P. Gylys. Pedofilijos byla, antipolitika ir 80 seimūnų iš Juodojo Lietuvos sąrašo (42)

Povilas Gylys | alkas.lt nuotr.

Povilas Gylys | Alkas.lt nuotr.

Balsavimas dėl N.Venckienės neliečiamybės ryškiai pademonstravo, kaip   moraliai puolusi yra mūsų politinė sistema ir kaip smarkiai pakirtęs mūsų šalį yra antipolitikos ir antivalstybiškumo virusas. Išoriškai vertinant, galima manyti, kad buvo suduotas smūgis N.Venckienės asmeniui, „Drąsos kelio“ judėjimui. Iš tikrųjų, giliau pažvelgus, nuostoliai yra žymiai didesni. Nukentės ne tik Venckų bei Kedžių šeimos, politiškai ir teisiškai persekiojami Klonio gatvės gynėjai, bet ir visa mūsų visuomenė. Nukentės nuo mūsų šalies nuvalstybinimo, dėl jos moralinių pagrindų, vadinasi, ir teisingumo sistemos vis didesnio deformavimo, išderinimo. Jau dabar  aišku, jog pedofilijos bylos „permontavimas“, ir  paskutinis teismo sprendimas A.Ūso byloje tai patvirtina, turės  sisteminių neigiamų pasekmių mūsų šaliai. N.Venckienės byla yra tik dalis strateginio plano ištrinti VIP-inės (VIP-very important  person) pedofilijos  pėdsakus  Lietuvoje.

Po Seimo realios daugumos – socdemų, konservatorių ir liberalų antipolitinio, vadinasi, ir antivalstybinio, sprendimo didelę dalį visuomenės apėmė dar didesnis nusivylimas taip vadinamomis politinėmis ir teisinėmis  institucijomis. Sakau taip vadinamomis, nes iš tiesų jos pasireiškia kaip antipolitinės ir neteisingumą, neteisybę didinančios įstaigos. Paaiškinsiu – kai kartą manęs vienas vyresnės kartos žurnalistas taikliai paklausė ar galima politiku laikyti žmogų, kuris negina viešojo nacionalinio ar viešojo lokalaus- tarkim bendruomenės- intereso, sekė mano atsakymas: asmuo, kuris siekia naudos tik sau ar savo partijai, bet nesupranta viešojo gėrio, bendrojo gėrio esmės ir tik dangstosi tuo gėriu, nėra politikas. Jis yra  antipolitikas. Tęsiant šią mintį, galima teigti, kad antipolitikas yra žmogus, prisidedantis prie bendrojo blogio kūrimo ir sklaidos. Nacionalinio lygio neteisybė yra viena iš viešojo blogio rūšių, nuo kurio individualiai apsiginti mes praktiškai negalime.

Šių metų balandžio 9 diena į Lietuvos istoriją įeis kaip diena, pažymėta gerai KOORDINUOTO,  ORGANIZUOTO ir VIEŠAI CINIŠKO vaivorykštinės koalicijos politinio susidorojimo dėme. 80 Seimo narių, juos  siūlau įtraukti į Juodąjį Lietuvos  sąrašą, ignoruodami moralinius ir konstitucinius demokratijos  principus, nekreipdami  dėmesio į akivaizdžius faktus, remdamiesi išgalvotais, taip pat ir pseudoteisiniais, nes neteisingais, argumentais į mūsų akivaizdžiai angažuotos teisėsaugos rankas atidavė buvusią teisėją ir dabartinę politikę.

Nors politinio susidorojimo faktą bando pridengti dalis šališkai veikiančios žiniasklaidos, daug žmonių MATO tą susidorojimą, teisėsaugos naudojimą politiniams tikslams, valdančios nomenklatūros tikslams. Nemaža dalis matančių dar labiau „nusipilietina“ – praranda viltį, kad mūsų valstybė gali atsigauti. Kita dalis, manau, vis labiau suvokia, kad šią valstybę būtina gelbėti ir kad tai galime padaryti tik bendromis pastangomis, solidariai. Tikiuosi, kad vaivorykštinės partinės koalicijos ir teisėsaugos nomenklatūros siautėjimas, priešingai valdančiųjų lūkesčiams, stiprins šias nuostatas, vadinasi, stiprins pilietiškumą, t.y., norą tarnauti valstybės išlikimo ir stiprinimo idealams.

P.S. Po to, kai 80 Seimo narių balsavo prieš teisingumą, aš sau paskelbiau karantiną – neduoti rankos Juodojo Lietuvos sąrašo žmonėmis. Nenoriu užsikrėsti antivalstybiškumo virusu. Tai aukščiausia bausmė, kokią gali skirti atskiras asmuo – inteligentas. Bausmė, kai kas sakys, yra  drąstiška,  bet  ir  prasižengimas yra rimtas. Tie žmonės, palaikydami neteisybę, prisideda prie viešojo blogio, griauna nematomą, bet tikrai realų, valstybės pastatą.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

42 komentarai

 1. Va tai tau:

  http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/televizijos-laidos-vedeja-r-janutiene-nusivyle-n-venckiene.htm

  o pateikinėti niekines pažymas yra ne amoralu… bliūkšta violetinis burbulas, belieka tik pilstyti kitus benzinu ir padeginėti, nes sensacijos nebeliko, reikia naujų.. 🙂

  • jo:

   Gebelsas dziaugtusi tokiu dienrasciu kaip lietrytis

   • Va tai tau:

    Gebelsas žudė, Kedys žudė. Jūs garbinat Kedį. Kuo tada blogas Gebelsas? 🙂

    • Nepolitikas:

     Keistas dalykas, jeigu yra nuteisiami už tyčinius nusikaltimus, o vėliau „atsitiktinai“ paaiškėjo, kad žmogus yra nekaltas ir jis paleidžiamas …bet jau be sveikatos ir be galimybių. Tai yra šiuolaikinis Teismas. Galima manyti, kad tai yra atskyri atvejai: na 10, na gal nedaugiau 100, o jeigu artėjo prie tūkstančiu? Tai jau sistema! Tai yra klausymas: ar galima tvirtinti, kad „Vilniaus apygardos teisme paaiškėjo“ – yra tiesa. O R. Janutienė noriu paklausti, kokį honorarą reikia gauti, kad pasitikėti mūsų teisingumu?

    • Romas:

     Jūs esate tikras stalinistas, nes žmogų teisiat be teismo, be įrodymų, jug čia viskas pastatyta ant melo, kokia parodija matome, nekaltų piliečių teisme, teisiami už pilietiškumą, už žmogiškumą, jūs ginate išsigimėlius.

   • Aferistams:

    N.Venckiene – žudiko,narkomano bendrininkė..2012 04 26 23:01,Arvydas. Negalima skatinti žmones nepasitikėti teismais – vertinu tai kaip valstybės pagrindų griovimo veiksmą. Ypač seimo nariai – plepiai turėtų tai įsisąmoninti, nes seimo narys – pilietis, davęs priesaiką. Skatinkim pagarbą teismams, bažnyčiai, seimui ir kitoms valstybės institucijoms. Lietuvi, nelaidyk liežuvio, neprovokuok pesimizmo, skleisk šviesą, apie kurią kalba Lietuvos himnas..Nepasiduok melui, kurį sąmoningai skleidžia Linčo teismo atgyvenos Pakaunėje, Garliavoje. Aferistė „teisėja“ Venckienė, kaip pažymėjo prezidentas Valdas Adamkus, suvienijo Linčo teismo rėmėjus Lietuvoje, o tai yra valstybės pagrindų griovimas, neteisinės, totalitarinės sistemos kūrimas. Posovietinėje Lietuvoje yra problema: Ar galima leisti siautėti primityviems žudikams narkomanams kedžiams, ar galima leisti siautėti žudiko seseriai, klastingai pagrobusiai žudiko aukos vaiką? Ar galima leisti, vykstant tyrimui, viešai skelbti žeminančią informaciją apie įtariamus asmenis? Ar galima pataikauti kraujo ištroškusiai, Pakaunės miniai, ją sąmoningai klaidinti, kaip tą daro narkomano žudiko bendrininkė , teisėjo vardą žeminanti aferistė Venckienė? Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

  • Grasilda:

   O kodėl Jūs manote, kad tai, kas paskelbta lietrytyje, yra tiesa? Po to, kai jie falsiifikavo akivaizdžius dalykus, kas sutrukdys falsifikuoti nepatikrinamus. Man daug svarbiau 05 17 pogromas ir 04 09 balsavimas. Pirmą kartą pasijutau, lug žiūrėčiau kasperviziją. Kalbėtojai stiklinėmis akimis.

   • Va tai tau:

    tai jei jum blogas balsavimas, tai ko nepiketuojat, kad vargšą Viktorėlį seimas globotų nuo baisulingų teismų? 🙂

    o kodėl manot, kad alkas.lt tiesą rašo?

    • Nepolitikas:

     Dalis tiesos yra. Šiuolaikiniam „teisingumui“ negalima atiduoti nieko, nei Uspaskicho, nei Paleckį, nei kitus…Nors mes matėm, kaip elgėsi Neringa, ir ką darė kiti(policija, advokatas, antstoliai ir t.t.). Ką veikia Uspaskichas – niekas nematė, bet žinom atlyginimai (visose jo firmose)vokelėse, sukčiavimas su PVM, ir t.t.(savo laikais tai atskleidė V. Matulevičius, bet …liko be darbo, net VMI vadovai nukentėjo nuo Uspaskicho „blato“ su Adamkum). Ką sako Paleckis irgi žinom. Tačiau visi jie vienaip, ar kitaip kovoja su klano sukurta sistema. Vien DK, tautininkai ir kiti sistemos ne įveiks, tai irgi faktas. Kovoti galima(per įstatymus, paviešinimus ir t.t.), bet įveikti ne. Jog neveltui savo laiku, Sąjūdis apėmė ir nacionalistus, ir komunistus, ir fašistus(t.y. nacionalistai kurie negerbia žydus) ir t.t. Todėl kad tikslas pateisino …. – tai yra istorinis faktas. O kada vėl atgausim savo valstybę, teisėjai bus tokie kaip Neringa, tai „sės“ ir Uspaskichas, ir Paleckis ir Kubilius ir Auštrevičius ir kiti.

  • man cia fainiau:

   Man tai va labiau patiko sitas it kogi taip eks ministeris naujasis liberalas pasimete, dievuliau kaip grazu, o dar sako nesupolitikuota kuodyte ti buciuojas tik buciuojas

   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-JsmJGQA6WY

 2. Nuomonė:

  O kodėl lryto.lt paskelbta žinia yra tiesa? Šioje istorijoje naivios, suktos ar “gudriausios” žmogiškosios prigimties padiktuotų apraiškų sočiai, tačiau vienintelis įvykęs faktas – gegužės 17 d. “pogromas”, atsvers visas abejones, jei ir norėtųsi suabejoti, kurioje pusėje tiesa.

  • Va tai tau:

   o kodėl ne? paskelbė žinią, kurią Janutienė asmeniškai facebooke paskelbė. Jei aš žiūrėdamas pro langą į pūgą pasakyčiau, kad už lango sninga, tai būtų tiesa ar ne? o kas sakė, kad alkas.lt tik tiesą rašo? 🙂

   • manau:

    jei tu ziuretum su kokiu prokuroru kartu per langa ir matytum, kad sninga ir sakytum tiesa, o prokuroras sakytu netiesa, tai vadinasi tau vaidenasi nes prokuroras isitikines, kad nesninga.cia kaip su cerniausko ejimu salia stankunaites.

    • Kęstutis:

     Ne visai taip… Stankūnaitė nešė dukrą ir Černiauską (negi jūs įraše nematote, kad jis tik kojas persssstatinėja :)), nes jį nokautavo Venskienė… Nenustebčiau, jei ir tai pripaišytų… Panašiai kaip ir D.Kedys mirė “ne” smurtine mirtimi ir be jokių kraujosruvų… Ūsas (ne) smurtine mirtimi mirė… Gerai, kad Šimašius paskutinis matė, kaip Ūsas pasilenkė ir mėgino atsigerti iš balos ir … ir teismo sprendimu pavirto į (ne) pedofilą… Stebūklai… Ir mergaitė melavo dėl pedofilijos… Tai kodėl ji dabar nepapasakoja teisėjams – kaip ją tėvas primokino. Tame pačiame LRyte neseniai buvo pasirodžiusi žinutė, kad mergaitė liūdys prieš Kedžius, bet po to staiga Stankūnaitės prašymas nuimti apsaugą ir vėl staiga ramu. Beeeet mergaitė tai neliūdijo, gal dėl to, jog nelinkusi meluot… Tada reikia teismo ekspertizės ekspertus nulinčiuot už tokias išvadas, šios dienos naujienos – atsistatydino direktorius…

     • Romaldas:

      Taip Kęstuti . Mes mastome taip pat . Nesiriša , labai nesiriša teisėsaugos pasisakymai.
      Paskutinis teisėsaugos “blizgutis”. Klausimas , kokį veiksmą, teisėjo nužudime, turėjo atlikti aklas dainininkas – vairuotojo, ar snaiperio?

 3. na:

  balsavimas tai kaip balsavomas nieko naujo, bet va kuodytes, simasiaus viesi pasiburkavimai seime po balsavimo su uso giminaiciu va cia tai kapec.jei kas pasakytu nepatikeciau.

  • Anubo:

   Nesuprantu, kas naujo panelės Kuodytės elgesyje po to, kai ji dar prieš keletą metų skelbė karą “žaliajam fašizmui” ir žemgrobių gaujos priešaky ėjo panaikinti saugomas teritorijas. Tuo metu aš irgi buvau gerokai šokiruotas, bet žmogus jau seniai atskleidė savo kortas ir jos dabartinis elgesys yra tik tęsinys.

 4. piliete:

  visiskai sutinku juk su purvinom rankom ir snukiais korumpuoti valdininkai naikina ne tik sia seima bet visas seimas bei tauta tad rankos tikrai nepaduociau ir as

 5. Seimo nariai, jei jie “turi kiaušinius” ir yra garbingi žmonės, prieš apsispręsdami ir balsuodami privalėjo išreikalauti visus mergaitės “paėmimo” video įrašus pilnai, o ne tik 12 sekundžių “iškarpą”.

  Todėl labai gaila, kad kai kurie mano pažįstami konservatoriai neišlaikę pasidavė savo “partinio elito” spaudimui ir balsavo patenkindami pedofilų mafijos reikalavimus.

  Džiugu, kad spaudimui nepasidavė konservatoriai Naglis Puteikis, Rytas Kupčinskas ir Paulius Saudargas.

 6. vakariene:

  zlugo musu sistema,ja valdo KLANAS.

 7. Anglija:

  Pagarba prof.P.Gyliui ir panasiems i Ji -uz pilietiskuma,drasa,sazine ir parodyta sirdinguma svetimu zmoniu,musu valstybes pilieciu skausmui,susidorojimo su jais metu.Per sia pedofilijos istorija pamateme kas yra kas ir kur ritasi musu valstybe.Ar del to mes kovojome,kad atsidurtumeme korumpuotoje,klaniniu strukturu ir VSD valdomoje,policineje valstybeje.Kur zmogus-pilietis yra niekas,kur galima sudraskyti Lietuvos veliava,kur Konstitucija galioja tik isrinktiesiems,kur zmones ieskantys tiesos padaromi nusikalteliais,o nusikalteliai triumfuoja,kur klesti baisus melas ir neteisybe.Prabudome ir kelkimes,pleskime DK partijos gretas miestuose ir rajonuose,budinkime tauta ir svieskime ja,kad per sekancius rinkimus ateitumete zymiai skaitlingiau,parodydami dvivaldystes siekiancioms tradicinems partijoms (socdemai-konservatoriai),kad jie laidoja DK per anksti.Sekmes Jums visiems ir stiprybes,mes didziuojames ir gerbiame Jus visus.

 8. Romas:

  Ačiu P.Gyliui už pilietinę laikyseną,kad remia mūsų švyturį,kuris apšviečia ir tuos kurie buvo apsimetėliai ir mes nežinojome,dabar pamatėme kas yra kas,tai palengvins mūsų kelią per dykumą ir rodys kelią.

 9. Romas:

  Provokatorių kuprevičių mačiau kuodytčs aplinkoje,tai daug ką pasako.Pamastymui.

 10. Henrikas:

  Pritariu P. Gyliui, jo išsakytoms mintims.

 11. Elena:

  Baisu,kad tiek daug seimo narių be smegenų, be jokios nuomonės,kokių klaikių dalykų jie gali padaryt.Mano nuomone, tokį seimą reikia kuo greičiau paleisti,taip,kaip Latvijoje.

 12. Ona Voveriene:

  Gerb PROFESORIAU,
  Ačiū JUms už Jūsų tapsmą Žmogumi ir Jūsų kovą už teisingumą ir žmoniškumą. Pagarbiai. Ona Voverienė, Vilnius, 2013.04.11.

 13. Man neduoda ramybės mintis: jei teigiama, kad mūsų teisinė sistema yra korumpuota iki tokio laipsnio, kad atidavę jai spręsti Venckienės ar bet kurią kitą bylą iš anksto esam įsitikinę, kad nuosprendis bus neteisingas, tai galima teigti, kad teisinės sistemos kaipo tokios iš viso nėra. Ar gali egzistuoti valstybė be teisinės sistemos?
  Pasilaidokim?

 14. Petras:

  Mūsų valstybę buvo užkrėsta pūvėsiu, naviku dar nepaskelbus nepriklausomybės. Navikas turėjo įvairias raiškos formas: ir che, che, per sinusoidinę nosį, ir tiesiog raudoną nosį ir sąžinę, bufetinę orientaciją. Visi jie priklausė vienai partijai-vagių, jai ir šiandien priklauso, nors pasipuošė įvairiais pavadinimais, tam, kad patiklius klaidinti, apgauti. Tie 80, tai pasekmė, tai tos vienos, tos pačios vagių partijos, metastazės.
  P.Gilys labai stoiškai elgiasi neduodamas jiems rankos, nes duodamas jis rizikuoja užsikrėsti mirtinu užkratu. Gerai kad jis vis dar didvyriškai tiki, kad kažką galima pakeisti.
  O ar galima? Visa ES yra melo imperija, apgaulės imperija, žmonių nužmoginimo imperija, tautų, valstybių, šeimos naukinimo imperija, kurią valdo keli bankinių nusikaltėlių klanai, prisisamdę būrį briuselio marionečių, ir ne tik ją, bet ir likusį pasaulį, o Lietuva, kaip vargšas drugelis, patekęs į plėšraus voro tinklus bus iščiulptas ir sunaikintas, jei tik plėšrusis voras pats nepadvės. O to voro lietuviškiems kolaborantams negalima duoti rankos, nes tai tolygu mirčiai.

 15. birute:

  nuosirdziai dekojame JUMS POVILAI GYLY,uz gera pavyzdi mums visiems,uz teisinga nuomone,uz supratima,ACIU JUMS ,kad toks esate,perduokite kuo nuosirdziausius linkejimus Neringai,nors ji manes ne karto nemate,bet visa sirdimi su ja ir palaikau,o melui sakau ne NE NE.

 16. Birutė:

  Gal ir neprošal būtų žinoti tiesą. Bet šiaip visa tai jau pabodo

  • Romas:

   Birute, jai jums tiesos nereikia, abejingumas blogiau už nusikaltimus, kuriuos daro nusikaltėliai. Kiek nekaltų žmonių kraujo tekėjo per antrą pasaulinį karą, kadangi buvo daug abejingų žmonių, jug juos tas nelietė.

 17. Birutė:

  argumentuokite, užsieniete 🙂

 18. Pilypas ne iš kanapių:

  Čia ir pasireikš teismai, kokie jie yra iš tikrųjų. Geras šansas jiems pakelti savo autoritetą ir išteisinti Neringą V. Tada iš tų 8o-ies seimūnų dalis pasakys: -norėjau, kad spręstų teismai.

  • Vilda:

   deja, manau, kad esate is kanapiu. Teismuose irodymai yra pvz. tokio Zalimo zodziai. O jis sako, kad a.a. Kedys jam sake, o a.a. Kedziui jo sesuo Neringa sake , Taigi, jis sake, ka kazkas kazkam persake ir t.t. Niekas netikrina ar jis nemeluoja, kokie faktai zodzius patvirtina. Beje, jis galejo liudyti Uso isteisinimo byloje ir pasakyti ka a.a. Kedys jam sake, kaip anas tvirkino jo dukrele. Juk turejo a.a. Kedys pagristi rimtais irodymais savo vadinamus ‘planus’ ‘zudyti’. Pagal tokius Zalimo zodzius, perpasakotus a.a. Kedzio liudijimus ,manau, turejo buti pripazinta pedofilija. Juk Zalimu taip tikima, kad net auksti policijos pareigunai turi teisintis, net is darbo iseiti. Ta va, Zalimai, ka a.a. Kedys sake apie Usa, Naruseviciene, Stankunaite??? Juk tai tiesa ir faktai, kuriais teismai turi remtis, kaip jie remesi ikalindami R.Ivanauska.

  • Romas:

   Jie teismu tik prisidengė, jug nekvaili tie 80 leliukų, jie viską puikiai suprato, kad aukoja nekaltą žmogų, tai labai didelė nuodėmė, jiems taip paprastai gyvenime tai nepraeis. Dievas viską mato.

 19. Antanas:

  Balsavimo rezultatai puikiai parodo,kad koncervai ir socdemai is vienos lovos islipe.

 20. J.J.:

  Juodasis sąrašas neatsirado tik dabar. “Dviejų K” klanas jau senokai užvaldęs Lietuvą. Šio valdymo pasekmės: išvogtos Lietuvos gamyklos (Lietuva paversta žaliavas eksportuojančiu kraštu), milžiniška bedarbystė ir jos neišvengiamas rezultatas – emigracija (žmogiškojo potencialo praradimas), masinė dezinformacijos sklaida, visuomenės dorovinė degradacija. VIP nėra “very important persons”. Iš tikrųjų tas VIP- valstybės identiteto pardavėjų ir jų nusikaltimus matančių, bet tylinčių blokas. Įdomus tas balsavusių “už” sąrašas. Kad jame yra Kubilius su Kirkilu bei jų klapčiukai – nieko naujo. Kad taip balsavo liūdnai pagarsėjęs Gintautas Mikolaitis, kad su juo vienodos nuomonės buvo Kęstutis Masiulis ir Elgijus Masiulis (tikiuosi, prisimenate jo garsųjį teiginį, kad už 5000 litų gali dirbti tik idiotai ir vagys), VISAI SUPRANTAMA. Bet kad šiame sąraše matome Liną balsį, Vytautą Juozapaitį ir Povilą Urbšį, tai jau verčia klausti, kiek tie žmonės turi veidų? Tiek, kiek klanui reikia? Kada jie kalba tiesą?

 21. Svaiguolis:

  … o man vis dėlto norėtųsi sužinoti, kaip ten atsidūrė komunistas, lddpistas, socialdemokratas P. Gylys? Ir kodėl?

 22. Aferistams:

  N.Venckiene – žudiko,narkomano bendrininkė..2012 04 26 23:01,Arvydas. Negalima skatinti žmones nepasitikėti teismais – vertinu tai kaip valstybės pagrindų griovimo veiksmą. Ypač seimo nariai – plepiai turėtų tai įsisąmoninti, nes seimo narys – pilietis, davęs priesaiką. Skatinkim pagarbą teismams, bažnyčiai, seimui ir kitoms valstybės institucijoms. Lietuvi, nelaidyk liežuvio, neprovokuok pesimizmo, skleisk šviesą, apie kurią kalba Lietuvos himnas..Nepasiduok melui, kurį sąmoningai skleidžia Linčo teismo atgyvenos Pakaunėje, Garliavoje. Aferistė „teisėja“ Venckienė, kaip pažymėjo prezidentas Valdas Adamkus, suvienijo Linčo teismo rėmėjus Lietuvoje, o tai yra valstybės pagrindų griovimas, neteisinės, totalitarinės sistemos kūrimas. Posovietinėje Lietuvoje yra problema: Ar galima leisti siautėti primityviems žudikams narkomanams kedžiams, ar galima leisti siautėti žudiko seseriai, klastingai pagrobusiai žudiko aukos vaiką? Ar galima leisti, vykstant tyrimui, viešai skelbti žeminančią informaciją apie įtariamus asmenis? Ar galima pataikauti kraujo ištroškusiai, Pakaunės miniai, ją sąmoningai klaidinti, kaip tą daro narkomano žudiko bendrininkė , teisėjo vardą žeminanti aferistė Venckienė? Pagarbiai Arvydas Damijonaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: