Vyriausybė kontraversišką konvenciją palaimino neturėdama supratimo kas joje slypi (16)

Renaldas Jančiauskas | Alkas.lt nuotr.

Renaldas Jančiauskas | Alkas.lt nuotr.

Atsakingos institucijos negali paaiškinti konvencijos dėl smurto prieš m sąvokų – aklai jai pritarus Lietuvai gresia pildyti kitų šalių nustatytas taisykles dėl tradicijų ir papročių – teigia Lietuvos tėvų forumo narys Renaldas Jančiauskas.

Birželio 11 d. baigiantis darbo dienai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizavo susitikimą su kelių ministerijų, kai kurių visuomeninių organizacijų, vyskupų konferencijos atstovais. Susitikime buvo aptartos pastaruoju metu daug aistrų keliančios konvencijos, neva turinčios apginti vaikus ir moteris nuo smurto šeimoje, perspektyvas.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos tėvų forumo (LTF) narys Renaldas Jančiauskas teigė, kad ministerijoje vykusiame susitikime neišgirdo atsakymų, ar buvo nagrinėta, kaip konvencijos kūrėjai įsivaizduoja stereotipinius moters ir vyro vaidmenis, kokios tradicijos kenkia ir kokie papročiai pateks po konvencijos presu.

„Mes vakar išgirdome pribloškiantį dalyką – tik tuomet, kai konvencija įsigalios, bus sudaryta darbo grupė iš skirtingų šalių atstovų ir tik tada bus sprendžiama, kaip suvokti socialinę lytį, lyties tapatybę ir kitas sąvokas, ką daryti su šalių tradicijomis ir papročiais, kurie gali „nepatikti“ konvencijai. Bet juk tai reiškia, kad kiekviena šalis prieš pasirašydama konvenciją turi labai išsamiai nuspręsti, kokios pozicijos laikysis. O kas šiandien vyksta? Konvencija brukama buldozeriu, Vyriausybė ją priėmė užsimerkusi. Tai pasibaisėtina. Mūsų rinkti valdžios atstovai tokius rimtus dokumentus laimina jų net nesuvokdami“, – sakė R.Jančiauskas.

„Negirdėjau, kad kuri nors ministerija būtų nagrinėjusi konvenciją minėtais aspektais. O juk tai bent keturių sričių – švietimo, kultūros, teisingumo ir socmino „daržas“. Tačiau valdininkai tyli ir tylomis laimina konvenciją”, –  darbo metodais stebėjosi R.Jančiauskas. Dar daugiau – susitikime dalyvavę ministerijų atstovai pripažino negalintys paaiškinti konvencijos sąvokų.

Tai, ką R. Jančiauskas išgirdo susitikime jis vadina nusikalstamu pasityčiojimu iš tautos:

„Gal užteks tyčiotis iš tautos. Mes taip pat prieš smurtą. Tačiau gal pirma priimkime visus reikalingus nacionalinius įstatymus dėl smurto prieš moteris ir vaikus, galime net žiūrėti, kaip jie koreliuoja  su konvencija. Ir laukime, kaip konvencija bus nagrinėjama kitose šalyse, kokios vyks diskusijos Europos mastu. Kam nuogiems lėkti į dilgėles? Mūsų tautosakoje socialinės lyties nėra. Esi arba vyras, arba moteris, ir šventėse atlieki arba vyro, arba moters rolę. Kokių žaidimų, dainų, šokių bei tradicijų mes nebegalėsime mokyti savo vaikų? Kokių pasakų nebegalėsime skaityti, nes kitos kultūros atstovui tai atrodys kaip stereotipinių moterims ar vyrams priskiriamų vaidmenų stiprinimas? Tai gali nutikti, nes kaip šalys turės vykdyti konvenciją, joms bus aiškinama tik po pasirašymo“, –  sakė tėvų forumo atstovas.

R.Jančiauskas teigė, kad valstybės tarnautojai ir tautos išrinktieji pirma turėtų atlikti normalius tyrimus, organizuotų pilnavertes diskusijas, pamodeliuotų kaip konvencija palies konkrečias sritis, ir tik tada pradėtų kalbėti apie konvencijos palaiminimą.

Pakaks, kad Lietuva nesiderėdama viena pirmųjų palaimino Lisabonos sutartį. Airiai ir čekai sugebėjo išderėti sau naudos. Gal pakaks Lietuvą kaip avį vedžioti po ganyklos patvorius? Būtų gerai, kad ministrai prisimintų, kam jie davė priesaiką tarnauti. Kam jie prisiekė –  savo tautai ar ES? Manau, kad LR piliečiai yra išprusę, kompetentingi ir lygiaverčiai. Jų nuomonė yra lygiavertė ES piliečių nuomonei. Pageidautina, kad Lietuvos Respublikos įstatymai būtų priimami siekiant tautos gerovės, o ne pagal ES dekretus, konvencijas?“, – Lietuvos tėvų foruo nariui antrino psichologė Giedrė Širvinskienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Reda:

  Laikas apgulti seimą ir budėti dieną naktį su tautos reikalavimais.Tol,kol bus į juos atsižvelgta.Mažai tautai vėliau gali būti per vėlu.Kvieskite.

 2. Reda:

  Ir dar :laikas rinkti parašus referendumui.Junkitės su P.Šliužu ,Z.Vaišvila,kurie taip pat kalba apie parašus referendumui dėl Lietuvos žemės išsaugojimo.Parašus rinkti dviems referendumams arba vienam ,kur reiktų pasisakyti dviem klausimais.Gal sugalvosite ką geriau.Čia tarp kitko.Reikia veiksmo.Kalbos jau tampa tuščiomis,esant prievartai ir tautos ignoravimui.

 3. A.L.:

  Lietuvai, jei norime išlikti, būtini įstatymai, draudžiantys homokseksualizmo propagandą, viealytes šeimas ir įvaikinimą jose. Laikas suvokti, kad homoseksuolizmo skleidėjai, tai ne švelnūs ir pūkuoti išdykėliai, o transnacionalinio bankinio kapitalo finansuojamas nužmogininimo, sugyvulinimo ir įverginimo įrankis.

  • Li Bo:

   Tik nepristumk į kelnes dėl to išlikimo besistengdamas. Ir jei jau taip rūpi Lietuva, tai turėtum pakovoti už nacionalizmo propagandos draudimą, nes nacionalizmas paprastai baigiasi masinėmis kapavietėmis. O prasideda lygiai ta pačia isterija, kurią ir Lietuvos nacionalistai kultivuoja.
   Paskaičiau dėl ko čia ugnį kūrena tas kompleksuotas tėvukas iš butaforinio tėvų forumo, ir juokas suėmė. Kažkokie mažvaikio rūpesčiai. Pamanyk tik, du kvaili žodžiai niekam neįdomiam popieriuke sugriaus Lietuvą ir išardys šeimas! Nusileisk ant žemės, niekam neįdomūs tie popieriai, niekam nerūpi tie sumauti terminai, ir lygiai taip pat mažai kam rūpi paranojiškos tavo įžvalgos.

  • BS:

   Na taip, žinoma. Svarbiausia neleisti gėjams tuoktis ir įsivaiktinti, o kad “normalūs” tėvai savo vaikus patvorėse išmėto, tai niekam neįdomu, nes turbūt tautinės tradicijos tokios.
   Žmogui gyventi su tuo, ką myli pasirodo yra nužmoginimas ir sugyvulinimas. Gražu.

 4. h:

  Kad klouno ir tolerasto Li bo nuomone niekam nerūpi – tai faktas, o kad stumia vyriausybė neskaičiusi niekinį popieriuką – tai taip pat faktas

  • LosAngeles:

   Kad neskaiciusi – tai panasu taip. Kad niekini… Neskubekite 🙂 Nemanykite kad chebra, kuri uz viso to sudo kisimo pasaulyje stovi, nesupranta ka daro. Tas ‘popieriukas’ tikrai ne niekinis, ir kai tai taps akivaizdu visiems (isskyrus aktyvistus), gali buti gerokai per velu

 5. Prusas:

  Gotai-Getai-Gudai-Getitai-Godai yra godotojai, gaudziantys, gudus (gudi giria ar igudis yra antriniai zodziai suristi su senuoju giedoreliu savivardziu reiskia gaudzianti-osianti gasdinanti-baugi giria bei senoves giedoreliu Tautos ziniu turejima ir ju pritaikyma ar sugebejima buti sumaniu ir isradingu kaip kad prabociai buvo), giedotojai arba tiesiog Dainaviai kitaip dar Soduviai…Kreve zinojo kad Musu Tauta yra dainiu ir sodu tauta ir jos kalba yra ir buvo Lietuviu (suliejanciu Rasu-Saku ir PaRasiu-Neriu zemes) kalba…panasiai Nemunas yra NeMainus (per Deli teka upe Jamuna, o Gangas yra Dangaus upe kaip ir Dunojus-Dangojus), o Palemonas yra PaleiMainu (kur Nemuno srove stipresne)

 6. Prusas:

  sliauziantis perversmas…cia kaip vezys – nepastebima, bet mirtina, o anksciau jie organizuodavo karus ju manymu neverteliams iszudyti

  • Kemblys:

   Parašei teisybę, bet kaip į vandenį paperdei. Ką siūlai?
   Manau galima pasipriešinti keičiant visuomenės pasaulėžiūrą. Pasaulėžiūros pradžia yra kalba. Pabandyk pakeisti savo pavartotą žodį ORGANIZUODAVO į lietuvišką, tada mane suprasi.

  • LosAngeles:

   Kodel anksciau? Ir dabar organizuoja, tik pavadinimai pasikeite. Dabar tai vadinama ‘kova uz demokratijos sklaida’, ‘kova pries totalitarizma’, ‘kova uz zmogaus teises’ …. Argi nieko nesako?

 7. Rimtai:

  Jei ši konvencija būtų niekinė, ji nebūtų taip įkyriai brukama tam tikrų seimūnių ir jų žydros palaikymo komandos. Čia yra rimtas kabliukas kai kurioms grupėms užsikabinti ir vėliau išvynioti savo veiklą visu platumu. Maža nepasirodys. Nereikia būti naiviems .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: