Įspėjamuoju mitingu valdžia bus raginama nepasiduoti Lenkijos autonomininkų spaudimui (6)

Antikonstituciniams LLRA reikalavimams – NE! | Alkas.lt nuotr.

Antikonstituciniams LLRA reikalavimams – NE! | Alkas.lt nuotr.

Kovo 28 d. 12 val. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Vyriausybės rūmų rengiamas įspėjamasis mitingas, kuriame Vyriausybė bus raginama nepasiduoti autonomininkų spaudimui ir įgyvendinant savo programą, nepažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei Valstybinės kalbos įstatymo.

Kaip teigia vienas iš mitingo organizatorių, „Vilnijos“ draugijos pirmininkas Kazimieras Garšva, ši protesto akcija – tai tik pirmasis piliečių pasipriešinimo antivalstybiniams valdžios užmojams veiksmas.

„Simboliškai Didįjį Ketvirtadienį – Judo išdavystės dieną – vykstančiame mitinge renkamės išsakyti Lietuvos Vyriausybei reikalavimą – neišduoti Lietuvos Konstitucijos ir nepasiduoti autonomininkų spaudimui dėl vardų, pavardžių, gatvių, vietovardžių ir kitų dalykų rašybos kaitaliojimo. Nepritarimą tokiems Vyriausybės ketinimams savo parašais jau yra išreiškę per 20 000 Lietuvos piliečių. Jų skaičius ir toliau sparčiai auga. Jei valdžios žmonės šiuos piliečių reikalavimus ignoruos ir Vyriausybės programa bei darbo grupės siūlymai bus įgyvendinami pažeidžiant Lietuvos Konstituciją, protestuos nebe keli šimtai, bet keli tūkstančiai piliečių“, – teigia K. Garšva.

Mitingą organizuoja Lietuvos Sąjūdis, Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, „Vilnijos“ draugija bei asociacija „Lietuvos ir Latvijos forumas“.

Įspėjamojo mitingo dalyviai iš Lietuvos valdžios reikalaus laikytis Konstitucijos, įstatymų, vykdyti teismų sprendimus, nekurti teritorinės autonomijos su trimis valstybinėmis kalbomis. Taip pat nekraipyti istorinių Lietuvos vietovardžių, gatvių pavadinimus, Lietuvos piliečių vardus ir pavardes Lietuvoje rašyti valstybine lietuvių kalba. Visose Lietuvos mokyklose rengti vienodą valstybinės kalbos egzaminą, nepažeisti Tautos ir tautinių bendrijų teisių.

K.Garšva pabrėžia, kad šiandieninė diskusija vyksta ne dėl lenkų pavardžių rašybos, o dėl valstybės teritorinio vientisumo bei valstybinės kalbos išsaugojimo.

„Lietuva nereikalauja keisti lenkų kalbos abėcėlės, autentiškai rašyti baltiškas pavardes ar vietovardžius etninėse lietuvių žemėse. Tuo tarpu daliai lenkų tebeatrodo, kad Lietuva – jos pakraštys, kur tebeveikia Lenkijos įstatymai. Vyriausybė turi ryžtingai pasipriešinti tokiems antivalstybiniams nusistatymams ir atsisakyti bet kokių skubotų sprendimų, kuriais dedamas pagrindas teritorinės autonomijos sukūrimui“, – sako K. Garšva.

Įspėjamojo mitingo organizatorių atstovas priduria, kad šiandieninėje Lietuvoje nėra tradiciškai ir gausiai gyvenančių tautinių bendrijų su tradiciniais autentiškais jų vietovardžiais, todėl vietovardžių keitimo klausimas nebesvarstytinas.

Mitingo dalyviai bus kviečiami pasirašyti Reikalavimą ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą.

Po šiuo Reikalavimu jau pasirašė virš dvidešimties tūkstančių Lietuvos piliečių (galima pasirašyti ir internetu – adr. www.peticijos.lt/visos/71086). Praėjusią savaitę Reikalavimas su parašais buvo įteiktas Lietuvos Respublikos prezidentūrai, Seimui bei Vyriausybei. Parašų rinkimo akcija tęsiasi.

Tačiau iki šiol valdančiosios koalicijos atstovai į piliečių protestą nereaguoja, galimai pasiduoda kaimyninės šalies politiniam šantažui, žadėdami Lietuvos piliečiams įvesti lenkišką asmenvardžių rašybą, dvigubus gatvių ir vietovių užrašus, diskriminuodami lietuvių

Tą pačią dieną 15 val. Vilniuje, Mokslų Akademijos didžiojoje salėje (Gedimino 3) vyks „Vilnijos“ draugijos suvažiavimas. Suvažiavimo dalyviai ketina aptarti mitinge keltus bei kitus Lietuvai svarbius klausimus.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. žygaičių himnas:

  tarsi piktybiniai navikai
  vieši naujieji bolševikai.
  prieš darbštų, kuriamąjį pradą
  jie tešlagalvių ordas veda.

  tikroji bolševizmo sėkla –
  nužmogintų idėjų šmėkla –
  vis dar klajoja po Europą
  naujais vardais, nauja pakopa

  prislėpę klasinę doktriną
  jie “viešą interesą” gina
  paklydę savo žodžių masėj
  nežino kas tas ginamasis.

  visa jų tariama teisybė –
  tai šventabambiška liuosybė
  ir demagogijos substratas,
  Kur saugiai lindi biurokratas.

  pažink: naujieji bolševikai –
  darnos, dorovės išdavikai;
  saldžiai įžūlūs, siekią kilti
  smailom ETNOSADISTO iltim
  ***

 2. Jonas:

  Manau, kad ne tik autonomininkų, bet ir šovinistinės Lenkijos valdžios nepagrįstoms priekabėms.

 3. Nepolitikas:

  Neišmanėliai! Tie dalyviai….

 4. Kreipimasis:

  Kreipimasis į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, kuris bus perskaitytas kovo 28 d., 12.00 mitinge prie Vyriausybės rūmų Vilniuje

  KREIPIMASIS

  į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių
  Dėl Vyriausybės ketinimų tenkinti kai kurių Lietuvos tautinių bendrijų radikalų reikalavimus.

  Vyriausybės ketinimai legalizuoti dvikalbius gatvėvardžius ir net vietovardžius Vilniaus ir Šalčininkų
  rajonuose, taip pat nuolaidos slavakalbiams radikalams švietimo srityje kelia pagrįstą ne tik Lietuvos, bet ir
  Latvijos visuomenės nerimą.

  Savo nuogąstavimą dėl Lietuvos vyriausybės planų įteisinti dvikalbius
  gatvėvardžius pietryčių Lietuvos gyvenvietėse Jums yra pasakęs Latvijos Respublikos premjeras Valdis
  Dombrovskis sausio 10 d. Jūsų vizito į Rygą metu.

  Lietuvos planai dubliuoti lenkiškai pietryčių Lietuvos
  vietovardžius ir įteisinti lenkišką pavardžių rašybą Lietuvos Respublikos piliečių dokumentuose irgi nėra
  solidarūs Latvijos atžvilgiu. Apie tai Latvijos radijo laidoje (2013 02 13, 7:40) yra kalbėjusios Latvijos
  Saeimos deputatės prof. Janina Kursytė ir prof. Ina Druvietė.
  http://alkas.lt/2013/02/13/ketinimai-lietuvoje-iteisinti-asmenvardziu-ir-vietovardziu-rasyba-ne-valstybinekalba-sukele-latviu-susirupinima/#more-107830

  Latvijos politikai jau yra atkreipę dėmesį į tai, kad Lenkijos retorika dėl slavakalbės bendruomenės
  Lietuvoje yra visiškai tokia pati, kaip Rusijos retorika dėl slavakalbės bendruomenės Latvijoje.
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/latvijos-ministrui-lenkijos-kaltinimai-lietuvai-primena-maskvosargumentus.d?id=59469013#ixzz2HPIrw0pB

  Latvijos visuomenės ir politikų nerimą kelia tai, kad Lietuvos valdžios pastangomis kuriamas precedentas
  destabilizuoti tarpnacionalinius santykius visame Rytų Baltijos regione, provokuojant minėtais veiksmais
  Latvijos ir Estijos rusakalbius radikalus siekti tokių pat nuolaidų, kokios numatytos daryti ir daromos
  Lietuvos slavakalbių radikalų reikalavimu.

  Todėl reikalaujame:

  1. Atsisakyti ketinimų lygiagrečiai plėsti bet kurios nevalstybinės kalbos vartojimą Lietuvos viešojoje erdvėje ten, kur numatyta vartoti valstybinė kalba.

  2. Lietuvos vietovardyną ir asmenvardyną saugoti kaip kultūrinį Lietuvos palikimą ir kaip lietuvių kalbos savasties sudėtinę dalį.

  2. Solidarizuotis su Latvijos Respublikos teisėkūra, derinti naujus įstatymus prie Lietuvos ir Latvijos URM 2012 m. parengtų bendradarbiavimo perspektyvų (autoriai Neris Germanas ir Albertas Sarkanis).

  Asociacijos „Lietuvos ir Latvijos forumas“ vardu
  prof. Alvydas Butkus,
  asociacijos pirmininkas

 5. Aaa:

  O vat tokius mitingus rengia Vilniaus lenkai, ten zmoniu daug kart daugiau:

  youtube.com/watch?v=-ZYtUCuTZ4E

 6. Birutė:

  Kokia prasmė išlaikyti ir kovoti už nusikaltėlių valdomą šalį.Aš jau nusivyliau ir nebematau prasmės.Kada svetimšalis terorizuoja,tai nėra taip skaudu,bet kai saviškiai tokie iškrypę vergvaldžiai,tai man jau visvien.Begalima tikėti ir pasikliauti vien tik Dievu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: