VRK įregistravo Žemės nepardavimo iniciatyvinę grupę (22)

Rugpjūčio 22 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinę grupę, siekiančia, kad būtų užkirsta galimybė Lietuvos žemę išparduoti užsieniečiams ir priėmė sprendimą leisti pradėti rinkti parašus dėl referendumo surengimo. Už šį nutarimą balsavo 8 VRK nariai, prieš – 3, susilaikė – 1.

Pirmą kartą referendumo dokumentai buvo įteikti šių metų rugpjūčio 1 d., tačiau gavę VRK pastabas referendumo iniciatoriai atsižvelgdami į jas patikslino referendumui teikiamas konstitucinio įstatymo formuluotes, kurias šiandien VRK oficialiai ir priėmė.

Parašų rinkimo lapus VRK referendumo iniciatyvinei grupei įteiks rugpjūčio 29 d. Referendumui surengti reikiamą 300 000 parašų referendumo iniciatoriai ir jų talkininkai turės surinkti per 2 mėnesiu nuo rugpjūčio 29 d. iki lapkričio 29 d.

Referendumo iniciatoriai siūlo pakeisti Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius. Siūloma įteisinti, kad referendumas galėtų būti skelbiamas, jeigu surenkama ne mažiau kaip 100 tūkst. piliečių parašų, o ne kaip šiuo metu galiojantis 300 tūkst. riba. Pabrėžiama, kad pastaraisiais metais niekam nepavyksta peržengti šios ribos, o ir gyventojų skaičius yra pastebimai sumažėjęs.

Konstitucijoje taip pat siūloma įteisinti, kad žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.

„Mes norime grąžinti Konstitucijos 47 straipsnį į pirminę būklę, kokia buvo 1992 metais priimtoje Konstitucijoje. Šis straipsnis užtikrino Lietuvos piliečių teisę į žemę, miškus ir vandenis. Tuo metu 2003 metais ši teisė buvo panaikinta. Lietuvos žemę, miškus ir vandenys nuosavybės teise galėjo įsigyti užsienio šalių subjektai, todėl mes norime grąžinti Lietuvos piliečiams jų prigimtinę teisę gyventi savoje žemėje“, – sako referendumo iniciatyvinės grupės koordinatorius Pranciškus Alfredas Šliužas.

Referendumo iniciatoriai Konstitucijoje taip pat siūlo įteisinti, kad valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu.

Šių metų rugpjūčio 24 d. 11 val. Kauno sporto halėje bus surengtas visuotinis Lietuvos Žemės gynėjų suvažiavimas kuris sutelks visų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių jėgas  rengiant šį visuotinį referendumą. Šio suvažiavimo darbą Alkas.lt transliuos tiesiogiai ČIA.

Parduoti žemę užsieniečiams Lietuva įsipareigojo stojimo į ES sutartimi, tačiau buvo sutarta dėl pereinamojo laikotarpio, kuris pratęstas jau du kartus.

Jei šio referendumo surengti nepavyks tai nuo 2014-ųjų gegužės 1 d. Lietuvoje žemę galės įsigyti bet kurios Europos Sąjungos valstybės piliečiai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. Vytangas:

  Visus atsakingus, jaučiančius pareigą tėvynei, ir galinčius prisidėti prie parašų rinkimo kviečiame atvykti į Kauno sporto halę šį šeštadienį 11:00.
  Referendumas turi įvykti. Jei tautiečiai referendumu nuspręs nepritarti pataisoms, tebūnie.

  • Nieko nebus...:

   Su kuo pakalkabi nieks nenori eit rinkt parasu ypatyngai medikai kaime nors aps juos ateina daug zmoniu susigriebkit zmones bus blogai

  • S:

   Gaila, kad šeštadienį dar ir “skinų dienų” renginys. Matyt, reiks suspėt į abu, gal ir skinams teks pasiūlyt prisidėt renkant parašus. Amelija, sena žydelka, ko čia apsimetinėji, kad “nieko nebus”? 🙂 Bus, bus, dar ir kaip bus, žinok. 😉 Eik pastuksėk saugumui, kad lapus išdavė referendumui VRK – bus daugiau naudos. 😀

 2. Baltas:

  Nereikia nusiminti ,jei dirbsim,tai surinksim parašus.Vienas žmogus laisvai gali surinkti 1000 parašų,juk trys mėnesiai bus,per mėnesį 300 parašų nematau problemos surinkti.Be to ir renkant parašus galima vieną kitą talkininką surasti…Va jei pasirašyti bus mažai norinčių,tai jau blogiau,na bet tai jau bus tautos nuosprendis sau…

 3. Romuvis LT:

  Tikiuosi, kad parašų surinkti nepavyks. Geriau kovokit prieš lietuviškuosius žemgrobius ir jiems teikiams privilegijas. Jei ne privilegijos ir “lengvatos žemdirbiams” – Lietuvoje seniai būtų normali žemės rinka, normalios jos kainos ir galimybės įsigyti žemę ne tik kaime, bet ir mieste gyvanantiems LT piliečiams. Tad ir užseniečiams ją parduoti nebūtų skausminga. Bet, to nebuvo. Protekcionizmas paėmė viršų, žemės kainos mažos ir prieinamos tik žemgrobiams, save vadinantiems “ūkininkais” čia aš ne apie dorus ūkininkus, o apie dosnios valdžios lengvatomis besinaudojančius žemgrobius).
  Tad geriau jau tegul sąžiningai ją užseniečiai įsigyja, nei lietuviškieji žemgrobiai.

 4. Lėja:

  Parašus surinkti reikės per 3 mėnesius, o ne per 2 mėnesius. Straipsnyje klaida

 5. Lėja:

  Parašus surinksim ir ne kitaip. Jaučiamas visų žmonių susidomėjimas. Daug savanorių. Tauta atsibudus. Tai ir kelkimės. Žmogui tereikia nors vieną lapą paimt ir surink parašus iš artimųjų, kaimynų (gali būti apie 60-70 parašų). IR TAI JAU YRA LABAI DAUG

 6. kaunietis:

  Surinkti tai surinksim. Bet viskas priklauso nuo tu kas skaiciuos. Nores skaičiuotojai (o gal jiems bus liepta), kad neužtektu – pritruks. Nores kad užtektu užteks.

 7. ridikelis:

  Ei! Nepaperkamieji! Ar nepastebėjote, kad “sistema” sureagavo ir atsakydama į Žmonių veiksmus suaktyvėjo? Manote, kad aš ne į temą pliurpiantis eilinis kliedėtojas ir man trūksta migdomųjų?
  Ar nepastebėjote, kad daugelis tų, kurie turi paveldėję sodybas vaizdingose vietose – prie ežerų, brandžių ažuolynų ar alkakalnių – negali iki jų “prisibrauti, nes tarp valdomo sklypo ir minimo TRAUKOS CENTRO įsiterpęs valstybinės žemės ruožas. O ar žinote, kad tie, kas iki 2011 metų pabaigos spėjo pateikti prašymus išsipirkti minėtus “Barjerus” gali juos netikėtai nusipirkti iki šių metų lapkričio pagal senas – t.y. Lietuviškas – kainas. 2000 – 3000 Lt/ha. Sakysite juokauju? Pirmadienį – pat nubėkite į savo rajono žemėtvarkos tarnybą ir pareikalaukite valstybės vardu pateikti pilną informaciją apie šiuo metu vykdomą žemės privatizavimo kampaniją. Paprasta: jei spėjai parašyti prašyma 2011 metų pabaigos – susimoki apie 480 Lt už projekto parengimą (čia jau kaip kokiame rajone kokia kontora laimėjo konkursą, nors vis tiek nesuprantu, už ką mokėjome mokesčius 2011 metais :)…), savo lėšomis atlieki geodezinius (pagal LR ŽŪ paskirties įsigijomo laikinojo įstatymo – žin. 2003, Nr. 15-600, Nr. 124-4490 – patvirtintas nuostatas, reglamentuojančias valsybinės žemės ūkio paskirties žemės pardavimą lengvatinėmis sąlygomis – be aukciono ir pan., patvirtintą pagal Europos komisijos 2006.11.22 sprendimu Nr. K(2006)5704 schemą Nr. 112/2005 dėl valstybės – t.y. mūsų – pagalbos taikymo terminų) ir iki metų galo esi Pan. Lauki Šv. EVRO su pinigince iš “bavarijos”, stumi su 1000% antkainiu ir judi kur tik tau patinka, nes čia jau valdo kiti. Sakysite vėl kliedžiu? O ką Jūsų nuomone 1991-ais Kuveite ginė sąjungininkų kariuomenė? Kuveitą? Š… su bruknėmis: savo turtą. Nes jis ėmė nefiskaliniais būdais jaudinti kaimyninio “a la Monstro” – Irako – erogenines klausos zonas. O tas neiškentė ir paprašė tyliau…
  O dabar apie tai, ką net labai labai netyčiomis išgirdau šiandie, neukurnėjęs į žemėtvarkos surengtą posėdį. Mano susitiktas prietelius, nuobodžiai, bet labai pelningai jau kokį dešimtmetį savo versle dirbantis žemės pėdų projektuotojas, kiek nudžiugintas eilnio darbų antplūdžio, pasidalijo įspūdžiais, kaip “Lietuvos grožybės” po lapkričio 1 dienos (o tiksliau – pareiškimai tam reikaliukui bus priimami tik nuo 2014 m. sausio 1 d.) taps Europrieinamos naujomis Eurokainomis tiems, kas “stabdo žemės reformą” – t.y. mums, vietiniams Lietuvos gyventojams, nesiruošiantiems tapti migrantais. Man paklausus oficialių mūsų valdžios atstovų apie tvarką, buvo atsakyta, kad tvarka dar nepatvirtinta, ir dar net nežinia kada bus patvirtinta. BET!!! Jau žinoma, kad po sausio 1 -os jau galima prašyti atgauti tai, kas mums – t.y. valstybei – priklauso.
  Cha! Sakysite, vėl nusikliedėjau su “mums”. Nea! Valstybė, tai tauta, o ne teritorija ar kontora. Reiškia mes ir esame valstybė. O kuomet kokis tai juristų tautybės biurokratas (įskaitant Konstitucinį Teismą) jums sako, kad jis pokalbyje su Jumis atstovauja valstybei – jis sako netiesą (kaip jiems ir nurodo jų religiniai vadovai). Valdžia, pagal konstituciją (5 str.), tarnauja žmogui (o tarnauja tik tarnai, arba vergai, žmonės – triūsia sau ir savo šeimos labui) > reiškia Jums > reiškia valstybei. O nuo kada tarnas gali atstovauti savo šeimininkui? Tik nuo tada, kai šis jį tam įpareigoja – t.y. uždeda pareigą – arba kai negali pats jos atlikti. Taigi, tokią pareigą mes “jiems” teoriškai (o praktiškai net nepagalvojome apie tai) uždedame tik ne savo šalies teritorijoje, ir net tik tuo atveju, jei “jie” labai primygtinai Lietuvos gyventojų, rinkėjų ir visuomenės bus “maldaujami” būti Lietuvos valstybės atstovais mūsų protėvių žemėje.
  Negaliu sutikti su metodu, kuris naudojamas Tamstos Šliužo: referendumas arba nepavyks, arba jį pripažins patariamuoju. Žaisti pagal sukčiaus sukurtas žaidimo taisykles – pasmerkti save pralaimėjimui. Bet džiaugiuosi, kad toks yra toje epochoje, kurioje gyvenu. Mielai padėsiu kuo galiu. Mano telefonas jam arba jo aplinkai turėtų būti žinomas. Aš vėl Kėdainių rajone, kur nuotaikos po ledų šventės labai net niūrios…

 8. ridikelis:

  Beje, gal yra tokių “karabeinikovų”, kurie daro savivaldybių priimamų sprendimų ar savivaldybių institucijų gaunamų raštų registravimo knygų kopijas? Per laikotarpį iki 2013 07 02, nuo kada įsigaliojo įstatymas dėl “pagreitintos” žemės reformos, labai jau tikėtina, kad “jie” priregistravo pakankamai pareiškimų dėl žemės išsipirkimo. Registracijos knygose turinys nedėstomas, o pareiškimus “saviems” visada galima papildyti.
  Mačiau tokius stebuklus savo akimis keletą kartų. Vienu metu net pats savimi suabejojau. Bet kai ėmiau tikrintis savo “netyčiomis” pasidarytas įvairių dokumentų kopijas – atgavau lygsvarą.
  Stebuklai tikri ir darome juos mes patys. Užsieniečiai čia “ne prie ko”…

 9. Arūnas:

  Kad sėkmingiau vyktų parašų rinkimas reikia skubiai paskelbti, kur kiekvienoje savivaldybėje galima gauti lapus pasirašymui, kad nors iš savo giminės ir kaimynų surinkti parašus. Tai net jeigu ir ne šimtus, o dešimtis parašų surinks pritariantys tai idėjai, tai vis tiek bus indėlis Lietuvos išsaugojimui

 10. arvydas damijonaitis:

  Populistinio referendumo reikalavimas leisti pirkti – parduoti žeme tik Lietuvos piliečiams yra pragaištingas Rytų Lietuvai,kur “piliečiai” lenkai turi savo slaptą, nedeklaruojamą Lenkijos pilietybę. Tokių būdu, Lietuvos ir Lenkijos piliečiai lenkai tik pasijuoks iš vulgaraus popinamo referendumo…Tokiais šliūžų referendumais bandoma Lietuvėlę atplėšti nuo Europos Sąjungos, nukreipti nežinia kur. Sąžiningas protingas lietuvis privalo naudoti terminą “LIETUVIŲ KILMĖS PILIETIS”,kuriam turi būti suteikta išimtinė teisė pirkti ir parduoti žemę,kitaip priverstinės asimiliacijos (forced assimilation),t.y. lietuvių išnykimo, nesustabdysim. Kitataučiai gali laisvai Lietuvos žemę išsinuomoti. Priminsiu, Rusija turi 150 milijonų gyventojų, Lenkija – 40 .Vienintelis naudingas referendumo reikalavimas yra 100 tūkstančių parašų, vietoj 300 tūkstančių. Tai naudinga, nes tai sustiprintų savivaldos tendencijas Lietuvoje..Pagarbiai, Arvydas Damijonaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *