Algirdas Patackas pareiškė, kad trauksis iš „Drąsos kelio“, jei ši partija taps sisteminė (video) (56)

Algirdas Patackas | M. Žilionytės nuotr.

Algirdas Patackas | M. Žilionytės nuotr.

Lapkričio 22 d. Seimo „Drąsos kelias“ frakcijos narys, signataras Algirdas Patackas Seime perskaitė pareiškimą smerkiantį „Drąsos kelias“ frakcijos seniūnės Neringos Venckienės sprendimą palaikyti Darbo partiją ir premjerą Algirdą Butkevičių. A.Patackas sakė, kad „Drąsos kelias“ į viešąjį gyvenimą atėjo kaip antisisteminis politinis sambūris ir todėl, pasak A.Patacko, yra nesuprantama, kaip kai kurie partijos nariai gali palaikyti A.Butkevičių ir Darbo partiją.

A.Patackas sakė, kad N.Venckienės sprendimas palaikyti Darbo partiją ir A.Butkevičių nuvylė ne tik jį, bet ir didžiąją dalį „Drąsos kelio“ šalininkų ir perspėjo apie savo galimą pasitraukimą iš frakcijos, jeigu partija taps sistemine.

„Neįžvelgti pavojaus Lietuvos valstybingumui, kurį kelia tokie bepasaulėžiūriniai dariniai kaip Darbo partija, galima tik tada, kai asmeniškai yra priešpastatoma tam kas visuomeniška, kas vadinama bendruoju gėriu. Jeigu tokių nuostatų bus laikomasi, būsiu priverstas nelaikyti savęs „Drąsos kelio“ frakcijos nariu pilietine ir politine prasme. O jeigu tokios nuostatos įsivyraus – tai ir formaliąja. Padariau klaidą, kad prieš įsijungdamas į DK sąjūdį neišreikalavau iš jo  lyderių aiškiai apibrėžti savo pilietines ir politines pažiūras tikėdamas, kad tiesos siekis mus pakels virš jų ir suvienys, deja taip neįvyko.“ – sakė A.Patackas.

Algirdo Patacko pareiškimas (tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas, lrs.lt):

Lapkričio 22 d. trys „Drąsos kelio“ frakcijos nariai Neringa Venckienė, Jonas Varkala ir Valdas Vasiliauskas balsuodami palaikė socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą į Lietuvos Ministrus pirmininkus. Prieš balsavo „Drąsos kelio“ frakcijos nariai: Vytautas Matulevičius ir Algirdas Patackas.  Aurelija Stancikienė susilaikė, o Povilas Gylys balsavime nedalyvavo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

56 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  Venckienei jis bus kaip akmuo po kaklu.
  Venckienei reikia pagalbos, kad pabalsuotų jos naudai, kada prokurorai reikalaus atimti neliečiamybę, todėl ji elgiasi protingai – duoda balsus tada, kada nemato nieko blogo.

 2. plotis ir gylis:

  Drąsos kelias platus, –
  šalikelės ohoho kaip atstu
  …viena nuo kitos;
  prieis Algirdas dešinę, –
  žiū jau jo įžvalgų kairė
  pasigedo; bėga Algirdas
  su jomis (įžvalgomis) į kairę
  – o Sva… su Nijole jam: nevalia nevalia
  – gręžk dešinėn Algirdai, varyk TIESIAI
  vardan TieSOS. TAIP ir praeis –
  nuvingiuos KELIAS visus 4 metelius.
  Vingių vingiai… kur čia bepasitrauksi;
  teks “ištraukt” visą kadenciją
  (tik štai bėda, – padėjėjų, TIKRŲ PADĖJĖJŲ
  dievai nepaduoda Algirdui; o pats
  rast taip ir neras; bo nežino-neapsisprendžia
  …ŽODŽIU – AR traukt Lietuvą, ar traukt(IS)?)
  Gilau… slėpt-slėptis.
  KAM TUOMET ĖJAI,
  KAM TADA TAU KELIAS
  – JEI VEST Į ŠVENTOVĘ
  T I N G I?

 3. DIDZIAUSIA:

  PAGARBA JUMS, ALGIRDAI PATACKAI, DABAR JUS DAR LABIAU GERBIU

 4. GERBIAU:

  KAI EJOT SU DRASOS KELIU, BET JEI SIOS PARTIJOS BENT KELI NARIAI PRADEDA REMTI DARBO PARTIJA, PADORUS ZMOGUS TOKIOJ PARTIJOJ NEBEGALI BUTI.

 5. Rytas:

  Patackas teisus, bet naujokams reikia duot laiko susigaudyt.

 6. Ona Voveriene:

  Gerb. p. ALGIRDAI,
  Visada gerbiau Jus, o dabar dar labiau gerbiu. Atrodo, tik Jums vieninteliam ir rūpi mūsų Valstybės, Tautos ir Seimo moralinis veidas. Kiti čia atėjo tik savo asmeninių reikaliukų pasitvarkyti. Gaila, kad ir Neringa suklupo, balsuodama už valstybės interesų išdavystės, melo, veidmainystės, sukčiavimo ir visokių kitokių Uspaskicho partijos nedorybių pakėlimą į Valstybės „moralinių vertybių“ lygmenį. Jeigu sukčiavimas tampa valstybine politika, tai ką daryti paprastam eiliniam piliečiui? Lieka viena išeitis – daryti tokius pačius nusikaltimus, kokius ir daro darbiečiai. Tai bus kaip ir prie bolševikų, kas naudinga – tas ir moralu. Negaliu jų gerbti nei vieno, nes jeigu pritari nedorybei, ir pats esi toks. Linkiu Jums stiprybės ponas Algirdai. Ir aštraus žvilgsnio, negi visas Seimas jau supuvęs ir perpuvęs moraliai. Nenoriu tuo tikėti. Todėl linkiu Jums telkti tuos seimūnus, kurie dar nėra praradę žmogiškųjų ir tautinių vertybių. Tai – svarbiausia. O jeigu toks – egzempliorius atsirastų bent vienas ir DP, tai jau būtų – lietuvio atkovojimas, jo ištraukimas iš moralinio liūno. :Linkiu Jums sėkmės. Eilinė Lietuvos pilietė. Ona Voverienė, Vilnius, 2012.10.22.

 7. Pagarba Algirdui Patackui. Dar yra Sąžinė.

 8. Pensininkas:

  Aišku. Balsavimas dėl Butkevičiaus nėra svarbus. Bet balsavimas dėl trijų darbiečių neliečiamybės bus tas lakmuso popierėlis, kuris parodys Drąsos kelio partija sisteminė, ar ne.

 9. Lamatas:

  Nesuprantu žmonių -būvo aišku ,kad Venckienė eina į politiką dėl labai aiškių asmeninių tikslų(todėl aš asmeniškai ir balsavau prieš ją),o dabar laukia tų tikslų atsisakant. Nemanau kad ji yra tokia naivi kaip balsavusieji už ją.Dėsis su bet kuo ,kad tų tikslų pasiekti.Na ir dėl priemonių tam ,manau ,daug galvos sau nekvaršins.Kada gi pradėsim balsuoti protu(mastydami),o ne jausmais.Ir mažiau inkšti eilinį kartą apsidirbus.

 10. Kažin:

  Juk sodinti nori Venckienę, o ne DK. Taigi Venckienei, kaip siekiančiai “Tie-SOS”, teisingumo dangstytis nuo atsakomybės partija ar Seimu demokratinėje šalyje nėra garbinga. Patys DK seimūnai ir pati Venckienė, kai prokuroras prašys Seimo panaikinti jos neliečiamybę, turėtų balsuoti “už”. Priešingu atveju būtų vaidmainiavimas… arba sistemininko elgesys.

  • tikras lietuvis:

   Tas DK ir yra Venckienė, nes nebūtų buvę jos, nebūtų ir DK, kuris, tiesą sakant, yra juokdarių būrys: nieko doro nežino apie tą bylą, bet vis tiek kažko ieško.
   Tik Venckienė, gal, žino kas ten buvo nebuvo, ir kaip buvo nebuvo, nes pati viską nuo pradžių virė tą košę.
   Visi kiti tame reikale – durniukai.
   Ypač tame reikale įdomi yra D.Kedžio telefoninė žinutė A.Ūsui: “aš tave padarysiu pedofilu”.
   Jei anas toks, tai jo daryti nebereikia, o jei nori jį tokiu padaryti, tai jis toks nėra.
   Vienžo, tame reikale labai gali būti, kad buvo užgautos D.Kedžio ambicijos: mergelė nesitenkino durnikės vaidmeniu – vaiko neatidavė, dėl ko ir reikėjo sukurpti visą istoriją, kuri, nors ir neįrodyta, bet vis tiek padėjo įkaitinti ir taip niekada jokioms valdžioms nepalankius Garliavos katorgininkus (atsikėlusius į ten, kaip sakė tokia Genovaitė M. per LRT, po vežiojimų po sibirus).
   O katorgininkas yra toks žmogus – jis visada bus prieš valdžią (= tvarką), nes visais laikais jie savo įgeidžius kėlė aukščiau visuomeninių (= tvarkos nustatytų ir visuomenės daugumos priimtų) – panašiai kaip žydai, kurių biblijinis pavadinimas yra žmogus iš kito kranto, t.y. kitoks, visada esantis kitos nuomonės nei visuomenės dauguma.
   Štai dėl ko yra sakoma: Kaunas yra Kaunas, t.y. kauniečiams niekada nėra priimtina gyventi pagal visuomenės daugumos taisykles – jie vis ieško kokių tai įstatymų skylių, kur galėtų bizniauti. Kaip buvo sakoma tarybmečiu, jei staiga Kauną aptverti spygliuota viela, tai kiekvienas kaunietis tikrai žinos už ką sėdi. 🙂
   Ir štai tokioje terpėje ieškoti tiesos yra tikras pasityčiojimas.
   Žinia, gali atsirasti koks vienas kitas ir kitoks, gal Venckienė, pvz., kaip tik iš tokių 🙂 svajotojų, betgi tokia tikimybė nėra didelė.
   Iš čia, kad ir kaip ten bebūtų, bet visiškai suprantama, kad Venckienei visa tai visą laiką buvo asmeninis interesas, dėl ko ir DK jai yra tas pats, todėl ir jos veiksmai seime yra logiškas iki tol buvusios veiklos pratęsimas.
   Ir juokinga, kada žmoneliai pradeda svaičioti apie kažkokį visuomeninį interesą DK reikale, atskirtą nuo Venckienės.

   • Kažin:

    Kažkaip niekas neatkreipia dėmesio į tai, kad Venckienė palyginti greitai kopė teisėjos karjeros laiptais – kiek padirbo Kauno rajono apylinkės teismo teisėja ir tuoj strykt į Kauno apygardos teisėjas… Atrodo, kad ji, kaip teisininkė, neblizga.

    • tikras lietuvis:

     O ko jai trūktų?
     Man rods, kad ji kaip teisininkė yra gera, kas kita, kad pasidavė emocijoms dėl brolio, dėl ko ir vargsta.
     Visokių bėdų būna visiems, bet kartais yra geriau pralošti, nei siekti to kas gali tave patį sužlugdyti. Čia tik anarchistai 1968m. Paryžiuje per studentų bruzdėjimus kėlė tokius šūkius: būk realistas – siek neįmanomo. 🙂
     Žinom, kad tokie siekiai dažniausiai priveda prie to, kad pats gali galvą padėti ir dar gerai nežinosi už ką.
     Gali būti, kad juos kūsė konservų seimūnai.

 11. Lamatas:

  ……” kai prokuroras prašys Seimo panaikinti jos neliečiamybę, turėtų balsuoti “už”. Priešingu atveju būtų vaidmainiavimas… arba sistemininko elgesys.”……naivūs kliedesiai

  • Kažin:

   Matau, kad pataikiau pačiai velniavai į ragus…

   • lamatas:

    Dar prieš rinkimus komentaruose rašiau,kad už ponią Venckienę būtų galima balsuoti ,jei a)-ji būtų pagarsėjusi savo principingais teisingais teismo nuosprendžiais.Bei sukūrusi kokią organizaciją kovai su teisėsaugos ydomis .b)-būtų suorganizavusi judėjimą visiems skriaudžiamiems Lietuvos vaikams ginti.Be šito ( geriausiai abiejų punktų) ,jai politikoje lieka tik asmeninių interesų atstovavimas.O čia ,kaip suprantat , visos priemonės geros.

 12. Pilietis:

  PATACKAS NEI RENTOS NEI SKLYPO NEĖMĖ..

  TAI IŠSKIRTINIO PADORUMO ŽMOGUS TARP SIGNATARŲ..JŲ DAUGUMA PASINAUDOJO ,,lovio” galimybėmis…. O JIS – NE..
  šAUNUOLIS…
  Tai žmogus ir dabar DK frakcijoje ginantis vertybes , o ne interesus…
  O Venckienė su Varkala konformistiškai Seime klūpinėja kas antrame žingsnyje ir į DK sąraša seniai numojo ranka. Į bet kokį kolegialumą taipogi…

 13. Mintis:

  Ar užteks A.Patackui garbės ir sąžinės kaip seimo nariui,ne tik viešai su savo partiete-moterimi kariauti bet ir reaguoti į Kauno senamiesčio verslininkų užmačias pratęsti alkoholio pardavimo sezoną,ne trumpinti, kuris jau taip kelis mėn sutampa su mokslo metais nereaguojant į vaikų ,einančių į mokyjklas ,jų tėvų ir visuomenės poreikius išsaugoti senamiesčio erdvę nors mokslo metu nepritvinkusią alkoholio ir ir apsialkoholinusių.

 14. Nepolitikas:

  Matant Patacko „pasirodymą“ per debatus, iškarto vienam šitos partijos kandidatui, pasakiau, kad tai yra psichiškai neveiksnius žmogus ir su jo bus daug problemų. O man atsakė, na ką jus, žmogui tiesiog neatlaikė nervai. O dabar įsitikinau – jam tiesiog yra šizofrenija. Jo pasakymas: „Atėjome į viešąjį gyvenimą kaip antisisteminis politinis sambūris“ pasako viska. Nesupratimas. Viešas gyvenimas yra visuomenė, gali būti dalis visuomenės(organizacija, parija ir t.t.). Sistema tai yra Valstybė ir jos valdžia. Taigi „antisisteminis politinis sambūris“, gali būti tik nusikaltėlių gauja, arba partizanai miške. Pats sutiko būti Seime, pats davė priesaiką, pats pasidarė sistemos dalimi, ir dabar „ne ten pakliuvom“! Niekada nepalaikiau DP, socdemu ir kitos „pinigu“ partijos, nors turėjau ir daug pasiūlymu, kadangi puikiai žinau kas yra tikra Korupcija ir kaip formuojama. Bet davės priesaiką tarnauti Tautai ir jos gerovei, balsuočiau už Butkevičių, kadangi kitos kandidatūros nėra, reikia kad Seimas ir Vyriausybė greičiau pradėtu dirbti, taisytų įstatymus, bei gyvenimą Lietuvoje. Ir kodėl nemąstantieji nebijo viešai rėkti apie savo debilizmą: „„Neįžvelgti pavojaus Lietuvos valstybingumui, kurį kelia tokie bepasaulėžiūriniai dariniai kaip Darbo partija, galima tik tada, kai asmeniškai yra priešpastatoma kažkas visuomeniška, kas vadinama bendruoju gėriu.“ Manau nuo tokiu, kaip Patackas pavojas yra didesnis, nei nuo DP. Pateiksiu argumentus. Visi dabar isteriškai rėkia ir klijuoja etiketės DP. Niekada neužimu Jokios pozicijos, ir dabar nespręsiu dėl „machinacijų“ DP buhalterijoje. Tvirtai įsitikinus – nusikaltėliai turi „sėdėti“. Bet gerbiamieji, dauguma pripažįsta kad Teisingumo Lietuvoje nėra. Gaila, bet tokiems, kad Patackas, kurie rėkia „bendrojo gėrio vardan ir toliau ginsiu Klonio gatvės tragedijos aukas, reikalausiu teisingumo“, kad „teisingumas“ jau įvyko – mergaitė atiduota „mamai“. Bet, ne aš(iš pagrindu išstudijavęs šį bylą), nei kiti nenori pripažinti tokį „teisingumą“ teisėtu(pažeidžiant įstatymus). Tai kokia moralinį pagrindą, o save laikau sąžiningu, aš galiu reikalauti, kad butu teisiama DP, jog teisingumo NĖRA. Taigi kiekvienas SĄŽININGAS Seimo narys turi balsuoti prieš ir jokiu būdu nepanaikinti Seimo nario mandatą, ne vienam Seimo nariui, išskyrus buvusi „dauguma“, jog tai yra jų ir Prezidentės sugalvotas „teisingumas“. Tuo labiau, kad seime yra užregistruotas BK pakeitimas, kad senaties terminas jų kadencijos laikui sustabdomas. Taigi pirma reikia užtikrinti teisingumą, o paskui teisti. O dabar net atimama teisė į gynybą, nusikaltimas perkvalifikuotas, o laiko pasiruošti gynybai NĖRA. Bukim sąžiningi visada, ir vienodai teisingi visiems, ar ne, ponai iš DK? Ir nedaryk sau blogiuos reklamos, jums padarys „konservatkos“, jie tai moka.

  • tikras lietuvis:

   Iš tokių patackų naudos Lietuvai niekada nebuvo ir nebus.

  • Geras pasisakymas. Dar, negaliu pateisinti tokio ‘nervai neatlaikė”…. Tai tuomet pateisinkime mokytoją, kurio “nervai neatlaikė” ir metė pav. obuolį į mokinį, arba MAXIMOS kasininkė šveitė kokią kramtomą į įkyrėjusį pirkėją, o policininkai, soc. darbuotojai kiek turėtų tokių progų Gal priimkime kaip normą “Pragaro virtuvę” ir visi būsime “, nuleidę garą’ , bet ir į mus visi kiti taip pat “nuleidinės garą”

 15. Visuomenininkas-Vaiškūnui,:

  Gerb. Vaiškūnai,
  patariu būti išmintingam ir negaišti laiko komentuojant antivertybinius, tyčinius ,,tikro lietuvio ” ar dar kitų asmenų, (turinčių samoningą tikslą -dergti garbingus,dorus žmones ir vertybes ) išvedžiojimus. Juk nepakeisite nei dvasios vargetų, nei samdomų žmonių – tik laiką savo paleisite vėjais..
  Kas suprato Patacko išskirtinumą ir vertina jo dvasinėmis vertybėmis grįstą gyvenima, tas ir vertins ir gerbs toliau…,,Šunys loja, o karavanas eina”.. ..
  Dvasios elgetų neperauklėsite, ypač jei jie dar galimai atidirbinėja kam nors…

  • tikras lietuvis:

   Apie save parašei – pats ir džiaukis. 🙂

  • Nepolitikas:

   „Sutinku“. O aš manau be reikalo. „Visuomenininkas“ ar tai pozicija, ar opozicija… ir svarbiausiai KAM? Aš pažinojau daug“ garbingus,dorus žmones“, tačiau vienus nuteisė, o kiti pasirodė šeimoje buvo despotai – morališkai ir psichiškai žalodavo vaikus, žmonos ir t.t. , nustatydavo savo „garbingumo“, „padorumo“ kriterijus ir reikalaudavo jiems paklusti. O kiti atvirkščiai- buvo šeimos dvasia. Taigi padorumas yra kintama vertybė. Man aplamai žmogus, kuris leidžia sau smurtauti prieš kita(išskyrus tą, kuris pagautas darant nusikaltimą) – negali būti ne „garbingas“, nei „dorus“. Man rodos visas vertybės yra išvardintos LR Konstitucijoje. Sėkmės „amžinėms visuomenininkams“, manau kad tai yra žmonės, kurie nieko negali sukurti visuomenei, bei labai savanaudiški.

  • LI Bo:

   Taip, “šunys loja o karavanas eina toliau”. Tik reikėtų dar papildyti- dvasingieji meldžiasi, cituoja Rilkę ir skambina Bachą, o karavanas eina toliau.
   Man Patackas yra įdomus kaip žmogus, ir dažnai aš jam jaučiu pagarbą, bet kaip politikas ir “atstovas” jis man yra tik ta pati šiukšlė, kaip ir visi kiti, kurie aiškina kaip man reikia gyventi ir neklausdami atiminėja pinigus.

   • tikras lietuvis:

    Na, kada jis rašo istorinėmis temomis, tada būna įdomu paskaityti.
    Bet ir ten vyrauja jo toks, sakyčiau, ne objektyvaus tyrėjo, o svajomis daugiau pagrįstas pasakojimas, būdingas, panašu, ir jo požiūriui į gyvenimą bei politiką.
    Ne artojas jis, tikrai ne – ne iš tų, kurie deda plytą prie plytos.

 16. Užjaučiu Alko portalą dėl įsiveisusių ,,kirvarpų":

  Portalas dvasingas, demokratinis ir patriotiškas. Ačiū vadovams už tai… Todėl ,,valdomos demokratijos” oligarchinės santvarkai dirbantys anoniminiai dvartarniai mano, kad bent savo komentarais jie nukenksmins demokratinę, vertybinę portalo kryptį..
  Patariu visiems geros valios skaitytojams nesivelti į diskusijas su tokių ,galimai turinčių užduotis ir galimai net apmokamų, komentatorių pastangomis dergti iškilias asmenybes, demokratines idėjas, vis. judėjimus ir pan…
  Manau ignoruojant , nutylint jų piktybines, juodinančias pastabas ,,tikras lietuvis”, ,,nepolitikas” ir kiti (galimai vienas asmuo veikia dangstydamasis keliais pseudonimais), jie nieko nepešę griš į savo tikrasias konformistinių prooligarchinių portalų ,,ganyklas” ar eis rašyti ataskaitų tarnyboms …

 17. arvydas damijonaitis:

  Aferistė Venckienė ir Algirdas – keistas,neįprastas derinys… Idiotų masinė psichozė,Linčo teismo smarves aplinkoje pasimetęs Patackų Algirdukas…Pedofilijos nebuvo,bet buvo noras dar pabūti seime?.Algirdai,pasiaiškink,biografija neturi nukentėti….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: