Piliečiai paminėjo valdžios susidorojimą su FNTT vadovais (nuotraukos) (2)

Tiesos.lt nuotr.

Tiesos.lt nuotr.

Vasario 15-ąją, laisvieji menininkai ir judėjimo „Tie-SOS“ atstovai menine akcija paminėjo valdžios savivalės metines – mūvėdami baltomis pirštinėmis keturios dešimtys neabejingų piliečių rišo trispalves ir žalias juosteles prie valdžios institucijų, organizavusių susidorojimą su FNTT vadovais. Kaip ir prieš metus, jo buvo rišamos prie Prezidentūros, vėliau – prie Vidaus reikalų ministerijos, Generalinės prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento. Tokia akcija valdžios pareigūnams ir visuomenei buvo priminta: laisvi piliečiai niekada nesusitaikys su valdžios savivale, jie priešinsis tam, kas kėsinasi į konstitucinę Lietuvos santvarką, kas griauna teisingumą – civilizuotos valstybės pamatą.

Tiesos.lt primena: prieš metus, vykdydamas Prezidentūros ir Valstybės saugumo departamento valią, pats būdamas „ne prie ko“, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis atleido iš pareigų Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovus generolą Vitalijų Gailių ir majorą Vytautą Giržadą. Atleido, prieš tai juos apšmeižęs LRT televizijoje ir kitoje žiniasklaidoje.

Susidorojimas su sąžiningais teisėsaugos pareigūnais sukėlė pilietinių protestų bangą – valdžios savivale pasipiktinę lietuviai rinkosi į tūkstantinius mitingus ir piketus, reikalavo, kad aukščiausi valdžios pareigūnai paaiškintų visuomenei, kodėl jie stojo kriminalinio pasaulio pusėn. Nė į vieną piliečių klausimą valstybės vadovė nesiteikė atsakyti – nesiteikė paaiškinti, „kas prie ko“ yra jos vadovaujamoje Lietuvos valstybėje.

Kiek vėliau Vilniaus apygardos administracinis teismas, ištyręs FNTT vadovų atleidimo aplinkybes, nusprendė, kad Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas buvo atleisti neteisėtai. Nepateikdami visuomenei jokių argumentų, tokius teismo sprendimus Vyriausiajam administraciniam teismui apskundė Artūro Meliano vadovauta ir Dailiaus Alfonso Barakausko vadovaujama Vidaus reikalų ministerija. Talkinamas Prezidentės patarėjų ir Valstybės saugumo departamento Vyriausiasis administracinis teismas iki šiol nagrinėja Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado bylas.

Nuotraukos – Karolio Kavolėlio, Leono Merkevičiaus:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Mastantis:

  Kodėl žmonės dabartiniu koronoviruso metu neprotestuoja prieš teisių ir laisvių pažeidimą, ką gina Konstitucija? visi priimami sprendimai, aktai poįstatyminiai akai ir kažkokių ministrų nurodymai YRA ŽEMIAU mūsų šalies KONSTITUCIJOS ir neturi galios. Tokiu būdų žmonės yra ciniškai apgaudinėjami meluojant ir sufalsifikuojant duomenis dėl koronoviruso mirčių. Padėkime apsimelavusiai valdžiai atsirišti rankas (gauti dideli pinigai), savo išsakytomis nuomonėmis, dėl nesutikimo mūsų teisių bei laisvių pažeidimo ir Konstitucijos pažeidinėjimo. Tai mūsų visų pareiga nes valdžia ir toliau sieks žlugdyti ekonomika tam, kad šalis taptu priklausoma nuo užsienio politikos, jų neva gerų norų siekiant pagerinti mūsų gyvenimą, kuo mes jau sotūs ir įsitikinome per visus 30 metų neva laisvės metų, kai tuo tarpu mūsų šalį mindo užsieniečių batai, Amerikos ir kitų, tam kad pasiruoštų esant reikalui numalšinti mūsų Tautos pasipriešinimą. Todėl visi drauge rašome peticijas ir nesutikimo skundus valdžiai tam, kad ši turėtų pagrindą parodyti PSO, kad ji negali nieko daryti prieš TAUTĄ kuri sukilo prieš tokią psichologinę intervenciją i jos šalį. Būkime prabudę ir sąmoningi, nes tai palies kiekvieną ir kiekvieno šeimą, Jie įbruks per prievartą pažeisdami laisvo pasirinkimo TEISĘ, ar mes norime, ar mums to reikia, vakcinas kurios nebus šalies kontroliuojamos-tai reškia kad jomis pasitikėti mes negalime, nes jų dėka sučipuos ir vėliau valdys skaitmeniniu būdu. O dar vėliau pasirinkę reikiamą žmogų panaudos organų transplantacijai kas jau yra užslėptai ir tyliai daroma, tyliu valdžios sutikimu, nes dalijamasi krauju padengtais pinigais. Todėl kiekvienas kelkime sau klausimą. Ar mums to reikia???

 2. Žemyna:

  Tėvas mokė sūnų pačiam niekada su niekuo nesisveikintų, gyventi taip, kad kiti su juo sveikintųsi.
  Deja, mūsų laikais visa sena išmintis suprantama priešinga prasme ir diegiama priešinga prasme, iškreiptai, taip, kad valstybei, jos piliečiams kenktų, ir taip įrodytų, jog viskas, kas būdinga Tautai yra arba atgyvena, arba apskritai nusikalstama.
  Kaip suprasti šį tėvo priesaką? Paprastai – kelkis PIRMAS ir PIRMAS eik lauko arti, kad visiems kitiems, vėliau kėlusiems, po tavęs atėjusiems, tektų su tavimi sveikintis. Taip gyvendamas, ne tu prieš kitus kepurę kelsi, o kiti pagarbiai prieš tave ją kels… 🙂
  Taip ir bendruomenėje, valstybėje: pats kitiems pavojų keliančiu elgesiu neduok valdžiai dingsties tau komanduoti – pats, be jos nurodymų, savo noru atsakingai elkis, kaip dera iškilus grėsmei, kaip VISIEMS naudinga ir saugu (ne vien, kaip pačiam norėtųsi ir naudinga, nepaisant kitų saugumo ir naudos) , tada ir JAUSIESI iš tiesų LAISVAS, nes elgiesi išmintingai, kadangi pats taip nori, kadangi esi atsakingas ir pilietiškas. O kai tokios mintys ir pažiūros tavo elgesį lemia, toks tavo elgesys neverčia valdžios griebtis kurio nors iš svertų, galinčių ir į perlenkimus nuvesti.
  Nesigilindama į detales, kas DABAR per daug, pasakysiu, ką pavojingo Lietuvai įžvelgiau pradinėje valdžios reagavimo į artėjančią epidemiją stadijoje.
  Pačioje pradžioje girdėjau iš SAM ir kt. daug dezinformacijos ir pavojaus neigimą, kas galėjo baigtis itin pavojingo masto nelaime mažai tautai.
  Kodėl ji neteisingai informavo? Nes tai apnuogintų TIESĄ, kad profesionalų vyriausybė visą kadenciją nesirūpino, nekontroliavo, neinventorizavo, neskyrė nei dėmesio, nei lėšų ekstremalių situacijų bei civilinės gynybos reikmenų fondui? Kad net ir to minimumo – kaukių – neturi IŠ ANKSTO PARENGTŲ, kad atrakintų sandėlius ir per kelias dienas bent porai savaičių aprūpintų VISĄ mediciną, švietimo ir studijų įstaigas, gamyklas, viešųjų paslaugų ir prekybos įmones ir t.t. – nežiūrint jų priklausomybės? – Juk visur ten mūsų piliečiai dirba, mokosi, gydomi! Juk valstybės ir piliečių saugumas yra pirmoji valdžių pareiga!!!) Tai ką apie kitką, kitas priemones kalbėti?* Žinoma, kai šalis valdoma pagal principą „atsipalaiduok, gyvenk čia ir dabar”, vien už paniškai superkamas kaukes bei respiratorius teko permokėti mažiausiai 5 kartus, skandinti šalį į skolas.
  Kitas paaiškinimas būtų – jog jie visiškai neišmanėliai. Negi iš tiesų mus valdo visiški neišmanėliai šiuo klausimu, nežino, kas yra būtina ir privaloma? Negi to nebemoko medikų – gydytojų bei slaugytojų? Negi šio „likbezo” negauna nei šauktiniai, nei studentai, o ką jau apie mokyklas kalbėti? ŠMSM tai nerūpi, nesijaučia atsakinga už civilinės gynybos parengtį bet kokiems pavojams?
  Šios žinios, kai VISA visuomenė jų gauna, be didesnio saugumo, pasitikėjimo savimi ir kitais, dar suteikia ir laisvės pojūtį, padeda patiems veiksmingai organizuotis. Taigi, viską, kas reikalinga, daro ne valdžios , o grėsmingos situacijos spaudžiami, bei per mokymus gautų žinių „vairuojami”. Taip šalį nuo pavojaus gina ne kažkas vienas „iš bokšto”, o sutartinai visa pilietija.
  Sąjūdžio laikais, kai ne sykį kilo pavojus, kad Šiaurės miestelis imsis veiksmų, mus gelbėjo sovietų kariuomenėje tarnavusių žinios – jie žinojo, kokių konkrečiai veiksmų tie gali imtis, koks galimas planas, bevieliu telefonu skleidė Sąjūdžio rėmėjams, ką vienu ar kitu atveju daryti. Tada mintyse padėkojau – net ir anoje armijoje gautos žinios padėjo Sąjūdžiui sutelkti žmones, kad nepultų į paniką, kad atlaikytų puolimą. Pravertė ir studijų metais studenčių išklausyti atsargos med.seserų karo ir ekstr. situacijų atvejams 3 metų kursai bei praktiniai mokymai.
  Pradinė valdžios reakcija net ir ne šnipams atskleidė, jog net valdžioje neturime, kas įv. ekstr. situacijas ir civilinės gynybos reikalus išmano?
  Išgirdus jų šnekas pačioje pradžioje, senajai kartai teko per visus portalus komentaruose aiškinti, jog kaukės būtinos, nes yra besimptomių arba visai nebūdingai pasireiškiančių atvejų, todėl nei tu, nei kiti nežino, ar tikrai vienas kuris ar ir daugiau nėra užsikrėtę, nenešioja viruso! O jei tau kitą ligą diagnozavo, dar ne garantija, jog PO JA neslypi pasislėpęs virusas. Neigiami patikros rezultatai irgi nėra pavojaus nebuvo garantija – gal tas virusas dar „nepilnametis”, dar tavo organizme reikiamai nesubrendo, tad kol kas mūsų turimi testai tokių neaptinka (ateityje gal jautresnių rasis). Be to, jei šiandien ėminys parodė, jog nesi apsikrėtęs, nėra garantijų, jog dar šiandien virusas tavęs nepasigaus.
  Subrendęs žmogus supranta, jog mano „pasirinkimo laisvė” turi ribas – ji neturi reikštis grėsmės kitiems kėlimu. Jei pilietis to nesupranta – jis kenkia savo bendruomenei ar ir visai nepažįstamiems žmonėms. Be to, jis puiki dovana šalies nedraugams.

  ——————————-
  * Beje, tai rodo, jog ir ankstesnės valdžios atsipalaidavusios gyveno „amžinos taikos ir garantuoto saugumo saloje”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: