Dienos klausimas: Koks iš tiesų yra iniciatyvos dėl žemės referendumo tikslas? (audio) (45)

Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka laidoje „Dienos klausimas“ | stop kadras

Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka laidoje „Dienos klausimas“ | stop kadras

Lietuvos gyventojams turi būti aiškiai pasakyta, koks iš tiesų yra iniciatyvos dėl žemės referendumo tikslas, sako šalies prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė. Pasak jo, galima įtarti, kad šios iniciatyvos tikslas yra išstojimas iš Europos Sąjungos.

„Organizatoriai prieš pateikiant visuomenei šitą klausimą turėtų labai aiškiai atsakyti, ar jie Lietuvai siūlo išstoti iš Europos Sąjungos“, – antradienį interviu „Žinių radijui“ sakė jis. Anot M. Lingės, didelis žmonių aktyvumas renkant parašus dėl referendumo rodo, kad valdžia skyrė per mažai dėmesio šiam klausimui.

Laidoje dalyvauja Tautininkų sąjungos vadovas Julius Panka, Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis, Klaipėdos universiteto Politikos mokslų katedros vedėjas Saulius Šiliauskas, filosofas Krescencijus Stoškus, ES teisės ekspertas Ignas Vėgėlė ir Seimo Europos reikalų komiteto vicepirmininkas liberalas Petras Auštrevičius.

Laidą rengia Aurimas Perednis

Kategorijos: Garsai, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

45 komentarai

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Perkeliu komentara is ekspertai eu.

  Problema ISLIKO, nors kalba apie SAUGIKLIUS! Problema tame, kokio pobudzio ties SAUGIKLIAI bus? Gali buti taip, elektros terminais kalbant, kad vietoj SAUGIKLIU viska UZTRUMPINS!!!! O pagal ta ISDAVIKISKA politika, kuria jie vare iki siol, tokia UZTRUMPINIMO tikimybe yra visiskai reali. Kadangi valdanciosios GAUJOS neatskleidzia saugikliu TURINIO, reiskia is esmes parsidavelikos isdavikiskos politikos NEPAKEITE, vykdo bolsevikiska iskrypeliska propaganda. Pagalvokite ar bus toks saugiklis kaip pavyzdziui: Lenkai neturi teises tureti zemes Lietuvoje nuosavybes teise! Pamatysite, kaip Vilnijoje lenkiskai kalbantys lietuviai supras, kad jie yra lenkiskai kalbantys LIETUVIAI, o ne lenkai. O kad toks saugiklis yra BUTINAS musu valstybingumo islaikymui tai aisku, nes panaudoje ES lesas lenkai supirks Lietuvos zeme… ir nereikes lauzyti suvalku sutarties. Taigi matome ka? O tai, kad valdancioji klika NEATSKLEIDZIA saugikliu turinio…. kas pasako ju piktus keslus Lietuvos valstybes poziuriu. Kiek ten buvo saugikliu del STRATEGINIU objektu nepardavimo? O visi parduoti!!! Taip kad ponai nereikia Lietuvos zmonems kalbinti makaronu ant ausu.

 2. Juozas:

  gerai bent tai , kad ponas M.Lingė prisipažino , kad iki šiol nei jis , nei kiti valdžiažmogiai nė piršto nepajudino , kad įvesti saugiklius Lietuvos žemės apsaugai nuo galimų pavojų. Deja, premjeras, žadėdamas tuos saugiklius , taip pat nepasako nieko konkretaus . Gal tauta jau prie to priprato : “rūpinsimės, vystysim , sutelksim pastangas kreipsim dėmesį, priimsim nutarimo priėmimo patarimo mechanizmą ir t.t.” .
  Pavargom nuo plepalų , apgavysčių , reikia rezultatų.

 3. N:

  Kokie dar sauginkiai? Realus saugiklis yra draudimas parduoti žemę užsieniečiams.

 4. Kažin:

  Būtinai turi būti tokie saugikliai:
  1. Teritorijoje, kurią buvo okupavusi Lenkija, žemė kokia 15-20 metų užsieniečiams neparduodama apskritai.
  2. Žemės nuosavybės turėjimas yra prilygintinas pilietybės gavimo reikalavimui, t.y. būsimam jos savininkui yra privalomas lietuvių kalbos mokėjimas ir kalbėjimas ja viešumoje.
  3. Pirmus 20 metų įsigyta žemė valdoma patikėjimo teise, jeigu savininkas gerai ūkininkauja, įvykdo visas sutartyje nustatytas sąlygas, po dešimties metų jo valdyta žemė tampa valdytojo nuosavybe, esant pažeidimams valdymas patikėjimo teise prasitęsia dar dešimt metų.
  4. Žemė, kuri yra valstybės nuosavybė, kokia 20 metų apskritai neparduodama, o tik nuomojama.
  5. Pirmenybę įsigyti žemę turi jos nuomotojas ar pilietis prieš nepilietį.

 5. mintis:

  Taip K Masiuli,turiu katę ir šunį ir abu juos myliu ir jie abu gražiai draugauja ir sugyvena.Pavyzdys nevykęs.Norisi,kad seime būtų protingi, sumanūs ,sąžiningi žmonės,bet nei ponas K Masiulis ,nei P Auštrevičius,nei Vėgėlė išminties nepademonstravo,tik išsisukinėjimus ir kalbėjimus ratu,kurie sueina į nulį.

 6. mintis:

  Šaunuolis Julius.tvirtai,dalykiškai.Ačiū.

 7. nyku:

  Masiulio teisinis supratimas tiesiog apgailėtinas… kačių ir šunų dilemos lygio… O realiai tai matosi, kad žmogelis suka visiems koncervuotos partijos nariams tatos su Kubilium išdalintas gerokai nudilusias vinilines plokšteles ant savo tiesiog šiurpios antilogikos gramofonų… “Konstitucinis Teismas viską sugriaus…” Briedas. Absoliutus. Ir, beje, Konstitucinis teismas – ne savižudžiai. Nykiai atrodo koncervatorių bandymas žarstyti žarijas svetimomis rankomis.

  • tikrai apgailėtinas:

   užpavydėjo Pankai žinomumo 🙂 Ajai, ateina nauji žmonės. Ajai, ištrauks dešimtmečiais šildytus krėslus 🙂

   • mintis:

    Na čia tai tikrai buvo nemalonu klausyti tokį dvasinio ubago pavyduolišką veblenimą.Apsimeta,kad nieko nežino apie Tautinį jaunimą.Jei tikrai nežinojo-tai rimtai vargo vakarienė:)Pavydas tautininkams,pavydas J.Pankai ir pats mato,kad iki J Pankos jam nepasiekiama ir niekad nebus pasiekiama, nes asmenybių augime judama priešingom kryptim:)

 8. Miškų katė:

  Pats geriausias saugiklis – atstatyti pirminę Konstituciją.

  • ačiū Vėgėlei:

   jau demaskavo Butkevičiaus pučiamą 25 milijardų baubo burbulą radijo laidoje. O realiai valdžia (gal jau tikra, ne šita) gautų Tautos mandatą pareikalauti iš ESSR privalėtų Lietuvos gauti ir negautų žemės ūkio išmokų skirtumą. Įdomu, kieno sumos būtų didesnės. Toliau, verdant revoliucinei įtampai Ukrainoje, naivu būtų manyti, kad Europa nežino apie nelietuvišką Lietuvos gyventojų dalį, potencialų Rusijos taikinį Lietuvoje. Naivu manyti, kad Europai būtų naudinga provokuoti antieuropiškas nuotaikas Lietuvoje ir skatinti Rusiją siūlyti savo “brolišką pagalbą” nuskriaustai Lietuvai. Trečia, Europa pati pabijos, stiprėjant nacionalinių partijų kūrimuisi Europoje ir jos atstovavimo daliai Europarlamente, tiesiog sukurti grandininę reakciją, paskatinti tuos pačius britus atsišvartuoti įmanomai greitai nuo linkusio į diktatą darinio, atbaidytų naujų narių kandidatų pageidavimus kuo skubiau jungtis į ESSR.
   Suma sumarum, – valdantieji baubą kuria tik dėl to, jog jiems paniką varo vien referendumo iniciatyvos kartelės nuleidimas žemyn iki 100.000 balsų. Jie puikiai supranta, kad bus naikinamas (seniai to reikėjo) partinių rinkimų principas, mažinamas Seimo narių skaičius. Kiekvienas galvoja paprastai – šansų būti išmestam iš kai kurių dešimtmečiais išnaudoto gerbūvio turiu lygiai 50-50, vieną iš dviejų. Ir nė vienas labai labai nenori būti palaisvintas nuo ėdžių. Visokių baubų kūrimas, – tik pašvinkęs jaukas lengvatikiams, desperatiškai siekiant, kad neateitų į referendumą reikiamas balsuotojų skaičius. Niekas iš tų demagogų net pagalvoti nedrįsta (o siaube!!!), kad gali tekt pradėti dirbti. Gal net mažiau už Eligijaus Masiulio “durnių mažiau kaip 5000”.

 9. QQ:

  Dėl saugiklių kur valdžia ruošiasi daryti.
  O gal , po referendumo valdžia atšauks saugiklius.

 10. markas:

  Labai šauniai pasirodė Julius Panka. Taip pat ir laidos vedėjas buvo nešališkas. Na, o masiulis pasirodė kaip visiškas menkysta. O su juo kartu ir visa žydrųjų bolševikų agentūra.

 11. dėstytojas:

  Pankai už lietuvišką kalbinę raišką ir mokėjimą dėstyti mintis – 10 balų

  Masiuliui – …:-(

 12. Dėmesio:

  kaip atsakas į konstitucinio teismo “gelbėjimosi ratą” įsikibusiam, radijo laidoje kaip “Tėve mūsų” ištisai kartojusiam sociologinių šunų-kačių problemų profesoriui – fantastiškas ne profesorės, o tiesiog padorios advokatės ir tikros lietuvės Zitos Šličytės interviu “ekspertuose”.

 13. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Stai ir matome visa zemes ukio POLITIKA. Zemes ukio ministras V.Jukna sako: “Pasak jo, žemės trūksta jauniesiems ūkininkams: „Kalba eina apie jaunųjų ūkininkų įsikūrimą, susiduriame su situacija – o žemės tai nėra, yra supirkta, kai kur po 13-14 tūkstančių hektarų ūkiai yra“.” O ZEMES TAI NERA, YRA SUPIRKTA!!!
  ——————————-
  Supirkta NE BE REIKALO, kad galima butu dideliais gabalais PELNINGAI PARDUOTI uzsienieciams! Ir tikrai tada neliks zemes jauniems ukininkams PER AMZIUS. Stai ir isryskeja tikrasis LOBIZMAS del Lietuvos zemes pardavimo uzsienieciams…. jaunieji ukininkai TIKRAI JOS NEIPIRKS!!! Ka dabar pasakys SKUDURINIAI, BURTININKAI, TUALETININKAI, VOGDARBIAI, LIBERASTAI ir kompartskola? Atsiprasau, kulturingai ivardinti Lietuvos koloborantus ir isdavikus NEGALIMA!

 14. lyvis:

  Manau kalba turėtu eiti ne apie žemės pardavimą ir pirkimą o apie sumažintą referendumo skaičių iki 100 tūks. Žemės pardavimas tai tik dėl nekaltų akių. Tai yra užslėpta bomba. Koks nors prisproges stribas sugalvos referendumą dėl išstojimo iš Europos pripirks ledų ir mes jau Sovietų sąjungoje. lyvis

 15. gera laida:

  Labai gerai paruošta laida. Ačiū A. Peredniui.

 16. LosAngeles:

  Na bolsevikeliai niekada nesustos…. Tai faktas. Lojo, loja ir los. Su Vegele ir Austreviciumi viskas aisku. Su dauguma pastaruoju metu vis aktyviau besireiskainciu ‘kalbanciu galvu’ taip pat. Itin suaktyvejes lindimas liaudziai i akis byloja tik viena- issigando (pri…ko kelnes). O ir kaip neissigasi, pavykus referendumui tauta gali pajusti savo jega, jega spresti itin aktualius klausimus bendru sprendimu. Liberalams, europos reikalu ‘ekspertams’ ir pan. plauko isverstaskuriams tai tiesioginis ‘raudonos korteles’ pavojus. Galima neabejoti, kad kuo toliau, tuo daugiau islys ‘ekspertu’, kurie imsis paciu ivairiausiu priemoniu uzslopinti sia iniciatyva. Bus meluojama, zadama, dezinformuojama, ignoruojama… Visi metodai bus naudojami, kadangi kas pastatyta ant kortos jie puikiai supranta.

 17. LosAngeles:

  Dar vienas pastebejimas Pankai ir co. Sioje diskusijoje pats Panka aiskiai nurode realu pavyzdi- Airija. Pavyzdys itin vykes, nes ES taresi su Airija, ir kaip jis minejo, buvo netgi pasirasyta vos ne nauja sutartis… Ir cia tuojau pat stoja ‘ekspertas’ Vegele ir vel viska suka is pradziu- baus, min bauda bla bla bla, bet kadangi mes labai negeri (suprask- jei suorganizuosim referenduma ir tauta pasisakys UZ), tai bus skirta ne minimali o gerokai didesne bla bla bla… Demagogai nesustos, jiems reikia ‘judo grasius’ atidirbti, tad poilsio nebus. Is karto diskutuojant mineti, jei reikia (po ekspertu isterijos sou) pakartoti jau ivykusius faktus. Ir pakartoti tiek kartu kiek reikia: kiek kartu ekspertas raudos susirupines Lietuva, tiek kartu pateikti pavyzdzius. Nes tik gyvi pavyzdziai gali uzciaupti sias burnas. Dabar gi patylejimas… Gal kazkas pradzios negirdejo, gal neatkreipe demesio i pavyzdi. O sie vis gasdina tuo paciu, kaip uzstrigusi plokstele, bet… baimes akys dideles. Kazkas isgirs tik si gasdinima ir viskas, uzsikabins. Siuo klausimu kiekvienas balsas svarbus, visa visuomene reikia maksimaliai pakaustyti ziniomis ir suvienyti, kad nei gasdinimai, nei veidmainiavimai ar tusti pazadai (jo jo, suprantam kad negerai buvo…. bet dabar tai jau padarysim… sugalvosim… pazadam…) neismustu zmoniu is pusiausvyros. O tam reikia ziniu. Taigi prasymas butu visada atsakyti i provokacinius ispuolius konkreciais pavyzdziais ir nenutyleti.
  Kitas dalykas apie skambuti is kur tai apie piliecio pasipiktinima kad del zemes jis uz pardavima, bet del parasu kiekio sumazinimo jis uz sumazinima. Arkliukas ant kurio jojo profesorius… Negalima klausti ar myli kaciuka ar myli suniuka… Fuflo. Gali myleti ir ta ir ta. Panka kaip ir atsake, bet labai jau neuzakcentuotai. Aiskiai reikia ivardinti, kad renkant parasus daug kas butent nepasirase del to kad suplakti keli klausimai i viena. Taigi ar daugiau parasu del to prarasta, ar islosta dar neaisku.
  Sekmes

  • Kemblys:

   Rašai gerai, bet viską nubraukei rusišku keiksmažodžiu, gaila. Daugiau tavęs neskaitysiu.

   • LosAngeles:

    Tai kas tada skaitys jei tamsta neskaitysite? Labai gaila, labai…
    O jei pazadeciau toku zodziu daugiau nevartoti skaitytumete?
    🙂

    • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

     Nenusimink, as gal antras perskaiciau 🙂
     —————————-
     Tai va kokie reikaliukai svieciasi su tuo zemes pardavimu. Formuojasi vaizdas, kad Lietuvos zemes pardavimas yra naudingas RUSAMS, LENKAMS, LIETUVOS ZEMGOBIAMS, kurie jau turi paruose pardavimui 13-14 tukst. hektaru plotus, LIETUVOS KOLOBORANTINEI VALDZIAI, kuri visu savo neefektyvaus valdymo kastus PADENGINES is parduotos valdiskos zemes ir misku! Kaip matote zemes pardavimu yra suinteresuotos galingos jegos ir jau yra PARDAVEJAI IR PIRKEJAI!
     Lietuvos valstybes teritoriniam vientisumui iskiles MIRTINAS PAVOJUS. Zemes nepardavimo klausimas yra tolygus Lietuvos nepriklausomybes klausimui. Tai viena is paciu FUNDAMENTALIAUSIU Lietuvos vertybiu, per amzius ginta, krauju aplaistyta. Kai matau sitos valdzios ir jai pritariancios opozicijos ISGAMISKAI ir ISDAVIKISKAI politikai, tai nera jokios kitos isvados : Lietuva valdo KOLOBORANTAI! Valdzia ir opozicija KAUNASI tik del to, kuriam didesnis kasnis atiteks ISPARDUODANT LIETUVA! Kaip sake zemes ukio ministras, Lietuvoje jauniems ukininkams zemes jau NERA!

    • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

     Tiesa sakant pamirsau savo komentare pridurti, kad dar vienas galingas PIRKEJAS suinteresuotas Lietuvos zemes ispardavimu: LAISVAS KAPITALO JUDEJIMAS!, tai tie, kurie valdo pinigus…. kuriu turi tiek, kad suvokti kiek turi jau NEPAJEGIA, viska superka, kad parduodama.

     • N:

      Tai, va, JAV įvyko krachas. Valstybės skolos lubos pasiektos, išspręsti problemos nepavyko – lubų nepadidino ir nebepadidins. Visi valstrybės mokėjimai sustojo. Niekam pasaulyje žalios makulatūros nebereikia. Žodžiu, įvykiai dabar klostytis tik blogyn. JAV tikisi išvristi iš padėties kai į biudžetą pateks moksesčiai. kurių mokėjimo laikas dabar yra. Bet tai tik laikinai nustums problemą kelioms savaitėms. Karu kvepia, ponai. Kur jis tikėtinas? Sirija, arabai, Venesuela, Ukraina…

 18. wikswa:

  Įtarti/ interpretuoti galima, ką nori. Bet tikslas įvardinamas aiškiai – neparduoti valstybės teritorijos.

 19. wikswa:

  Lietuva per maža, kad jos žemes galėtų pirkti užsieniečiai. Ką nupirks, tas jau ne tavo.
  Argumentas, kad žemės niekur neišveš, niekinis. Okupantai irgi niekur neišveža, bet tavo Tėvynė – jau ne tavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: