda rašo apie kažkurio veikėjo reitingų mažėjimą, tai visiškai nieko nereiškia, išskyrus valdančiųjų užsakymą ir pageidavimą. Jei Graužinienė šiandien eitų į prezidento rinkimus – ji tikrai nugalėtų Grybauskaitę, kuri jau gerokai visiems nusibodo .
   Pavartyk ankstesnio seimo rinkimų istoriją : vienas Gaidys (“Vilmorus”) Blinkevičiūtei užrašė 62% reitingą, taigi pralaimėti niekaip neįmanoma. Bet pralaimėjo piliečiui , kuriam Gaidys užrašė tik 4% reitingą , taigi daryk išvadas , nebūk tamsuolis .

 3. Doc (Vilniaus universitetas):

  Manau, kad ne anksčiau birželio bus jūsų referendumas 🙂

 4. N:

  Gali pilnai įvykti kartu su prezidento rinkimais. Jei taip pinigai rūpi, įvertink, kiek kainuos referendumas atskirai ir kiek kartu su prezidento rinkimais bei kiek kainuos neeilinė seimo sesija. Esmė ne piniguose. Esmė valdžios ir tokių kaip tu nore, kad rederendumas neįvyktų.

 5. kuku:

  LENKŲ REFERENDUMAS : …įga­lio­ji­mą pra­dė­ti de­ry­bas dėl Sto­ji­mo su­tar­ties per­žiū­rė­ji­mo dėl že­mės rin­kos at­vė­ri­mo už­sie­nie­čiams Len­ki­jo­je lai­kan­tis nuo­sta­tos, kad Len­ki­jos vy­riau­sy­bės po­zi­ci­ja de­ry­bo­se tu­ri bū­ti to­kia: Len­ki­jos že­mę už­sie­nie­čiai ga­lės įsi­gy­ti tik nuo tų me­tų, kai vi­du­ti­nio Len­ki­jos gy­ven­to­jo per­ka­mo­ji ga­lia su­da­rys bent 90 pro­cen­tų vi­du­ti­nio pen­kių tur­tin­giau­sių ES vals­ty­bių gy­ven­to­jo per­ka­mo­sios ga­lios.“

  REALUS SAUGIKLIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: