Okupuotame Tibete susidegino dar vienas vienuolis (2)

Tibetas_susideginimai19 d. Tibeto vienuolis mirė liepsnose Sangčiu srityje, Kanlho prefektūroje, šiaurės rytų Tibete.

Tsultrim Gyatso, 44-erių metų Ačioko vienuolyno vienuolis, padegė savo kūną pagrindinėje Ačioko miesto gatvėje apie 3 val. ir vietoje mirė. Vietiniai tibetiečiai jo kūną nunešė į vienuolyną, kur daugiau nei 400 vienuolių atliko maldų apeigas.

Incidento nuotraukose galima pamatyti visiškai apanglėjusį jo kūną ir žmones, pilančius vandenį liepsnai numalšinti.

Prieš susideginamas jis paliko raštelį, kuriame rašė: „…tibetiečiai verčiami kentėti, ir Tibeto turtai yra grobstomi padedant represyviems Kinijos įstatymams. Kam mes galime pasisakyti apie šešių milijonų tibetiečių kančias? Apie tai galvojant ašaros kaupiasi mano akyse. Aš susideginau karštai melsdamas, kad Jo Šventenybė Dalai Lama grįžtų į Tibetą, Pančen Lama būtų paleistas iš kalėjimo, trokšdamas šešių milijonų tibetiečių gerovės.“

Susideginusių tibetiečių skaičius protestuojant prieš Kinijos represyvų valdymą pasiekė 124. Jie visi prašė Jo Šventenybės Dalai Lamos grįžimo tėvynėn ir tibetiečių laisvės.

Centrinė Tibeto administracija Dharamsaloje pakartotinai kreipėsi į tibetiečius nesiimti drastiškų veiksmų, įskaitant ir susideginimo. Politinė priespauda, kultūrinė asimiliacija, religinis persekiojimas, ekonominė marginalizacija ir gamtos naikinimas valdant Kinijai verčia tibetiečius imtis drastiškų protestų formų.

Šaltinis Tibet.net

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. anon:

    …gojai deginasi o “the bilderbergeriai” džiaugiasi – vienu gojumi mažiau.

  2. A:

    O Lietuva ir visi Vakarai užpildo savo krautuves kinietiškomis prekėmis, taip remdami Kiniją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: