Su klaipėdiečių orkestru dirbs žymus šveicarų smuikininkas ir dirigentas (0)

Tomas Furi | salon-passion.ch nuotr.

Tomas Furi | salon-passion.ch nuotr.

Jau tapo tradicija, kad kasmet sausį vyksta Klaipėdos kamerinio orkestro meistriškumo savaitė, kurią inicijuoja meno vadovas Mindaugas Bačkus. Šiemet, sausio 30 dieną, trečiadienį, 18 valandą ji pasibaigs finaliniu koncertu „Serenada orkestrui“. Šį kartą styginių griežimo subtilybes klaipėdiečių kolektyvui perteiks žymus šveicarų smuikininkas, pedagogas ir dirigentas Tomas Furi (Thomas Füri).

Tomas Furi yra kvarteto Aria narys ir Bazelio aukštosios muzikos mokyklos dėstytojas. Jis gimė muzikų šeimoje, studijavo Bazelio aukštojoje muzikos mokykloje bei Juilliardo akademijoje Niujorke. Dažnai koncertavo kaip solistas, pradėjo domėtis dirigavimu. T. Furi keturiolika metų vadovavo kameriniam orkestrui Camerata Bern, su kuriuo išleido nemažai įrašų. Vėliau dirbo Lucernos festivalio orkestro koncertmeisteriu, dėstė Vinterturo ir Ciuricho muzikos akademijose, vedė tarptautinius meistriškumo kursus, pelnė įvairių apdovanojimų. Penkiolika metų grojo kvintete I Salonisti. Šis ansamblis ypač išgarsėjo pasirodęs garsiajame filme „Titanikas“.

Pasak Mindaugo Bačkaus, šio puikaus dirigento, smuiko pedagogo ir Klaipėdos kamerinio orkestro muzikinė vizija yra labai artimos – dirbti ne tik su dirigentu, bet ir be jo. Tada kiekvienas orkestro atlikėjas pasidaro reikšmingas ir atsakingas, nes nuo kiekvieno profesionalumo ir sugebėjimo perteikti priklauso kūrinio visuma ir galutinis meninis rezultatas. Dirigentas T. Furi pats sudarė koncerto „Serenada orkestrui“ programą. Jos pirmojoje dalyje skambės klasikinė muzika: Wolfgango Amadeuso Mozarto Adagio ir fuga c-moll, Felixo Mendelssohno Simfonija styginiams Nr. 10, b-moll, Roberto Fuchso Serenada styginiams, Op. 21, e-moll. Antrojoje dalyje išgirsime kūrinį iš styginių orkestro aukso fondo – Bélos Bartóko Divertismentą.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: