A. Kubilius: „atsiprašymais“ sukuriami nepagrįsti lūkesčiai (12)

Andrius Kubilius

A.Kubilius

„Pastangos gerinti santykius su kaimynine Lenkija yra sveikintinos, bet persistengus su „atsiprašymais“ tokios pastangos gali būti sukompromituotos, taip pat ir „atsiprašymais“ sukurtų nepagrįstų lūkesčių“, – sako Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, reaguodamas į užsienio reikalų ministro L.Linkevičiaus pasisakymus vizito Lenkijoje metu. – L.Linkevičius atsiprašė už socialdemokratus, kurie 2010 m. Seime neparėmė XV Vyriausybės pateikto pavardžių rašymo įstatymo projekto. Šia proga kyla klausimas, kodėl L.Linkevičius atsiprašė lenkų Vyriausybės, o ne mūsų XV Vyriausybės?“

Pasak A. Kubiliaus, taip pat kyla klausimas, ar L. Linkevičius atsiprašė ir už Lietuvos Konstitucinį Teismą, kuris ne mažiau kaip dviejuose Konstitucinio Teismo paskelbtuose Konstitucijos išaiškinimuose yra pasakęs, kad pavardžių rašymo pakeitimas prieštaraus Konstitucijai.

„Persistengiant tokiuose svarbiuose reikaluose galų gale lieka tik tokie nesusipratimai, kokie nuskambėjo šiandien, kai Premjeras A.Butkevičius pasiskelbė nurodęs savo pavaldiniams išsiaiškinti, kodėl jis, A.Butkevičius, 2010 metais balsavo prieš pavardžių rašymo įstatymo projektą“ – sako A.Kubilius

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

12 komentarų

 1. suomis:

  Kubilius jau viską gesina. Ir prie to pačio nori pasirodyti, kad jis buvo išmintingesnis. Nebuvai tu Kubiliau išmintingas užsienio reikaluose. Nesigaudai tu tarptautiniuose santykiuose. Dėl to ir buvo pato situacija, kurią dar labiau pablogino šitas kretinas.

 2. Lietuva turi ne tik artimiausius kaimynus Baltarusius,Lenkus, Latvius, Rusus, bet ir tolimesnius kaimynus, tarp jų Kiniją. Pavardžių rašymo klausimai turi būti sprendžiami visiems lygiu būdu. Beje, mūsų žemiečiai litvakai, totoriai, rusai, ukrainiečiai ir kt. turi skirtingas rašto tradicijas bei raidynus. Kodėl lenkams turi būti daroma išimtis? Gal pradėsime arabų, kinų ar japonų pavardes rašyti ne valstybine kalba, bet tik jų rašmenimis ir hieroglifais? G.Songailos ir kt. pasiūlytas įstatymo variantas pavardes rašyti valstybine kalba ir, esant reikalui, šalia ar kitoje skiltyje rašyti originalo kalba ir rašmenimis yra optimalus, nes nežinantiems vienos iš kalbų atveria galimybė ne tik teisingai ištarti, bet ir teisingai užrašyti abiem kalbomis. Tai tenkina valstybinės kalbos įstatymo, bei tarptautinių įstatymų reikalavimus ir tenkina tarptautinės teisės tradiciją dvišalius ar daugiašalius klausimus spręsti pariteto pagrindais. Lenkų reikalavimai reikalauja iš Lietuvos pusės užimti vasalo poziciją, UR ministro Linkevičiaus atsiprašymas yra tolygus pripažinimui, kad jis atstovauja “nepaklususį” vasalą. Tai yra skandalinga užsienio politikos klaida. Kieno interesus atstovauja ir gina ministras Linkevičius? Šiuo požiūriu, Kubiliaus pasisakymas yra per atsargus.

  • Kažin:

   Be abejonės L.Linkevičius, nesantis net Seimo nariu, atsiprašinėdamas už Seimą viršijo įgaliojimus bei pažemino Seimą, o tuo pačiu ir Tautą kaip tiesioginį tegul ir iš esmės formalų jo atstovą.
   Tokiu atveju ne tik Kubilius, bet ir visas save gerbiantis Seimas, privalėtų savo pasipiktinimą, įsižeidimą garsinti, sušukant “ant visos Lietuvos”, o neapsiriboti paniurėjimu sau po nosimi, dėl akių, kaip dabar yra padaręs Kubilius.
   Beje, Kubiliaus paniurnėjimo faktas byloja dar ir ką kitą, t.y. akyvaizdų valdžioje esančių partijų ar jų asmenų susigiedojimą, kas demokratijos šaliai nepriimtina ir kas rodo, jog tokia santykių padėtimi valdžioje nėra užtikrinama Konstitucijos 1 str. nuostata, t.y. kad Lietuva yra demokratinė respublika.
   Kas dėl pavardės kaip asmens ženklo rašymo dviem raidynais, tai būtų didžiausias anachronizmas, užgaida, kurios tenkinimas praktikoje sukeltų daug nepatogumų pačiam asmeniui, o valstybei papildomų išlaidų ir nuolatinių socialinių sąnaudų.

 3. Antanas:

  Labai nustebau perskaitęs, kad A.Kubilius jau nubudo po latargo miego ir jau vaidina Lietuvos patriotą.
  Prisiminkime 2011 metų liepos 27-31 dienomis, kaip tuometinis Lietuvos premjeras A. Kubilius užsipuolė baltiškos stovyklos jaunimo narius, kurie Šalčininkų raj. Dieveniškėse buvo surengę stovyklą pagal projektą „Mūsų šaknys – baltai“ Tada valdžios atstovų pranešimuose atsirado tiesos neatitinkanti informacija apie senajai baltų kultūrai skirtą jaunimo stovyklą Dieveniškėse. Manoma, kad dezinformaciją galėjo organizuoti tuometiniai A.Kubiliaus prolenkiški patarėjai.
  Jaunimo organizacijos pareikalavo A.Kubiliaus paneigti pranešimą dėl stovyklos Dieveniškėse, kuriame jis netinkamais pavadino stovyklos šūkius – „Ačiū Dievui, kad gimiau BALTAS!“…, , bet A.Kubilius buvo kurčias, o dabar patriotą vaidina?

 4. Kažin:

  Berods, kad radijas pranešinėjo, jog L.Linkevičius prašys Lenkijos padėti Lietuvai pirmininkauti ES, taigi galima suprasti, kad Lietuva savo pirmininkavimu yra pasišovusi dalintis su Lenkija. Tai jau būtų visiškas nesusipratimas.

  • Lamatas:

   ir tai vadini nesusipratimu !?.Tai, mažu mažiausiai, savo šalies paniekinimas,bei atstovaujamos vyriausybės visiško netinkamumo savo pereigų vygdymui,pripažinimas.Tada kam maitinti tokią “vyriausybę”?

 5. -:

  Linkevičių reikia nušalinti nuo pareigų, nes jo klaidoms nebus galo

 6. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *