L.Rėzos premija paskirta filosofui A.Juozaičiui (4)

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Arvydas Juozaitis | Alkas.lt nuotr.

Neringos savivaldybės tarybos sprendimu Liudviko Rėzos kultūros ir meno premija 2012 metais skirta žymiam kultūros ir visuomenės veikėjui, filosofui, humanitarinių mokslų daktarui Arvydui Juozaičiui.

Premija skirta įvertinant jo pastangas puoselėti lituanistinės kultūros tradiciją, aktualią šių dienų Neringoje, Klaipėdoje ir Kaliningrado srityje,  įtaigią regiono istorijos ir kultūros interpretaciją kūrinyje „Karalių miestas be karalių“. Arvydas Juozaitis buvo pirmojo Liudviko Rėzos kultūros centro kuratoriumo narys, labai pritaręs tokio susibūrimo idėjai, aktualizauojančiai Liudviko Rėzos reikšmę regiono (Mažosios Lietuvos) kultūros paveldui.

Dr. Arvydas Juozaitis, dirbdamas kultūros atašė Kaliningrade (2004–2009 m.), nuosekliai rūpinosi Liudviko Rėzos vardo įamžinimu, pastatant jo atminimui skirtą paminklą  Kaliningrado mieste 2005 metais ir atminimo ženklą Liudviko Rėzos amžino poilsio vietoje.   Arvydas Juozaitis dalyvavo ne viename kultūriniame renginyje Neringoje, skirtame kultūros paveldo puoselėjimui Rėzos tėviškėje plačiąja prasme ir kultūrinių ryšių su Kaliningrado sritimi stiprinimui.

Pirmoji L. Rėzos premija buvo skirta tautodailininkui Eduardui Antanui Jonušui. Taip pat premijos laureatai yra istorikė dr. Nijolė Strakauskaitė ir Tomo Mano memorialinio muziejaus direktorė Vitalija Teresa Jonušienė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

  1. Tikrai vertas apdovanojimo ir įvertinimo: nuoseklus, tvirtas, pilietiškas, išmintingas, diplomatiškas…..nuoširdžiai sveikinu

  2. J. Vaiškūnui:

    Teko girdėti kad olimpiečio ir filosofo Arvydo mintys laaaaabai nepatiko profesoriui, kuris laaaaabai myli Čiurlionį ir ragino Garliavoje nestovėti po medžiu. Jonas Vaiškūnas kažkoks nenuoseklus pasirodė. Bet Lietuvai dėl to nė šilt nė šalt. Vaiškūnas gali rašyti “tegyvuoja amžina ir neišardoma Juozaičio ir Landsbergio draugystė” – tas pats bus. Net jei paklaustumėt kur buvo Juozaitis kai “Mergaitę pagrobė” būtų tokia pati beprasmybė kaip ir rašyti “…kurkite ir toliau Darną Lietuvai”. Tiesiog atėjo senatvė, žiauri ir reali. Pakriko mintys, logika išgaravo.

  3. Mindaugas:

    Tikiuosi,kad Arvydas Juozaitis tikrai yra vertas šios premijos.Nors kai kas kritiškai atsiliepia į A.Juozaičio kai kuriuos autobiografinius lakotarpius,tačiau šiandieninėje Lietuvos situacijoje jo tautiška pozicija tikrai yra verta pagyrimo.Tepadeda jam Dievas jo tautinėje kultūrinėje veikloje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: