Pristatytas L.Mikutos filmas apie kasdien nykstantį lietuvišką kaimą (video) (0)

„Dzūkijos Jautis“ | monoklis.lt

„Dzūkijos Jautis“ | monoklis.lt

Šiuo metu vykstančiame festivalyje „Kino pavasaris“ kovo 16 dieną įvyko režisieriaus Lino Mikutos ir studijos „Monoklis“ platinamo dokumentinio filmo „Dzūkijos jautis“ nacionalinė premjera, praneša monoklis.lt.

„Dzūkijos Jautis“ – filmas apie kasdien nykstantį lietuvišką kaimą. Kaimą, sužalotą sovietinės praeities, bet išlaikiusį senąją, archaišką pasaulėjautą. Tai – kitas pasaulis, toli nuo didmieščių triukšmo, sutvertas Dievo, o ne žmogaus. Tokiame pasaulyje gyvena Jonas arba „Jautis“ (tokią pravardę jam davė kaimiečiai dėl gandų apie jo neįtikėtiną jėgą). Pagrindinio herojaus vedama siužetinė linija pasakoja apie žmones, užstrigusius pasaulyje tarp degradacijos ir šventumo.

„Senasis Lietuvos kaimas ir jo samprata sparčiai nyksta. Senieji gyventojai išmiršta arba degraduoja, užleisdami vietą naujai – vasarnamių kultūrai. Parduodamose žemėse kuriasi naujakuriai iš miesto, keisdami kaimo veidą iš esmės. Įdomu stebėti tą takoskyrą ir kitimą, pasitelkiant senuosius kaimo gyventojus, užfiksuojant galbūt paskutiniąją lietuviško kaimo kartą – degraduojančią, prarandančią prasmę bei tikslą, bet giliai sąmonėje išlaikančią pamatines vertybes – ryšį su gamta, natūralumą bei paprastumą.“– teigia filmo režisierius Linas Mikuta.

Iš karto po nacionalinės premjeros, kovo 18–24 dienomis, režisierius Linas Mikuta naująjį savo filmą „Dzūkijos jautis“ pristatys Tartu vizualinės kultūros festivalyje „WorldFilm“ (Estija). Dešimtąjį kartą vyksiančiame festivalyje „Dzūkijos jautis“ dalyvauja pagrindinėje programoje ir švęs savo tarptautinę premjerą. Taip pat šiame festivalyje specialioje programoje dalyvauja ir kitas studijos „Monoklis“ platinamas filmas „Gyveno senelis ir bobutė“ (rež. Giedrė Beinoriūtė). 2007 metais sukurtas ir svečio teisėmis festivalyje dalyvaujantis filmas vis dar sulaukia populiarumo.

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: