Z. Vaišvila. Tiems, kurie nori karo (video) (44)

Tiems, kurie nori karo

Tiems, kurie nori karo

Kreipiuosi į tuos, kurie nori karo.

Nesvarbu, kur jis vyktų – Čečenijoje, Afganistane, Irake ar Sirijoje. Ar Lietuvoje.

1988 – 1991 metais karo Lietuvoje išvengėme. Ir laimėjome. Gal nesusimąstome, kad tai buvo labai sunku – neiššauti, neatsakyti į pralietą kraują.  Greitai ir lengvai pamirštame aukos kainą ir prasmę, savo pareigą ne tik atminti tuos, kurie sudėjo savo galvas už mus, bet ir atsakomybę dėl savo žodžių ir darbų. Atsakomybę šiandien, rytoj. Net ir prabėgus dvidešimt keliems metams po šių, atrodytų, dar vakar įvykusių Sausio 13-osios ir Medininkų žudynių.

Vėl pradėti gyventi ir vėl atsigręžti į mirtį, nėra lengva. Todėl neapgaudinėkime savęs, kad tai, kas vyksta, atrodytų, toli nuo mūsų, mūsų neliečia. Prisiminkime, kaip po Sausio 13-osios gaudėme bet kokią žinią iš viso svieto – ar užtars kas mus? O gal ir dar daugiau – pripažins mus?.. Ir atsiliepė! Bandė ne vienas ir ne viena. O pirmajai pavyko susitelkusiai mažutei Islandijai. Tai pačiai, kuri ir šiandien gerbia save, savo nuomonę ir savo garbę.

Tad neskubėkime švaistytis žodžiais, darbais ir balsavimais pagal svetimą nuomonę – turėkime savąją. Prieš Dievą visi esame lygūs. Kodėl maldoje atsiliepiame – „Nežudyk!”, o gyvenime?

Šiandien tai vyksta ten – toli, o ryt?..

Labai kviečiu paaukoti 8 minutes savo laiko ir pažiūrėti šį trumpą amerikiečių konkurso „The X Factor 2011“ epizodą – Emanuelis Kelis (Emmanuel Kelly), nežinantis savo gimimo dienos, dainuoja Džono Lenono (John Lennon) dainą „Imagine“.  Emanuelį ir jo brolį – Irako karo veiksmų aukas, rastas batų dėžėse – įvaikino ir išaugino paprasta ir nuoširdi moteris. Australė. Ir TV šou – australiškas. Vis tik pažiūrėkite.

Ir pamąstykime šį vakarą drauge apie visa tai.

Bitlai tai padarė. Džonas Lenonas 1980 metais ir savo kainą sumokėjo.

Nuoširdžiai kviečiu:

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

44 komentarai

 1. Ačiū, gerbiamas Zigmai, už švelniai,etiškai išsakytas prasmingas mintis, už suteiktą galimybę išklausyti dainą atliekamą nuostabiai,žmogaus,kurio visoje esybėje glūdi sakmė apie karo beprasmiškumą ir žiaurumą.Kiek vaikų žuvo karuose,kiek jų buvo suluošinta,kiek neužaugo talentingų sportininkų,mokslininkų,ar meno atstovų.Sugraudino šis video iki širdies gelmių.
  Bet kokiam karui sakau NE.
  Pagarbiai,
  ramios nakties

 2. Rasa:

  Ačiū, gerbiamas Signatare. Labai prasmingos mintys. Ne kiekvienai Tautai likimo duota suprasti, ką reiškia Laivės kaina ir koks svarbus palaikymas nelygioje kovoje.
  Taikos, supratimo ir palaikymo vieni kitų!
  Geros dienos

 3. Li Bo:

  Visų pirma, dievo nėra ir niekada nebuvo, o jeigu ir yra, tai prieš jį tikrai ne visi yra lygūs. Pavartyk kada nors pasakų knygą “Bibliją” ir suprasi, kad “nežudyk” galioja tik tada, kai visi pasirašo po “neturėk kitų dievų…”, “kas cezario, cezariui…” ir kitais briedais.

  Antra, visos didžiosios skerdynės prasidėjo ir toliau tęsiasi kuriant ir tvirtinant nacionalines valstybes, kai neišvengiamai randasi “mes” ir “jie”. Kai kuriami priešai. ES buvo vienas sėkmingesnių bandymų bent jau Europoje nutraukti tas baisybes. Kiek žinau, Vaišvila yra už stiprią Lietuvos valstybę ir prieš ES. Todėl, nepaisant jausmingumo, šis tekstas man atrodo veidmainiškas.

  • Visos didžiosios skerdynės prasideda ir tęsiasi ne kuriant nacionalines valstybes, o priešingai, – jas stengiantis panaikinti ir kurti imperijas..

  • “šis tekstas man atrodo veidmainiškas”
   Nuo tamstos noro veidmainystė nesubujos ten,kur jai terpės nėra ir kur ji nepageidaujama.Veidmainystė gyvena ten,kur visais klausimais pasisakoma už naikinimą bet ne kūryba remiantis dvasinėmis moralinėmis vertybėmis.
   Turėkite savo “turtus” komentarais išreklamuotus, džiaukitės jais.Tai tamstos gyvasties terpė ir asmeniška.Matyt nejauku joje,jei bandoma išliet per komentarus.Lietuvių Tauta daug išgyvenus ir įgijus atsparumą,todėl bus visada atidi tokiems “naujadarams”:)Atsparumas įskiepytas per kartas ir tvirtas -pamatas padėtas.Kitaip nebūtume išlikę.
   Laimės,sveikatos ir sėkmės Lietuvos sūnums Zigmui Vaišvilai,Jonui Vaiškūnui ir kitiems Lietuvos Ąžuolams.

  • Atas:

   p.Li Bo:
   Ateizmas irgi yra religija.Neatsitiktinai atsirado filosofinė kryptis – agnosticizmas.Kaip teigė Nobelio premijos
   laureatas Lainus Polingas “įrodykite,kad yra Dievas – tikėsiu; įrodykite kad jo nėra – netikėsiu.

 4. Griežtas:

  Li Bo teisus – šitas, kaip ir absoliuti dauguma Z.Vaišvilos straipsnių, kreipimųsi ir pan., yra eilinė nesąmonė – kas gi norės Lietuvoje karo?
  Panašu, kad J.Vaiškūnas populiarina ne tą – Z.Vaišvila neturi jokių idėjų, kurios galėtų atvesti tautininkus su sąjungininkais į seimą bei atstovauti visuomenės daugumą.

 5. Griežtas:

  Jonas Vaiškūnas: 2013 09 05 08:25
  Visos didžiosios skerdynės prasideda ir tęsiasi ne kuriant nacionalines valstybes, o priešingai, – jas stengiantis panaikinti ir kurti imperijas.
  ————-
  Deja, būna visaip: kaip tik nacionalistai Balkanuose skerdė kitataučius savo “nacionalinių” gėrybių vardan.

 6. Griežtas:

  Lada: 2013 09 05 09:32
  O Z. Vaišvilos mintys nėra nesąmonė, nes, panašu, yra valdžioje trokštančių chaoso ir karų.
  ————
  Nušneki, Zigmai, nes neparemi savo kalbų jokiu įrodymu, kad Lietuvos valdžia norėtų karo.

 7. Gyventojas:

  Ar šitie nukvakėliai susipras pagaliau, kad KARAS TEN JAU SENIAI VYKSTA! Tad klausimas ar diktatorių reikia nuversti ar ne? Jei nežinote atsakymo – užduosiu antrą klausimą padedantį jums, žiopleliams, susivokti: Ar Staliną reikėjo nuversti?
  P.S. konkrečiai Jums: Bet juk jį nuveržiant būtų žuvę tiek “nekaltų” Raudonosios armijos kareivių…

 8. Audrone:

  Tie, kurie nori karo turi buti nubausti.Ju vieta yra pragare.

 9. Gaja:

  Vaišvila, rašai lyg ir protingai, tai kodėl pats nuolat keli karo nuotaikas pačioje Lietuvoje?
  Juokiasi puodas…

 10. Nobelio Mirties premija:

  Prieš pora dienų raudonas karo karvelis Prancūzijos prezidentas nutaisęs liūdną miną gedėjo prieš 70 metų per karą žuvusių prancūzų. Kaži, tiesiai iš renginio skris bombinti Sirijos “režimo” ar užsuks namo persirengti?

 11. je je:

  nerektų pamiršti ir Rusijos remiamą komunistų lyderį, kaltintą genocidu, Slobodaną Milosevičių. Kol NATO delsė, ten vyko skerdynės. Dabar ten ramu. Net mafija bandė apginti Milosevičių, nes per Balkanus ėjo pagrindinis mafijos tranzitas.

 12. tukas:

  Kare nėra laimėjusių ir pralaimėjusių, yra išlikę gyvi.

 13. Algis, Dievu siustas:

  Anekdotas : Susitinka du pasaulio galingieji ir svarsto, kas yr gėris ir kas blogis, kas gi laimi gėris ar blogis vienas iš jų ir sako tas kas laimi ir yr gėris :).

 14. Adomas:

  Šitą filmuką reikėjo nusiusti B.Obamai, Nobelio taikos premijos laureatui, kuris nori pradėti neteisėtą karą.
  Jo pirmtakas Dž.Bušas subombardavo ir suluošino šituos, čia parodytus, Irako vaikus, po to kai valstybės sekretorius K.Pauelas sufalsifikavo įrodymus, neva Irake yra cheminis ginklas. Viskas kartojasi, vėl sufalsifikuoti įrodymai ir JAV vėl susiruošė vykdyti arabų genocidą.

 15. Neris:

  Jau buvau maniusi, kad nebesugebu pravirkti…
  Ačiū, gerbiamas Zigmai Vaišvila už tai, ką šią akimirką pajutau po daugelio nevilties dienų – norą kovoti už gyvenimą kiekviena savo ląstele.

 16. piliete:

  zinoma gaila vaiku moteru ir pilieciu kurie visiskai to nenori ir su tuo nera susieti .Karas tai blogis ,bet ar nuo sio vaikino kas priklause ,tai daro vadinamas elitas kur kirsina tarpusavy piliecius kur zmogus neranda teisybes ,kaip ir lietuvoje rezonansines bylos uzsukamos ar uzbaigiamos taip kad apkaltinamos aukos ,va tai ir yra didziausias priesas.Zinoma pavyzdziu daug ,o atsakymo ir atsakanciu nera.

 17. Gediminas:

  Gerb. Zigmai, Jūs ne vienas.

 18. Airidas:

  Ne taip gerai jis jau ir sudainavo…

 19. Ką čia be pridursi… Viskas pasakyta, viskas parodyta… Nesulaikiau ašarų ir aš.
  Karas yra visada blogai, kur jis bevyktų! Šiuo metu reikia palaikyti Sirijos gyventojus, o ne kariauti su jais tiek iš oro, tiek sausumoj! Puikus yra Švedijos pavyzdys ar Vokietijos pozicija.
  Ačiū Z. Vaišvilai, kuris bando nesuprantančius atvesti į `protą`.

 20. Bėda ta,:

  kad turime ne mūsų valdžią, o kitų tarnaitę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: