Kas atrems „resovietizacijos“ grėsmę? (10)

Tomas Donilonas | wikipedia.org nuotr.

Tomas Donilonas | wikipedia.org nuotr.

Europos Parlamento narys Vytautas Landsbergis, nurodydamas į Rusijos radijo stoties „Golos Rossii“ bangomis nuskambėjusią žinią, esą, JAV nesipriešintų Maskvos troškimui resovietizuoti jos „artimąjį užsienį“, paprašė ES komisaro Štefano Fiulės (Štefan Fülle) pasidalinti savo turimomis žiniomis šiuo klausimu.

Šiandien, Europos parlamento ES plėtros ir Rytų kaimynystės politikos darbo grupės posėdyje V.Landsbergis komisarui, atsakingam už Europos Sąjungos Plėtros ir Europos kaimynystės politiką, pateikė tokį klausimą:

„Pagal 01.14 spaudos pranešimą („Golos Rossii“) išrinktasis JAV prezidentas B. Obama yra parengęs laišką V. Putinui su užtikrinimu, kad „JAV nesipriešins Maskvos troškimui resovietizuoti vadinamąjį jos „artimąjį užsienį““. Tai būtų pernelyg baisu ir todėl bemaž neįtikėtina, nors prisimename, kaip išrinkimo siekiantis B. Obama perdavinėjo per D.Medvedevą savo užtikrinimus V. Putinui, kad jei būsiąs išrinktas – padarys „kaip Vladimiras nori“. Todėl klausimas yra. Ar Komisija jau suspėjo susipažinti ir patikrinti informacijos patikimumą, ar formuoja savo poziciją, jeigu Jungtinės Valstijos pasirodytų nepatikimos kaip demokratijos ramstis Vidurio ir Rytų Europoje? Ar Europos Komisija nemėgins to išsiaiškinti Vašingtone dar ligi B. Obamos inauguracijos? Čia šiandien kalbame apie Gruziją, o kaip tik ten, jeigu informacija teisinga, B. Ivanišvilis ir jo išlaikytinių „blokas“ tikriausiai pasitarnaus kaip tokios netrukdomos „resovietizacijos“ įrankis.“

Atsakydamas Europos Komisijos narys Fiulė teigė nesusipažinęs ir negalėjęs patikrinti šios „informacinės nuotekos“. Iš ankstesnių nuostatų jis, esą, ne kartą pabrėžęs, kad Europos Sąjungos politika dėl „Rytų kaimynystės“, jeigu JAV neįsitrauks žymiu mastu, bus daug sunkesnė.

Tačiau, kai V.Landsbergis atsikirsdamas pasiteiravo: „Ar tai reiškia, kad be JAV mes irgi trauksimės atgal?“, komisaras Š. Fiulė trumpai atsakė: „Ne“.

Rusijos žiniasklaidoje jau kurį laiką mirga pranešimai apie tai, kad antrai kadencijai perrinktas JAV prezidentas B.Obama ketina pradėti JAV ir Rusijos santykių „perkrovimą“ ir, kad Obama į Rusiją atsiųs savo emisarą su slapta misija ir laišku V.Putinui dėl JAV ir Rusijos santykių „perkrovimo“.

Teigiama, kad sausio pabaigoje, po B.Obamos inauguracijos, pas V.Putiną atvyks JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Tomas Donilonas su Rusijos prezidentui skirtu slaptu laišku, kuriame bus išdėstyti siūlymai kaip galima normalizuoti santykius tarp abiejų  šalių. Teigiama, kad pagrindinis šio laiško tikslas yra įtikinti Kremlių, kad vadinamas  „perkrovimas“ nėra palaidotas, kaip kai kam gali atrodyti, bet tėra tik laikinai užstrigęs.

Skelbiama esą patikimi JAV diplomatiniai šaltiniai praneša, kad Donilonui perduodant slaptą laišką Putinui dalyvaus Rusijos Federacijos (RF) Saugumo tarybos atstovas Nikolajus Patruševas ir JAV pasiuntinys RF Maiklas Makfolas (Michael McFau). Esą JAV administracija Maskvai siūlys kartu ieškoti įvairių bendradarbiavimo krypčių, o taip pat duos suprasti, kad JAV nesiruošia išstumti Rusijos iš buvusios Sovietų Sąjungos šalių erdvės, mat savo užsienio politikos interesus, Vašingtonas planuoja nukreipti į Kinijos ekspansijos sustabdymą, į pavojus gresiančius iš Artimųjų Rytų ir santykius su ES.

Apie B.Obamos vizitą į Rusiją pradėta kalbėti pernai lapkričio mėnesį, po jo perrinkimo JAV prezidentu. Tada Putinas telefono dar kartą pasveikino savo kolegą ir pakartotinai pakvietė apsilankyti Rusijoje. B.Obama padėkojęs už sveikinimus patvirtino norą vykti į Maskvą, po to kai diplomatiniais kanalais bus susitarta dėl būsimos kelionės sąlygų.

Pasirodo Baltieji Rūmai nelaiko possovietinės erdvės savo užsienio politikos svarbiausiu prioritetu, o ketina pagrindinį dėmesį sutelkti į „Kinijos sulaikymą“, Artimuosius Rytus ir Europą.

„Ir nors pernai metų spalyje JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton (Hillary Clinton)  žadėjo aktyviai priešintis „Rytų Europos ir Centrinės Azijos resovetizacijai“ dabar aiškėja, kad tai tebuvo ponios Klinton asmeninė nuomonė neturinti jokio ryšio su oficialia Baltųjų Rūmų pozicija. Ir tai džiugina“, – rašoma radijo „Golos Rossii“ interneto portale.

O džiaugtis ar liūdėti dėl to Lietuvai paaiškės netrukus, juks santykius su Rusija iš esmės „perkrauti“ žada ir naujoji Lietuvos Seimo vadovybė.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

10 komentarų

 1. et:

  ponas Vaiškūnai, kai kalbate apie Rusiją, kažkodėl pamirštate Rusijos opoziciją, kuri verčia dabartinę Rusijos vyriausybę. Taip pat pamirštate, kad ir Obama turi opoziciją, kurios siekiai vos ne radikaliai prišingi Obamos vyriausybei. Rusija su tam tikrom jėgom konkuruoja Globalizacjos procese. Ir tos jiegos yra tiek Rusijoje, tiek JAV ir abidvi į save traukia Europos kaldrą. Ir man bent dar neaišku, kas labiau siekia sovietizuoti Lietuvą – Rusija ar jos opzicija. Na, galime tai priskirti senai kovai tarp trockistų ir stalinistų. Putinas už tvirtą nacionalinės Rusijos dominavimą pasaulyje, o jį verčiantys trockistai už visų nacionalinių valstybių panaikinimą (gal būt išskyrus Izraelio, nes sionistams nacijų klausimas buvo opus tik iki Izraelio įkūrimo, dabar holokausto priedangoj galima jo atsisakyti), nes tai tik trukdo jų globalistiniam nusiteikimui.

  Sakyti, kad Obamą parėmė Rusija, yra labai didelė klaida. Rusijai kur kas patogesnė buvo Kissingerio – Bušo komanda, nes joje turėjo savų agentų per tokius oligarchus kaip Derepaška ir pan. Rugsėjo 11 pėdsakai veda link Rsijos mafijos, kuria galimai Rusija naudojasi. Štai FTB direktorius, tarnavęs FTB vadovu nuo 1993 iki 2001 dažnai kartodavo, kad pagrindinį pavojų USA nasionaliniam saugumui kelia Rusijos mafija,.

  Na jeigu JAV sunkiai atsilaiko nuo šios mafijos, tai kaip gali menkutė Lietuva nuo jos atsilaikyti? Ypač Prezidentės kovos prieš sukčius paskelbimas labai suerzino šią mafiją, kurios dalis buvo ir Snoro savininkas . Žr.dosje: rumafia.com. Jis nebėgo į Rusiją, nes ir ten paieškomas. Stebina tai, kad jis čia gyvavo labai laisvai kai Rusijos prokuratūra jau jo ieškojo.

 2. et:

  kuom neįtiko mano komentaras?

  tai gal tieiai paaiškinkite – kokia šio portalo užduotis? tikslai?

  • Atkūrėme komentarą. Pasirodo budri sistemos auto apsauga nusprendė, kad tai yra brukalas. Gal todėl , kad rašėte apie FTB 🙂

   • zigmas:

    Gal Jūs pats, anonimiškas et:, galėjote pakoreguoti savo mintis – nuo Trockio iki Obamos, nuo Rugsėjo 11-os iki Maskvos kėslų susprogdinti Niujorką…Mane visada stebina noras įžvelgti visur sąmokslus, taip pat ir Rusijos opozicijos ketinime sunaikinti “artimojo užsienio” valstybes. Nebūkit super įtarus, tada Jūsų idėjos tampa nuobodžios ir nerealios…Gal dėl to ir Alkas buvo suabejojęs Tamstos komentaru.

    • et:

     tai diskutuokime. Atremsiu visus kontrargumentus. Nekalbėjau apie Maskvo kėslus, bet apie Rusijos mafijos… Gal per mažai klausotės kad ir tokio Berezovskio, kuris yra viešai paskyręs premmiją už putino galvą. Bet nebekalbėsiu, nes šis straipsnis jau šešėlyje.

     O pasitikėti velniu nepatariu niekam. 🙂

 3. Kažin:

  Rusija (Putinas) pameta savo vidaus politikai vykdyti reikalingas temas, o Landsbergis, kaip paprastai, jas retransliuoja rašinėdamas tokiomis “pametėtomis” temomis rašinėlius. Manau, taip yra ir šiuo atveju. Greičiau tai laikytina niekuo daugau, o paties Landsbergio “resovietizavimosi” nuostalginiais pasireiškimais…
  JAV Lietuvos, Latvijos, Estijos niekada nepaliko Maskvai, o juo labiau nepaliks dabar, kai ji yra NATO ir ES. Pagaliau ir pačios Baltijos sesės yra ne kokie jau geltonsnapiai viščiukai, taigi pirmyn savo keliu neatsigręžinėdami į Rusijos šūkčiojimus, – palaukite!…

 4. neišgelbėjo:

  Neatėjo amerikonai Lietuvos gelbėti ,kai po karo žuvome bunkeriuose,neateis ir dabar.Patys savim turim rūpintis .

 5. Mindaugas:

  Straipsnis labai aktualus,savalaikis ir verčiantis susimąstyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: