Lietuvos šeimos visus kviečia ginti konstitucinę teisę auklėti savo vaikus (tiesioginė transliacija) (13)

Birželio 16 d., 15 val. Katedros aikštėje įvyks pilietinė akcija „Apginkime šeimą – išsaugokime Lietuvą“. Šią pilietinę akciją rengia neabejingos Lietuvos šeimos atsakydamos į Seimui svarstyti pateiktas Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas bei priiminėjamą „socialines lytis“ įteisinančią Stambulo konvenciją. Anot akcijos sumanytojų, birželio 16 d. Katedros aikštėje įvyks pirmasis renginys, kuriame Lietuvos šeimos bus kviečiamos telktis ir valstybės mastu ginti LR Konstitucijos laiduojamą teisę šeimai auklėti savo vaikus.

Anot vienos iš pilietinės akcijos organizatorių Jolantos Kriščiūnaitės, šio renginio tikslas – atkreipti Lietuvos šeimų ir visuomenės dėmesį į svarstomas įstatymo pataisas, kuriose vaiko teisių apsaugos ir teisėtvarkos institucijoms numatyta galimybė savo nuožiūra, be teismo sprendimo, nedelsiant paimti vaiką iš tėvų ar kitų teisėtų vaiko atstovų.

„Didelė dalis Lietuvos tėvų, susipažinę su svarstomomis pataisomis, pripažino pasijutę grąžinami į sovietmetį. Anuomet juk visomis žmogaus gyvenimo sritimis rūpinosi „visažinė“ totalitarinė valstybė. Tačiau demokratinės Lietuvos valstybės Konstitucija laiduoja tėvams teisę auginti ir auklėti savo pačių vaikus. Todėl į Katedros aikštę su kitomis šeimomis renAlkas.ltkamės pasisakyti ne tik už šios teisės išsaugojimą, bet ir už prigimtinę šeimą, už vaiko teisę augti su tėčiu ir mama. Esame prieš smurtą, ir smurto tikrai netoleruojame, bet negalime leisti ardyti šeimų, įteisinti socialinių lyčių bei kitų nesusipratimų, paneigiančių mūsų esminės valstybės ląstelės – šeimos – gerovę ir ateitį“, – teigia J. Kriščiūnaitė.

Pilietinės telkiamosios akcijos „Apginkime šeimą – išsaugokime Lietuvą“ metu su renginio dalyviais ne tik bendraus Lietuvoje gerai žinomi visuomenininkai, psichologai, teisės specialistai, tėvai, bet ir vyks koncertas. Renginio metu taip pat bus sukurta erdvė vaikams, kur jie galės piešti, pūsti muilo burbulus ir žaisti.

„Stebėdami, kaip agresyviai ir žaibiškai prakišinėjamos naujosios pataisos, sąvoką „smurtas“ praplečiančios iki absurdo, nenumatančios jokių saugiklių dėl piktnaudžiavimo ar klaidų, numanome, kad laiko nebeturime daug. Todėl Katedros aikštėje rengiama pilietinė telkiamoji akcija bus pirmasis, bet ne paskutinis tokio pobūdžio renginys. Valstybė, neatsiklaususi visuomenės nuomonės, neturi teisės priimti tarptautinių susitarimų, atmetančių šeimą, tradicijas, dorovę, ir prieštaraujančių net keletui LR Konstitucijos straipsnių. Tai, kad egzistuoja smurto šeimoje reiškinys, nereiškia, kad jis yra visuotinis. Juolab, tai nereiškia ir to, kad valstybė turi perimti iš visų, net padorių tėvų vaikų auklėtojo vaidmenį“, – sako viena iš akcijos rengėjų J.Kriščiūnaitė ir ragina visus galinčius prisidėti prie renginio rašyti el.paštu: juvenalinejusticija@gmail.com

Pilietinę telkiamąją akciją „Apginkime šeimą – išsaugokime Lietuvą“ palaiko Lietuvos šeimų ir tėvų asociacija, asociacija „Lietuvos tėvų forumas“, kun. Robertas Grigas, monsinjoras Alfonsas Svarinskas ir kt.

Pilietinės akcijos organizatorių teigimu, valstybės pagrindas – šeima – kyla iš vyro ir moters, iš tėvystės ir motinystės, iš tėvų lyčių skirtingumo ir papildomumo. Prigimtiniai vyro ir moters skirtumai, nepriklausantys nuo kultūros ir auklėjimo, skirtingai, bet taip pat reikšmingai kuria šeimą, tautą, valstybę. Šeimos pareiga yra rūpintis ir auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus, kad jie taptų dorais piliečiais, kaip ir skelbiama LR Konstitucijoje.

Tiesioginė transliacija iš pilietinės akcijos „Apginkime šeimą – išsaugokime Lietuvą“ (Transliacijos pradžia 15 val.):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Kemblys:

  Šeimos atsirado, kada dar nebuvo nei valstybės, nei įstatymų, nei palaikančių MONSINJORŲ, nei veišų AKCIJŲ ar Stambulo KONVENCIJŲ. Sprendžiant pagal protėvių dorovės suvokimą, kuris atsispindi mųsų tautosakoje, protėviai teisingai suvokė Šeimą. Dabar reikia ne viešų renginių, o atstatyti protėvių pasaulėžiūrą. Tuo turėtų užsiimti romuvių VAIDILŲ RATAS su KRIVIŲ priešakyje, bet iš jų, tai kaip iš ožio pieno. Jei žmonės teisingai suvoktų Šeimą, tai neiširtų kas antra šeima.
  Reikia taisyti sąvokas. Gal kas pabandytų parašyti Šeimos apibrėžimą?

 2. Reda:

  Akcijos gerai,tačiau jau laikas budėti ilgam.Prie Seimo.Pasikeičiant.

 3. A.L.:

  Labai reikalinga ir sąvalaikė akcija. Manau, kad reikia siekti įstymu uždrausti homoseksualizmo ir kitų psichikos ligų, tokių kaip pedofilija, zoofilija, nekrofilija, incestas ir t.t.propagandą. Gerą pavyzdį šiandien parodė Rusijos
  valstybės dūma, kuri pirmu svarstymu priėmė tokį įstatymą.

 4. vilnietė:

  Įdomią mintį išgirdau iš visuomenininkų: vaikus blogai auklėja ne tiek šeima, kiek televizija! Taigi, reikalaukime kad ten nebūtų rodomas smurtas, nesigirdėtų patyčių. Pasisakykime prieš vaikų sąmonės žalojimą ekrane.

 5. jūratė:

  būtina dalyvauti! Aš einu 😉

 6. aistė:

  ES konvencijos mus vėl stumia ten, iš kur ištrūkome. Nenorime vėl atgal į komunizmą, todėl pokomunistinė Lietuvos visuomenė sako NE valstybės kišimuisi į asmeninį gyvenimą, šeimos ardymui ir tėvų teisių ribojimui.

 7. A:

  Reikia atkurti Tautos sąjūdį, įtraukiant visus tautos autoritetus. Ir rengti ne koncertus, o reikalavimus. Ir rinkti savo atstovus.

  • Auksė:

   Kas ką sugeba, tas tą ir daro. Svarbu, kad daro, organizuoja, kitus kviečia jungtis.

   Jūs, jei sugebate, atkurkite Tautos sąjūdį, renkite reikalavimus. Vienas kitam tokie renginiai nekenkia., tai nereikia kritikuoti tų, kurie jau DARO.

 8. eL:

  nuo kiek metų pradedate fiziškai dubasinti savo vaikus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: