Vilniaus miesto savivaldybės administracija nori uždrausti Kovo 11-osios eitynes Gedimino prospektu (162)

Kovo 11-os eitynės 2012 m. | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Kovo 11-os eitynės 2012 m. | Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija nusprendė 2013 metais neleisti Lietuvių tautiniam centrui (LTC) ir Lietuvos tautinio jaunimo sąjungai (LTJS) rengti tradicinių Kovo 11-osios eitynių sostinės Gedimino prospektu. Pranešama, kad LTJS rengiamą eisenai bus leidžiama žygiuoti tik nuo mesto centro atokiau, už Neries, esančia Upės gatve, kurioje 2009-aisiais metais vyko homoseksualistų eitynės.

Nors LTC ir LTJS įstatymų nustatyta tvarka kreipėsi dėl šių eitynių surengimo, tačiau savivaldybės administracijos darbuotoja, motyvuodama savivaldybės pirmumo teise minėti šią dieną, informavo jaunimo atstovus, kad laiko ir vietos eitynėms Gedimino prospekte nederins, nes, esą, šioje vietoje yra numatyti kiti renginiai, nors jokie savivaldybės renginiai nebuvo suplanuoti.

„Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga ir Lietuvių tautinis centras laiku pateikė visus dokumentus su prašymu organizuoti tradicines eitynes, oficialaus, raštiško atsakymo mes dar nesame gavę, tačiau žodiniai kai kurių savivaldybės tarnautojų pareiškimai ir pasiūlymai verčia sunerimti. Tradicinėms patriotinėms eitynėms buvo pasiūlyta kita, visai netinkama patriotiniam renginiui vieta ir arogantiškai pareikšta, kad Gedimino prospektas visai dienai rezervuotas valstybiniams renginiams.

Mes, užbėgdami už akių galimoms interpretacijoms, skelbiame, kad nežiūrint kokie bus Vilniaus miesto savivaldybės valdininkų veiksmai, siekiant sutrukdyti tradicinį renginį, Nepriklausomybės ir tautiškumo vertybėms ištikimi žmonės Kovo 11-ąją žygiuos Gedimino prospektu. Konkrečią valandą mes esame pasiruošę derinti su savivaldybe, bet dienos ir vietos – ne“, – sakė Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka.

Jis perspėjo, kad „jei renginio organizavimo suderinti su Vilniaus miesto savivaldybe civilizuotai neišeis“ tai eitynes rengiančios organizacijos bus priverstos nusiimti „bet kokią atsakomybę dėl nesuderinto renginio pasekmių“.

„Visa atsakomybė dėl galimų nesklandumų ar provokacijų tuomet tektų Vilniaus miesto savivaldybei ir jos atstovei, Lenkų rinkimų akcijos politinei aktyvistei Editai Tamošiūnaitei“, – sakė J.Panka.

J.Panka apeliavo į sveiką protą ir taikių susirinkimų ir susibūrimų laisvę, įtvirtintą Lietuvos Respublikos Konstitucijoje ir ragino Vilniaus savivaldybę išduoti raštišką leidimą tradicinėms eitynės tradicinėje vietoje.

Šių metų gruodžio 18 d. resguodama į Vilniaus savivaldybės administracijos veiksmus Grupė Seimo narių išplatino atvirą laišką „Dėl trukdymų minėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną“, kuriuo pareikalavo „tučtuojau nutraukti šią konflikto provokaciją ir atšaukti neteisėtą savivaldybės sudarytos komisijos sprendimą ir leisti tautiniam jaunimui organizuoti tradicines eitynes Gedimino prospektu Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti“.

„22-aisiais atkurtos nepriklausomos Lietuvos gyvavimo metais neleisti patriotiškai nusiteikusio jaunimo atstovams švęsti Kovo 11-ąją pagrindinėje sostinės gatvėje pavadintoje Valstybės kūrėjo vardu, yra iššūkis visiems, kurie gerbia Lietuvos valstybingumą. Neseniai vykusioje „signatarų byloje“ teismas aiškiai pasisakė, kad savivaldybė negali trukdyti Lietuvos piliečiams įgyvendinti savo konstitucinių teisių, tačiau, atrodo, jokių išvadų savivaldybės tarnautojai nepadarė“, – rašoma 14-os Seimo narių pasirašytame laiške.

Į Kovo 11-osios eitynes kasmet surenka vis daugiau žmonių. Jose kasmet dalyvauja tautiško jaunimo organizacijos, Nepriklausomybės akto signatarai, Seimo nariai, politiniai kaliniai, tremtiniai, studentai, moksleiviai ir visi tie, kurie nėra abejingi Lietuvos nepriklausomybei , lietuvių tautos suverenitetui.

Nuo 2009-ųjų metų Lietuvių tautiniam centrui ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungai pradėjus rengti šias eitynes, nebuvo įvykę jokių įstatymų pažeidimų.

Grupės Seimo narių atviras laiškas „Dėl trukdymų minėti Nepriklausomybės atkūrimo dieną“ (2012 12 18 ).

Vilniaus miesto savivaldybės atsakymas Saugaus miesto departamento administracinės veiklos skyriaus vedėjo Juliaus Morkūno atsakymas TC ir LTJS (2012 12 20).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

162 komentarai

 1. Algimantas:

  Smagu matyti, kaip broliai latviai švenčia savo Nepriklausomybės dieną! Visi dalyvaukim Sausio -13 dienos, Kovo -11 ir Vasario -16 patriotinėse eitynėse. Parodykim, kad esam JĖGA!

 2. Li Bo:

  Nesąmonė. Riboti žmonių saviraišką yra žema. Pankos kompanija, aišku, yra riboto protelio, bet bent jau parėkaut ir pamitinguot gal gali ponai valdžios utėlės leisti. Nepergyvenkite, po tariamos nepriklausomybės minėjimo visi tie džiūgaujantys žmogeliai ir toliau darys tai, ką ponai liepia, o svarbiausia, ir toliau bus galima atiminėti jų pinigus.

 3. Prasminga veikla:

  Man nesuprantama kuo gali būti įdomus tokios neprognozuojamos kritinės masės žmonių bastymasis miesto gatvėmis? Kuomet susirenka daugybė žmonių, tarp jų gali atsirasti bet koks “inkliūzas” ir prieš žurnalistų kameras užbliauti “judenraus” arba “slava Putinū”. Verčiau per tą laiką savo vaikučius išmokykite dainuoti lopšinę ar ką nors susimeistrauti. Paradai, eitynės yra komunistų išradimas ir neverta tokiu komunistiniu būdu save išreiškinėti. Man savotiškai gaila apsvaigusių jaunuolių, kurie savo tuštybę išreiškia provokaciniais būdais. Tai reiškia kad nežiūrint ant jaunuolio kybančių svastikų jis jau yra “pakabintas”, t.y. jis jau yra nusiteikęs leistis į “mordobojų”. Vaduokitės iš savo pačių susikurtų stereotipų. Kol esate akli jūs vienodai jausitės tiek su svastikom apsikabinėję, tiek su kūjais-pjautuvais. Ko tie atsiprašant patrijotai pasiekė Londono olimpiadoje? Tiesiog prie įprasto “rusai” apibūdinimo dar gavo “naciai”, su kuom vieni kitus ir pasveikinkite.

 4. tikras lietuvis:

  Reikia kreiptis į teismą ir taip priversti savivaldybę suderinti renginio tvarką.

 5. tikras lietuvis:

  Dar ko nereikia – nereikia jokių disidentų, tremtinių ir pan. “kovotojų”, teismų procesuose pasistiprinančių iš 40% fliaškių, nes tas renginys turi būti ne kažkokių “kovotojų”, o VISOS LIETUVOS, dėl ko žmonės turi atstovauti LIETUVĄ, o ne kažkokias grupes.
  Todėl dera organizuoti ne atskiras grupes, o reikia stengtis pritraukti visiškai politika nesidominčius, t.y. tuos, kurie nėra abejingi tam ar Lietuva išliks, ar išnyks, užplūsta visokio kosmopolitinio brudo.
  Nes jei ši žemė nebebus lietuviška, tai ji nebus Lietuva.

  • Krivis:

   Galiu pritraukt tikrų lietuviškų avelių bandą nuo Pakruojo visiškai politika nesidominčių , bet tikrai neabejingų lietuviškai žolei, kuri gali išnikt ar išlikt.

  • Pikc:

   Va, dėl šito punkto niekad nesutiksiu – jei tik ateis disidentai, tremtiniai, buvę partizanai ar kiti garbingi žmonės – vietos jiems tikrai bus. O “politika nesidomintys” balsuoja už Uspaskį, nes anas daugiau “babkių” pažadėjo – o dar ir alaus davė 🙂 Šitų pritraukti niekas neketina, nes nemato prasmės (šita fauna visom keturiom eis už bet ką, įskaitant tą “kosmopolitinį brudą”, jei tik paėst ir išgert pakankamai gaus) 😉
   P.S. Jeigu ne tie, anot tamstos, “kovotojai” (aš tą žodį vartoju be kabučių), tai tos Lietuvos kaipo tokios išvis nebūtų.

   • tikras lietuvis:

    Ne apie tai kas “kovotojas”, o kas ne, o apie tai, kad tas “kovotojas” gali ateiti ne kaip “kovotojų” atstovas, o kaip Lietuvos atstovas.
    Дашло? 😉
    Ir visai neįdomu kas kuo užsiiminėja – ar “kovojimu”, ar dar velniaižin kuo, bet yra renginys, skirtas palaikyti pastangoms išsaugoti Lietuvą kaip tokią, tai nereikia skirstytis į visokias grupes, o reikia visiems, kurie yra lietuviai – nariai Lietuvos, tame renginyje sudalyvauti ir aiškiai pasakyti: LIETUVA – TIK LIETUVIAMS!

   • tikras lietuvis:

    Ne tie kovotojai lėmė, kad Lietuva išliko ir reikiamu momentu pasirinko – Sabonis buvo didesnis kovotojas nei jie, niekada visuomenei nedirbę, o tik po kalėjimus besidavę (viena vienuolė apie tą laiką taip per LRT ir pasakė į klausimą ar ji dirbo kada nors kokį nors darbą: “kuriam gaklui aš turiu dirbti”. Kaip sakoma – be komentarų su tokiais “kovotojais”).
    http://www.youtube.com/watch?v=gzKS9Bb8SZc&playnext=1&list=PL1EF2224A66CAC660&feature=results_video

 6. Valdas:

  Negerai, kai valstybės savivaldybės tarnautojai pamiršta kas yra tikrasis Lietuvos šeimininkas.

  • Reikia atkreipti dėmesį, kas dirba savivaldybėse. Vilniečiai, jūs patys kalti, kad renkate į savivaldą žmones, kurie abejingi lietuvybei, kurie nemyli ne tik Vilniaus, bet ir visos mūsų tautos. Čia buvo geras pasiūlymas – išplėsti šios šventės minėjimą, tegul Gedimino prospektu žygiuoja ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės, tegul išeina vilniečiai šeimomis su savo vaikais. Priešiškai nusiteikę savivaldybėje ir ne tik joje žmonės tada neturės preteksto kaltinti tik jaunimą ir viską suversti jaunimui. Jei visos Nepriklausomybės šventės taptų masiniu reiškiniu ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose, nedraugiški, svetimi mums žmonės būtų bejėgiai trukdyti.

   • Ku Klux Klan:

    Gerbiamieji.

    REIKALAUKIME, KAD Į LR ASMENS TAPATYBĖS DOKUMENTUS BŪTU SUGRAŽINTAS TAUTYBĖS ĮRAŠAS.

    KAI TAI ATSITIKS, TUOMET JOKS KITATAUTIS NEGALĖS DALYVAUTI VALSTYBĖS KURIMO PROCESE, NES LR KONSTITUCIJOJE NURODOMA, JOG VALSTYBĘ KURIA TAUTA, KURI LR KONSTITUCIJOS PREAMBOLĖJE YRA ĮVARDIJAMA – LIETUVIŲ TAUTA!

    NŪNAI YRA SPECIALIAI ATIMTOS TAUTYBĖS TAM, KAD SVETIMTAUČIAI GALĖTU GRIAUTI LIETUVOS VALSTYBĘ BŪDAMI VALDŽIOJE.

    LR KONSTITUCIJOJE SAKOMA, KAD TAUTA SPRENDŽIA SVARBIUS VALSTYBEI IR TAUTAI KLAUSIMUS REFERENDUMU IR TAI REIŠKIA, KAD KITATAUČIAI NETURI TEISĖS DALYVAUTI REFERENDUMUOSE IR NEGALI SPRESTI IR ĮTAKOTI LIETUVIŲ TAUTAI SVARBIŲ KLAUSIMŲ.

    ATSIRADUS TAUTYBĖS ĮRAŠAMS BUS NEDELSIANT IŠVAIKYTI VISI SVETIMTAUČIAI IŠ SEIMO, VALSTYBĖS ĮSTAIGŲ, SAVIVALDYBIŲ, POLICIJOS, TEISMŲ, MOKYMO ĮSTAIGŲ, UŽDARYTOS POLITINĖS SVETIMTAUČIŲ PARTIJOS IR KT., NES VALSTYBĘ KURIA TAUTA IR VISUS SVARBIUS TAUTAI KLAUSIMUS SPRENDŽIA TAUTA, LIETUVIŲ TAUTA, kuri TURI TURĖTI ĮDENTIFIKUOTUS TAUTOS NARIUS-LIETUVIUS.

    LR KONSTITUCIJA YRA APSAUGANTI LIETUVIŲ TAUTĄ, TAČIAU NŪNAI LR KONSTITUCIJA YRA GRUBIAI IR NIEKINGAI SUTRIPTA, IR LIETUVIŲ TAUTA PAVERSTA LR PILIEČIAIS, KUR GRETA IR LYGIATEISIŠKAI STOVI SVETIMTAUČIAI IR VALSTYBĖS NAIKINTOJAI.

    REIKALAUKIME TAUTINIO IDENTITETO GRAŽINIMO Į LR ASMENS TAPATYBĖS DOKUMENTUS, NES TO REIKALAUJA LR KONSTITUCIJA. !

    SKAITYKITE LR KONSTITUCIJĄ IR REIKALAUKITE BESĄLYGIŠKO JOS VYKDYMO!

     • Valdas:

      Tačiau būtinas labai aiškus tautybės apibrėžimas, dėl aiškumo.
      Kaip pas žydus, pavyzdžiui.

      • tikras lietuvis:

       Nenusišnekėk – jokios žydų tautybės nėra, o pats tas žodis senahebrajų kalboje reiškia šuns pypas.

      • Ku Klux Klan:

       Lietuvis niekada savęs nepriskirs lenkams, lenkai niekada nepriskirs savęs lietuviams, jie net lenko kortas tam įsivedė, kad tik identifikuotis, kaip “lenkai”, kad dusinti lietuvius psidengiant “tautinės mažumos” statusu, kas yra totalus lenkų debilizmas, net tokį statusą Lietuvoje turi tik KARAIMAI :), Jei tėvai lietuviai-vaikas bus lietuvis, jei tėvai skirtingų tautybių – pasirinkimo teisė atitenka vaikui sulaukus pilnametystės, lyg tol – tėvų nuožiūra, tačiau motinos tautybė yra “viršesnė”, nes motina su pienu įskiepija vaikui meilę savo pačios tautai ir Tėvynei….tėvų, protėvių žemei, tai įrašyta genuose, todėl emigrantai mirti grįžta į Tėvynę, tėvų žemę….

    • Artūras Gotautas:

     Viskas Teisinga.
     Bet Gimimo Liudijime yra nurodoma Tautybė,ko pasekoje ji paminama ATK ar LR pase,nes įrašas mįslingai dingsta..
     LR pasai yra gaminami Lenkijoje,tad vėlgi,ar tai sutapimas,ar tyčia susitapimas?
     O kaip su Žemaičių Tautos Tautybe?
     🙂

     • tikras lietuvis:

      Ir vėl nušneki: tautiečiu NE gimstama, o tampama.
      Todėl visai nesvarbu kieno šeimoje gimsti, o svarbu kuo tu tapsi – būsi: ar būsi lietuviu – gyvensi Lietuvoje, dirbsi jai, jai auginsi vaikus ir t.t, ir pan., ar mesi Lietuvą likimo valiai ir patapsi per laiką anglu, amerikiečiu, airiu, rusu ir pan. – tiesiog liksi смесью бульдога с носорогом.:)

      • Artūras Gotautas:

       O kokia Tautybė nurodyta tavo Gimimo Liudijime?
       🙂
       Vardą ir Pavardę žinau tavo,tik tautybės ne…

       • tikras lietuvis:

        Dar sykį tau, kaip visai apdujusiam, kartoju:
        tautiečiu yra tampama.
        Tautybės negali gauti automatiškai, nes niekas nežino ar tu, pvz., sukakus pilnametystei, nemausi už kordono ir ten patapsi, pvz., anglu.
        Taigi tautos pagrindinis požymis yra teritorija, kurios gyventojai istoriniu laiku iš artimų genčių susiėję į dar didesnį bendrumą, t.y. pasidarė jau vieno ir to paties darinio dalimi ir tik po to atsirado bendra kalba bei moralė (papročiai – tradicijos), kurie padeda tautai susiburti, išgyventi.
        Dašuto?
        Ar ir toliau kosmopolitų nesąmones čia mums paistysi?

        • tikras lietuvis:

         Nežinau ar tu Gotautas, ar kotautas, bet jei šnipinėji internautų pavardes, tai, vadinasi, nesi garbingas žmogus.
         Ir tai tau būtinai gyvenime atsilieps – tada paminėsi mano žodį, kosmopolite, bet bus vėlu: jokie tavo atgailavimai nepadės – sėsi.

       • tikras lietuvis:

        Džiovinkis cukorius. 😉

        • Artūras Gotautas:

         Neatsakyta a nei vieno mano klausymo…
         Kodėl taip neparanku atsakyti?
         Rašyk į el.paštą gotautas24@gmail.com ,jei nepatogu rašyti viešai Alkas.lt
         Juk neviešinu tavo Vardo ir Pavardės,ar tuo labiau šiuo metu “IP” naudojamo adreso..
         Be Pykčio.
         Su Pagarba.
         🙂 🙂 🙂

         • tikras lietuvis:

          Į klausymus neatsakinėju.
          Tuo labiau į kvailus, nes pats, jei nesi žydas koks nors? (prasišviečia peisai 🙂 ), turėtum žinoti kokias tautybes rašo į metrikus, gimus vaikui (tėvų).
          Taigi pagal priimtą nuo mėrių metų, gal nuo caro laikų, tvarką, jei tavo tėvai lietuviai, tai ir tu – lietuvis.
          Vis būtų taip, išskyrus tuos atvejus, kada lietuviu nuo gimimo užrašytas, iš lietuvių tėvų gimęs, Lietuvoje augintas lietuviškai staiga meta Lietuivą likimo valiai ir įsikrausto pas, pvz., anglus.
          Ten per laiką, per kartas jis pataps anglu. Pavyzdys – labai garsus anglų aktorius Gilgudas.
          Dašuto, žyde? 🙂
          Ir nesirašinėk daugiau lietuviška pavarde – tau netinka (mąstyti nemoki, elgiesi kaip žydas ir t.t.). Pasirašyk teisingai – Maušas Bekepuris. 🙂

          • Artūras Gotautas:

           Kiek pagiežos ir panikos pas tave,rodai savo silpnumą..
           Skirtumas tarp mano ir tavo pavardės,viena jų Lietuviška,kita deja ne……
           Todėl ir kukliai paklausiau tavęs,dėl tavo tautybės 🙂
           Lietuvos Valstybės ir Lietuvių Tautos niekur neniekinau,neniekinu,neniekinsiu,tad tavo išvedžiojimai visokie ten,labai jau prošal žmogau 😉
           Sėkmės tautybės paieškoje 🙂

          • tikras lietuvis:

           Mano lietuviškesnė nei tavo, žyde.

      • Žiemgalys:

       Didele dalimi esi teisus.Pagal šiuolaikinę tautybės sampratą žmogaus tautybę apsprendžia,kokia kalba jis mąsto,kokią kalbą jis vartoja savo šeimoje ir visuomenėje,kokią kultūrą jis priima kaip savą,o kilmė nėra labai svarbi.Viduramžiais tautybės sanprata buvo kitokia:tuomet būdavo svarbu žmogaus kilmė (kokiai tautybei buvo prisiskyrę jo tėvai ir seneliai),kur jis gimė bei užaugo;ir buvo nesvarbu,kokia kalba jis kalbėjo ir kokią kultūrą jis laikė už savą kultūrą.

       • Ku Klux Klan:

        Jojo, išvažiavai į Airiją ir iškart pamiršai lietuvių kalbą, cepelinus, ir ant kalno mūrai, ką čia nusišneki lietuvi tikrasai? Kad pamirštum ar nežinotum kokios esi tautybės, turi buti auginamas nuo gimimo kiaule tvarte arba pragyventi kelias kartas svečioj šaly kur lietuviškai nekalba niekas, tik bėda ta, kad žmogus negali pradyventi kelių kartų, jam skirta tik 1, todėl pamiršti kas esi negali, nebent esi visiškas pederastas ir debilas. Šudlenkis pačiam turėtu būti geras pavyzdys, niekaip zaraza nepavirsta lietuviu, nu niekaip, vadinas tavo teorija yra nulio verta. Gimei ir tėvai automatiškai tau suteikė tautybę, nes augins ir mokys pagal jų pačių tautos papročius ir ta kalba kuri yra gimtoji. Nešnekėk nesamonių, negali pasirinkti savo tautybės, kaip ir negali pasirinkti savo lyties. Tu gali pritapti, asimiliuotis, bet visada liksi lietuviu iki panagių, nors pats tai ir bandysi neigti. Nes šaknys tavo buvo ir liks lietuviškos amžiams, jas savo vaikams ir vaikaičiams perduosi ir niekada nepavirsi į nigerį, čiūrką kaip besistengtum, jiems visada būsi svetimas atėjūnas….

        • tikras lietuvis:

         KKK.
         Išleidi iš akių momentą – išeivis gali iki mirties užsiimti saviveikla – lietuviška kultūra, bet jis ir jo palikuonys jau nebebus Lietuvos dalis – jie bus kitos šalies dalis, dėl ko kare su Lietuva kariaus prieš Lietuvą. Ir kuo toliau, tuo labiau lietuviškai nemokės ir t.t.
         O Lietuva = lietuviai, kaip ir lietuviai = Lietuva, nes jei nebebus Lietuvoje lietuvių, tai ji jau nebebus Lietuva, o jei nebus Lietuvos, tai nebus ir lietuvių – iš kur jiems rastis, jei jų peryklos neliko?

         • Ku Klux Klan:

          Jie bus Lietuvių Tautos dalis gyvenantys svetur, ir kaip normalūs lietuviai gerbs tos šalies įstatymus. Bet kare, su Lietuvių Tauta nekariaus. Su Lietuvos okupantais parazitais kariaus ir jei reikės pačioje Lietuvoje, prie to mielai prisidėčiau ir pats.
          Lietuvių Lietuvoje jau nėra 20 metų, yra tik LR Piliečiai. Sprendžiant pagal paties Formulę, tai teritorija yra pagrindinis tautos formavimo lopšys, tgy, Lietuva liks, tik tie Lietuviai bus šūdlenkiai, lenkai, rusai, žydai, nigeriai, arabai ir čiurkos, ir t.t. tik Lietuvių jų tarpe jau nebus. Va su tokia Lietuva mielai kariaučiau ir aš, kad lietuviai vėl atgautu savo Tėvų žemę….

        • Žiemgalys:

         to KKK
         Niekus tauški.Žmogui ištautėti visai nereikia užmiršti savo gimtąją kalbą,kuo gimei ir kuo būdamas užaugai.Paprastai žmogus ištautėja ne naturaliu būdu,bet dirbtinai,kai jis pradeda niekinti savo kalbą ir kultūrą ir aukštinti svetimą kurią nors kultūrą.Būtent tokiu būdu vyko Klaipėdos krašto dalies lietuvių suvokietėjimas,būtent taip vyko Žečpospolitos lietuvių bajorų nutautėjimas,kai jiems pasirodė,kad lietuvių kalba yra mužikų kalba,o lenkų kalba-ponų kalba.Visais šiais atvejais konkretūs lietuviai nutautėdavo staigiai,priklausomai nuo jų “pažangesnės” kalbos įsisavinimo sugebėjimo laipsnio:gimė ir užaugo būdami lietuviais,mirė vokiečiais arba lenkais (arba,kaip jie save laikė,lenkiškos kultūros “lietuviais”),atitinkamai pakoregavę savo pavardes.Lėtai (per kelias kartas) nutautėja tik visa tauta,bet ne konkretūs jos atstovai.

         • tikras lietuvis:

          Teisingai,
          tik mes, žiemgaliai, ir tesame tikri lietuviai, nes turėjome anksčiau karalių negu Lietuva.

          • Ku Klux Klan:

           Aš kalbu apie normalius lietuvius, apie pydarus aš nekalbu, nors jie ir bajorai būtu. Natūraliai, nenatūraliai ištautėja tik pydarai, o pederastyja pasak tikro lietuvio, – gydoma elektrošoku 🙂 Jei tamstos sudarote sąlygas lietuviams išpederastėti, tai jus reikia pakarti aikštėje viešai, nes jūs naikinate tautą.

          • tikras lietuvis:

           Kažko nuvažiavai į lankas: argi tikras lietuvis dėl kapeikos paliks Lietuvą likimo valiai?
           Niekada.
           Dar suprantu tuos, kurie ten yra LAIKINAI, o kada pinigiukų užsikals, tai sugrįš ir vėl toliau bus Lietuvos dalis.

       • tikras lietuvis:

        Nežinau kokia ta šiuolaikinė (gal kosmopolitinė? 🙂 ), tačiau aš sakau kaip yra iš tikrųjų, o ne kas ką pezėjo: lietuvis yra (ir visada buvo) narys Lietuvos.
        Taškas.

       • tikras lietuvis:

        Žiemgali,
        nebjaurok garbingos genties vardo – dabar užsirašei panašia maniera kaip kuilys. 🙂
        Negraž. 🙂

  • suomis:

   O jeigu japonas kelias kartas pragyventų Lietuvoje irgi taptu lietuviu? 😀

 7. Pensininkas:

  Lenkų rinkimų akcijos partijos narė Vilniaus miesto savivaldybė administracijos direktoriaus pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė – nesantaikos tarp lietuvių ir lenkų kurstytoja. Girdėjau, kad ši asaba yra siūloma į Švietimo ir mokslo ministerijos viceministro postą. Tai ji kovo 17 d leido lenkams rinktis prie Seimo Nepriklausomybės aikštėje, o visuomenininkų mitingą leido rengti daug vėliau nei lenkų ir pažliūgusiame lauke už Seimo. Nesuprantu, kodėl neleidžiama tinkamai paminėti Vilniuje Nepriklausomybės atkūrimo dieną Kovo 11 d., kodėl lenkai valdo Vilnių. Kur žiūri meras Zuokas?

  • Zuokas niekur nežiūri, arba žiūri tik ten, kur galima biznį sau prasukti. Kas yra lietuvybė, jam nesuprasti. O lenkai valdo Vilnių todėl, kad už juos balsuojama. Jie jau ir Lietuvą valdo. Gerieji socialdemokratai jiems nedavė švietimo ministerijos, kurios labai norėjo, bet gavo švietimo viceministro postą. Tai taip pat labai atsakingos pareigos. Jie stengsis daryti viską, kad būtų stiprinama lenkų įtaka mokyklose, įvedama į lietuvišką abėcėlę jų raidės, pataisyti užrašai pasuose, dvikalbiai gatvių užrašai ir t.t. Ko nepadarė prie konservatorių, tą padarys labai ramiai dabar.

 8. Artūras Gotautas:

  Dėl įdomumo,kiek kainuoja Lietuvos Žmonių – mokesčių mokėtojų pinigų,šie rengiami Žygiai tomis dienomis?
  Ar tik tomis dienomis Lietuva – Lietuviams pavirsta,ar Ji nuolatos turi Degti – Liepsnoti – Lietuva – Lietuvoje?
  Ar tik norima parodyti/atrodyti Lietuva – Lietuviams,ar norima Gyventi nuolatos Lietuviškai – Lietuvoje?
  Kiek atsirastu Žygeivių žygiuoti,jei tą dieną būtų uždrausta “fotografuoti/filmuoti” ir neliktu a nei vieno žurnalisto?
  Kiek šie Žygiai Lietuvos Valstybės/Tautos gyvenimą pagerina/įtakoja Pasauliniu mastu,Valstybiniu mastu,Sostinės mastu?
  ………
  Be pykčio.
  Su Pagarba.

  • Valdas:

   Artūrai,
   jei nesuvoki Lietuvos patriotų šventinio džiaugsmo, tai gal nustok gadinti lietuvišką duoną, kuri yra pati geriausia pasaulyje.

  • tikras lietuvis:

   O tu paklausk kiek algos už tai gauna tie, kurie ten dalyvauja?
   Juk jūs, kosmopolitai su antilietuviška “pagarba”, viską tik pinigais matuojat?

   • Artūras Gotautas:

    🙂 Kiek tų Žygių žygiavimas prisideda prie Lietuvos Lietuviško Gerbūvio sukūrimo?
    Kiek įtakoja/nulemia Lietuvos Gerbūvį?
    Ar buvo kada patikrinta Žygeivių Žygio metu blaivumas? Nes asmeniškai “N” kartų mačiau naudojant kvaišalus tą pačią dieną pieš Žygį,Žygio metu,po Žygio…
    Ar apkvaišęs Jaunimas gali Teigiamai įtakoti Lietuvos Lietuvišką Gyvenimą?
    Galima vardinti “N” klausimų,bet reikia ieškoti Žygeiviams platesnių sprendimų būdų,nei Žygio trumpu atstumu,”pozuojant” prieš “objektyvus” bandyti lipdyti,neatsižvelgiant į pamatus .. 🙂

    • tikras lietuvis:

     Nesąmones paistai – kuriam galui reikėtų kokių tai kvaišalų, o, be to, eisenos visada yra filmuojamos ir jokių apkvaitusių iki šiol nebuvo.
     Vienžo,
     baik nesąmones kalbėti, žydomasonų šiknabirbi.
     😉 😉 😉

     • Artūras Gotautas:

      Stengiuosi rašyti Alkas.lt suprantamo lygio,kad suprastu visi Alkas.lt “komentatoriai” ir skaitovai.
      NeSąmones paistyti gali apKvaišęs nuo kvaišALŲ žmogus 🙂
      Yra “filmuota ir fotografuota” medžiaga,pats ją asmeniškai turiu,bet nėra mano tikslas ją viešinti,o tuo labiau pardavinėti..
      Tikslas,kaip geriau pagerinti Lietuvos Lietuvišką Gyvenimą – Lietuvoje.
      Pasauliniu lygmeniu,Valstybės lygmeniu,Tauto lygmeniu,Šeimos lygmeniu.
      Ir į visą tą “Lygybę” kvaišalai niekaip nesutilpo/nesutelpa/nesutilps..
      Visada reikia atsižvelgti į Tautos pamatus,nes ten yra Tikrieji Pa Ma Tai 🙂

    • Pikc:

     Sakykit, kodėl tamstą taip piktina, kad jaunimas valstybines šventes švenčia? 🙂

     • Artūras Gotautas:

      “Pikc”,ar kur minėjau,kad mane piktina tai?Atsakymas – Ne.
      Žygį ir Žygeivius rašau iš Pagarbos Didžiąją raide 😉
      ….
      Stebuklingi Žodžiai TAU TOS – PA MA TAI…
      …..
      Niekuomet neturi būti klausiama, ar išliks Tauta, ar ne? Tačiau visuomet savęs klauskite: kaip Aš auginu Save, Tautą (ir Valstybę)? Augančioji Tauta (ir Valstybė) išliks savaime. Tik galvodami apie Jos išlikimą, pamiršime to išlikimo Sąlygas – Augimą ir Auginimą. Į tai reikia visą Manymo,Mąstymo ir Veikimo Galią kreipti….
      🙂 🙂 🙂

 9. Ermeta:

  Daug liktu,ponas Gotautai.Beveik visi,visur buvau,viską mačiau…Tuo ir ŠAUNŪS.

 10. Ričardas Čekutis. Kovo 11-oji: tai mūsų šventė
  http://kovo11eitynes.lt/lt/2013/straipsniai-2013/77-ricardas-cekutis-kovo-11-oji-tai-musu-svente

  2013 m. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovė Vilniaus savivaldybėje Kovo 11-ąją švęsti jau neleidžia
  http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=138&t=9818

  Lietuvių Tautinio Centro (LTC) ir su juo susijusių organizacijų renginiai
  http://lndp.lt/diskusijos/viewforum.php?f=138

 11. Vilno - GRYNAI lenkų miestas:

  1 žinutė
  Suorganizuotos Vilniaus dienos Varšuvoje. Čia Varšuvos visuomenei aiškiai parodyta, kad Vilnius grynai lenkų miestas.

  http://wspolnotapolska.org.pl/wydarzenia/rozpoczely-sie-dni-wilna-w-warszawie/

  2 žinutė Kadangi Lukašenka atidžiai seka Minsko lenkinimą, tai lenkai sugalvojo paskatinti Minsko lenkus bendrauti su Lvovo lenkais. O Lvove Lenkijos įdirbis didžiulis.

  http://kuriergalicyjski.com/index.php/polacynaukr/polskaaktywn/1462-polacy-z-miska-po-raz-pierwszy-we-lwowie

  3 žinutė
  Skelbiama dar viena Lenkijos pergalė LVOVE. Lvovo lenkų renginiai jau vyksta Lvovo katedroje. http://wspolnotapolska.org.pl/wydarzenia/we-lwowie-poswiecono-sztandar-polskiej-korporacji-akademickiej-cresovia-leopoliensis/

  4 žinutė

  Nors lenkų Kaliningrade daug mažiau nei lietuvių, bet Lenkijos diplomatai DIRBA lenkindami vietinius:
  http://wspolnotapolska.org.pl/wydarzenia/paczki-dla-polskich-dzieci-z-kaliningradu/

 12. Taip tik atrodo – va, šiaip būrelis būrys, pulkelis pulkas ėjo – praėjo…
  ———————————————————
  Pasikartosiu teigdamas, kad bet koks ėjimas kartu, žingsniavimas koja kojon, sukuria didžiulę energiją, kuri labai ilgam tiesiog LT dangystėje, ore “įsirašo” ir išlieka. Ir išliks dar ilgam kitoms kartoms, galbūt net didėjant TAUTINIAM pagreičiui.
  Manau, tai GALIA, paprastai tampančia kasdienybę gaubiančiu įpročiu – mylėti ir saugoti Lietuvą.

 13. Nepolitikas:

  Visiems komentatoriams trūksta…proto. Nesantaika kurstama iš vienos ir kitos puses. Viena pusė – „…savivaldybės administracijos darbuotoja, motyvuodama savivaldybės pirmumo teise minėti šią dieną, informavo jaunimo atstovus, kad laiko ir vietos eitynėms Gedimino prospekte nederins, nes, esą, šioje vietoje yra numatyti kiti renginiai, nors jokie savivaldybės renginiai nebuvo suplanuoti.“ Ką noriu pastebėti: pagal Konstituciją nėra jokios „savivaldybės pirmumo teises minėti šią dieną“, bei neleisti, t.y. uždrausti, galima tik tada, kada „reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar dorovę arba kitų asmenų teises ir laisves“. Akivaizdu, kad atsisakymas net svarstyti šį klausimą, t.y. „nederins“ yra nurodymas iš „viršaus“. Tai patvirtina ir pasiūlymas – „LTJS rengiamą eisenai bus leidžiama žygiuoti tik nuo mesto centro atokiau, už Neries, esančia Upės gatve, kurioje 2009-aisiais metais vyko homoseksualistų eitynės.“ Tai yra Tautos pažeminimas. Homoseksualistai prilyginami patriotams, nebent Konstitucijoje butu parašyta, kad „Lietuvos valstybę kuria Homoseksualistai. Suverenitetas priklauso Homoseksualistams.“ Tai kam reikia rašyti, kad toks noras priklauso „Lenkų rinkimų akcijos politinei aktyvistei Editai Tamošiūnaitei“, jog tai vėl kurstymas prieš lenkus… Tai kas vyksta, ir kodėl LR piliečiai yra liaudiškai tariant skriaudžiami ? Tai yra mūsų politikų Landsbergio, Grybauskaitės ir kitu „euro optimistų“ (visuomenininkų) veikla. Tai yra pavyzdys, kaip atimamos konstitucinės teisės ir laisvės, ES įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. Jog tikras motyvas – kaip Lietuva atrodys pirmininkaujant ES, su tokia LTC ir LTJS „iniciatyvomis“? Jog patriotizmas yra ES tabu. Kita pusė- tai „Jis perspėjo, kad „jei renginio organizavimo suderinti su Vilniaus miesto savivaldybe civilizuotai neišeis“ tai eitynes rengiančios organizacijos bus priverstos nusiimti „bet kokią atsakomybę dėl nesuderinto renginio pasekmių“.“ Negalima perkelti atsakomybę kitam. Pagal Konstituciją yra tik vienas kelias – „Asmuo, kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis į teismą.“

 14. viltė:

  nesupratau Vilniaus savivaldybės sprendimo dėl Kovo 11-tosios žygiavimo. Tai lenkams bus leidžiama, kaip pernai per visą Gedimino prospektą žygiuoti, o lietuviams savo sostinėje reikės paupiais vaikščioti?

 15. hans:

  Reikia tikėtis, kad patriotinės jėgos nenusileis atskirų savivaldybės klerkų savivalei ir pasieks, kad leidimas būtų suteiktas

  • Ričardas Čekutis. Kovo 11-oji: tai mūsų šventė

   http://kovo11eitynes.lt/lt/2013/straipsniai-2013/77-ricardas-cekutis-kovo-11-oji-tai-musu-svente

   2012-12-27

   Visų rūšių liberalų ir lenkų šovinistų valdoma Vilniaus m. savivaldybė nutarė uždrausti patriotines Kovo 11-osios eitynes.

   Oficialiai jie siūlo Lietuvos patriotams žygiuoti Upės gatve, kurioje prieš metus vyko liūdnai pagarsėjęs ir visai Lietuvai gėdą užtraukęs homoseksualistų paradas, puikiai suprasdami, kad joks savigarbą turintis ar tiesiog padorus žmogus su tokia „alternatyva“ niekada nesutiks.

   Sugalvotas ir motyvas: esą Gedimino prospekte kovo 11-ąją vyks valstybinės reikšmės renginiai, organizuojami savivaldybės, o pagal įstatymą jiems yra teikiama pirmenybė.

   Vilniaus savivaldybės renginių (susirinkimų) derinimo komisijos pirmininkė Edita Tamošiūnaitė mums, Kovo 11-osios eitynių organizatoriams, įžūliai melavo, kad šią šventą visiems lietuviams dieną valdžia organizuoja kažkokius renginius.

   Kai jos atvirai kelis kartus visos komisijos akivaizdoje paklausiau, kokie tai renginiai ir kodėl jie tokie slapti, kad apie juos niekas nieko nežino, ji tik nerišliai sumurmėjo: „daug bus tų renginių, labai daug…“.

   Paklausiau, ar nebūtų įmanoma tiesiog nukelti mūsų eitynių laiką, kad nesikirstų su tais mistiniais renginiais. Buvo kategoriškai atsakyta: negalima, nes renginiai vyks… kone visą parą.

   Kai pasakiau, kad Vilniaus m. savivaldybė, matyt, nori, jog Nepriklausomybės diena sostinėje būtų švenčiama taip, kaip Varšuvoje švenčiama lapkričio 11-oji, susilaukiau dar ir nerišlių grasinimų dėl neva prisiimamos atsakomybės…

   Išeinant iš „visagalių“ valdininkų kabineto koridoriuje jau laukė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vyriausioji renginių organizatorė… Matyt, tą dieną Gedimino prospektu pirmyn-atgal bus varinėjamas KAM orkestrėlis – šventines patriotų eitynes miestiečiams turės atstoti keli nuvalkioti orkestrėlio griežiami kūrinėliai…

   Tačiau visa tai jau ne mūsų problemos. Tikri lietuviai šventė ir švęs Kovo 11-ąją, nepaisydami visokių parsidavėlių norų ar pageidavimų.

   Mes jokių „leidimų“ neprašome. Mes tiesiog informuojame valdžiažmogius, kad švęsime savo šventę kaip norėsime. Ir jokios apsaugos mums nereikia, ir nieko derinti su tokia valdžia nesirengiame.

   Tiesiog todėl, kad ši valdžia ne mūsų, ji niekada neturėjo nieko bendro su Lietuva ir jos žmonėmis, ji tarnauja tik svetimųjų interesams su visais savo orkestrėliais.

   Žinau, kad už tai būsime valdžios persekiojami. Ne pirmas kartas.

   Kai valstybės „elitas“ supuvęs, kai „viršūnės“ jau seniausiai nieko nebegali, valstybę visada pradeda atstovauti eiliniai, paprasti žmonės.

   Taip buvo ir 1918-20 metais, kai Lietuvos savanoriai apgynė Nepriklausomybę, taip buvo ir šlovingo 1941-ųjų Birželio sukilimo metu, taip nutiko ir 1944-1956 metais, kai Valstybės garbę gynė Lietuvos partizanai, kol įvairūs „orkestrėlių“ fanai postringavo Vakarų Europos kurortuose apie „beprasmiškas Tėvynės aukas“.

   Taip bus ir dabar.

   Kviečiu visus Lietuvos patriotus neišsigąsti Valstybės ir Tautos priešų grasinimų, susitelkti ir ateiti švęsti Kovo 11-osios į Katedros aikštę prie paminklo Didžiajam Lietuvos kunigaikščiui Gediminui. Nes tai mūsų šventė.

   Kartu mes aiškiai atsakome visiems kosmopolitams ir kitokiems užsienio kolaborantams, Maskvos bei Briuselio saulių nešėjams: Lietuva – lietuviams, per amžius buvo ir bus!!!

   Lietuvių Tautinio Centro pirmininkas Ričardas Čekutis

   —————————————————————————————–

   Papildymas:

   Mūsų valdžia niekaip nepasimoko iš kitų klaidų.

   Kaip rodo viso pasaulio istorija, kada žmonės užčiaupiami, jie paima į rankas ginklus ir nubaudžia “užčiaupėjus”…

   Pasaulio istorija jau daugybę kartų įrodė – kada visuomeniškai aktyviems žmonėms uždraudžiama viešai, žodžiu ir raštu reikšti savo nuomones (netgi kam nors ir labai nepatinkančias) įvairiais jiems rūpimais klausimais, o valdžia už tai ima persekioti, patys aktyviausieji po kiek laiko paima į rankas ginklus ir tą valdžią pradeda naikinti jau ne žodžiais, o labai realiais veiksmais, kol galų gale ją nuverčia…

   P.S. Tačiau panašu, kad į mūsų valdžią sulindę “proto bokštai” tai supras tik tada, kai jiems jau bus per vėlu keisti savo požiūrį ir “pasitaisyti”. 🙂

   Akivaizdu, kad Lietuvių Tautos sukurtos Valstybės valdžioje įsitvirtinę išdavikai-kosmopolitai neįsisavino nei “dainuojančių, oranžinių, gvazdikų ir rožinių”, nei tuo labiau “Arabų revoliucijų”, pateiktas politines pamokas.

   Matyt, šie, svetimoms Lietuvių Tautai ir Lietuvos Valstybei, jėgoms tarnaujantys išdavikai vis dar naiviai mąsto, kad Europos valstybėse tokios revoliucijos yra neįmanomos. 🙂

   O juk joms kilti, kaip parodė nesena istorija, tereikia tik menkos kibirkšties…

 16. Valdas:

  Kuo stipresnė priespauda, tuo didesnis atoveiksmis.
  Spyruoklė spiria atgal : )))

 17. Valdas:

  Štai keletas skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje.

  2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!!
  Nuo tada, dabar …

  Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo.
  Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas tenka 84% atlyginimo.
  Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas teks 82% atlyginimo.
  Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje

  Anglijoje …
  Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio.
  Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 92% nuo mažiausio darbo užmokesčio,
  padidinus NPD.

  Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį.
  Balandį NPD bus apie 3220 litų per mėnesį.
  Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis
  nei valstybinei mokesčių tarnybai
  nei socialiniam draudimui.
  Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis.

  • Artūras Gotautas:

   Valdo palyginimai Jungtinės Karalystės kur valdymas yra “Konstitucinis monarchinis”,o Lietuvos Respublikos valdymas “demokratinis parlamentinis”,tai naivu lyginti,to kas nepalyginama 🙂
   Bet atsižvelgiant pastovius Valdo palyginimus ir pabrėžimą JK,susidaro toks pastebėjimas,kad Valdas palaiko Lietuvos Karalystės idėją.veiklą.siekį 🙂
   ( http://www.lietuvos.org/ldk/ )

   • Valdas:

    Artūrai,
    2012 kovo 25-ios štai šį pareiškimą

    http://www.lietuvos.org/ldk/2012-03-25-pareiskimas-LDK_2.jpg

    pasirašė ir Aivaras Lileika. Tačiau tikroji Aivaro pavardė yra Citrons.
    Taigi …
    Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės – Karalystės Atkuriamosios Tarybos veiklos atnaujinimo pradininkas (pasirašydamas antras) sukčiauja.

    Ar visi kiti šešiolika pasirašiusiųjų pradininkų yra sukčiaus Aivaro Citrons bendrininkai?

    • Artūras Gotautas:

     Nei matei jo LR paso,nei reikia čia rašinėti kažko,ko nėra.
     “Norkūnas,Aivaras,Citronas,Lileika,Vikingas,Lemonas,Šventaragis”
     Tai lengviausias kelias “internautams” rasti tai kas randama “internete”.
     Tūlam Lietuviui Žodis yra Svarbesnis,nei bet koks tai raštas..
     Kaip pradedama nebesusikalbėti tarpusavyje,tada atsiranda raštai..
     Šiuo atveju raštas skirtas Lietuvos kaimynams..
     TarpuSavyje SusiKalbama.

    • Artūras Gotautas:

     Priedu pats Valdai susisiek su Aivaru ir paklausk Jo pavardės pagrįstumo.Nes aš neesu įpareigotas kalbėti/rašyti už Aivarą,tad nėra Teisinga klausinėti apie kitą Žmogų..
     Kaip palyginimui:
     Kartą vienas žmogus paklausė Žynio:
     Ar žinai,ką apie tave pasakė tavo draugas?
     Palauk,sustabdė jį Žynys,pirmiausia tai, ką nori pasakyti,persijokim per tris sietus.
     Tris sietus?
     Taip,prieš ką nors sakant,reikia persijoti per tris sietus.
     Pirmas tiesos sietas.
     Ar tu įsitikinęs,kad tai tikrai tiesa?
     Ne,aš tik girdėjau taip šnekant.
     Taigi,tu nežinai,tiesa tai ar ne.
     Tada persijokim per antrąjį,per gerumo sietą.
     Ar nori pasakyti apie mano draugą kažką gera?
     Ne,priešingai.
     Taigi,tęsė Žynys,tu ketini man pasakyti apie jį kažką bloga,nors nė nežinai ar tai tiesa.
     Išmėginkime dar ir trečiąjį,naudos sietą.
     Ar man tikrai yra būtina išgirsti tai, ką nori pasakyti?
     Ne,tai nėra būtina.
     Taigi,apibendrino Žynys,tame ką norėjai pasakyti nėra nei tiesos,nei gerumo,nei naudos.Kam tada tai sakyti?
     Taigi,Valdai 🙂
     Reikia visą Manymo,Mąstymo ir Veikimo Galią kreipti į Tautos Augimą ir Auginimą..

    • Valdas:

     Aivaras dalyvavo Vladimiro Romanovo Lietuvos žmonių partijos steigiamajame suvažiavime, kuris vyko Žalgirio arenoje.

     http://kauno.diena.lt/naujienos/miestas/kaune-ivyko-lietuvos-zmoniu-partijos-steigiamasis-suvaziavimas-407881

     Jis matosi dviejose nuotraukose.
     Artūrai …
     Ką tai galėtų reikšti? : )

     • Artūras Gotautas:

      Vėl klausimas,kuris nėra apie Žygį kovo 11d. arba klausimas apie mane 🙂 Jei kažko rupi Aivaras,tai susitik Jį ir paklausk Jo paties,apie rūpimus dalykus..Manęs ten nebuvo,negaliu atsakinėti už kitus..
      Kiekvienas atsakome už save.
      Kaip palyginimui pateiksiu:
      ( http://www.zaliasisaleksotas.lt/tv-laidos/vdu-kauno-botanikos-sode-unikali-simtameciu-azuolu-klonu-giraite/ )
      Dalyvauju ten,dalyvavau 2011m. ir 2012m. Sodinau su Šeima Ypatingų Lietuvai Šventų Ąžuoliukų sodinime..Pasodinom daug Ąžuoliukų,tarp jų 2011m. Šventybrasčio mažąjį Ąžuoliuką su užvadinimu Romuva..
      Auga Puikiai visa Šventa Giraitė lyg šiol 🙂
      Tad Talkoje dalyvavo ir V.Romanovas,kokiu tikslu ir kokiu pagrindu jis ten dalyvavo nežinau,o jei kiltų noras sužinoti,tai paklausčiau jo paties..
      Galima ir mane kaltinti ir aibės Žmonių kurie kartu dalyvavo ten,beje buvo daug ambasados ir politikos veikėjų,tad visi dabar tapom kalti,kad kartu buvo “įvairaus plauko veikėjų”..?
      Kodėl,Valdai tau užkliuvo Aivaras ir kodėl tu klausinėji manęs apie kitą Žmogų?

     • Valdas:

      Lietuva, tapusi nepriklausoma nuo maskvėnų politikos, savarankiškai gyveno keliolika metų ir sukčiaujant buvo prijungta bei atiduota briuseliokams valdyti. Sukčiavimas yra laikinas : )
      Kasmetinis …
      Kovo 11-ios šventimas nuolat primena konstitucinę nuostatą, kad Lietuvos valstybė yra nepriklausoma.
      Tuom pasinaudoja susiformavusi sarmatų ideologijos gauja ir ”nepriklausomai” Lietuvai jau kelis metus bruka savarankiškos karalystės (kunigaikštystės) modelį.
      Savarankiškos karalystės (kunigaikštystės) modelis galbūt yra reikalingasLietuvai, tačiau šį modelį siūlo paslaptingai susiformavusi sarmatų gauja, paslaptingai nutylint apie tikrąjį jos vadovą. Aktyvia sarmatų ideologijos sklaida užsiima: Avars Citrons (Aivaras Lileika), Milvydas Juškauskas, Valantinas Grumbinas, Vaidas Lekštutis, Vaidas Želvys, Artūras Gotautas ir kiti. Va čia jie yra

      http://www.lietuvos.org/ldk/2012-03-25-pareiskimas-LDK_2.jpg

      Kas gi yra sarmatų gaujos idėjinis vadovas, kai nė vienas iš šių neprisipažįsta?
      Tikrovėje yra toks …
      Vadovas – rusų kilmės Lietuvos verslininkas Vladimiras Romanovas, vis labiau išryškėjantis kuriant ”Lietuvos žmonių partiją”, gimęs Tverėje.
      Karūna yra jau nupiešta va čia
      http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaizdas:Flag_of_Tver.png
      http://lt.wikipedia.org/wiki/Tver%C4%97
      ir, galbūt, jau yra padirbta ir padėta ant taburiektos : )
      Vladimirui Romanovui belieka tik užsitarnauti tuštėjančios Lietuvos gyventojų nuolankumą remiant krepšinio “Žalgirio” klubą, remiant „Žalgirio “ arenos statybą, dalyvaujant “įpatingų Lietuvai Šventų Ąžuoliukų sodinime“ : )
      Dabar gan šiam kartui.
      Artūrai,
      esi sarmatų gaujos atstovas ir pats užsiminei apie karalystės modelį, Lietuvai. Bet …
      Sarmatų gauja yra pavojinga Lietuvai.
      Draugiškai patariu,
      nebrukit Lietuvai sukčių sarmatų gaujos ideologijos karalystės modelio.
      Tikiu, kad savarankiška Lietuva klestės amžinai, nevadovaujant svetimšaliams maskvėnų ir briuseliokų politikams.

      • Valdas:

       … pataisau.
       Aktyvia sarmatų ideologijos sklaida užsiima: Aivars Citrons (Aivaras Lileika), …

      • Artūras Gotautas:

       Esame priklausomi ES,tad apie nepriklausomą valstybę galima kalbėti,tik į priekį šoktelėjus geru šuoliniu laikmečiu 🙂
       Šioje beprasmėje vietoje,rašant savo nuomones,pirminė Lietuvai Pagarba,Privalo būti Reiškiama Lietuviška Kalba ir Lietuvišku Raštu,atsisakant svetimžodžių…
       Deja,Valdai,toje vietoje atsilieki daug,daug žingsnių…
       Veikiama/Gyvenama,kiek įmanoma be “objektyvo ir maivimosi “,tad toje vietoje Valdai,siūlau draugiškai padirbėti pačiam…
       O ir turima medžiaga renki iš vartotojams “varguomenei” pateiktų prieinamų/skleidžiamų šaltinių 🙂
       Nei,dalyvauji ten,nei pačiam reikia rašinėti,ar kalbėti apie tai 🙂
       V.Romanovo paklausk tau rupimų dalykų…Mat jam patinka “objektyvai”,tad bendrą kalbą rastumėt 🙂
       Prieš nosį visiems ruošiamas Angelito išvogimas,o visi “aktyvistai” stovi po šlapiu medžiu,taip pat ir tavo pabrėžiamas Pranciškus su visa pakopa..Sudaromi sunkūs/lengvi vartai ir važiuoja traukinys,o pabandyk pats atverti Angelito vartus,pamatysi,kad jie neatveriami…
       Priedu,keistoka kai žinomų žmonių,Tautos Vedlių,Ypatingai Reikšminga Praeitis Lietuvai ir staiga įvyksta praregėjimas,iš Komunistinių paleistuvių – pavirsta į ES paleistuvius..
       Atsakyme tas pats paleistuvis…
       Pagrindas visko yra Šeima..Paminsi/Išduosi/Paliksi/Pakeisi/Apgausi Šeimą,visas atspindys bus matyt Tautoje/Valstybėje/Šalyje…
       🙂

  • Valdas:

   Skaičiai akivaizdžiai parodo, kokiu būdu yra skurdinami bendruomenės žmonės.
   Palyginimai akivaizdžiai parodo, kokiu būdu yra naikinama Lietuva “teisinėje” ir “demokratinėje” ES.

   Vilmantai, yra žinoma labai daug lietuvių dirbusių Lietuvos naudai ir ne Lietuvoje.

   • Valdas:

    Artūrai,
    mano siekis yra (su)stabdyti skurdą Lietuvoje.
    Pirmas etapas – visuotinis švietimas.

    Karalio – pympis portugališkai, rašosi caralho : )

    Lietuvos karalystės idėją Lietuvai kiša sarmatų gauja : )

    • Artūras Gotautas:

     Žinau Jungtinės Karalystės “vartotojams” kainas ir kitas “vartotojų” mokestines smulkmenas,moki portuGališkai,o kur Lietuva čia? 🙂
     Jei žinai geresni,išmanesni,veiksmingesni,naudingesni pasiūlymą,kaip pagerinti Lietuvą visomis Teigiamomis prasmėmis,pateik mums visiems.Jei jis aukštesnio lygio nei Lietuvos Karalystė,tai būsi Lietuvos Tautos vedlys,išminčius,žynys,pranašas ir t.t..
     Keletą trumpų minčių atskleisiu:
     LK – …. pilnavertis išstojimas iš ES.(pačiai ES prašant apklausos).
     LK – …. žemė,vandenys,miškai lieka LK nuosavybė.(Kaip visose Karalystėse).
     LK – …. išeivių sugrįžimas į LK.(išstojus iš ES,atsiranda neparankios”vizos”).
     LK – …. statusų ir naujojo statuso įsigaliojimas.(Trečioji “konstitucija”).
     LK – …. išyra “biurokratija”.(valstybinės lupikautojų įstaigos).
     Raštai platūs mintimis ir gilūs prasme,čia tik mažas grūdas to 🙂
     Pasiūlyk Valdai Pasaulinio,Valstybinio,Tautinio,Šeimos lygmeniu Teigiamai veiksmingesnį Lietuvos Tautai pasirinkimą ir Pirmyn 🙂
     Bet potemė yra po šios rašliavos apie Žygį,o Nuvažiavau aš į šoną su mintijimais…. 🙂

     • Valdas:

      Viza yra “geležinė siena” tokia, kokia buvo CCCP.
      Nepasitvirtino.
      Viza yra “geležinė siena” tokia, kokia dabar yra UK.
      Nepasitvirtina.

      Artūrai, planuoji aptverti Lietuvą karalystės vizų “geležine siena” ir toliau kankinti bendruomenės žmones va tokiu skurdu?
      ******************************************************************************************
      Anglijoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį gali nusipirkti šešis produktus:
      – pieno 1 litrą;
      – miltų 1 kilogramą;
      – cukraus 1 kilogramą;
      – 6 kiaušinius;
      – aliejaus 1 litrą;
      – dyzelino 1 litrą.
      Tai …
      Lietuvoje nekvalifikuotas darbininkas už minimalų valandinį atlygį nepajėgus nupirkti dyzelino 1 litro, aliejaus 1 litro (nes brangesnis už dyzeliną su akcizais) ir iš likusių keturių aukščiau išvardintų produktų gali nusipirkti tik vieną kurį nors, nes kitiems įsigyti pinigų jau nepakanka.
      (Tai yra 2012 kovo mėnesio tyrimo duomenys)
      ***************************************************************************************
      Rašliavoj nėra žodžio žmogus.
      Pastebėjau tik kažkokio tai monstro ideologijos dūmą : )

      • Artūras Gotautas:

       Valdai,esi Puikus Vietinis vietinės Reikšmės Vedlys.
       Bet Anglija yra Karalystėje,Lietuva kol kas dar ne.Tad viską lygini iš karalystės pusės su Lietuvos “verslo-mafijos” klanu..
       Kiek turiu “duomenis” visų Europos karalysčių,tai visose gyvenimas Puikus,tiek kalbant apie darbininkija,tiek apie valdininkija,ar kitus “sluoksnius”…
       Ne paslaptis,kad patys Lietuviai renkasi dažniausiai karalystes darbui,gyvenimui,mokslui…Ar mes Lietuviai nenusipelnėme gyventi geriau Lietuvoje?
       Žemės pardavimui reikalinga apklausa (“referendumas”),matant,kaip įvyko apklausa su AE ir kokią jį įtakojimą sudaro,kyla abejonės ir su Žemės nepardavimu apklausos teigiamu įvertinimu Lietuvai.Kitas dalykas,kas skaičiuoja “balsus”,tas ir turi valdžia..Kaip bus paliepta suskaičiuoti,taip ir suskaičiuos…ir ne duok Diev,taip nutiks,kad Tauta “balsavimo” metu po apklausos,nuspręs Žemę parduoti užsieniečiams (nors ir sienų nebėra),kur tada visų Akys kris..??
       LK ir visos kitos karalystės,be jokios apklausos Žemių ir visų kitų savo nekilnojamų išteklių svetimšaliams nepardavinėja..
       O jei sudaromas koks tai aktas,tai šeimininkė visad amžiams išlieka karalystė 🙂
       Priedu karalystės beveik visos turi savo šalies,šalyje pagamintus savus “pinigus”,ko pasekoje,atsiskaitant tarptautinėje erdvėje reikalingas tam tikros karalystės “valiutos” pirkimas/išsikeitimas,o visos “palūkanos” nusėda karalystės ižde 🙂 Tad Pasaulinių kainų atžvilgiu,jokia kita “valiuta” neįtakoja vietinės karalystės “valiutos” ir kainų rinka “cirkuliuoja” viduje,pagal vidaus žmonių bendrą pragyvenimo “ekonominį” našumą 🙂 Tik turi būti pastovus vietinis”eksportas”,o mažinamas “importas”,kuo labiau kuriamas vietinis “eksportas”,tau laipsniškai didėja darbo vietų skaičius,darbingumas ir t.t. 🙂
       Jokios pabaisos(monstro) čia nėra..
       Tiesiog daug žingsnių į priekį galvojama,kaip tai įtakos,mažiausiai Lietuvos žmonių 4-7 kartas į priekį…
       Kas vyksta nuo 1991m. visi matom,keisti pakeitus kitą valdininką,vietoj valdininko ir visas keitimas vardan keitimo,tai vedą į bedugnę…..

       • Valdas:

        Laimingų žmonių bendruomenei reikalingas tobulas gaminių ir paslaugų mainų modelis, naudojant pinigus. Net JK neturi tobulo mainų modelio. Spausdina daugina pinigus, kai pritrūksta.
        Turi tobulą gaminių ir paslaugų mainų modelį, naudojant pinigus?

        • Artūras Gotautas:

         O kur Lietuvos banknotus “spausdina”? 🙂
         Naivu tikėtis grįžti prie Valstybinio lygio mainų,atsisakant “piniginio vieneto”,kažkada pupelės pas actekus ir majus buvo atsiskaitymo vienetas,kažkada Gintaras pas mus,pas kitus auksas,bet šiai dienai esame įsprausti į rėmus,valdomi per skaičiukus ant popieriaus:)
         Tam yra Karalystės Iždas,su visai kitu veikimo dalybų/mainų gyvai/gyvu Santykiu 🙂
         Viskam savas laikas,bus aiškiau tada 🙂

         • Valdas:

          Taip mąsto sarmatų gaujos svajokliai, kurdami dar vieną skurdo bendruomenės ideologinę imperiją : )

          • Valdas:

           Savo kaimo bendruomenės žmonėms gali pasiūlyti dvasinio ir materialinio skurdo karališkąjį modelį.
           Lietuvai tokio eksperimento nereikia : )

          • Artūras Gotautas:

           Iždas yra iždininkų uždavinys,jų darbas ten…
           Meilę Lietuvai ir Lietuviams svetimžodžiais reikšti nevalia…
           Ar esi Gyvenime sutikęs partinį komunistą paleistuvį kuris praRegėjęs būtų Lietuviškai?
           Ar yra įmanoma tokiam praRregėti Lietuviškai?
           Ar toks “pkp” galį Lietuvą Lietuviškai vesti?.Kur Ją nuvestu,aišku visiems.
           🙂

 18. karolis:

  Tai uzdrauskim ir sausio 13, ir kovo 11. Koks skirtumas? … Pagaliau baikim mokyti vaiku LT istorijos … mes ES pilieciai, tai pradekim pagaliau mokytis ES istorijos – Berlusconiai, Merkeliai ir Brownai. Kam cia tas gumos tempimas? Taip sakant rinkimes – evoliucija ar revoliucija.

  • Valdas:

   Manau, kad …
   Revoliucija – karas.
   Ar reikia karo, karoli?

   • karolis:

    Karo nereikia. Niekada nebuvo karas iseitis ir nebus. Viska visada reikia spresti taikiai. Ginkla galima panaudoti tik gynybos tikslais. Visgi zodi ‘revoliucija’ teisingiau butu parasyti kabutese t.y. neturiu jokios intensijos realiai revoliucijai. Reikia revoliucijos musu mastysenoje, viduje. Vyksta daug negeru dalyku aplinkui, bet dauguma atsiriboja. Kol mes stengiames visais imanomais budais ‘integruotis’ i ta isaukstinta ES, priimti ir diegti vakaru pasaulio skatinamas vertybes, mes prarandame savasias ir nebesuprantame kas tokie esam – susvetimejam. Tuo budu dar labiau atitolindami ir taip neisvengiama rezultata – ES zlugima. Imperijos atsiranda ir zlunga. Niekas to nepaneigs. Zlugs ir si. Esminis klausimas, ar mes norime likti tokie kokie esam? Ar norime gyventi su tevu idiegtomis vertybemis ar jas pakeisti vakarietiskomis? Tai jau dabar atsiliepia musu tautai. Tai sunkiai pakeiciami/palenkiami procesai. Tiesiog kuo mes ilgiau uzsibusime, tuo bus blogiau. Turime islaikyti savo identiteta. Pvz.: UK jau yra partija, kuri grieztai atsisako buti ES nare ir jos populiarumas sparciai auga. Vos nuo 2011 iki 2012 m partijos reitingai pakilo nuo 4 iki 13%. Siais metais zadamas panasus augimas. T.y. tautos priesinasi. Niekas nestovi vietoje. Yra veiksmas, bus ir atoveiksmis. Musu atveju niekas nepasikeis kol pati placioji mase neprades veikti. Politikai nieko nedarys. Ne tai jiems rupi…

    • Artūras Gotautas:

     Šaunu Karoli,tik pradėk pirma nuo savęs,išmesdamas svetimžodžius ir visus kitus “tarptautinius” žodžius,išlaikydamas šventus,brangius Lietuviškus žodžius savyje,Šeimoje,Tautoje,Valstybėje,Lietuvoje..
     Skleisk mintis Lietuviškai – Lietuvoje – Lietuvai 🙂
     Kiek ilgai medis išgyventų be savo šaknų,o Tauta be savo Kalbos?..

     • karolis:

      Tai tu paklausk svietimo ministro, kodel vaikus mokykloje prastai moko LT kalbos. Kokia svietimo sistema, tokie ir ‘specialistai’.

      • Artūras Gotautas:

       Kam jo klausti,to ko jis nežino ir nesupranta.Mokyklose yra vokiečių sukurta mokymo “programa” ir po šiai dienai ji tebegaliojanti,kurios kryptis išugdyti “vartotoją”..
       Yra savišvietos pasirinkimas,nėra privalomas mokyklos lankymas Lietuvoje..
       Lietuvos “konstitucijos” 41 “straipsnis” nusako:
       Asmenims iki 16 metų mokslas privalomas,bet nenusako mokymo būdo..Tad žmogus pilnai gali mokytis savarankiškai namuose,kam reikalingas dar vienas vartotojas,jei apstu jų Lietuvoje,tad pradėkime kiekvienas nuo savęs 🙂
       Mūsų visų mokytoja yra Gamta,tad nepamirškime to broliai ir sesės 🙂

       • Amelija:

        Pakrūmių mokyklėlė… Žavu.

       • Artūrai,
        Kaune yra Ąžuolo vidurinė mokykla.
        Tos mokyklos vidur kieme stovi ąžuolinis kryžius.
        Va ir visų mokytoja tavo Gamta,
        broliai ir sesės.

       • Dar pamiršau paminėti, kad toje “mokykloje” ištisai sukinėjasi kunigai.

        • Artūras Gotautas:

         Čia mes į šoną nulinkom,su mokyklomis.Tai atskiras minčių mintijimas 🙂
         Mokyklos yra skirtos “vartotojams”,jei nori būti vienas iš vartotojų eik pats į ją,vesk vaikus,anūkus,proanūkius…
         Paskui dejuojama,kad Lietuvoje viskas “blogai”..
         O apie Ąžuolo mokyklą,tai tik pavadinimas,kaip ir Romuvos “gimnazija”,ar Saulės “gimnazija”…Pavadinimai nieko dėti čia,kai ŠMM yra įteikiami nurodymai nuo “apskrito stalo”…
         O ir “statistikos” nereikia vesti,juk puikiai matosi,kaip “mokyklos – moksleivius” ruošia ES “vartotojų rinkai”..Tai ruošia ne rusai,vokiečiai,amerikonai – ruošiam mes patys Lietuviai – auklėtojai,mokytojai,dėstytojai,profesoriai,mokslo daktarai ir t.t…. 🙁
         Tad pasikartosiu,Gamta yra Vienintelė visų mūsų Mokytoja.

    • Valdas:

     Ačiū karoli.
     Tie patys ir tokie patys politikai Lietuvą naikinančių planų nekeis, net jei ir paprašysim.
     Todėl privalom išmintingai (pa)keisti dabar seime esamus Lietuvos naikintojus.

     Yra tokia Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partija, kuri planuoja surengti referendumą dėl išstojimo iš ES.
     Štai ši

     http://www.ukip.org/

 19. tikras lietuvis:

  Įdomu:
  1. kokie ten bus VALSTYBINIAI renginiai tuo metu – jei konkrečiai neatsakys, tai reiškia, kad jie meluoja;
  2. be to, galima eitynes surengti, pvz., ANKSTESNIU LAIKU tą pačią dieną, todėl dėl to irgi reikia derėtis.
  Jei be deramų atsakymų vis tiek stums prie Upės, tada reikia kreiptis į teismą.

  • Jonas:

   Ir daugiau niekada nebebalsuoti už zuokyną ir Zuoką, kuris iš pradžių dievagojosi, jog nesidės su lenkais, o paskui… patys matom.

   • tikras lietuvis:

    Neskubėk ir būsi pirmas – pateikiau A.Zuokui paklausimą ir tikiuosi, kad reaguos.
    Be to, visada geriau lietuvis, o ne dar koks, ne konservatorius, kurie, kaip tik, ir leido pederastams paraduoti.

    • tikras lietuvis:

     Be to, kaip sakoma – pats nežioplinėk, tai ir dievas padės, t.y. reikia išnaudoti teisines galimybes – varyti šį reikalą per teismus.
     Beje, pats per rinkimus agitavai už ką tik nori, bet ne už ULL, todėl neapsimetinėk čia dideliu patriotu – elgeisi kaip paskutinis asilas.

 20. Valdas:

  Štai keletas (patikslintų) skaičių, kurie akivaizdžiai rodo vis didėjančią priespaudą Lietuvoje.

  2009 metais partinės gaujos sukčiai įvedė neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę ir dabar kai pajamos yra 3150 litų ir daugiau, tai NPD = 0 !!!
  Nuo tada, dabar …

  Kai MMA 800 litų, tai darbininkui į rankas teko 85% atlyginimo.
  Kai MMA 850 litų, tai darbininkui į rankas tenko 84% atlyginimo.
  Kai MMA 1000 litų, tai darbininkui į rankas tenka 82% atlyginimo.
  Tai reiškia, kad …
  Didinant MMA, „nepastebimai” didėja mokesčiai silpniausiesiems Lietuvoje.

  Anglijoje …
  Rugsėjo mėnesį darbininkui į rankas teko 90% nuo mažiausio darbo užmokesčio.
  Balandžio mėnesį darbininkui į rankas teks 93% nuo mažiausio darbo užmokesčio,
  padidinus NPD.

  Anglijoje šiuo metu NPD apie 2830 litų per mėnesį.
  Balandį NPD bus apie 3300 litų per mėnesį.
  Nuo šios sumos nėra atskaičiuojamas joks mokestis:
  -nei valstybinei mokesčių tarnybai;
  -nei socialiniam draudimui.
  Maisto ir daiktų kainos apytiksliai sutampa su lietuviškomis.

  (atnaujinta sausio 1 dieną)

 21. Dalyvė:

  siūlau dar kartą pateikt prašymą, tik šalia LTC ir LTJS , kaip garantiją, pridėkit Signatarų parašus (manau, Ozolas, Vaišvila, Rudys ir kiti tikrai su tuo sutiks), juk jų- Signatarų- parašai turi daugiau galių. O jei Vilniaus savivaldybėj dirba visiškai nesigaudantys įstatymuose, prie pareiškimo pridėkit Signatarų statuso įstatymą- tegu susipažįsta.

  Beje, kaip dalyvė, atvykstanti iš toliau, pageidaučiau eisenos laiko pirmoje dienos pusėje, ne pavakary…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: