Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Europos Sąjungos kelias nuo V.Havelo iki D.Grybauskaitės (tiesioginė transliacija) (34)

Zigmas Vaišvilą | Alkas.lt nuotr.

Zigmas Vaišvilą | Alkas.lt nuotr.

Gegužės 9 d. 10 val. Seime vyks Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario ir Nepriklausomybės akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Europos Sąjungos kelias nuo Vaclavo Havelo iki Dalios Grybauskaitės“.

1991 m. Čekoslovakijos Prezidentas Vaclavas Havelas, disidentas ir kovos su komunizmu simbolis, už kovą prieš totalitarizmą Europoje buvo apdovanotas Tarptautiniu Karolio Didžiojo apdovanojimu, įsteigtu 1950 m. Acheno miestiečių ir tapusiu simboliniu kvietimu siekti vienybės, solidarumo ir tarpusavio supratimo tarp Europos tautų.

2013 m. Karolio Didžiojo apdovanojimas už Lietuvos indėlį siekiant ES vienybės ir visos Europos ekonominio stabilumo suteikiamas Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei – visiškai Prezidento Vaclavo Havelo priešingybei.

Kokiomis vertybėmis grindžiama šiandieninė Europos Sąjunga, jei vienodai įvertinami tiek kovojimas su totalitarine visuomene remiantis tvirta moralia politika, tiek konformizmas ir kolaboravimas su totalitarine visuomene?

Ar Europos Sąjungai bereikalingas supratimas tarp Europos tautų, ar bereikalingos ir pačios tautos?

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema ČIA (veiks spaudos konferencijos metu).

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas  bus paskelbtas čia:

<<<>>>

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
alko-2-proc

34 komentarai

 1. Nepolitikas:

  Vaikiški klausimai: „Kokiomis vertybėmis grindžiama šiandieninė Europos Sąjunga,(…)?“ ES vertybių, išskyrus kapitalo(kruvinų pinigu) neturi. O visas kalbas apie ES(moralę ir t.t.) yra tik propaganda. „Ar Europos Sąjungai bereikalingas supratimas tarp Europos tautų, ar bereikalingos ir pačios tautos?“ Žinomai – NE. Reikalingi tik vergai, o vergai niekada neturi tautiškumą, todėl ir tokia didelė „tolerancija“ viskam kas skalda ir naikina tautos. Jau vos nedešimtmetį laižom rūrą ir galim suprasti kuom dvokia. Lietuva gali atgimti tik išstojus iš ES.

  • ES:

   esam taip įvaryti į kampą, kad vien išstojimas vienos valstybės nieko gero neduos. Matyt, reiktų visose ES šalyse suaktyvinti tautinius judėjimus ir išsivaikščioti visoms ES valstybėms (panašiai kaip TSRS), kurias šiandien naujųjų laikų bolševikai visas jau baigia paversti ES zombiais…

   • Nepolitikas:

    Manau tamsta neteisus. Nauda: Atkris žemės pardavimas. Paleisim viena bloką VAE. Įsteigsim savo bankus, atliksim lito sanavimą(reikia būtinai atrišti nuo kitos valiutos) , nustatysim savo mokesčius, apsiramins lenkai, atgims pramonė, ir t.t.

   • Nepolitikas:

    O dar : „šiandien naujųjų laikų bolševikai“ – bolševikai savo milijardų neturėjo.

    • ES:

     Neobolševikais vadinu globalistus, ne apie milijardus kalbu. O jei kalbam apie pinigus, tai atsakykit, kiek Briuselis pareikalaus už mūsų galimą Laisvę? Gudri ES sutartis, už kurią prieš 9 metus valdžios apmulkinti tautiečiai nubalsavo Valstybiniame Bambaliniame Referendume, mus pasmauks per sekundę. Dėl to ir reikia veikti visoms valstybėms kuo vieningiau, kad kaip Tamsta rašot, grįžtume prie SAVO savarankiško gyvenimo ir tarpvalstybiškai bendradarbiautume su visais lygiomis teisėmis be kažkokių Kremlių, briuselių ir pan. tarpininkavimų ir juolab- be jų diktato.

     • Getautas:

      Gera idėja – tikrai reikėtų įkurti Europos tautų sąjungą, kuri būtų atsvara Briuselio piderastų klubo valdomai ES imperijai. Pradžioje šioje tautų sąjungoje galėtų būti tik kelios valstybės ir nedaug funkcijų, bet ilgainiui prisijungtų daugiau valstybių ir ši sąjunga taptų konkurente ES.

     • Nepolitikas:

      Tamsta, labai klystat . „Globalistus“ reikia vadinti „kapfašistais“, t.y. kapitalistinis fašizmas. Jūsų „O jei kalbam apie pinigus, tai atsakykit, kiek Briuselis pareikalaus už mūsų galimą Laisvę?“, jau rodo „susitaikymo“ įsitikinimus. O jei kalbame apie Briuselį, tai prisiminkit – kiek Maskva pareikalavo „už mūsų galimą Laisvę“? Koki Lietuva pateiks ieškinį, dėl VAE, pramonės, bankų ir t.t. sunaikinimo(jog tai buvo ES „namų darbai“), kiek piliečių(tiksliau vergų) Lietuva „atidavė“ ES? Jog viskas kainoja! Be tuo tą „Gudri ES sutartis“ atsirado daug vėliau ir referendumo, bei LR Konstitucijos atžvelgiu yra niekina. Jūsų „mus pasmauks per sekundę“ labai abejotinas, be tuo koks skirtumas, jog dabar irgi smaugia ir kuo toliau, to stipriau. Taigi variantu nėra. O „Dėl to ir reikia veikti visoms valstybėms kuo vieningiau“ yra gryną utopija. Iš tarybos sąjungos išstojom ne „visoms valstybėms kuo vieningiau“, ir čia lygiai tas pats. Bet realiai pagalvokit kaip „visoms valstybėms“ susitarti? Pvz. Lenkija ir Lietuva… Čia man primena kita utopiją – proletarinė revoliucija visame pasaulyje!

 2. Gera tema:

  Labai taikli ir aktuali tema.

 3. Amelija:

  Ko jūs bijote Europos Sąjungos? Kai Lietuva kilo iš sovietų priespaudos, ES mums davė finansinį impulsą atgaivinti žemės ūkį (keli šimtai milijardų litų), sukurti bendruomenes (keliasdešimt milijardų), vystyti infrastruktūrą – kelius, vandentvarką ir aplinkosaugą, galiausiai – puoselėti etninę kultūrą, kurios projektams per dešimtmetį skirtos milijoninės lėšos. Kad lietuvis (beje, šiai tautybei priklausau ir aš) yra dundukas, atiduodantis pinigus telefoniniams sukčiams, žiūrintis, kaip čia sumokėjus mažiau mokesčių, rūkantis kontrabandines cigaretes ir nusispjovęs ant tėvynės pešantis vištas Airijoje, keikia ES, natūralu – jo protelis liko užkonservuotas XX a. pabaigos Sąjūdžio pažaduose, kad gyvensim kaip amerikonai…

  Mielieji, mes taip ir gyvename. Užeikite į kaimiečio namus: išpuoselėtas gėlynas, gražūs baldai, puiki buitinė technika, garaže – anaiptol nesupuvęs automobilis. Mes skundžiamės, zyziame, ardomės, tarsi kažkas mums neleistų to, draustų aną… Atsipeikėkim. Lietuva niekada nebuvo tokia saugi, kaip tapusi NATO nare, tokia turtinga, kaip besidalijanti ES paramą (gal kam norėtųsi prisiminti prieškario laikų krizę?), niekada nebuvo tiek lėšų ir dėmesio skiriama etninės kultūros puoselėjimui – čia mane tegul papildo jaunystės draugai iš VU Ramuvos…

  Ko rėkti, pjautis, piktintis? Ramiai žiūrėkime į savo VALSTYBĖS, būtent valstybės pastangas išlikti laikmečio kontekste, nesvaikim paskui muštas kortas – R. Ozolą, A. Medalinską, G. Songailą ir t. t., ir pan., nes gelbėtojų Lietuvai jau nebereikia, reikia išsimokslinusių, rimtų, sistemiškai mąstančių žmonių, kurie vestų valstybę sąžiningo vystymosi keliu. Jie auga. Jie čia pat, už durų. Jie ateina perpratę pasaulio finansų, socialinės pagalbos, komunalinės infrastruktūros plėtros modelius. Tai mūsų vaikai. Lietuviai. Piliečiai. Nepririšti prie sistemos “duosi-gausi”.

  Esu pakankamai senyvo amžiaus (beje, labai skaudina pašaipos iš mano vardo), bet esu kupina vilties, kad mano anūkai, kuriems dabar 18-24 metai, sukurs tokią Lietuvą, apie kurią mano a. a. Tėvas sakė: “Prieš karą mūsų šeimai netrūko nieko, tik fantazijos, ko dar galėtume norėti”. Šito linkiu ir visiems mano komentaro skaitytojams.

  • Algimantas L.:

   Labai gražus vardas ir Salomėja, ne tik Amelija. Buvo pamenu tokia rašytoja -Salomėja Neris. O kaip ji džiaugėsi, kad Lietuva yra TSRS sudėtyje “skambiausioji styga”. It teisi dalinai buvo. Lietuva šiaudinias stogais, medinių namelių nusėta, vienintelį asfaltuotą kelią teturinti, be fabrikų, atominių ir kitokių elektrinių, nemelioruota, neelektrifikuota rusui “išvaduotojui” atiteko. Nemažai “didysis brolis” rusas turto paliko, per 23 metus vos įstengėme išvogti ir išparceliuoti. Nei elektrinių neliko, nei fabrikų, tik skolos milijardinės. Gerai, kad ES mums vieną kelią iki Palangos palopė, būtume be poilsio likę, tik tais senais dar “prie ruso” išesfaltuotais važinėję, bet ne už ačiū, manau, 700 000 vergų, jaunų ir darbingų išsivežė.
   Nežinau kuo čia džiaugtis? Po maro epidemijų daugiau žmonių Lietuvoje likdavo, negu ES kelis metus
   pabuvus. Gal, sakau, poniai Amelijai koks nuo ruso laikų fabrikėlis liko, kad toks optimizmas praskolintoje,
   išvogtoje ir sparčiai nutautinamoje Lietuvoje randasi. Bet Narsusi kareivis šveikas yra pastebėjęs, kad
   laimingiausi žmonės yra durnių ligoninėje, ten jie viskuo patenkinti. Gal iš tos įstaigos, sakau, toks optimizmas trykšta?

   • Amelija:

    Mielasis, nesu jokioje ligoninėje. Esu Lietuvoje. Ir mano optimizmas pagrįstas faktais – tik tinginys, veltėdis, apsileidėlis šiandien gali dejuoti, kad trūksta to, reikia ano… Visko yra per akis, gyvename, kaip nesvajojome komunizmo laikais. Ar ponas neturi naujo automobilio? Ar prekybos centre nepaimi vežimėlio, nes produktai netilptų į krepšelį? Ar tamstos vaikai nekeliauja po pasaulį (studijų metais negavau net kelialapio į Bulgariją, nes buvau “nepatikima”) ir nesimoko užsienio universitetuose? Baikim kniaukę, kad viskas yra blogai, nes viskas yra GERAI, labai gerai, o apie parsidavėlę S. Nėrį noriu pasakyti tikrai pavojingą dalyką – tebėra mokytojų, kurie dėsto jos “patriotinę” kūrybą gimnazijose. Čia tai tikra tragedija, nes K. Bradūnas, L. Sutema, J. Aistis ir kiti tos poetinės prostitutės laiko poetai yra tarsi užmiršti, nenagrinėjami, tarkim, net toks modernistas kaip H. Nagys.

    Labai prašau, atjunk savo sąmonę nuo sovietinio “viskas blogai” komplekso, nes pasikeitė laikai, pasikeitė žmonės, pasikeitė visa Lietuva.

   • Nepolitikas:

    Algimantai, Labai panašu. Naujus vaistus gavo, todėl ir euforija.

  • Kliedesiai. Tai rožinis gyvenimas, kurį susikūrėte savo svajonėse.

   • Amelija:

    Man jau nebereikia nebereikia nei svajonių, nei kliedesių. Gyvenu realybėje, kuri yra kontraversiška: pašalpininkai kovoja už teisėtą ar neteisėtą paramos gavimą, pijokai geria gimdydami debiliukus. Ir šalia viso šito brudo gyvena sveika Lietuva: sumanūs, veiklūs, darbštūs žmonės, Nežiūrėkim į Vilniaus elitą – nueikim į ūkininkų sambūrį: ponai pasipuošę brangiais kostiumais, ponios kaip iš žurnalų viršelių. Jie ką nors apvogė, apgavo, paniekino? Jie dirba nuo priešaušrio iki sutemos, dirba jų vaikai, jie išgyvena rinkos svyravimus ir niekada nenuleidžia rankų ir galvos. Tai tikrasis Lietuvos elitas, išugdytas ES (pasiklausinėkit, kiek valstybių jie apkeliavę).

    Tą patį galėčiau pasakyti apie verslininkus, prekybininkus, kaimo bibliotekininkes, ambulatorijų vedėjas. Skaudu, kad Lietuvą mylintis Alkas nueina negatyvo, nevilties skleidimo keliu.

    Mes gyvename pasakiškai. Kas laukė laisvės, nepriklausomybės, Vakarų civilizacijos, šiandien yra kuriantis, veiklus žmogus, optimistas. Kam mielos “tarybinės dešrelės” ir Uspaskio konservai, ilgai netruks – bent bibline prasme. Liūdna, kad po dvidešimties metų nebematysiu kitokios Lietuvos… Amžius daro savo. Bet linkiu pasidžiaugti ja visiems šiandieniniams niurgzliams ir pseudopatriotams.

 4. Kažin:

  ES valdymas nėra totalitarinis – dvasines, kultūrines, tautines, kitas vertybes palikta kurti pačioms šalims pagal savo gebėjimus.
  Tačiau Lietuva, užuot ėmusis pati darbo kurti šias vertybes, vis laukia joms direktyvų iš Briuselio, o jų nebuvo ir negali būti, juk tai ne sovietinio totalitarinio režimo laikai. Taip ir sėdima sudėjus rankas, karts nuo karto pasispjaudant ant Briuselio, kad pateisinus savo neišmanymus ar tinginystes. Antai, “Briuselio teismai” jau prieš kelis metus atmetė lenkų skundus dėl jų teisių pažeidimų, tačiau valdžiukė ir toliau murkdosi su Lenkija tuo klausimu, užuot ėmusis konkrečių valdymo sprendimų tūteišų pavadinimo ir su tuo susijusių kitų dalykų įteisinimo ir jų įgyvendinimo pagal “Briuselio teismų” sprendimų dvasią ir raidę.

  • ES:

   Apie kokias vertybes sapnuojat? Prievartinį TOLERASTIŠKUMĄ ir visokių išsigimėlių teisių iškėlimą aukščiau normalios visuomenės prisidengiant žmogaus teisėmis? Kur link ritamės kartu šlovingają ES?
   Ar normalu tai, kad taikant bendrus ES principus, skatinant žmonių išsilakstymą po skirtingas ES šalis (atseit globalizacija- normalus reiškinys), siekiama kuo didesnio susiniveliavimo, mišrūnizacijos ir Tautų susinaikinimo? Taip, to siekiama ne tarybiniais principais, bet labiau paslėptai ir rafinuotai- kad kvailučiai eiliniai ES šalių piliečiai pakliūtų į šią antitautinę mėsmalę net patys to nesuprasdami. Ir, deja, pakliūva. Apie katastrofišką situaciją ir LT piliečių išsilakstymą po Šlovingąją ES , turbūt, kalbėt neverta… Sakysit, bogai čia gyvent, blogi valdžios sprendimai. Pagalvokit, kodėl? Ar ne specialiai tai daroma, kad padėt ES’ui įgyventint savo juodus tikslus? Tik apie tai joks protingas ir pajungtas nuo ES politikas viešai ir atvirai to nepripažins.

   • Na štai:

    http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/europos-parlamento-vadovas-martinas-schulzas-europa-yra-pavojuje-ir-ja-griauna-gincai-del-nacionaliniu-interesu-o-ne-bendros-ateities-57-333482
    Ką tik – naujausias straipsnis 15min.lt, parodantis, ko sieka ES. Ne tautų, bet “bendro katilo” ateities…
    “Europos Sąjungos (ES) pamatus drebina nuolatiniai ginčai dėl nacionalinių interesų, o ne bendros ateities kūrimo, įsitikinęs Europos Parlamento (EP) pirmininkas Martinas Schulzas. Dėl kai kurių sprendimų piliečiams sunku į priekį žvelgti su viltimi….”

   • Amelija:

    Koks kompleksas kamuoja tamstą? Klaustrofobija? Dėkui Dievui, galime rinktis, kur gyventi, kur dirbti, ką viešai kalbėti. Lietuva gali išlikti tik tokiomis sąlygomis, kokios yra dabar: integruota į Europos kultūrą, plėtojanti etninę savastį, atvirai atsakydama į laiko iššūkius (pedofilija, homosesuksualų santuokos, jaunimo požiūris į socialinius tinklus ir pan.). Ko dauguma Alko komentatorių ilgisi – sovietinės sistemos? Dovanokit, bet jos laikais diskusijų nebūdavo…

    • Poniai trūksta analitinio mąstymo. Jau dabar gyvename prie “suskilusios geldos”, apie kokį laimingą gyvenimą ir laimingą ateitį kliedite. Neturime sveiko proto politikų, rašote, kad tuoj išsilavinęs jaunimas pakeis sovietinius, bet pažiūrėkite koks jaunimas jau atėjo. A. Bielskis – įkūrėjas NK95, N. Vasiliauskaitė ir daugelis panašių, beje visi jau profesoriai, luošina jaunimą, daugelis baigė mokslus užsienyje. Ką toki sukurs? “Modernų komunizmą”, su homoseksualais priešakyje? Jiems svetimos Pietryčių Lietuvos problemos, emigracija, o piliečius pasisakančius už lietuvybės išsaugojimą vadina fašistais, išsigimėliais. Nesutinku, kad žmonės gyvena geriau ir gražiau. Norėčiau, kad taip būtų, bet, deja… Daug žmonių neturi darbų ir tiesiog gyvena pusbadžiu, žiemą neturi už ką kuro nusipirkti ir šąla. Ką čia ir besakyti apie mūsų “rožinį gyvenimą” …

    • Amelijai:

     ..ką viešai kalbėti… :DD Jau šiais laikais už savo viešą nuomonę užtampo po teismus…
     O didžiausia laisvė rinktis KAIP gyventi yra tik Laisvoje , bet ne už lėlininkų virvučių tampomoje Valstybėje , kokia ji bebūtų- Lietuva ar kita SĄJUNGINĖ respublika (valstybė). Kodėl mes (t.y. mūsų atstovai), dalyvaudami ES valdyme turime spręsti SVETIMŲ valstybių ir Tautų gyvenimus? Kaip ir visi kiti nariai- mūsų likimą. Juk tai TSRS sąjunginių broliškų respublikų valdymo modelis. Jei nepatinka pavyzdys, imkim kito tipo vieningą valstybę- JAV. Gal prie to einam? Juk seniai aišku, kad ES eina link federacijos ir vienIngo darinio- JUNGTINIŲ EUROPOS VALSTIJŲ. Tik nesipainiokit, ne apie santvarkas kalbu, o apie valstybių SUVERENITETUS.
     Jums Laisvė- tik laisvas ( nuo seno liaudyje taip vadinamas “čigoniškas”) judėjimas po pasaulį ir prioritetas- gyventi ir dirbti gink Dieve, bet tik SAVO valstybei, ne SAVO Tautai. Užuojauta…

     • *** Amelijai- korekt. klaida:

      ką viešai kalbėti… D Jau šiais laikais už savo viešą nuomonę užtampo po teismus…
      O didžiausia laisvė rinktis KAIP gyventi yra tik Laisvoje , bet ne už lėlininkų virvučių tampomoje Valstybėje , kokia ji bebūtų- Lietuva ar kita SĄJUNGINĖ respublika (valstybė). Kodėl mes (t.y. mūsų atstovai), dalyvaudami ES valdyme turime spręsti SVETIMŲ valstybių ir Tautų gyvenimus? Kaip ir visi kiti nariai- mūsų likimą. Juk tai TSRS sąjunginių broliškų respublikų valdymo modelis. Jei nepatinka pavyzdys, imkim kito tipo vieningą valstybę- JAV. Gal prie to einam? Juk seniai aišku, kad ES eina link federacijos ir vienIngo darinio- JUNGTINIŲ EUROPOS VALSTIJŲ. Tik nesipainiokit, ne apie santvarkas kalbu, o apie valstybių SUVERENITETUS.
      Jums Laisvė- tik laisvas ( nuo seno liaudyje taip vadinamas “čigoniškas”) judėjimas po pasaulį ir prioritetas- gyventi ir dirbti gink Dieve, bet tik NE SAVO valstybei, NE SAVO Tautai. Užuojauta…

      • Getautas:

       Tai kad ES pavadinime nėra žodžio “valstijos” jau net nekalbant apie žodį “valstybės”. Net TSRS vadinosi “respublikų sąjunga”, o ne kokia nors “Azijos sąjunga” ar “Maskvos sąjunga”. NVS pavadinimas taip pat žymiai demokratiškesnis ir tolerantiškesnis – Nepriklausomų valstybių sąjunga.

    • Juokas:

     Gerb. Amelija, mes turime SOVIETINĘ SISTEMĄ. iR TIK JĄ

    • Nepolitikas:

     Amelija, naujus vaistus gavai, pasilinksminai ir eik …. (tipo miegoti)

   • Kažin:

    Visi tie paties dedami “klaustukai” yra ne ES problema, o netinkamos Lietuvos valdžios atsiradimo problema, o valdžia yra netinkama dėl to, kad yra netinkami visų lygių rinkimų įstatymai, politinių partijų ir organizacijų, valstybės valdžių sąrangos, jų galių pasiskirstymo ir atsakomybės įstatymai. Teisingumo vykdymas yra pagrindinė valstybės paskirtis, tačiau jį ir jo priežiūrą yra visiškai uzurpavusios kitos valstybės valdžios institucijos, nuo teisingumo vykdymo institucijų sudarymo, joms priskirtų pareigų tinkamo vykdymo priežiūros yra visiškai nušalinta Tauta. Visa valdžių priežiūra yra pasidaryta tokia, kad iš esmės ji yra pačių valdžių rankose. Prisiminkime, kad komunistų valdymą prižiūrėjo tik patys komunistai.
    Taigi Lietuvos bėdų problema yra iš pat pradžių susikurta netinkamos Lietuvos valdžios atsiradimo galimybė, o ne šalies buvimas ES.
    Neišskirtinos čia ir galimybių išsigimėliams atsirasti valdžiose.

 5. Galindas:

  Palaikau mintį, kad daug kur kalta mūsų valdžia ir nesinaudojimas galimybėmis. Atstovaujamoji valdžia renkama pagal grupuočių sukurtus įstatymus. Pradėkime nuo savivaldos: ar jus gyvenančius savivaldybėse, seniūnijose kas nors atstovauja savivaldybių Tarybose – niekas, ar galite apsilankyti pas deputatą atstovaujantį seniūnijos bendruomenę ir pareikaluti – ne. Nes atstovauja tik partijas, grupuotes – štai čia pirmiausia reikia keisti įstatymus.
  Todėl diskusija gerai, bet dar geriau išmintingas mintis, pasiūlymus masiškai siųsti Prezidentei ir Seimui. Dabar Bernatonis pasiūlė naują Seimo rinkimų įstatymo projektą, tačiau ar kas į jį pažiūrėjo, ar suvokė geras jis, ar pakeis dabartinį grupuočių atsiradimo Seime galimybes.
  Ar reikalingas Laisvosios rinkos institutas, kuris diktuoja valdžiai ir mulkina tautą, kai jau 23 metus egzistuoja laisvoji rinka. Ga reikia Socialinio solidarumo instituto, nes dėl LRS daugumas tautiečių išvyksta ten, kur socialiniai reikalai daug aukštesniame lygyje.

 6. RYTAS:

  Siūlau paklausyti ir bus VISKAS AIŠKU. Gerb. Amelijai ir visiems, siūlau paklausyti būtinai. Fantastiškai tikslu.
  Turime tik valstybės karikatūrą – prof. Radžvilas
  http://www.filosofija.info/video/turime-tik-valstybes-karikatura/

 7. Kažin:

  O kodėl Vaišvilai ar kokiam “ES” neparengus ir nepasiūlius Seimui priimti I š s i g i m i m o n e g a l i ų įstatymą ir taip padėjus išsigimėlių patekimui į valdžias tašką. Juk gerai žinoma, kur pasaulį nuveda į valdžią patekę nedarnajausmio intelekto prigimties asmenys.
  Tad Lietuva, priimdama tokį įstatymą, žengtų labai konkretų žingsnį į dvasiškai sveikesnę ir šviesesnę ateitį, į kurią, tikėtina, jos pramintu taku patrauktų ir kitos šalys, – kilnu!…
  O dabar išėjo tik nežinia kam reiškiamas priekaištavimas, tiesiog kažkoks ungztimas ir tiek.

 8. Rūta:

  Kada sulauksime spaudos konferencijos vaizdo įrašo?

 9. Regnum ru apie Kremliaus Dalią Grybauskaitę jos rinkimų metu:

  Kitas Kremliaus nuomonės garsintojas, buvęs gana aukštas Rusijos prezidento V.Putino administracijos pareigūnas, šovinistinių pažiūrų filosofas Modestas Kolerovas, išsakydamas komplimentus Daliai Grybauskaitei, atvirai ją moko, kaip reikia elgtis plėtojant santykius su Rusija.

  M.Kolerovas rašo (2009 05 06): “Kaip liudija Regnum publikacijos, dar jos tarybinės akademinės jaunystės laikais Daliai Grybauskaitei užteko profesionalumo ginti nuo kolūkių privataus pasodybinio žemės ūkio perspektyvas. Dabar, kai euroatlantinė socialistinė ekonomika tas perspektyvas Lietuvoje sunaikino, o krizė tiktai pasunkino šalies kolonijinę priklausomybę, Grybauskaitei prireiks dar daugiau narsos, kad ji būtų ne vien “karaliaujančia”, tačiau nevaldančia prezidente-ekonomiste, bet ir (labai ilgam laikui) faktiškai vienintele legitimiška ir tęstine Lietuvos valdžia”. M.Kolerovas nepaaiškina, kur, jo supratimu, turėtų išnykti kitos valdžios šakos.

  M.Kolerovas perspėja būsimąją prezidentę, kad jai nederėtų kartoti “savižudiško visiškai vegetarinių santykių su rusais kelio, kuris privedė prezidentą Rolandą Paksą prie purvinos apkaltos”. Šiuo metu, pasak autoriaus, Lietuvą valdo “partinė – šnipų oligarchija”. Po dešimtį metų trukusio “nacionalistų valstybininkų” valdymo vienintelė Lietuvos išeitis – sveikas konservatyvizmas, laisvas nuo “amerikiečių demagogijos”. Jei bus einama šiuo keliu, Modestas Kolerovas piešia šviesią Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių perspektyvą: “ir tada visiškai įmanoma, kad prezidentė Grybauskaitė priims Vilniuje savo kolegą iš Rusijos ir pati ne kartą oficialiai aplankys Maskvą”.

  Nuolatinis “Regnum.ru” autorius, Lietuvos “ekspertas”Viktoras Olžičius, 2009 05 11 daro atvirus reveransus kandidatei, pristatydamas ją, kaip kovotoją su klanais ir oligarchais. “Klanai desperatiškai bando sustabdyti eurokomisarės Dalios Grybauskaitės triumfo žygį”, – teigia politikos technologijų specialistas iš Rusijos.

  V.Olžičius mano, kad “eurokomisarės kompromitacijos kampanija” užsiima “profesionalūs polittechnologai”, jis mini Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataro Zigmo Vaišvilos interviu “Balsas.lt”. Kitus kandidatus į šalies vadovo postą V.Olžičius vadina statytiniais, kuriuos remia D.Grybauskaitės bijantys klanai.

  V.Olžičius atvirai simpatizuoja D.Grybauskaitės siekiams įvesti tvarką, kaip Rytų kovų meistrę gretina ją su V.Putinu ir užbaigia savo publikaciją žodžiais, kurie nusako Lietuvos oligarchų reikalavimus, keliamus valstybės vadovui: “Ar ne geriau valstybės vadovo poste turėti savą, visus tuos metus pragyvenusį šalia, nuolaidų, sukalbamą (покладистого) ir prognozuojamą draugą?”

  Gegužės 14-ją „Regnum.ru“ paskelbė Lietuvos politinių įvykių apžvalgą, pavadintą „TSKP ir kaimas prieš eurokomisarę“. Joje teigiama, kad prezidento rinkimų išvakarėse buvo pradėtos naudoti “juodosios technologijos”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *