D. Grybauskaitė Europos Parlamente davė deramą atkirtį Lietuvą juodinusiam Tomaševskiui (video) (48)

D.Grybauskaitė Europos Parlamente davė deramą atkirtį Lietuvą juodinusiam Tomaševskiui | europarl.europa.eu nuotr.

D.Grybauskaitė Europos Parlamente davė deramą atkirtį Lietuvą juodinusiam Tomaševskiui | europarl.europa.eu nuotr.

Sausio 14 d. Strasbūre, pristatant Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungos tarybai rezultatus, radikalumu pastaruoju metu jau peraugančiu į separatizmą garsėjančios  politinės partijos Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis vėl ėmėsi juodinti Lietuvą.

V. Tomaševiskis EP posėdyje dalyvaujant Lietuvos Prezidentei EP nariams skundė Lietuvą esą dėl „drakonioškų“ baudų skirtų Šalčininkų rajono savivaldybės direktoriui Boleslavui Daškevičiui už lenkiškų gatvių pavadinimų lenteles, kurių savivaldybė nevykdydama teismų sprendimų nenukabina jau 5-eris metus.

„Kova su autochtoninių tautinių mažumų kalbomis, palaikoma aukščiausios valdžios, yra ne kas kita, kaip kraštutinio nacionalizmo pasireiškimas, kurio neturėtų būti Europs Sąjungoje“, – rėžė V. Tomaševskis ir ragino ES Tarybą ir Komisiją reaguoti į „tautinių mažumų persekiojimą ES teritorijoje“…

Atkirčio V. Tomaševskis susilaukė iš europarlamentarės Radvilės Morkūnaitės paraginusios neklaidinti europarlamentarų kalbomis, kad Lietuvoje pažeidžiamos tautinių mažumų teisės.  V. Tomaševskis neturėjo ką atsakyti į R.Morkūnaitės klausimą: „Ar jūs manote, kad valstybės tarnautojas gali leisti sau nesilaikyti valstybės, kurioje jis dirba ir kurios pilietis yra, įstatymų?“

Lietuvos Prezidentė D. Grybauskaitė atsakydama į lenų radikalo išpuolį Europos Parlamento plenarinėje sesijoje sakė, kad jokia tarptautinė institucija nenustatė, jog Lietuva pažeistų tarptautines normas dėl tautinių mažumų apsaugos.

„Aš manau, kad jūsų asmeninis siekis ir jūsų politinės karjeros tikslas yra Lietuvos diskreditavimas pačioje Lietuvoje, šiuose rūmuose ir tarptautiniu mastu“, – kreipdamasi į V. Tomaševskį sakė Lietuvos Prezidentė.

Vėliau EP spaudos konferencijoje D. Grybauskaitė sakė, kad tautinių mažumų teisių klausimus V. Tomaševskis siekdamas diskredituoti Lietuvą asmeniškai kėlė ir Lietuvai pradedant pirmininkavimą ES Tarybai, tačiau visos komisijos tyrusios šiuos Lietuvai mestus kaltinimus nerado jokių pažeidimų, nes Lietuva vykdo visus savo tarptautinius įsipareigojimus.

D. Grybauskaitė sakė, kad Lietuvos lenkams yra sudarytos išskirtinės sąlygos mokytis gimtąja kalba nuo pat vaikų darželio iki aukštosios mokyklos.

„Reikalavimas sudaryti lenkų mažumai ypatingas sąlygas, net geresnes už lietuvių esamas sąlygas, tiek studijuojant, tiek kitais klausimais, negali būti priimtinas. Visi Lietuvos piliečiai yra lygūs prieš Lietuvos Konstituciją ir Lietuvos įstatymus. Aš kaip prezidentė visus Lietuvos piliečius gerbiu vienodai“, – sakė D. Grybauskaitė.

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

48 komentarai

 1. Nepolitikas:

  Jo gražiai atrodė lenkas skundžiasi lietuviškai, o lietuvė jam atkerta angliškai…. net valstybinė kalba jai nepriimtina. Teisus Z. Vaišvila….

  • Dalė:

   O nepagalvojote, kad lenkas gal prastai angliškai kalba?
   Ši tauta juk nelabai gabi kalboms – kai kurie visą amžių Lietuvoje pragyvenę valstybinės kalbos nemoka:)
   O Tomaševskis jau turi kuo didžiuotis 🙂

   • bartas:

    manau ,kad Dalytė bus teisi.

   • faustas:

    Gerai nuteikė Prezidentės kalba. Gal pagaliau mūsų valdžia atsikvošės ir nustos pilvu šliaužioti prieš autonomininkus? Šlykštu, kai Premjeras, radijo laidoje laižo įstatymų pažeidėjams, degantiems zoologine neapykanta Lietuvai, užpakalius, kai užsienio reikalų ministras, kaip vergas, atsiprašinėja ir lankstosi prieš fašistą sikorkį. Gal pradėsime gerbti savo valstybę ir kovoti su jos priešais? Laikas jau!

   • Nepolitikas:

    Man nereikia galvoti tokius niekus. Aš įsitikus: „Respublikos Prezidentas yra valstybės vadovas. Jis ATSTOVAUJA LIETUVOS VALSTYBEI ir daro visa, kas jam PAVESTA Konstitucijos ir įstatymų.“ O jam pavesta : „14 str. Valstybinė kalba – lietuvių kalba.“ O Konstitucinis Teismas išaiškino, kad tai vienintelė oficialioji kalba, kuri yra privaloma visai valdžiai. Lenkas ten galėjo sugalvoti kalbėti lenkiškai(„O nepagalvojote, kad“ … lenkas gal žino lenkų kalbą). Tai kaip ponai … , kur tą jūsų „tiesa“? Šlykščiausias žmogus pasaulyje – melagis ir idiotas. Ką pasirenkate?

  • Unti:

   Nekelkim tokių pretenzijų. Valstybinė lietuvių kalba yra Lietuvoje ir graudu, kai čia negali susikalbėti lietuviškai su gyvenančiais dešimtmečius.

 2. Vilmantas Rutkauskas:

  Pagaliau prabudo miegančioji gražuolė.

 3. albinas:

  Nežinau, bet man visa tai atrodo netikra. Panašu, kad tai yra Grybauskaitės, o tiksliau tai tų kurie nori, kad ji liktu antrai kadencijai, juodosios technologijos. Ir ta Lansbergio kalba ne vietoje ir ne laiku, ir lenkų “žygis” iš seimo, ir galiausiai viso to perkėlimas į europine scena, atrodo gerai surežisuotas spektaklis. Šita LLRA ir mažumų įstatymą buvo galima seniausiai išspręsti, bet ne… Valdžiai yra paranku, kad visada tvyrotu įtampa taip paslepiant “rimtus” darbelius mažai kam pastebint. Ir tuo pačiu, problemos (šiuo metu lenku) pradedamos “spręsti” kai ateina tam naudingas laikas. O kam šiuo atveju naudinga, manau nereikia nei spėlioti. Visiems aišku.
  Pažiūrėkit, jau pasipylė komentarai, “kokia šaunuole prezidentė,- gerai įspyrė lenkams, -prabudo gražuolė” ir t. t.
  Jau vyksta rinkimai, argi nematot.

 4. Tokios laikysenos ir tikėjomės iš Prezidentės. Ačiū.

  Įsivaizduoju kaip Lietuvos šmeižiko V.Tomaševskio būtų atsiprašnėjęs ponas L.Linkevičius ar Ministras pirmininkas A.Butkevičius: „Atsiprašau, man gėda,… kad iki šiol dar nepatenkinti Jūsų reikalavimai. Aš viską dariau ir labai norėjau, kad kuo greičiau būtų tai padaryta, ir mano kaltė yra ta, kad aš labai norėjau…“

 5. Gražina:

  Pagaliau Jos Exelencija užsidirbo didelį pliusą. Sveikinu!

 6. stasys:

  Nesvarbu kas ką mano, atkirtis duotas visiems Europoje suprantama kalba ..jei kam neaiškų Lietuvoje, tegul atsiverčia žodyną.

 7. LosAngeles:

  Bet juk yra tarpukarines sutartys su Lenkija, Rusijos pripazinimas Lietuvai tam tikru teritoriju… Tai po galais, negi valdzia tarptautiniu lygiu ( o tai buvo puiki proga) negali parodyti, kad Lenkija buvo okupavusi ta Lietuvos dali, kurioje dabar is kazkur kazkodel tai labai daug ‘lenku’? Jie juk okupantu palikuonys, okupacijos produktas taip sakant… Ar turi teise jie vadintis tautine mazuma?

 8. Kęstutis:

  Tatukas,dar turi parako,vietoj rusiškų skiepų Grybauskaitei, suvarė lenkiškų ir suveikė ,kaip raudonas skuduras ,visi tokie laimingi.

  • faustas:

   Laimingi, nes Prezidentė atlieka savo pareigas, tuo tarpu socialdemokratų deleguotas premjeras savo
   pareigų neatlieka, dar daugiau, viešai skatina nesilaikyti Lietuvos įstatymų, o tai jau antivalstybinė veikla.

 9. Tuteiša:

  Vienintelė Prezidentė sistemingai kovoja už lietuvybę ir lietuvių kalbą. Kai tuo tarpu valdančioji kaalycyja vos sugeba žodį pralementi, bet vis dažniau iš jų girdime PŠEPRAŠEM PANOVIE. dauguma žiasklaidos irgi nesusivokia, kokį pavojų kelia autonomininkų demaršai.

 10. grūšia:

  Prezidentė nuosekliai nuo pat išrinkimo pasisako prieš autonomininkų kėslus. Ir čia nėra joks rinkiminis piaras. Jei yra taip sakančių reiškia jie visiškai nesidomėjo šiuo klausimu iki šiandien
  Jei priklausytų viskas tik nuo prezidentės, tai autonomininkų klausimas net neiškiltų. Bet gal ir gerai, kad ne viskas vien nuo Prezidento priklauso, nes pono Adamkaus laikais Lietuva būtų tapusi federacine valstybe su dviem valstybinėmis kalbomis

  • albinas:

   Pats nelabai domiesi… Praeita seimo kadenciją konservatoriai su prapiesoriu ir Prezidente dirbo iš vien, laiko toms problemoms buvo sutvarkyti sočiai, bet… Parypaudavo karts nuo karto ta tema ir nutildavo, realių veiksmų apskritas nulis.

 11. gerai:

  Na bent kažkur,bent kažką ji visiškai teisingai padarė.Bet kitaip ir būti negalėjo,nes Ji-prezidentė.Dabar žiūrint į bendrą padėtį sunku patikėti tuo,bet savo laiku Oskaras Milašius išpranašavo,kad Lietuva aplenks Lenkiją,o kai kurie “lenkų kilmės lietuviai” turės nešdintis į Lenkiją ir nebegalės grįžti,nors ir labai to norės.

 12. alksnaitis:

  Šioje atkarpoje pagarba Prezidentei

 13. Kažin:

  Manau, kad ši akcija ES parlamente buvo naudinga abiems – Grybauskaitei siekiant perrinkimo Prezidente, o Tomaševskiui sujudinant savo LLRA rinkėjus rinkimuose į ES parlamentą. Beje, tokį abipusį naudingumą galima įžiūrėti ir tarp Landsbergio lenkų pakritikavimo Sausio 13-osios minėjime ir LLRA Seimo frakcijos protesto dėl to, išeinant iš minėjimo. Taigi čia yra tik abiejų pusių grynai rinkiminiai veiksmai, kaip žinome iš praktikos, pagal juos negalima nieko spręsti kokia politika abiejų pusių bus vykdoma tais klausimais po rinkimų.
  Manau, kad po rinkimų tapus Prezidente Grybauskaitės prolenkizmas turėtų būti ryškesnis negu dabar, juk rinkėjai jai taps nesvarbūs, – kitai kadencijai ji kadidatuoti negalės.
  Beje, matyčiau, kad Lenkijoje yra dviejų tipų politiniai prolenkizmai – vienas tų, kurie yra valdžioje, kitas – Kačinskių. Įžvelgiu, kad Grybauskaitė, kaip ir Landbergis, apskritai konservatoriai, iš esmės yra kačinskiniais prolenkistais …

 14. Žmogus:

  O man atrodo kad tai tik surežisuotas vaidinimas, kuris reikalingas vienam ir kitam pasikelti reitingus

 15. Atgalinis pranešimas: V. Stundys: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų elgsena peržengia visas ribas | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: