Viktorija Daujotytė. Apie tautinę mokyklą (video) (3)

prof. Viktorija Daujotytė

prof. Viktorija Daujotytė

Minint Meilės Lukšienės 100-ąsias gimimo metines, š. m. spalio 11–12 d. Seinuose vyko Lituanistų konferencija.

Dr. Meilės Lukšienės ir jos bendraminčių tautinės mokyklos koncepcijos esminiai dalykai – ugdyti laisvus, savarankiškus ir kūrybingus žmones, naudingus savo tautai, Tėvynei ir visuomenei piliečius.

Ar pavyko tokios mokyklos idėją įgyvendinti Lietuvos mokyklose, atkūrus nepriklausomybę? – paklausėme Vilniaus universiteto profesorę literatūrologę Viktoriją Daujotytę-Pakerienę.

Atsakymas į šį ir kitus klausimus vaizdo reportaže.

 

Kategorijos: Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

 1. medus:

  Geras, mąslus ir kviečiantis susimąstyti pokalbis. Profesorė V. Daujotytė, kaip visada, skaidrios ir gilios minties, netrafaretinio mąstymo, pagrįsto tikrosiomis, laiko išbandymą atlaikiusiomis vertybėmis, kurias šiandieną globalistis užmojis bet kokia kaina siekia nušluoti. Ačiū už geras mintis. Gerbiamą profesorę norėtųsi dažniau ir daugiau matyti viešojoje erdvėje. Į tokius žmones šiandieną kaip Tauta turėtume atsiremti, tokių žmonių labai reikia ir labai trūksta. Kiekvienas jų – brangus – mūsų tautos “nepaneigimas argumentas”.

 2. Jotvingis:

  Nėra Lietuvoje jokios tautinės mokyklos. Baigęs šiandieninis jaunimas “tautinę” mokyklą yra kosmopolitai, neturintys jokios tautinės savimonės.
  Neseniai (2013.10.24.) “Pro Patria” internetiniame portale apie tautinės mokyklos tariamą sukūrimą parašė straipsnį gerb. Zigmas Zinkevičius “Tautinės mokyklos idėja buvo apleista pačių jos kūrėjų” (besidomontiems ieškoti rubrikoje “Įžvalgos”).

 3. Ida:

  AČIŪ. Labai prasmingas ir turiningas pokalbis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: