Jo Šventenybė Dalai Lama XIV lankysis Vilniuje (10)

Dalai Lama XiV | rengėjų nuotr.

Dalai Lama XiV

Rugsėjo 11–14 d. Vilniuje lankysis Nobelio taikos premijos laureatas, Tibeto dvasinis lyderis Jo Šventenybė Dalai Lama XIV. Tai bus jau trečiasis ilgamečio Tibeto politinio vadovo bei dvasinio viso pasaulio autoriteto vizitas Lietuvoje.

Rugsėjo 12 d. (ketvirtadienį), numatomas Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV apsilankymas Seime, taip pat susitikimas Rotušėje su Lietuvos kultūros, meno, įvairių religinių konfesijų bei visuomeninių Tibeto rėmimo organizacijų atstovais, vizito rėmėjais.

Tą pačią dieną Vilniaus Tibeto skvere Jo Šventenybė Dalai Lama XIV atidengs naują, šia proga sukurtą Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Rimanto Sakalausko skulptūrą „Mandala“ bei dalyvaus Užupio meno inkubatoriuje rengiamoje smėlio Mandalos sugriovimo ceremonijoje.

Rugsėjo 13 d. (penktadienį) 12.30–14 val. Vilniaus „Siemens“ arenoje Jo Šventenybė Dalai Lama XIV skaitys paskaitą „Kelias į taiką ir laimę globalioje visuomenėje“. Ši paskaita – pagrindinis visuomenei skirtas renginys, kurio metu Jo Šventenybė dalinsis mintimis apie šių dienų moralės, etikos bei ekologijos problemas.

Šis renginys mokamas – visos už bilietus gautos lėšos bus skirtos vizito išlaidoms padengti, o likusios – tibetiečių vaikų mokykloms Indijoje remti.

Bilietus į šią paskaitą galima įsigyti ČIA.

Prieš Dalai Lamos XIV vizitą Lietuvoje pasirodė ir nauja jo bei psichiatro Hovardo Katlerio knyga „Nerimastingas pasaulis“. Šioje knygoje ieškoma atsakymų į klausimus: Ar įmanoma būti laimingam ir matyti prasmę net baisių kančių, smurto ir nevaldomų įvykių akivaizdoje? Kaip?“.

Knygoje „Nerimastingas pasaulis“ nagrinėjamos globalių pasaulio nelaimių priežastys ir pasekmės, parodomas išminties, susitaikymo, atjautos ir vilties kupinas kelias, suteikiantis prasmės mūsų buvimui ir skatinantis gyvenimą priimti tokį, koks jis yra, su giedra šypsena.

Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito proga Vilniuje  rugsėjo 7-23 d. vyks Tibeto kultūros dienos. Rugsėjo 7 d. Užupio meno inkubatoriuje, galerijoje „Galera“ (Užupio g. 2), tibetiečių vienuolių grupė pradės pilti smėlio Mandalą, kuri bus suardyta rugsėjo 12 d. Tibetiečiai vienuoliai taip pat surengs kelis ritualinių šokių – čamų – pasirodymus. Rugsėjo 10-23 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje (Pilies g. 40) veiks šiaurinio budizmo religinės tapybos – ritininių piešinių thankų – paroda, bus rodomi filmai apie Tibetą (plačiau).

Galimybė Lietuvoje pamatyti Jo Šventenybę Dalai Lamą yra įmanoma tik privačios iniciatyvos dėka. Todėl visokia Jūsų parama yra labai vertinama ir laukiama. Visus norinčius kviečiame paremti Jo Šventenybės vizito organizavimą, Tibeto kultūros dienas bei sukulptūros „Mandala“ sukūrimą.

Sąskaita paramai:

VšĮ Baltijos aplinkos forumas. Įmonės kodas: 110090837 Sąskaitos Nr. ir banko rekvizitai: A/s LT624010042401021836, AB DNB bankas, banko kodas: 40100.

 Daugiau informacijos: Rūta Norkutė, +370 645 34 504, rutadm@gmail.com

 Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV bei Tibeto kultūros dienų organizatoriai – Seimo Tibeto rėmimo grupė, Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ Baltijos Aplinkos forumas, Tibeto laisvės rėmimo grupė, Lietuvos budistų bendruomenės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

10 komentarų

 1. Mokykla:

  Metas ir lietuvių mokyklai,
  lietuvių naujųjų kartų paprotinio paveldo ir
  dvasinių žinių mokymo: vardan taikos ir darnos
  žemėje rinkti aukas.
  Dabar, – tik barškančios ES 28 valstybėlių
  darinys pasaulyje užtikrina laikiną ir vis
  taikią išeigą iš viduramžių
  (labiausia – brutualia Vokietijos nepagarba
  uakštajam žmogiškumui lenin-stalinizmo
  santvarkos padarinių, tojo laikmečio aukų
  “nematyme” ir elgesyje atvirkščiai.
  Ar
  Džiuhašvilų “stalin” žmonijos dalies naikinimas
  už Šiklgruberių “hitler” pravardėmis palikuonių
  nusikaltimų padariniai kitaip įvertinti:
  tariant ontrep ar advern… “hitler” ir naciai von,
  o “stalin” su visu “lenyn” šion.
  Taip nedera.

  Ką,
  Dalai Lama paskaitoje (už pinigus – rugsėjy)
  http://www.siemensarena.lt/renginiai-2/j-s-dalai-lamos-xiv-paskaita
  iki toje pat vietoje pasirodant (už pinigus – lapkrity)
  http://www.siemensarena.lt/renginiai-2/grupes-scorpions-turo-dabar-arba-niekada-koncertas
  tokio “nepakaltinamojo Gorb.” gerbėjų-bendrataučių muzikaliajai saujelei,
  …pasakytų?

  Todėl,
  ir metas mokyklai:
  išmokti, rasti ir
  išsaugoti taikai, –
  griūvant ir keliantis,
  keliant ir griaunant.
  Iš seno į naują,
  iš naujo į savą…
  Gyvenant taip – SAULĖS RATU
  kartu. Visiems.

 2. Povilas:

  Be tų Dalai-obamų, pasaulio taika(kurios niekada nebuvo) nedelsiant sugriūtų, gerai, kad Nobelio premijas pradėjo skirti avansu, todėl gavę šiek tiek kišenpinigių, vaikinai labiau stengiasi.

 3. Romuvis LT:

  Šaunu būtų sudalyvauti. Ne dažnai tokios progos pasitaiko. Remiu Tibeto Laisvę ir sveikinu Dalai Lamos vizitą Lietuvoje.

 4. LosAngeles:

  Pagarba ir zemiausi nusilenkimai. Dazniau tokios asmenybes galetu uzsukti i Lietuvele.

 5. gintas:

  “Jo Šventenybė”? Tada ir Mahometas mums – “Jo Šventenybė”.

 6. prašalaitis:

  Kai šiandieniame pasaulyje puolamos įvairios religijos, niekinami jų dvasiniai ir idėjiniai vadovai, šitas veikėjas kaip niekur nieko šlaistosi po pasaulį su savo kalbomis. Kažin kodėl jis toks neliečiamas ir nekritikuojamas? Gal todėl, kad dievobaimingai rankutes sudėjęs,eina šenerve į šnervę kartu su globalistais.

 7. Atgalinis pranešimas: Seime lankysis Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama XIV | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: