Ketvirtadienis, 30 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Lietuvoje

D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku (video)

www.alkas.lt
2013-10-09 21:06:23
26
PERŽIŪROS
0
D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku (video)
D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku | lrp.lt nuotr.
D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku | lrp.lt nuotr.

Spalio 8 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialaus vizito į Lietuvą atvykusiu Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku. Tai pirmasis oficialus Danijos sosto įpėdinio vizitas Lietuvoje. Princą Frederiką lydi Danijos aplinkos, energetikos ir statybų ministras bei speciali iš 22 Danijos įmonių atstovų sudaryta verslo misija, kurios tikslas – stiprinti Lietuvos ir Danijos ekonominius ryšius ir atverti naujas galimybes verslo bendradarbiavimui.

„Danija yra ne tik tvirta Lietuvos nepriklausomybės rėmėja, nuo pat pradžių teikusi nuoširdžią paramą besikuriančioms Baltijos valstybėms. Danija yra patikima ekonominė Lietuvos partnerė, kuri visada palaiko civilizuotus ir garbingus verslo santykius. Džiaugiuosi, kad vis daugiau danų įmonių renkasi Lietuvą. Tai skatina ekonomikos augimą, sukuria naujas darbo vietas ir Lietuvai atveria naujas rinkas“, – sakė Prezidentė.

Danija yra dvylikta didžiausia Lietuvos eksporto rinka ir 7 didžiausia investuotoja mūsų šalyje. Lietuvoje veikia 254 danų įmonės. Tiesioginės Danijos investicijos mūsų valstybėje sudaro apie 1,68 milijardo litų. Danų įmonės Lietuvoje jau įgyvendino 18 stambių investicinių projektų ir sukūrė daugiau nei 2000 naujų darbų vietų.

httpv://youtu.be/AzD-m5gJ8wc

Kopenhagos verslo mokyklos atlikto tyrimo duomenimis, daugelis danų verslininkų renkasi Lietuvą dėl išsilavinusių ir aukštos kvalifikacijos darbuotojų, strateginės geografinės padėties, geros infrastruktūros ir žemų veiklos kaštų.

Šalies vadovės teigimu, ypač perspektyvios Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimo sritys yra moksliniai tyrimai, inovacijos, biotechnologijos ir komunikacijos. Lietuva turi sparčiausią plačiajuostį internetą, čia gaminami lazeriai sudaro apie 10 procentų visų pasaulyje moksliniams tyrimams naudojamų lazerių.

Susitikime kalbėta apie bendradarbiavimą energetikos srityje. Pasak Prezidentės, Danija yra pavyzdys, kaip skaidriai, novatoriškai ir efektyviai tvarkyti energetikos sektorių, užtikrinti energetikos rinkos konkurencingumą, valstybės nuosavybėje išlaikant svarbiausias energetikos kompanijas diversifikuoti energijos tiekimą. Prezidentė taip pat pabrėžė, jog energetinis saugumas ir vieninga ES pozicija santykiuose su išoriniais energijos tiekėjais yra vienas svarbiausių Lietuvos ir visos ES prioritetų.

Prezidentė su Princu aptarė ir Šiaurės bei Baltijos šalių bendradarbiavimą, aktualius ES ir NATO klausimus. Šalies vadovė padėkojo už Danijos paramą ES Tarybai pirmininkaujančiai Lietuvai. Danija jau septynis kartus pirmininkavo ES, todėl jos patirtis ir pagalba Lietuvai yra labai reikšminga.

Aptariant dvišalį kultūrinį bendradarbiavimą Prezidentė prisiminė šį birželį Šiaurės šalių ambasadų iniciatyvą Lietuvoje pirmą kartą surengtą vidurvasario šventę.

D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku | lrp.lt nuotr.
D.Grybauskaitė susitiko su Danijos sosto įpėdiniu Princu Frederiku | lrp.lt nuotr.

Spalio 9 d. Prezidentė kartu su Princu Frederiku atidarė Lietuvos ir Danijos verslo forumą, į kurį susirinko daugiau nei 200 dalyvių iš įvairių Lietuvos ir Danijos įmonių. Kartu su Princu Lietuvoje vieši 22 Danijos kompanijų atstovai.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuvos ryšiai su Danija, kuri viena pirmųjų pripažino mūsų nepriklausomybę ir tvirtai rėmė besikuriančia valstybę, išaugo į labai sėkmingą ir patikimą politinį, kultūrinį bei ekonominį dvišalį bendradarbiavimą.

„Tikiuosi, kad vis daugiau Danijos verslo atras, kad Lietuva yra ne tik patraukli vartotojų rinka. Mes esame artimi savo darbo kultūra, aukšta kvalifikacija, pareigingumu, todėl vieni kitus gerai suprantame ir galime dirbti vienoje komandoje. Eilė danų įmonių jau įdarbina mūsų informacinių technologijų, finansų, inžinerijos, dizaino talentus, kurie iš Lietuvos dirba viso pasaulio rinkoms. Lietuvos verslas taip pat vis daugiau eksportuoja į Daniją“, – Lietuvos vadovė.

Pasak Prezidentės, glaudus Lietuvos ir Danijos verslo bendradarbiavimas jau davė puikių rezultatų. Danija Lietuvoje yra 7-ta pagal tiesiogines užsienio investicijas. Danų investicijos sudaro 1,68 milijardus litų. Lietuvoje dirba 254 daniškų įmonių. Danų investuotojai vykdo aktyvią veiklą finansų, inžinerijos, transporto ir maisto pramonės srityse. Abi šalys suinteresuotos ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių inovacijų, mokslinių tyrimų, komunikacijų ir lazerių srityse.

Pasak Prezidentės, didėjant globalizacijai būtina užtikrinti konkurencingumą. Tai pasieksime, jei dirbsime kartu, papildysime vieni kitus savo privalumais, būsime vieningi ir susitelkę.

httpv://youtu.be/1YGxg-tkZR0

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. D.Grybauskaitė susitiko su Turkijos Prezidentu Abdula Giulu (video)
  2. Prezidentė D.Grybauskaitė susitiko su ES Vadovų Tarybos pirmininku H.V.Rompėjumi (video)
  3. Lietuvos prezidentė D.Grybauskaitė susitiko su Vokietijos prezidentu J.Gauku
  4. Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su į Lietuvą atvykusiu Estijos Prezidentu Tomu Hendriku Ilvesu
  5. D.Grybauskaitė Danijoje pasisakė už glaudesnį Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimą ir Atominę elektrinę Lietuvoje (video)
  6. D.Grybauskaitė: ES biudžetas turi atitikti visų ES šalių interesus (video)
  7. Prezidentė D.Grybauskaitė išvyko oficialaus vizito į Daniją
  8. P.Gylys. D.Grybauskaitė – stiprus žmogus, silpna prezidentė
  9. Lietuvą ir Estiją vienija bendri tikslai (nuotraukos, video)
  10. Prezidentė po susitikimo su naująja Vyriausybe pareiškė, kad Vyriausybė neturi būti kriminalinių interesų įkaite (video)
  11. Prezidentė apdovanojo Lietuvai nusipelniusius žmones (video)
  12. Europos vadovai sutarė dėl ekonomikos augimui būtinų priemonių (video)
  13. Lietuvos Prezidentei – Karolio Didžiojo apdovanojimas (video, tiesioginė transliacija)
  14. Vilniaus rajono Marijampolio vidurinei mokyklai suteiktas Meilės Lukšienės vardas (video)
  15. Lietuva ir Makedonija stiprins tarpvalstybinius santykius (video)

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Karinė technika
Lietuvoje

Iš Valstybės gynybos fondo kariniam mobilumui – beveik 90 mln. eurų

2026 07 30
Atminimo lenta
Lietuvoje

Sostinėje – penkios naujos atminimo lentos

2026 07 30
Lietuvos delegacija UNESCO Pasaulio paveldo sesijoje
Kultūra

Naujos vertybės UNESCO Pasaulio paveldo sąraše

2026 07 30
Agurkai
Kultūra

Paveldas, telpantis stiklainyje: jūsų šeimos receptas gali tapti oficialia Lietuvos istorijos dalimi

2026 07 30
Hamiltono aušros vartų bažnyčia
Istorija

Kanados lietuvybės židinys Hamiltone – nuo „mažytės Lietuvėlės“ iki pirmųjų lietuvių pėdsakų prie Niagaros

2026 07 30
Filmo „Mes esame miško vaisiai“ kadras
Gamta ir ekologija

Filmo „Mes esame miško vaisiai“ pristatymas ir pokalbis apie lietuvių santykį su mišku

2026 07 30
Šiuolaikinio meno šventė „Medus“
Kultūra

Nidoje pirmą kartą vyks šiuolaikinio meno šventė „Medus“

2026 07 30
Atnaujinto JAV lietuvių laikraščio „Dirva“ leidybos patriotinė iliustracija
Užsienio lietuviai

Į JAV lietuvių namus sugrįžo „Dirva“

2026 07 29
Stichinė nelaimė
Lietuvoje

Lietuva stiprina paramą nelaimių ištiktiems regionams

2026 07 29
„Kultūros pasas“
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė Kultūros paso išplėtimui ikimokyklinukams ir lituanistinių mokyklų vaikams

2026 07 29
Kapčiamiesčio karinis poligonas
Lietuvoje

Vyriausybė paskyrė atsakingas institucijas dėl Kapčiamiesčio poligono steigimo

2026 07 29
Grūdai
Lietuvoje

Ministras: grūdų džiovinimo įkainiai turi atspindėti tikrąsias sąnaudas

2026 07 29

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • viltis apie Kanados lietuvybės židinys Hamiltone – nuo „mažytės Lietuvėlės“ iki pirmųjų lietuvių pėdsakų prie Niagaros
  • viltis apie Kanados lietuvybės židinys Hamiltone – nuo „mažytės Lietuvėlės“ iki pirmųjų lietuvių pėdsakų prie Niagaros
  • Dalia apie D. Greičiūnas. Šiuolaikinė pagonybė Lietuvoje: gyvas tikėjimas, bendruomenė ir atsakomybė Žemei
  • Andriejus Karčaginas apie R. Armaitis. Kai karas pasikeitė, o „ekspertai“ dar ne

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Iš Valstybės gynybos fondo kariniam mobilumui – beveik 90 mln. eurų
  • Sostinėje – penkios naujos atminimo lentos
  • 7 klaidos, kurios paverčia persikraustymą košmaru – jų lengva išvengti
  • Finansinis raštingumas kasdieniame gyvenime: kaip suprasti skolinimosi kainą

Kiti Straipsniai

Pinigai

Keturiems projektams Kauno apskrityje – beveik 63 mln. 

2026 07 29
Kęstutis Budrys

K. Budrys Briuselyje pabrėžė tolesnę paramą Ukrainai, spaudimą Rusijai

2026 07 13
Ukrainos atstatymo konferencija

Prezidentas: Ukrainos pergalė, jos atstatymas ir narystė ES nulems Bendrijos ateitį

2026 06 25
Leidinys. Danijos senieji tikejimai ir jų pėdsakai

Kviečia vieno eksponato paroda „Danijos senieji tikėjimai ir jų pėdsakai“

2026 06 25
Gitanas Nausėda

Prezidentas EVT kalba apie ambicingą biudžetą

2026 06 19
Medus

Nuo šiol bus aiškiau, kokios kilmės medų perkame

2026 06 19
Krovininiai automobiliai

Pasirašyta deklaracija dėl netaršių transporto koridorių kūrimo

2026 06 15
Telefonas

Dauguma keliautojų ES ir EEE šalyse už mobilųjį ryšį toliau mokės kaip namuose

2026 06 14
Pinigai

440 mln. eurų investicijų pasieks regionus

2026 06 12
Prezidentas susitinka su A. Košta

Prezidentas su EVT Pirmininku aptarė ES derybas dėl Ukrainos ir biudžeto

2026 06 12

Skaitytojų nuomonės:

  • viltis apie Kanados lietuvybės židinys Hamiltone – nuo „mažytės Lietuvėlės“ iki pirmųjų lietuvių pėdsakų prie Niagaros
  • viltis apie Kanados lietuvybės židinys Hamiltone – nuo „mažytės Lietuvėlės“ iki pirmųjų lietuvių pėdsakų prie Niagaros
  • Dalia apie D. Greičiūnas. Šiuolaikinė pagonybė Lietuvoje: gyvas tikėjimas, bendruomenė ir atsakomybė Žemei
  • Andriejus Karčaginas apie R. Armaitis. Kai karas pasikeitė, o „ekspertai“ dar ne
  • klaustukas apie V. Sinica. Roterdamo rajone dėl musulmonų įvedama komendanto valanda
Kitas straipsnis
ŽŪM nuotr.

Rusijoje vykstančioje parodoje „Auksinis ruduo“ ir neįtinkantys pieno gaminiai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai