Po L.Linkevičiaus „atsiprašymo“ viešas pareiškimas visuomenei, dėl ministro atsistatydinimo (78)

L.Linkevičius ir R.Sikorskis | urm.lt nuotr.

L.Linkevičius ir R.Sikorskis | urm.lt nuotr.

Vakar, vasario 7 dieną, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Varšuvoje Lietuvos vardu „atsiprašė“ už tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas esą „nesugebėjo“ priimti įstatymo dėl lenkiškos rašybos, kai į Lietuvą buvo atvykęs velionis Lenkijos Respublikos prezidentas Lechas Kačynskis.

„Tai didžiulė gėda. L.Kačynskis buvo didelis Lietuvos draugas. Tai, kas nutiko jo vizito metu, yra liūdna. Tuomet nebuvau Seimo nariu, tačiau norėčiau už tai atsiprašyti“, – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Dabar mūsų Vyriausybė nori keisti įstatymus tautinių mažumų atžvilgiu, tačiau kad tai baigsis sėkmingai – nėra garantuota. Padėkime vieni kitiems. Manau, kad tai mūsų bendras tikslas. Mūsų Vyriausybės vardu sakau, kad tikrai norime tai pakeisti“, – pridūrė L.Linkevičius.

Skelbiame Tautininkų sąjungos išplatintą viešą pareiškimą visuomenei:

Dėl užsienio reikalų ministro, kuris negerbia savo valstybės

Vilnius, 2013 m. vasaris 8 d.

Vakar, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Varšuvoje Lietuvos vardu „atsiprašė“ už tai, kad Lietuvos Respublikos Seimas esą „nesugebėjo“ priimti įstatymo dėl lenkiškos rašybos, kai į Lietuvą buvo atvykęs velionis Lenkijos Respublikos prezidentas Lechas Kačynskis.

Ponas L.Linkevičius neteko bet kokio pasitikėjimo ir moraline prasme nebegali būti laikomas Lietuvos ministru. Šis ponas savo pasisakymu įrodė, kad jam tauta, kaip valstybės suverenas, pati Lietuvos valstybė, jos Konstitucija, Seimas, kaip aukščiausia valstybės institucija ir valstybinė kalba, kaip viena iš aukščiausių tautos vertybių, yra tušti žodžiai. Negana to, p. L.Linkevičius pamynė pamatinius žmogaus orumo, pilietinės ir tautinės savigarbos principus, išniekino valstybės garbę.

Net dalykine prasme, jis parodė, kad nieko nežino ir nieko neišmano. Velionio L. Kačynskio atvykimo dieną Seimas pateikimo stadijoje svarstė du projektus, susijusius su asmenvardžių rašyba ir pasirinko vieną iš jų, kuris atitinka Latvijos modelį, kai piliečiui jo pase šalia  valstybine kalba užrašytos asmenvardžio formos būtų leidžiama jį užrašyti ir bet kuria kita, piliečio pasirinkta kalba.

Taigi, pirma, Seimas net teoriškai negalėjo priimti bet kurio iš šių dviejų įstatymų L.Kačynskio atvykimo dieną. Antra, Seimas neatmetė nelietuviškos asmenvardžių rašybos įteisinimo idėjos, jis tik apgynė asmenvardžių rašybą valstybine kalba, kad ji išsaugotų savo statusą ir nebūtų išstumiama. Trečia, Seimas ir neprivalo pagal kažkieno užsakymą ar kokia nors iškilminga proga priimti įstatymų, kaip tai buvo sovietiniais laikais. Ponas L.Linkevičius net nepasidomėjo, ar buvo už ką atsiprašinėti, net jei tai būtų morališkai, istoriškai ir politiškai pateisinama.

Ponas L.Linkevičius pasidavė kaimyninės valstybės politikų šantažui ir dar sugebėjo atsiprašyti Lietuvos šantažuotojų. Jeigu tai buvo vadinamojo diplomatinio žaidimo ėjimas, tai jis yra labai žalingas Lietuvai, smukdo mūsų valstybės prestižą tiek jos piliečių, tiek ir užsienio valstybių akyse.

Apgailėtina, kad Lietuvos eksministras matyt, mėgina lygiuotis į velionio Lietuvos Respublikos Prezidento A.Brazausko atsiprašymo pavyzdį. Tačiau jis pamiršo, kad tai būtent Lenkijos valstybė turi Lietuvos atsiprašyti už prieškarinę Vilniaus ir Lietuvos okupaciją, prievartinę polonizaciją, lietuviškų mokyklų ir skaityklų uždarymą, civilių lietuvių persekiojimus ir žudymus. Ne L.Linkevičius turi atsiprašyti savo pono V.Sikorskio, bet kaip tik V.Sikorskis turi atsiprašyti Lietuvos už jos šmeižimą ir žeminimą, už Lietuvos piliečių kurstymą veikti prieš savo valstybę.

Jei p. L. Linkevičius neatsistatydins, jau kitą savaitę tautininkai kartu su kitais Lietuvos patriotais pradės taikaus pasipriešinimo akcijas prieš valstybės naikintojus.

Gintaras Songaila, Tautininkų sąjungos pirmininkas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

78 komentarai

 1. Gintautė:

  Smerkiame tokį ministro pareiškimą ir laukiame Lenkijos atsiprašymo už okupaciją ir prievarta sulenkintus lietuvius.

 2. Kęstutis:

  Galite siūsti Linkiewycziui sveikinimus urm@urm.lt, tik labai nesikeikite, kad neapkaltintu…Klausimas, kieno pavedimu L.L. tai padarė?

 3. Marija:

  Įdomu ir pikta, už ką p.Linkevičius atsiprašė? Gal už Lenkijos okupaciją ir tęsiamą toliau okupacinę Vilniaus krašto nuostatą? Fu, kaip priklu ir ,,neskanu”.Priimu tai kaip asmeninį įžeidimą, gerbdama savo tėvų atminimą ir jų patirtas nuoskaudas per visą Vilniaus krašto okupacijos metą…

  • Kukis:

   Matot, Marija, komunistams buvo įprasta ką nors svarbaus nuveikti kokia nors proga – spalio revoliucijos 50-mečio proga, lenino gimtadienio proga it t.t. Kadangi tokia svarbia proga nepavyko priimti proginio įstatymo, Linkewicziui teko atsiprašyti, kad partija nepateisino lūkesčių… ministras pasižadėjo pasitaisyti, ir raportuoti apie rezultatus…

 4. Ramiai:

  Kokie primityvūs tie mūsų tautininkai. Lyg ir turėtų būti juokinga, bet perskaičius nekyla daugiau jokių emocijų tik nuobodulys. Kaip viskas, ką jūs sakote ar rašote, nuspėjama ir… pasenę bent 80 metų.
  O Linkevičiui pagarba.

 5. wee:

  Irgi noriu išreikšti paramą Linkevičiui. Tai bene vienitelis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras garbingai atstovaujantis Lietuvai. Pagarba ir palaikymas jums gerbiamas Užsienio reikalų ministre.

 6. tom:

  Kodel visi taip siunta? Lenku reikia gailetis, save jie nusibaude, skalunus eksploatuoja, tuoj ismirs visi. Taigis kaipgis…. atsiprasyti mirstancio yra grazus zestas.

 7. Krava:

  Iš tiesų jau kaip nuobodu ir nuspėjama…Kovoja nežinia su kuo… Sveikinimai Linkevičiui, drąsiam vyrui

  • Marta:

   ar daug drąsos reikia šliaužiojimui? verčiau paklauskite jo AR JIS YRA BENT PERSKAITĘS TAUTINIŲ MAŽUMŲ KONVENCIJĄ, kurios Lietuva nėra nei pasirašiusi, nei ratifikavusi. Užtai Lenkija yra pasirašiusi ir ratifikavusi. Rusija tik p[asirašiusi, bet neratifikavusi.

   Kodėl visi tokie glušai? ogi todėl, kad perkama žiniasklaida nerašo tiesos, bet užsiima vienn propaganda. Nors pagal pareigas URM turėtų konvencijas mintinai žinoti.

 8. Per šią seimo kadenciją galime išgirsti ir daugiau “siurprizų” iš tokios valdžios. Pritariu tautininkams iš visos širdies, bet nesitikiu, kad kas nors pasikeis. Buvo aišku po rinkimų, po koalicijos sudarymo, kad lenkai apmovė mūsų mulkius. Dabar galime plaukus rautis nuo galvų. Žmonės per rinkimus ištisai daro klaidą po klaidos, balsuodami negalvoja kokios bus pasekmės Lietuvai ir tai tęsiasi 22 metai.

 9. tikras lietuvis:

  Labai teisingai.

 10. suomis:

  Labai teisingai. Dabar reikia gerai apgalvoti kaip taikyti nepaklusnumo akcijas. Reikia dabar aiškiai mobilizuoti patriotines jėgas.

  • suomis:

   Gerai būtų, kad įsijungtų šaulių sąjunga. Reikia prisiminti 1991 metus.

   • apie patriotizmą:

    Man atrodo,kad tų patriotinių jėgų Lietuvoje mažai teliko. Yra senų žmonių, kurie išgyveno sovietinius košmarus. Jie, aišku, eis, protestuos, jaunesni, kurie turi darbus, bijo, kad neprarastų darbo, bet kiek yra jaunų profesorių, baigusių mokslus užsienyje ir su išplautom smegenim. Reikia tik stebėtis ir šiurpti nuo tokių, kuriuos matome televizijų laidose, pvz. Bielskis, Liekis, ir daugelis panašių, kurie pasivadinę naujaja kaire. Jie mielai broliaujasi su Paleckiu, su gėjais.
    Laukėme, kada sugrįš iš užsienio universitetų ne sovietinio mąstymo žmonės, tai ir sulaukėme. Jiems nesvarbi Tėvynė, kalba – visa tai atgyvenos.

 11. nvm:

  Sutinku – privalo atsistatydint.

 12. @&*^@~@#&$$#@@:

  Linkevičiau, atsiprašyk japonų , kiniečių ir kitų rytiečių, už tai, kad Lietuva įžūliai pažeidžia jų teises neturėdama savo abėcėlėje hieroglifų…

 13. Kažin:

  O kas čia gali būti negerai dėl Seimo balsavimo. Pavardžių rašymo klausimas, dėl kurio balsavo Seimas, yra ne Lenkijos, o Lietuvos kompetencijoje. Seimo nario mandatas laisvas, taigi balsuota Sąjūdžio dvasia, jokiems vyresnio brolio spaudimams nepasiduota.
  Be to, Lietuva neturi dėl ko keliaklupsčiauti prieš Lenkiją. Lietuva prieš Lenkiją turi laikytis išdidžiai, netgi šaltai. Tokią poziciją diktuoja kaiminystės santykių istorija. Juk Lenkija žymiai daugiau žalos Lietuvai yra padariusi negu Maskva.
  Mano šukis: Linkevičių lauk iš ministrų!

 14. Prusas:

  tai ar primine lenkams kad grazintu okupuotas LIETUVOS ETNINES ZEMES??? o uteletus lenkus basus issivarytu atgal namo kaipo gyvulius pabegusius is polando

 15. ra:

  p. Linkevičius pasielgė TEISINGAI, o visiems arogantiškiems lietuvos mylėtojas, kvarksintiems “aš lietuvis, aš lietuvis” ir NIEKO, NIEKO daugiau nesugabenatiems rekomenduoju truputį susimažinti, truputį nusileisti ant žemės ir nustoti pūstis kaip varlei. Daugiau nieko tokiems nėra ką ir pasakyti, tiesiog NUSILEISK NUO DANGAUS, BAUDŽIAUNINKE.

  • Pats esi tikrų tikriausias baudžiauninkas, arba vergas.

  • et:

   pasakyk tai sionistams, kurie šešis milijonus(?) paaukojo, kad tik gautų tą mažą žemės lopinėlį ant kurio galėtų pastatyti koją ir pasakyti – čia mūsų.

   visai kas kita, jei kvailos vyriausybės patiki blogalinkinčių kaimynų ideologijom. Okupuota per propagandą galva yra kur kas blogesnė blogybė nei okupuota žemė. Tą jau Gebelsas žinojo. Todėl Austrija su Prancūzija ir Čekija ir pasidavė be vieno šūvio.

 16. meska:

  kada Linkevicius nuvaziuos Putino atsiprasyt?! Kas zino?

 17. Tuteiša:

  vyksta masinis Lietuvos, lietuvybės ir lietuvių kalbos puolimas. Taip tebuvo Stalino laikais.

 18. Nepolitikas:

  O aš turiu savo nuomonę. Taip, Tauta yra eilinė karta pažeminta. Kiek aš prisimenu(galiu ir klysti), tai Kačynskis savo vizito metu pats ignoravo Lietuvą. Bet noriu pasakyti viena, ne Linkevičius pirmas atsiprašinėjo (prisiminkit Brazausko atsiprašymus ir t.t.), nei, manau, bus paskutinis… Tai yra diplomatiniai žaidimai. Kad šitą kortą pagavo „tautininkai“ ir sutirštinus spalvas, nori „pažaisti“ irgi suprantu : jok nieko kito pasiūlyti negali – idėjų bankrotas. Tik nereikia drumsti vandenį su suverenitetu. Noriu p. Songailai ir kitiems „tautininkams“ pareikšti pastabą : tauta, jeigu jūs tikri lietuviai, rašosi „Tauta“, bent į Konstituciją retkarčiais galima pažiūrėti. Be to Tauta pati sau suverenė. Nereikia melo, kad „Seimas ir neprivalo pagal kažkieno užsakymą ar kokia nors iškilminga proga priimti ĮSTATYMŲ, kaip tai buvo SOVIETINIAIS laikais“. Seimas visus įstatymus priima pagal užsakymus, tik pavadinimas yra kitoks – direktyvas. Jaučių, kaip busiu čia „sudirbtas“, todėl noriu Jūs paklausti: Kur jūs matot Lietuvos suverenitetą? LR Konstitucijoje parašyta: „Lietuvos valstybė yra NEPRIKLAUSOMA demokratinė respublika.“(pradžioje), o pabaigoje „2004 m. liepos 13 d. Konstitucinis aktas „Dėl Lietuvos Respublikos narystės Europos Sąjungoje“(t.y. PRIKLAUSOMA „ES“). Čia panašiai kaip: „nepriklausomas“ Tautininkų sąjungos narys? Pabaigoje noriu pasakyti, jeigu „Lietuvos valstybė yra NEPRIKLAUSOMA demokratinė respublika.“, tai jokių „piliečiui jo PASE šalia valstybine kalba užrašytos asmenvardžio formos būtų leidžiama jį užrašyti ir bet kuria kita, piliečio pasirinkta kalba“, o tik Valstybinė ir taškas.

 19. Rimgaudas:

  Manyčiau, kad L. Linkevičius padarė gestą, tikėdamasis panašaus atsiprašymo už Vilniaus ir Vilniaus krašto aneksiją prieškaryje. Karas formaliai, juk, nebaigtas.
  Tol, kol nebus pasirašryta Taikos sutartis, kyla pavojus, kad aneksiją norima tęsti, kuriant kalbines lenkų kultūros bazes Šalčininkuose ir pan. bei jas plečiant. Mums reikia saugumo, todėl, prieš darant lenkams kalbines ir švietimo nuolaidas, reikia, kad prieš tai būtų pasirašyta su Taikos sutartis. Sutartyje iš naujo turi būti konstatuotos valstybinės sienos, nustatyta okupacijos padaryta žala ir terminai šiai žalai išmokėti. Taip lenkai parodytų pavyzdį Rusijai, kuri vėluoja su jų padarytos okupacijos žalos atlyginimu.
  Žiūrėkim į priekį.

 20. Algimantas:

  L.Linkevičius pasielgė kaip klapčiukas (patarnautojas) .Bijau,kad taip nepasielgtų LR seimas ir prezidentūra.Kas žino kiek yra norinčių išsitarnauti Lenkijos ordinų.

 21. Rimantas:

  Išgama. Aplinkos ministras elgiasi panašiai.

 22. conspiracy:

  Linkevičius atsiprašė Lenkijos už lietuvių padarytas skriaudas. Dabar Lenkija atsižymės savo teritoriją Vinijos krašte. Tai buvo numatyta dar prieš rinkimus ir parama opozicijai matomai buvo garantuota.

  Dar prieš gruodžio 6 d. Lenkijos Rzecpospolitios apžvalgininkas Jerzis Haszczynskis rašė: “Lietuvos valdžia bus prorusiška, bet naudinga lenkų tautinei mažumai..”

  Rzeczpospolita“ apžvalgininko teigimu, kai Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė pradės dirbti, _”Lenkija privalo į tai reaguoti pozityviai, nors ideologiniu požiūriu tai visiškai kitokia valdžia, negu šiuo metu valdo Lenkiją.
  „Lietuvoje dominuoja kairieji (buvę komunistai, jeigu praėjus tiek metu po Sovietų Sąjungos žlugimo tokią sąvoką dar galima vartoti) ir populistai. Visi daugiau ar mažiau yra prorusiški. Tačiau tai bus pirmoji Vyriausybė, kurioje rimtas partneris yra ir lenkų partija – Lietuvos lenkų rinkimų akcija“, – rašo J.Haszczynskis, primindamas, kad ši politinė jėga turėtų valdyti Energetikos ministeriją. Apžvalgininkas pastebi, kad darbą baigiančioje konservatorių Vyriausybėje tai buvo itin svarbus postas, bemaž svarbiausias po premjero. Esą tai nestebina valstybėje, kuri Briuselio paliepimu uždarė Ignalinos atominę elektrinę ir dabar yra praktiškai 100 proc. priklausoma nuo Maskvos šioje srityje. Situaciją bandoma pakeisti, planuojant naują atominę elektrinę ir elektros jungtį su Lenkija. LLRA, J.Haszczynskio teigimu, dalyvavimas šalies valdžioje turės teigiamos įtakos – ilgą laiką buvusi tik regiono, kur gyvena lenkų tautinė mažuma, partija, dabar ji galės prisidėti prie visai šaliai svarbių sprendimų. Taip pat Lietuvos Vyriausybė turės kokiu nors būdu patenkinti lenkų tautinės mažumos reikalavimus, nes LLRA jiems būtina valdžioje norint pažaboti prezidentės Dalios Grybauskaitės siekius turėti tvirtą valdžią. Ji, anot J.Haszczynskio, puikiai prisidėjo gadinant tai, ką dar buvo galima sugadinti Lietuvos ir Lenkijos santykiuose.
  A.Butkevičius ir kiti valdančiųjų partijų lyderiai žada naudingų lenkams sprendimų keičiant įstatymus. J.Haszczynskis nėra tikras, kad tai bus daroma galvojant apie lenkų tautinę mažumą, greičiau – apie ekonominius ir energetinius šalies interesus, nes Varšuva, tebelaukianti kokio nors gesto dėl Lietuvos lenkų situacijos, gali čia padėti”_.(15min)

  tai va matot:
  pagridinis taikinys – mūsų didelę įtaką ES turinti Prezidentė. O Vaišvila, galima spėti, tėra mažas įrankis jų rankose, kažkada padėjęs Lietuvai likti be energertikos, o dabar agituojantis prieš prezidentę kompaniją.. žr. alkas.lt. jo žiauriai provokacinį straipsnį.

  O kas dabar valdo Energertikos ministeriją ? Rodos jau beprasmiška mūsų pinigais tiesti elektros jungtis Rusijai, beprasmiška ir terminalą statyti mūsų pinigais Rusijai ar jos draugei Lenkijai. Skalūnų dujos taip pat išslys iš mūsų rankų, o mes teturėsime apnuodytą vandenį. `Pirmyn, Vaišvila, vesk mus į “laisvę

 23. joklis:

  A jūs neturit ko veikt? Jokių tautos interesų nieks neišduoda, nes nieks niekada net nesidomėjo kas yra tas tautos interesas- kas sėdi valdžioj, to ir interesas. Gali tas dručkis ko nori ir kaip nori atsiprašinėt, mano šeimos gyvenimo tai visiškai neliečia, ir mums tai nesvarbu. Ir nuo to mūsų lietuviškumas nei per plauką nenukentės. Dar vasarą, kai buvau Vilniuj vežė prie kažkokio ežero maudytis, ir važiavom per kažinkokį kaimą, ir pamatėm visi, kad ten jau dabar dvikalbiai gatvių pavadinimai. Na, pažiūrėjom kaip į įdomią ten gyvenančių žmonių savybę ir nieks nepasikeitė- nei pasaulis, nei Lietuva nesugriuvo. O kas tas pasas, kad čia taip ūžauja visi? Aš jo net nebeišsiėmiau, kai seno galiojimas baigėsi, man ir asmens kortelės užtenka, o kas ten parašyta aš net nežiūriu- gi eilinis plastiko gabalas, biurokratų išmyslas. Būtų mano valia, leisčiau kiekvienam kokį norį savo pasą nusipiešti ir tegu džiaugiasi kaip mažvaikiai, man negaila.

  • Amelija:

   Sveiko proto žmogui tik taip ir gali atrodyti. Bet Songaila, totaliai prapylęs rinkimus, mirtinai nori susireikšminti ir lenda viešumon visais klausimais, net gydytoju skelbiasi… Nebeatgis jau ta XIX a. tautiška banga, žmonės kiti ir laikai kiti, o plastiko kortelė niekada nebus su tautybės įrašu. Kaip ir nebus nei taikos sutarčių, nei karo su Lenkija. Paskutinė lietuvių karta, kuri ieško priešų ne Rusijos imperijoje, o Lenkijoje ar Briuselyje, ilgai netrauks. O “tautinis jaunimas” – dykaduoniai marginalai, užaugs ir reikės vaikams duoną uždirbt, o ne nesąmones rengt. Jei ne – pirmi kandidatai į emigraciją. Nuo L. Linkevičiaus pasisakymo daugumai Lietuvos nei šilta, nei šalta.

 24. Birutė:

  Koks kitas žingsnis? Atsiprašys exTSRS piliečių už tai, kad Lietuva pradėjo ir padėjo sugriauti tarybų sąjungą? Tpfu…

 25. Buvęs ir neatsiprašęs Tarybų Lietuvos Komjaunimo organizacijos sekretorius, niekada netaps laisvu, oriu, Užsienio reikalų ministru. Užuojauta nuo Tautos.

 26. pensininkas:

  Pritariu taikos pasipriesinimo akcijai pries valstybes naikintojus.

 27. Klausimas Linkevičiui:

  Kieno valia tai padaryta? Pagal jo natūrą ir uolų komjaunimo CK darbuotojo mentalitetą – tikrai ne jo paties. Abejojo, kad A. Butkevičiaus, nes šią kandidatūrą Vyriausybei primetė pati “Ponia”. “Ponią” Linkevičius uoliai ginti puolė ir po sausio 13 Z. Vaišvilos kalbos. Tad pirmadienį būtini ir Butkevičiaus ir Grybauskaitės oficialūs paaiškinimai, ar tai jų nuomonė, ar tik ministro. jei ministro, tai antradienį jis turi būti jau ne ministras.

 28. gdf:

  Negerbia? Per minkštai pasakyta. Jo veiksmai gali būti traktuojami kaip:

  LR Baudžiamasis kodeksas

  118 straipsnis. Padėjimas kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką

  Tas, kas taikos metu padėjo kitai valstybei ar jos organizacijai veikti prieš Lietuvos Respubliką – jos konstitucinę santvarką, suverenitetą, teritorijos vientisumą, gynybos ar ekonomikos galią,

  baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.

  123 straipsnis. Piktnaudžiavimas oficialiais įgaliojimais

  Tas, kas būdamas įgaliotas atstovauti Lietuvos Respublikai palaikant santykius su kita valstybe ar kitos valstybės organizacija ar tarptautinėje viešojoje organizacijoje viršijo įgaliojimus arba sąmoningai neatliko pareigų, arba netinkamai jas atliko ir dėl to padarė Lietuvos Respublikos interesams prieštaraujančią veiką, dėl kurios padaryta ar galėjo būti padaryta didelės žalos,

  baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

 29. G.P.:

  Gėdą Lietuvai užtraukęs ministras turi atsistatydinti. Jeigu jis to nepadarys, siūlau Kovo 11 dieną Vilniuje išeiti į gatves ir to pareikalauti.

 30. Visiškai Pritariu Gintaro Songailos pareiškimui.
  Lietuva turi ne tik artimiausius kaimynus baltarusius, lenkus, latvius, rusus, bet ir tolimesnius kaimynus, tarp jų Kiniją. Pavardžių rašymo klausimai turi būti sprendžiami visiems lygiu būdu. Beje, mūsų žemiečiai litvakai, totoriai, rusai, ukrainiečiai ir kt. turi skirtingas rašto tradicijas bei raidynus. Kodėl lenkams turi būti daroma išimtis? Gal pradėsime arabų, kinų ar japonų pavardes rašyti ne valstybine kalba, bet tik jų rašmenimis ir hieroglifais? G.Songailos ir kt. pasiūlytas įstatymo variantas pavardes rašyti valstybine kalba ir, esant reikalui, šalia ar kitoje skiltyje rašyti originalo kalba ir rašmenimis yra optimalus, nes nežinantiems vienos iš kalbų atveria galimybę ne tik teisingai ištarti, bet ir teisingai užrašyti abiem kalbomis. Tai tenkina valstybinės kalbos įstatymo, bei tarptautinių įstatymų reikalavimus ir tenkina tarptautinės teisės tradiciją dvišalius ar daugiašalius klausimus spręsti pariteto pagrindais. Lenkija reikalauja iš Lietuvos pusės užimti vasalo poziciją, UR ministro Linkevičiaus atsiprašymas yra tolygus pripažinimui, kad jis atstovauja “nepaklususį” vasalą. Tai yra skandalinga užsienio politikos klaida. Kieno interesus atstovauja ir gina ministras Linkevičius? Ar tam pritaria ir mūsų Prezidentė? Šiuo požiūriu, Kubiliaus pasisakymas yra per atsargus.

 31. Antanas:

  Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila pasielgė labai teisingai, kritiškai įvertinęs Lietuvos Užsienio reikalų ministro L.Linkevičiaus viešą „atsiprašymą“. L.Linkevičius Lietuvos gėda. Toks ministro Linkevičiaus elgesys panašus į Pilsuckio planus ir mąstymą

 32. Lamatas:

  jaučiu asmeninę gėdą dėl tokio “ministo” poelgio.Tuo pačiu pradėjau suprasti ,kodėl daugelis lietuvių gan lengvai nutautėja ir tampa aršiais Lietuvos priešais ar atsisako pilietybės.Matomai jie nenori būti priskiriami prie tokio “elito ” valdomos valstybės .Bei priklausyti tokiai tautai kuri pakenčia ,bei išsirenka TokĮ “elitą”

 33. T:

  Pagarba tautininkams ir Songailai. Jei tas savimyla mankurtas neatsistatydina pats, visi einam i mitinga ir kvieciam gimines , draugus, bendradarbius, pazistamus. Nieksai privalo atsakyti ! Tautos jega vienybeje !

 34. savas:

  Pavojuj motina-tėvynė;
  Ateina audra iš pietų!
  Tai lenkas, išgama tautų,
  Mums neša pančius ir žudynę,
  Dvarų ieškodams prarastų.

  Dar vakar svetimoj vergijoj
  Prieš caro klaupės dievukus, –
  Prancūzo nūn globoj puikus
  Mums švaisto gautu kalaviju
  Ir mūsų degina laukus.

  Gana po priedanga brolystės
  Mums čiulpė syvus pasalais!
  Kultūros savo skarmalais
  Mums plėšė kalbą dėl lenkystės
  Ir smaugė savo verpalais!

  Dabar šalin numetęs kaukę,
  Ginkluotus siunčia plėšikus
  Ir taško mums kraujais laukus,
  O po Europą visgi šaukia,
  Kad tai ne jų būrys smarkus.

  Gana lietuviškos kantrybės!
  Ginkluota kelkis; Lietuva!
  Dienelė laukia nelengva!
  Bet gelbės dangiškos galybės,
  Ir paskutinė bus kova!

  Petys į petį už tėvynę!
  Nuo Palangos lig Varėnos,
  Sulaukę puotos kruvinos,
  Kaip mūsų proseniai ją gynė,
  Taip ginsme sūnūs šios dienos!
  MAIRONIS

 35. Waclovas:

  Sikorskis Linui,
  Sweikas Linai, gerai Waršuvoje pabendravome, Lineli užmiršau atsiprašyti už Lietuvos okupaciją, lietuvių žudymą Pradėsime nuo raidės W, toliau autonomijos reikalavimo.
  Lik sveikas, Lineli

 36. Atas:

  Pirmas atsiprašė AMB,toliau Linkevičius,kas sekantis…?Ir kurios šalies DAR neatsiprašėme???

 37. Sigitas:

  Vyti laukan is ministru ta komsomolca su kiaules snukiu.
  Tai linkeviciaus neismoktos pamokos dalis:

  1. Lenkija 1228-04-23 pakviečia Kryžiuočių ordiną kovoti prieš baltų gentis Lenkijos naudai. Buvo sunaikinti prūsai ir vakariniai jotvingiai (dzūkai). Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijos yra baltų etnografinės žemės. Šių žemių gražinimo Lietuvai klausimas.
  2. Lietuvių ir prūsų kalba turi būti rašomi vieši užrašai visoje Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijų teritorijose.
  3. Lenkija 1430 metais pavagia LDK Vytauto karališką karūną, 1931 metais ir pačius LDK Vytauto palaikus iš Vilniaus Katedros.
  4. Lenkija 1569 metais atima iš LDK Palenkę ir Ukrainą – Liublino unija prievartą įjungia Lietuvą į dviejų valstybių sąjungą;
  5. Lenkija 1791-05-03 savo konstitucijoje įrašo, kad LDK nebėra nepriklausoma valstybė, o tampa viena iš Lenkijos provincijų – faktiškai tai yra pirmasis oficialus Lietuvos valstybės likvidavimo dokumentas. Vėliau, 1791 rudenį Lietuvą šias nuostatas ištaiso ir ATSTATO savo valstybės nepriklausomybę;
  6. Masinė lietuvių polonizacija LDK žemėse XV – XIX amžiuose ir 1920-1939 metais.
  7. Suvalkų sutarties sulaužymas 1920m. spalį ir Vilniaus krašto okupacija ir smurtas prieš žmones, save laikiusius lietuviais Vilniaus krašte 1920-1939m.
  8. Antrojo pasaulinio karo metu “Armija krajova” Vokietijos okupuotoje Lietuvos teritorijoje žudė lietuvių tautybės civilius asmenis vien dėl to, kad jie buvo lietuviai.

  Su Lenkija normalūs santykiai ir strateginė partnerystė, kai:
  1. Lenkija gražins Lietuvai užgrobtas baltų etnines žemes – dabartinės Pamario, Varmės-Mozūrų ir Palenkės vaivadijos Lenkijoje;
  2. Kai bus baigtas Lenkijos pradėtas 1920 metais karas prieš Lietuvą ir kaip minimum bus išvesta Lenkijos okupacinė armija iš Augustavo ir Suvalkų – Lietuvos valstybės teritorijos;
  3. Kai Lenkija sumokės Lietuvai Prūsų kalbos atkūrimo išlaidas;
  4. Kai bus depolonizuotos lietuviškos etninės žemės dabartinėje Baltarusijos teritorijoje – kurias sulenkino kunigai lenkai iš Lenkijos, tam tikslui turėdami suderinimą su popiežiumi Romoje. Depolonizacijos išlaidas turi apmokėti Lenkija kartu su Vatikanu;
  5. Kai Lenkija apmokės depolonizacijos išlaidas Lietuvoje – sulenkintų lietuviškų pavardžių originalo atkūrimą (naujų asmens tapatybės dokumentų išdavimo išlaidas

 38. Nepolitikas:

  Tai bent – “8. Antrojo pasaulinio karo metu “Armija krajova” Vokietijos okupuotoje Lietuvos teritorijoje žudė lietuvių tautybės civilius asmenis vien dėl to, kad jie buvo lietuviai.” Tai kada tas karas buvo?

  • Biržietis:

   Ot tundra. Ar tau neaišku kada buvo antras pasaulinis karas. Nuo Biržų 1943 buvo komandiruotas policijos būrys į Zarasus kovoti su AK.Ten mano kaimynas su kulosvaidžiu nupylė 3 akovcus, bet pats buvo sužeistas į koją.

 39. Prusas:

  2013 metai, pirmininkavimas evrejusojuze ispuola Lietuvai 2013, sausio 13, 13 nuzudytu per sausio 13 , 13 ministeriju, 13 atstovu is Lietuvos evrejusojuze…kaip manote kas visa tai sieja tarpusavyje?

 40. Prusas:

  as beveik neabejoju kad sekanti branduoline katastrofa bus bandoma suorganizuoti Lietuvoje ar tai VAE ar tai IAE arba ruskiu pastatyta Astravo arba Karaliauciaus ir su zememis sugrazinta Lietuvai

 41. Jurgis Bielinis:

  Linas Linkevičius ne savo vietoje. Jis apsoliūčiai nežino Lietuvos istorijos. Ir šitoks žmogelis siunčiamas atstovauti Lietuvai. Tas pats buvo su AMBu Izraėlyje prie maldų sienos, Maišiogaloje…
  Manyčiau, kad einantiems į politiką, į Seimą, prezidentus žmonės turėtų išlaikyti Lietuvos istorijos egzaminus kaimininių šalių egzaminus. Dar būtinai reikia patikrinti pretendentų ekonomines žinias. Kiaurai matau ko vertos prezidentės Dalios Brazauskaitės stalininės politekonominės žinios – propaguojant alkoholį kelti valstybės ekonomiką. Tai išbandytas metodas „nėra žmogaus, nėra problemos“.

 42. Atgalinis pranešimas: L.V. Medelis. Naudingos pamokos Lietuvai: kaip Lenkija prarado Ukrainą | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: