T. Bružaitė. Konvencija dėl smurto prieš moteris: prie ko čia vyskupai? Kodėl Vyriausybė tyčiojasi iš NVO? (28)

anglican-mainstream.net nuotr.

anglican-mainstream.net nuotr.

Ir vis tik didelė dalis visuomenės liko nesupratusi, kodėl reikėjo taip skubėti ir pritarti konvencijos dėl smurto prieš moteris pasirašymui. Ir dar taip slaptai… Keista ir tai, kad LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakvietė įvairių suinteresuotų grupių atstovus birželio 11-ąją atvykti į susitikimą aptarti šio dokumento. Kai tuo tarpu birželio 6-ą dieną vyko Vyriausybės pasitarimas, kuriame svarstytas tik konvencijos pasirašymo klausimas ir tokiam žingsniui pritarta, o jau birželio 7-ąją užsienio reikalų ministras pasirašė konvenciją. Skubumas ir slaptumas toks, tarsi tai būtų nacionalinio saugumo klausimas…

Na, ką darysi, gal žmonės dirba ir nekantrauja savo rinkėjams parodyti, jog jų klausosi ir kuria jų gerovę. Bet deja tai nėra tiesa… Visai nenuostabu, kad vyskupai susilaukė daugiausia kritikos, o jų vienintelis pareiškimas šiuo klausimu (2013 m. gegužės 9 d.) buvo pristatomas kaip gąsdinimas pareigūnams. Nors tame pareiškime tiesiog buvo išsakytas susirūpinimas ir kvietimas ramiai diskusijai. Na, gerai, vyskupams dažnai „kliūna“ ir tikriausiai ji prie to pripratę.

Bet štai didelė dalis aktyvių visuomenės piliečių nėra dar pripratę, kad į jų išsakomus nuogąstavimus ir klausimus nereaguojama. Tuo labiau kai nereaguoja valdininkai, kurie visomis įmanomomis progomis sako, jog dirba dėl žmonių ir žmonėms. Dar 2012 m. spalio 8 d. Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) nusiuntė kreipimąsi tuometinei LR Seimo pirmininkei ir Vyriausybės vadovui. Tuomet ir prasidėjo aktyvios diskusijos ir įvairių raštų valdininkams siuntimas. Ir jų buvo ne vienas. Gal imkim ir paskaičiuokim, kad nebebūtų progos klaidinti visuomenės, jog tik vyskupai reiškia susirūpinimą dėl konvencijos skuboto pasirašymo. 2013 m. sausio 30 d. vyko įvairių tėvus ir šeimas atstovaujančių organizacijų atstovų susitikimas su Socialinės apsaugos ir darbo ministre, kuriai perduotas raštas su išsakytais argumentais ir klausimais dėl minimos konvencijos. Š. m. kovo 18 d. šių organizacijų laiškus gavo LR Seimo Žmogaus teisių komitetas ir Seimo frakcijų vadovai. Balandžio 16 d. raginimą nepasirašyti konvencijos išsakė ir Etinės kultūros globos taryba. Gegužės 13 d. savo kreipimąsi dėl konvencijos išviešino ir Ateitininkų organizacija. Tą pačią dieną buvo išsiųstas raštas ir Prezidentei Daliai Grybauskaitei – šį kreipimąsi šalies vadovei pasirašė Lietuvos tėvų forumas bei jau minėta Nacionalinė tėvų ir šeimų asociacija, o jam pritarė net 116 nevyriausybinių organizacijų ir 107 mokyklos bei darželiai. Gegužės 20 d. per du šimtus pavienių tėvų pasirašė kreipimąsi ir į Prezidentę, ir į kitus aukščiausius šalies vadovus su prašymu nepasirašyti konvencijos.

Šiais, laiškais ir kreipimaisis buvo išsakomi tikrai pagrįsti nuogąstavimai ir keliami rimti klausimai. Pvz., prašoma patikslinti, kas konvencijoje įvardijama kaip smurtas ir diskriminacija. Klausiama, kuo remiantis biologinė lytis, turinti ir psichologinį aspektą, yra skaidoma į biologinę ir „socialinę lytį“? Taip pat klausiama, ar ideologinis gender konstruktas yra patvirtintas moksliniais tyrimais? Kokie vyrų ir moterų socialinio ir kultūrinio elgesio medelio pokyčiai būtų skatinami? Kokius konkrečiai papročius, tradicijas ir kitą praktiką siekiama išnaikinti, idant būtų eliminuoti stereotipinius moterims ir vyrams priskiriamus vaidmenis? Ir čia tik dalis klausimų. O atsakymai yra iš tiesų svarbūs, nes nuo jų priklauso tolimesnė formuojama politika ne tik vyrų ir moterų lygybės skatinime, bet ir vaikų ugdyme.

Kova prieš smurtą yra būtina. Ir Lietuvoje jau padaryti pirmieji žingsniai. Štai priėmus įstatymą dėl smurto artimojoje aplinkoje, teisėsauga užregistravo 6 kartus daugiau panaudoto smurto prieš moteris atvejų (Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenys). Tai rodo, kad įstatymas ir juo įgyvendinamos priemonės jau yra veiksmingos. Taigi, esame pakankamai atsakingi už savo šalies gerovę, gebame patys spręsti problemas ir be grūmojimų iš Europos.

Tiesa, mūsų valdininkai vyskupų nepabūgo. Ir gerai, nes vyskupai ir negąsdino, o tik kvietė konstruktyviai ir ramiai diskusijai. Tačiau tai, kad politikai, teigiantys, jog dirba žmogui, liko kurti didelei visuomenės daliai, tikrai kelia nerimą.

Autorė yra Laisvos visuomenės instituto vadovė

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

28 komentarai

 1. A.L.:

  Pritariu autorės nuomonei. Noriu kai kuriuos, jos paminėtus, klausimus praplėsti.
  “ar ideologinis gender konstruktas yra patvirtintas moksliniais tyrimais?” klausia autorė.
  Jei nėra patvirtintas, tai bus patvirtintas, nes tai politika, tai pinigai, kurie lemia politiką ir tai nieko bandro neturi su
  mokslu. Jei Bilderbergo klubo pasitarime Rotšildų ir Rokfelerių partneriai ir pavaldiniai ką nutaria, taip pastaruoju metu pasaulyje ir įvyksta. Net Nobelio premijos skiriamos ne už išskirtinius nuopelnus, o tiems kam reikia (ypač tai akivaizdu skiriant taikos, ekonomikos, literatūros premijas).
  Ar kam kyla abejonės, kad homoseksualizmas -ne norma, o patalogija? Ar kam kyla klausimas, kad poruotis su numirėliais ar galvijais, ar išnaudoti vaikus tai liga, patalogija? Pasirodo, kad ir tai tik kol kas- liga. JAV jau rušiamąsi legalizuoti visus šlykščiausius iškrypimus. Aišku, kad tokie sprendimai nieko bandro neturi nei su mokslu,
  nei su sveika psichika. Vakar girdėjau per RTVi tokį Izraelio žurnalistės paaiškinimą visai šiai beprotybei: reikia mažinti žemės gyventojų skaičių. Į tai Izraelio aktyvistė I.Falck, kovojanti su homeseksualizmo propaganda, atsakė, kad pederastija tai liga, kad ji užjaučia ligonius, bet trokšta, kad išliktų jos tauta, jos kultūra, todėl pasisako prieš šios ligos propogandą.
  O gal mums patiems laikas apsispręsti ar mums reikia mažinti lietuvių skaičių(jis ir taip kritiškai mažėja), ar norime gyventi pagal sugriovusių pasaulio ekonomiką bankinių lūpikautojų užgaidas, ar norime išlikti Homo sapiens, o ne nauja nesugebančia lytiškai daugintis, globalistų sukonstruota rūšimi -Homo sexualiensis ?

  • Bartas:

   mes žmonės, nenorime gyventi pagal visokius rotšildų, rokfelerių nutarimus, bet išrinkti valdžiažmogiai nori. Nes anie turi pingų. O skolinti pinigai kubilinėms , butkevičinėms šaikoms yra gėris. Nes jiems skolos grąžinti n e r e i k s. O pinigus grąžins toks Tautos sukurtas darinys – Lietuva.
   Sarkazmas pro sukąstus dantis.

  • Marta:

   kaip lytinės orientacijos sutrikimas tapo norma “mokslui” naikinant mokslą, buvo geras Sinicos ir Stonio straipsnis Alkas.lt. Izraelio portaluose mačiau šalia skelbimų “vežkite į izraelį vaikus” ir skelbimų kviečiančių gėjus ir lesbes į psichoterapinius kursus, kuriuose rabinai su psichoterapeutais padės “išaugti” iš šios lytinės orientacijos.
   O pirmoji jūsų minėta žurnalistė, kalbejusi apie “demografijos mažinimą” tepasakė tai, ką jau senai kalbėjo dvigubu agentu laikytas JAV pilkasis kardinolas Kissingeris. Žr.Wikipedia.

   • A.L.:

    Ne tik rabinai Izraelyje gydo nuo homoseksualizmo, šioje šalyje yra keliolika klinikų, kuriose nuo šios labai pavojingos visuomenei ligos gydo medikai profesoriai.
    Pateikiu vienos iš tokių klinikų koordinates:
    Tel.: +972 3 575 9922
    Mob.: +972 54 420 4433
    Fax: +972 3 728 0083
    E-mail: info@newmed.co.il
    Adress: 24 Habarzel st., Ramat Hakhail, Tel Aviv 69710
    Gal Lietuvai vertėtų kelis agresyviausius homoseksualistus pagydyti valstybės sąskaita? Manau, kad šios ivesticijos atsipirktų šimteriopai.

 2. Marta:

  Blogai, labai blogai, kai tokia pavojinga konvencija priimama paskubom ir slapta, nediskutuojant, nepristatant analizės tautai. Įtariu, kad vyriausybės sutikimas duotas net neperskaičius. Iš Mozūronio pasisakymo per žinių radiją supratau, kad ir jis tiki, jog ši konvencija yra atėjusi iš Europos Sąjungos. Kas bando šitaip ją pristatyti, daro dvigubą nusikaltimą – klaidina žmones ir kartu juodina Europos sąjungą. Kam tai naudinga? Nebent socialistinei revoliucijai, kuri jau vyksta Turkijoje.
  Daug kartų kartoju, kad pakišusi mums konvenciją Strasburo Homoteisių Europos Taryba (The Council of Europa) nėra ES institucja, t.y. panašiu pavadinimu (European Council) Briuselio Europos Taryba, kurioje mes pirmininkausime. Tačiau mano balsas į dangų neina, o mano “paaiškinančių” komentarų nepriima ne tik respublika.lt, balsas.lt, literaturairmenas.lt, lietuvosrytas.lt, diena.lt, bet vakar jau ir lietuvosžinios.lt…. o tai jau paaiškina daug ką… netgi socilbolševikinę revoliuciją Turkijoje… iki kurios ir mums greičiausiai beliko tik vienas žingsnis…

  ši homoteisių Europos Taryba atstovauja “išgyvenusius holokaustyą” ir jų peršamus standartus, kad prieštarauja Jungtinių tautų konvencijoms ir Europos tautų kultūrinėms nuostatoms. Europos Tarybą Niurnbergo prokuroro rankomis įkūrė II-pasalinio karo nugalėtojai Strasbure kaip ideologinį ginklą prieš neva smurtavusias Europos tautas. Nors Holokausto tikrieji architektai taip ir liko neatskleisti. Ypač Hitlerio sekretorius Martinas Bormanas, kuris netgi nebuvo teisiamas… dabar į šią tarybą dėl akių siunčiami atgyvenę užsienio reikalų ministrai, kad pakilnotų anktes tiems įstatymams, kuriuos dažniausiai pristato Rusijos ir europos žydų kongresas. Mūsų atstovu, kiek žinau yra nusiųstas “valstybininkas” Kūrys. Tačiau iš jo negirdėjom nei vieno straipsnio, kuris paaiškintų publijkai kuom skiriasi bent jau nuosaiki Briuselio Europos Taryba (European Council) nuo Strasburo Think-tank The Council of Europa, kuri nesidrovi naudotis ta pačia ES atributika, nors ji nėra ES institrucija. O tai kvepia CONSPIRACY ir tyčiniu žmonių apgaudinėjimu

 3. Marta:

  ši homoteisių Europos Taryba atstovauja “išgyvenusius holokaustyą” ir jų peršamus standartus, kad prieštarauja Jungtinių tautų konvencijoms ir Europos tautų kultūrinėms nuostatoms. Europos Tarybą Niurnbergo prokuroro rankomis įkūrė II-pasalinio karo nugalėtojai Strasbure kaip ideologinį ginklą prieš neva smurtavusias Europos tautas. Nors Holokausto tikrieji architektai taip ir liko neatskleisti. Ypač Hitlerio sekretorius Martinas Bormanas, kuris netgi nebuvo teisiamas… dabar į šią tarybą dėl akių siunčiami atgyvenę užsienio reikalų ministrai, kad pakilnotų anktes tiems įstatymams, kuriuos dažniausiai pristato Rusijos ir europos žydų kongresas. Mūsų atstovu, kiek žinau yra nusiųstas “valstybininkas” Kūrys. Tačiau iš jo negirdėjom nei vieno straipsnio, kuris paaiškintų publijkai kuom skiriasi bent jau nuosaiki Briuselio Europos Taryba (European Council) nuo Strasburo Think-tank The Council of Europa, kuri nesidrovi naudotis ta pačia ES atributika, nors ji nėra ES institrucija. O tai kvepia CONSPIRACY ir tyčiniu žmonių apgaudinėjimu

 4. Marta - redakcijai:

  Jei alkas redakcia man paaiškintų kokiom taisyklėm nusižengiau, jog buvo išmesti mano du komentartai, tai gal daugiau nebenusiženkčiau? Ar jie buvo per mažai politkorektiški? Gal alkas redaktoriai žino, ko mes dar nežinome? Gal mes dar vis naiviai įsivaizduojame, kad gyvename savo valstybėje?

 5. Nepolitikas:

  „Keista ir tai, kad LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pakvietė įvairių suinteresuotų grupių atstovus BIRŽELIO 11-ąją atvykti į susitikimą aptarti šio dokumento. Kai tuo tarpu birželio 6-ą dieną vyko Vyriausybės pasitarimas, kuriame svarstytas tik konvencijos pasirašymo klausimas ir tokiam žingsniui pritarta, o jau BIRŽELIO 7-ąją užsienio reikalų ministras pasirašė konvenciją.“ Nieko čia keisto nėra. Tai yra Lietuvos istorija. Norit faktu? Prašau: „1993 m. gegužė 11 d. Lietuva tapo Europos Tarybos nare.“ Ir prasidėjo Lietuvos valstybingumo griovimas. O jau „2003 m. balandžio 16 Atėnuose Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas ir Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis pasirašė stojimo į Europos Sąjungą sutartį.“, be referendumo, be aptarimo ir t.t. Ir tik 2004 m. liepos 13 d. atsirado Konstitucinis aktas „Dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“. … Galima tęsti be galo. Na ir kas iš to, kad „pasirašė Lietuvos tėvų forumas bei jau minėta Nacionalinė tėvų ir šeimų asociacija, o jam pritarė net 116 nevyriausybinių organizacijų ir 107 mokyklos bei darželiai.“! Ar vergai turi įtaką Briuselio valstybingumui? Praradome savo „nepriklausomą demokratinę respubliką“, valdžia pardavė(pagal Lisabonos sutartį) Tautos Suverenitetą. Dabar naikinamas pilietiškumas. O kaip ne kurie kabina paklodės(kariauja su sovietmečio), reikalauja saugoti valstybinė kalbą … nuo „lenkų“ ir t.t. Idiotai ir tiek. Reikia apsaugoti konstitucinė santvarką(Lietuvos valstybingumą), ir jos pagrindą.

 6. Reda:

  Nuosaikus ir išmintingas straipsnis yra alfa.lt.Liudvikos Pociūnienės.Apie normą.

 7. tikras lietuvis:

  Įdomiausia, kad yra pasirašomi kažkokie dokumentai apie tai kas yra senų senovėje sureguliuota Lietuvos įstatymų.
  Gal tada panagrinėkime kitą reikalo pusę – kokiais atvejais įstatymai neleidžia mušti moterų?
  Kad tai yra ne visada, tai yra aišku, nes jas galima ir reikia mušti 🙂 , jei:
  1. moteris yra agresorė (o tuo, ypač psichologiniu smurtu, moterys užsiima nuolat – policija jums tai patvirtins);
  2. jei giniesi nuo fizinio užuolimo ir t.t.
  Todėl išskirti moteris iš kitų teisinių santykių dalyvių kažkaip ypatingai nėra nei teisinga, nei teisėta.
  Tai kuriems velniams yra kurpiami tokie dokumentai, paklausite?
  Matyt, tik dėl to, kad parodyti darbą arba (dėmesio!), kad prakišti kokią tai velniavą.
  Štai kur gali būti ir visa tokių nesąmoningų konvencijų esmė.
  Todėl tuo labiau negali būti pateisintas vadovų elgesys, pasirašant tokius šūdpopierius.
  Betgi grįžtame prie to paties – valdo ne tie, kuriems rūpėtų visuomenės daugumos interesai.
  Geras šių dienų pavyzdys: Vėsaitė, daug nemįslyjusi, veptelėjo, kad AE nereikia (nes tokia yra visuomenės daugumos valia) ir ką?
  Tuojau ji buvo nuspirta.

 8. Jurgis Bielinis:

  Kaip galėjo būti priimtas toks įstatymas, kad policija turėtų teisę įpareigoti girtuokliui vyrui mušusiam savo moterį nesilankyti pas vaikus, žmoną. Nesamonė…Jis vėl paima ir paims ant drąsos ir pakvaišęs grįžta. Tokiems žmogeliams anais (gerais?) tarybiniais laikais buvo specialiai įrengti PROFILATORIŪMAI. Tokį girtuoklėlį pavargusios žmonos, tėvai, arba jis pats kreipavosi, kad uždarytų gydymui. Jų Lietuvoje būvo apie penketą. .Aš juose montavau, remontavau el. aparatūrą. Kai kas ir pasitaisydavo. Man šitie „ligoniai“ padėdavo sunkias rentgeno detales sunešti į patalpas sustatyti. Pasikalbėdavome. Pasisakydavo, kad juos čia uždarė žmonos, tėvai. Paklausus ar juos lanko, atsakydavo, kad lanko – laukia sugrįžtant… Taip tarybinė vyriausybė lig ir atsilyginavo už išgertą alkoholį… „Nepriklausomos“ Lietuvos mes „Valančininkai“ tikėjomęs, kad bus atkurtas Steigiamojo Seimo 1922 m. sausio 25 d. 163 posėdyje priimtas Įstatymas. „Alkoholio monopolio Departamentas“. To neįvyko – profilaktoriūmų patalpos tapo kalėjimais. Mūsų gerbtas V. Liansbergis, gerbiama D. Brazauskaitė… pasirodė esantys prisiekę stalininės ekonomikos gerbėjai… – nėra žmogaus, nėra problemos.
  Paskutinis įvykis: Žmonos, 4 vaikų motinos nužudymas, didelis moralinis, materialinis valstybės nuosmokis.

 9. Orwello šmėkla klaidžioja po Europą:

  Kuomet skaičiau konvenciją kaip tik galvojau, kad mūsų garsusis homoteisių gynėjas Dr.Pr. jau dabar kone valdantis žiniasklaidą (jo sosto dešinėje žiniasklaidos “kūrybos” pirmininkas D. Radzevičius, savo bloge pasisakęs už tai, kad reiktų DEKRIMINALIZUOTI šmeižtą, kairėje žurnalistų etikos pirmininkas vaikų psichiatras, Garliavos mergaitės prievartinio paėmimo strategas L.Slušnys, kone po padu visos vaikų teisių gynėjos su žiobienėm: ) ) TIKRAI nepraleis dar vieno šanso įkopt į NAUJOS PASALIO TVARKOS VIRŠŪNĘ IR TAPT DIDŽIUOJU NELIEČIAMUOJU, NEKRITIKUOTINU EKSPERTU. Štai skaitom apie tai, kad šių konvencijų ekspertai yra auksčiau bet kokios konstitucijos, bet kokių valstybinių įstatymų. Ko ne Orwelo aprašytasis Didysis Brolis:

  Privilegijos ir imunitetai (66 straipsnis)

  1. Šis priedas taikomas Konvencijos 66 straipsnyje minimiems GREVIO nariams, taip pat
  kitiems vizituojančios delegacijos nariams. Šiame priede sąvoka „kiti vizituojančios delegacijos
  nariai“ apima Konvencijos 68 straipsnio 9 dalyje nurodytus nepriklausomus nacionalinius
  ekspertus ir specialistus, Europos Tarybos personalo narius ir Europos Tarybos vertėjus žodžiu,
  kurie kartu su GREVIO vyksta su vizitu į atitinkamas šalis.
  2. GREVIO nariams ir kitiems vizituojančios delegacijos nariams, jiems atliekant savo funkcijas,
  susijusias su pasirengimu vizitui ir pačiu vizitu, taip pat ir su paskesniu vizito darbu, ir jiems
  keliaujant pagal šias funkcijas, taikomos šios privilegijos ir imunitetai:
  a) jų neleidžiama sulaikyti ar suimti bei konfiskuoti jų asmeninį bagažą, imtis prieš juos kokių
  nors juridinių priemonių dėl pasakytų ar parašytų kalbų ir dėl kitokių jų su tarnybinėmis
  funkcijomis susijusių veiksmų;
  b) neleidžiama taikyti kokių nors apribojimų jų judėjimo laisvei išvažiuojant iš šalies ir grįžtant į
  šalį, kurioje jie gyvena, ir įvažiuojant bei išvažiuojant iš šalies, kurioje jis vykdo savo pareigas,
  taip pat taikyti svetimšalių registracijos šalyje, kurioje jie vizituoja, arba kurią jie pravažiuoja,
  atlikdami savo funkcijas.
  3. Keliaujantiems savo funkcijų atlikti GREVIO nariams ir kitiems vizituojančios delegacijos
  nariams suteikiamos tokios pat muitinės procedūrų ir valiutos keitimo lengvatos, kokios yra
  taikomos į laikiną tarnybinę komandiruotę vykstantiems užsienio vyriausybių atstovams.
  4. Dokumentai, susiję su Konvencijos įgyvendinimo vertinimu, kurį atlieka GREVIO nariai ir
  kiti vizituojančios delegacijos nariai, laikomi neliečiamais tiek, kiek jie yra susiję su GREVIO
  veikla. Oficialioji GREVIO korespondencija ar oficialusis GREVIO narių ir kitų vizituojančios
  delegacijos narių susirašinėjimas nenutraukiamas ir necenzūruojamas.
  5. Siekiant užtikrinti GREVIO narių ir kitų į misijas vykstančios delegacijos narių visišką žodžio
  laisvę ir visišką nepriklausomumą atliekant savo pareigas, teisinių procesinių veiksmų imunitetas
  dėl visko, ką jie pasakė ar parašė ir dėl visų veiksmų jiems vykdant savo pareigas ir toliau bus
  garantuojamas, neatsižvelgiant į tai, kad atitinkami asmenys tokių pareigų jau nebevykdo.
  6. Siekiant užtikrinti nepriklausomą funkcijų atlikimą, privilegijos ir imunitetai šio priedo 1
  dalyje nurodytiems asmenims suteikiami ne dėl asmeninių, bet dėl GREVIO interesų. Tarybos
  generalinis sekretorius gali bet kuriuo metu panaikinti šio priedo 1 dalyje minėtų asmenų
  imunitetą, kai, jo nuomone, imunitetas trukdo vykdyti teisingumą ir kai imuniteto gali būti
  atsisakoma nepažeidžiant GREVIO interesų.

  TAIGI, PASLAPTINGOJI VISAREGINTI AKIS IR NEMATOMOJI RANKA. Belieka į butus prikaišioti stebėjimo kamerų…
  Neotrockistai, remiami neokairiųjų ir neoliberalų (tipo centrosąjunga, Garliavos mergaitei atimti pasitelkusi antiteroristinę brigadą ) nusprendė savo tikslus įgyvendinti pradėti Rytų Europoje – Albanijoj, Moldavijoj, Lietuvoj, na ir Turkijoj, kur dar taip gajus enkėvėdistinis mąstymas. Ar ne todėl būtent ši konvencija buvo taip skubotai pasirašyta, o ne ta, kurią dar prieš Garliavos šturmą ragino pasirašyti Prezidentė – Konvenciją, ginančią vaikus nuo smurto, seksualinio išnaudojimo?

 10. gera naujiena:

  Rusijos Dūma priėmė įstatymą draudžiantį homoseksualų propagandą tarp protiškai nesubrendusių, o todėl negalinčių rinktis, vaikų. Ir priimta kone vienbalsiai. Nejau rusų smegenys mažiau sužalotos, nei lietuvių? Išvada viena – mūsų politikai neturi savos nuomonės, pasikliauna tais, kurie už juos pagalvoja ir nusprendžia… tad į seimą belieka eiti tik savais reikaliukais pasirūpinti..

 11. Prusas:

  Gotai-Getai-Gudai-Getitai-Godai yra godotojai, gaudziantys, gudus (gudi giria ar igudis yra antriniai zodziai suristi su senuoju giedoreliu savivardziu reiskia gaudzianti-osianti gasdinanti-baugi giria bei senoves giedoreliu Tautos ziniu turejima ir ju pritaikyma ar sugebejima buti sumaniu ir isradingu kaip kad prabociai buvo), giedotojai arba tiesiog Dainaviai kitaip dar Soduviai…Kreve zinojo kad Musu Tauta yra dainiu ir sodu tauta ir jos kalba yra ir buvo Lietuviu (suliejanciu Rasu-Saku ir PaRasiu-Neriu zemes) kalba…panasiai Nemunas yra NeMainus (per Deli teka upe Jamuna, o Gangas yra Dangaus upe kaip ir Dunojus-Dangojus), o Palemonas yra PaleiMainu (kur Nemuno srove stipresne)

 12. Mano nuomone:

  Musu isrinktieji tiek vyriausybeje, tiek seime prisijunge prie kreivu veidrodziu kubo gyventoju. Paziurekit – Siunciami prasymai su simtais, tukstanciais parasu, kad butu paskirta komisija istirti policijos ir kt. veika del Garliavos sturmo, sprendimas NE, referendiumas del AE zmoniu balsavimas ne, atsakymas REIKIA, seimu ir zmoniu prasymai nepasirasyti juvenalines sytarties, atsakymas REIKIA, del Skaluniniu duju atakymas REIKIA ir t.t. vardink ir vardink. Jeigu Lietuvos pilieciu isreiksti kazkokie prasymai, VISADA atsakymas atvirkstinis. Taigi ir sakau, pakol rastai juos pasiekia, jie atsiduria kreivu veidrodziu karalysteje. Kas tai? Tycia. Manau, kad visiskai nusidirbs musu vyriausybe. Bet svarbiausia, kad nei viena vyriausybe taip greitai nebuvo pamirsusi savo rinkeju, kaip dabartiniai.

 13. rimas:

  Paprasčiausiai, vaikų,moterų ir seksualinių mažumų teisių užaštrinimas tarnauja vienam tikslui – šeimos ryšių ardymui ir žmonių supriešinimui. Dėl manęs, tai reiktų rankas kapot debilams,savo šeimą terorizuojantiems kumščiais. Bet tada tik daugiau vištų slėps smurtą prieį save pačią. Kas leis kirsti ranką,kuri tave maitina?Genderizmas – naujas Stalino akademiko Lysenkos idėjų variantas . Lysenka bruko,kad iš rugio galima išauginti žirnį ir atvirkščiai. Net mokykliniuose vadovėliuose tai buvo rašoma. Genderistai tvirtina, kad iš berniuko galima išauginti mergaitę ir atvirkščiai. Lysenka rimtus mokslininkus skundė NKVD (pav. Vavilovą) , genetiką vadino ,,Imperializmui parsidavusia mergše”. Genderistai rimtų mokslininkų darbus nutyli , o bandančius juos propaguoti paskelbia homofobais.Panašu?Ir vis dėlto Lysenka eksperimentavo su augalais , o genderistai ta daro su vaikais. Kas baisiau?

 14. rimas:

  Beje,lysenkininkai rašė disertacijas apie ,,imperializmui parsidavusias mergšes – genetiką ir kibernetiką” .Ir argumentuotai jas apgindavo prieš autoritetingą komisiją. Taip ir genderistai turi ištisus mokslo institutus , savo ,,tyrimais patvirtinančius” jų idėjas. Kaip keista žiūrėti,kai skandinaviškas socializmas eina stalino socializmo pėdomis.
  Matyt, veikia tie patys dėsniai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: