Lenkijoje švenčiant nepriklausomybės dieną įsiplieskė riaušės (video) (2)

Riaušės Lenkijoje | Alkas.lt nuotr.

Riaušės Lenkijoje | Alkas.lt nuotr.

Švenčiant lapkričio 11-ąją Lenkijos nepriklausomybės dieną Varšuvoje kilo riaušių banga, kuriems malšinti buvo pasitelktos gausios policijos ir specialių dalinių pajėgos.

Neramumai įsiplieskė nacionalistų eitynių dalyviams susigrūmus su tvarką prižiūrinčiais policininkais siekusiais užkirsti kelią galimiems susidūrimams tarp švenčiančių nacionalistų ir „antifašistais“ save vadinančių grupuočių.

Dauguma riaušių dalyvių veidus slėpė po skarelėmis arba kaukėmis.

Pranešama, kad per riaušes buvo sulaikyti 132 chuliganai. Buvo ir sužeistųjų – nukentėjo 8 policijos pareigūnai. Prieš riaušininkus, apsiginklavusius lazdomis, dūminiais užtaisais, petardomis ir akmenimis buvo panaudotos vandens patrankos ir ašarinės dujos ir guminės lazdos.

Taip pat pranešama, kad nukentėjo ir žurnalistai.

Nepriklausomybės dienos proga Varšuvoje vyko net 4-os eisenos: oficiali Lenkijos Prezidento Bronislavo Komorovskio, socialistų, kairiųjų ir anarchistų, bei nacionalistų radikalų.

Masinės riaušės buvo kilusios ir švenčiant Lenkijos nepriklausomybės dieną 2011 m. Tuomet susirėmimai taip pat buvo kilę tarp nacionalistų ir kairiųjų „antifašistų“. Tą kart banditai sunaikino 14 policijos automobilių, sužeidė 40 policininkų, buvo sulaikyta 210 žmonių. 2011 m. mitinge dalyvavo apie 10 tūkstančių žmonių.

Išmintingai šiemet pasielgė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendusi nevažiuoti į šią „šventę“.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: