Londone vyko protesto akcijos prieš nesąžiningus Lietuvos Seimo rinkimus (0)

Piketas prie Lietuvos ambasados Londone | Piketo rengėjų nuotr.

Piketas prie Lietuvos ambasados Londone | Piketo rengėjų nuotr.

Spalio 21 d.Londone prie Lietuvos Respublikos ambasados įvyko keletas protesto akcijų prieš nesąžiningus ir itin gausius Seimo rinkimų įstatymo pažeidimus, balsų klastojimą ir rinkėjų papirkimus. Protesto akcijos „Mums ne tas pats” dalyviai pasisakė prieš rinkimų klastojimą ir ragino visus būti pilietiškais ir principingais siekiant aukščiausių Lietuvos pareigūnų griežtos reakcijos vertinant iki tol neregėto mąsto rinkimų įstatymo pažeidimus.

Kito Londono lietuvių piketo prie Lietuvos ambasados obalsis buvo „Solidarizuokimės ir ieškokime tiesos pikete prieš nesąžiningus rinkimus!”. Piketuotojai Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos (URM) klausė „URM-E, kur dingo mūsų išeivijos balsai?“.

Didžiosios Britanijos lietuvius pribloškė oficialioje VRK interneto svetainėje paskelbta žinia esą rinkimų balsadėžėje, kuri buvo patalpinta Lietuvos ambasados Didžiojoje Britanijoje patalpose, po balsavimo galiojančių ir negaliojančių biuletenių buvo nerasta. Tuo tarpu, paštu Jungtinėje Karalystėje esą iš viso balsavo 2 710 rinkėjų iš 4 195 registruotų.

Protesto dalyviai įteikė reikalavimą, adresuotą VRK pirmininkui Z. Vaigauskui ir Lietuvos ambasadoriui Jungtinėje Karalystėje O.Jusiui.

Piketas prie Lietuvos ambasados Londone | Piketo rengėjų nuotr.

Piketas prie Lietuvos ambasados Londone | Piketo rengėjų nuotr.

Jame Lietuvos išeiviai reikalauja atsižvelgti į LR Konstituciją, Seimo rinkimų įstatymą, atitinkamus jo straipsnius ir išnagrinėti visus skundus sąžiningai, nustatyti asmenis, kurie papirkinėjo rinkėjus, paviešinti juos ir užtikrinti, kad jie atsakys pagal įstatymų numatytą tvarką, taip pat atsižvelgti į rinkėjų valią ir panaikinti Seimo rinkimų daugiamandatėje bei visose vienmandatėse rinkimų apygardose galiojimą ir įstatymų nustatyta tvarka skelbti pakartotinius Seimo rinkimus.

Visą akcijos dalyvių raštą su reikalavimais Lietuvoos valdžiai rasite ČIA.

Parengta pagal A.Gredeckaitės informaciją iš pradzios.wordpress.com

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: