Dieveniškėse įvyko tautinio jaunimo stovykla „Mūsų šaknys – Baltai“ (13)

Ugnies apeiga | LTJS nuotr.

Ugnies apeiga | LTJS nuotr.

Jau ketvirtus metus, liepos pabaigoje, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTS) sukvietė lietuvių ir latvių jaunimą į Dieveniškių kraštą, kur vyko stovykla „Mūsų šaknys – baltai“.

Stovyklos rengėjai sako, kad skirtingai nei 2011 ir 2012-ais metais, šiemet stovyklai nebuvo skirtas kultūros ministerijos finansavimas, tačiau nepaisant to — pavyko išlaikyti tokį patį aukštą stovyklos lygį. Stovyklos tikslas – per kultūrą, tiesioginį bendravimą, draugiškumą sustiprinti lietuviškas pozicijas probleminiame Vilniaus krašte, supažindinti jaunimą su baltų tikėjimu ir kultūra, stovyklos dalyviams suteikti antrosios baltų kalbos pradmenis.

Kiekviena stovyklos diena prasidėdavo vėliavų pakėlimu, giedant Lietuvos ir Latvijos himnus, rytine mankšta, o pasibaigdavo vėliavų nuleidimu, dainuojant lietuvių partizanų ir latvių tautines dainas. Stovyklautojams buvo sudarytos sąlygos pasimokyti latvių kalbos. Lietuviai šiais metais buvo suskirstyti į pradedančiųjų ir pažengusių lygius. Stovyklos pabaigoje dalyviai laikė egzaminą, kuriame parodė įgytas žinias. Tačiau geriausias to įrodymas — baltų kalbomis susišnekantys lietuviai ir latviai prie vakarienės stalo ar ryte visų baltų giedami valstybiniai himnai.

Ripkos žaidimas | LTJS nuotr.

Ripkos žaidimas | LTJS nuotr.

Stovyklos dalyviai žaidė senovės lietuvių žaidimą – Ripką, kuris susilaukė nemenko populiarumo, taip pat tinklinį, šaudė iš lanko. Stovykloje buvo mokomasi žaidimų, ratelių, partizanų ir lietuvių liaudies dainų. Kiekvienas stovyklos dalyvis galėjo išmokti groti kanklėmis, dūdele, išmokti pinti vyteles, galėjo pasigaminti norimą gaminį iš žalvario, vyko keramikos užsiėmimai. Pirmosiomis stovyklos dienomis stovyklą aplankė  net dvi baltų kovų rekonstruktorių komandos. Vieni iš jų surengė paskaitą apie baltų ginklus ir šarvus, o kiti parodė kovas, įtraukė stovyklautojus į žaidimus.

Prie laužo

Prie laužo

Stovyklautojai įveikė vidutinės kategorijos žygį po Dieveniškių apylinkes. Visi jie buvo suskirstyti į kelias komandas, kurioms buvo duotos užduotys. Paskutinį vakarą, prie laužo, šios grupelės turėjo atlikti savo sukurtą vaidinimą, o taip pat padainuoti dvi dainas gimtąja kalba, bei vieną – antrąja baltų kalba. Vyresni LTJS nariai diskutavo su latvių nacionalistais, tarpusavyje apsikeitė patirtimi, aptarė esamą padėtį, kūrė ateities planus.

Stovyklos pradžioje buvo surengta baltišką ugnies apeigą, o stovyklai baigiantis  su lietuviškomis dainomis darnia kolona stovyklautojai žygiavo į vietines mišias.

Eisena | LTJS nuotr.

Eisena | LTJS nuotr.

„Šiais metais mūsų stovykla stipriai paaugo. Paaugo ne tiek išskirtine programa, kiek savo žmonėmis. Tautinio jaunimo stovykla Dieveniškėse jau tampa tradicija, kuri nėra priklausoma nei nuo valdžių kaitos ir finansavimo, nei nuo mūsų narių kaitos, nei nuo jokių kitų aplinkybių. Tol, kol turime tokį būrį bendraminčių, tol, kol mūsų organizacijos neuždraudė, mes sakysime tai, ką ir sakome nuo pat pirmosios stovyklos: „Lietuvos teritorija yra vientisa, nedaloma“, „Lietuvių tauta – šios žemės šeimininkai“, „Šalčininkų kraštas buvo, yra ir bus lietuviškas!“, – sakė vienas iš stovyklos „Mūsų šaknys — baltai“ rengėjų, LTJS narys Tomas Skorupskis .

Kategorijos: Etninė kultūra, Istorija, Kalba, Kultūra, Mes baltai, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Jadvyga:

  Džiugu, brangieji :). Sėkmės ir stiprybės.

 2. Leonas M.:

  Gražus, sveikintinas renginys ir labai gaila, kad nei Švietimo, nei Kultūros ministerijos nesupranta jaunimo tautinio patriotinio ugdymo reikšmės ir neskiria ne tik būtino finansavimo, bet ir nuoširdesnio dėmesio. Pataikūniškai besilankstančios Vakarų nuodingoms ir nuodėmingoms srovėms, tampa svetimos lietuvių tautai, jos istorinei raidai ir išlikimui.

 3. Bartas:

  sveikinu Latvijos – Lietuvos tautinį jaunimą. Lenkiu žilą galvą . Jūs nuostabūs. Jeigu tokie esat, tai dar ne pabaiga. Neišnaikino Maskva , nepaims ir Briuselis. Tegyvuoja Latvija ir Lietuva. MES ESAM VIENA TAUTA.

 4. Lietuvis:

  Kol darniai žygiuos į bažnyčią, tautiškumui bus uždėtas kryžius

  • Vilmantas Rutkauskas:

   O gal atsiranda Šaunuolių, kurie vidun neina, lauke paklydėlių palaukia ?

  • norėjau stot į tautinio jaunimo sąjungą, bet po to vaizdo suabejojau jos vadovų sveiku protu:

   na, mane pribloškė tautinio jaunimo, bandančio išlaikyti ryšį su baltiška savo protėvių kultūra ir tikėjimu, ėjimas į bažnyčia- vietą, kuri yra okupacinės kryžiuočių valdžios sukurta. Tos pačios valdžios, kuri jūsų protėvius, jų girias ir alkavietes nė nemirkteldami kirto, naikino, degino ir iš pašaknų rovė.
   Apsispręskit kas esat ir už ką esat….

   • Jei nori ką pasiekti nereikia priešintis,reikia rasti bendrą kalbą.Šiuo metu yra Lietuvių ne maža dalis,kurie yra nuoširdūs krikščionys ir jų pasirinktą tikėjimą ir juos reikia gerbti ir rasti bendrą kalbą.Mūsų,lietuvių,per mažai,kad galėtume vieni kitims nugaras atsukti.Reikia išminties,reikia iš visų blogybių pasirinkti mažiausią ir reikia gebėti tai padaryti,kad ateityje reiktų rinktis ne iš blogybių.

 5. Sveikinam stovyklautojus,dėkojam jaunimui,kad puoselėjat ir saugot tai kas buvo svarbu mūsų protėviams,svarbu mums ,svarbu mūsų vaikams.Džiaugiamės ir didžiuojamės Jumis,šviesūs,atsakingi jauni žmonės.

 6. Ricardas:

  turekit isdidumo tautieciai- mes ne kokie ten baltai..-mes SARMATAI, Karaliskieji Sktai ar Aisciai..kazkoks lietuvisku zodziu nesugebantis istart vokietis pavadino mus “baltais” ir kai kurie lietuviakalbiai laikosi to isikibe..(nezinojimas neatleidzia nuo atsakomybes)… vienu zodziu-NEUZKNISKIT savo bukagalviskumu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: