V. Landsbergio 80-mečiui – speciali programa per LRT (10)

Vytautas Landsbergis | Vikipedija.org nuotr.

Vytautas Landsbergis | Vikipedija.org nuotr.

Spalio 18 dieną pirmajam atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovui Vytautui Landsbergiui sukanka 80. Šia proga LRT televizija kviečia į premjerą – ketvirtadienį 18.55 val. bus rodomas ką tik sukurtas, gausia archyvine medžiaga iliustruotas dokumentinis portretas „Vytautas Landsbergis: mintys ir darbai“.

Kartą žurnalistas, baigdamas ilgą biografinį interviu, paklausė Vytauto Landsbergio: „Tad kuo Jūs iš tikrųjų buvot?“.  Atsakymas buvo lakoniškas: „Buvau Landsbergis“. Agnės Marcinkevičiūtės filme tas pats asmuo nėra kaip nors klausinėjamas ir nedėsto retrospektyvių monologų ar išpažinčių. Autorė filmui renkasi jo atliktus veiksmus ir skelbtus požiūrius. Praėjęs laikas nušviečiamas ne apmąstymais, o faktais: kaip buvo ir kiek liko užfiksuota dokumentikos įvairovėje. Taigi, kuo buvo V. Landsbergis, visų pirma, viešojoje ir politinėje erdvėje?

Dar viena premjera, skirta vieno iš Lietuvos nepriklausomybės architektų 80-mečiui, laukia LRT Kultūros žiūrovų. Spalio 18 d., ketvirtadienį, 21.45  val. – Giedrės Žickytės ir Ričardo Rickevičiaus filmas „Ieškome „Nebaigtosios sonatos“. Juostoje galima išvysti praėjusią vasarą laukiniame Kuršių Nerijos paplūdimyje užfiksuotas akimirkas, kuomet V. Landsbergis dalyvavo filmo „Nebaigtoji sonata“ pagal savo 1965-aisiais sukurtą scenarijų filmavime. „Nebaigtoji sonata“ –  V. Landsbergio kūrinys, skirtas M.K Čiurlioniui atminti. Minint kūrėjo mirties šimtmetį į kino ekranus perkelti V. Landsbergio scenarijų ėmėsi jaunosios kartos režisierė Marija Stonytė su operatoriumi Gediminu Venckumi. Šio filmo premjera įvyko 2011 metais Tomo Mano festivalyje Nidoje V. Landsbergio kūrybos vakaro „Jūra. Poezija ir muzika“ metu. Šiemet sukurtas naujas filmas – užfiksuotų kūrybinių ieškojimų ir filmavimo užkulisių montažas.

Spalio 18 dieną taip pat kviečiame žiūrėti per LRT Kultūrą:
19.15  val. Liepos Rimkevičienės ir Giedrės Žickytės  dokumentinis filmas „Laisvės džiazas“.
20.10 val. jubiliato sūnaus Vytauto Landsbergio jaunesniojo filmas „Visa teisybė apie mano tėvą“.

Penktadienį, spalio 19 dieną LRT Kultūra transliuos konferenciją „Lietuvos valstybės atkūrimo darbai“, skirtą Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo uždavinių įgyvendinimo 20-mečiui ir pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo Vytauto Landsbergio 80-mečiui. Tiesioginės transliacijos iš LR Seimo pradžia – 10 val.

Kategorijos: Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

10 komentarų

 1. re:

  Jei neklystu, vienas filosofas pasakė maždaug taip-Landsbergį galima mėgti arba nemėgti,bet paminklą kurioje nors Vilniaus aikštėje jam pastatyti reikės.

 2. scorpio:

  Taip, Landsbergis yra TAS žmogus, kuris sukūrė, arba padėjo pamatus TOKIAI Lietuvai, kokią turime. Vertas ‘pagarbos’.

 3. Kažin:

  Manau, kad visa kas buvo padaryta dėl Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais bei iki jos tarptautinio pripažinimo 1991 m. rudenį yra visos Tautos Sąjūdžio rezultatas, Landsbergis geriausiu atveju tik asistavo Tautai (Sąjūdžiui), vykdė jos valią.

  • tikras lietuvis:

   Dar blogiau: prieš pirmąjį Sąjūdžio suvažiavimą pagal reitingus pirmas buvo Ozolas, o Landsbergis – tik dešimtas.
   Bet nubalsavus BALSAI BUVO SKAIČIUOJAMI VISĄ NAKTĮ ir suskaičiuoti taip, kad pirmu patapo … Landsbergis.
   Tuo Sąjūdžio veikla ir pasibaigė – prasidėjo landsberginių era.

 4. Albinas Vaškevičius:

  Iš visų to meto Aukščiausios tarybos deputatų tik Vytautas Landsbergis geriausia atitiko tautos valią ir turėjo pakankamai daug išminties ir drąsos tą valią įvykdyti. Kai jis buvo išrinktas Aukščiausios tarybos pirmininku, tai Algirdą Brazauskuską pasiūlė ministru pirmininku, o šio ambicijos buvo didesnės už jį patį – atsisakė premjero pareigų ir tuo parodė kaip „myli“ Lietuvą.

  • tikras lietuvis:

   O gal ne be reikalo atsisakė (tuo labiau, kad jis vėliau buvo premjerės Prunskienės pavaduotoju)?
   http://www.lsp.w3.lt/Biblioteka/V.Gulbinas%20-%20Dar_vienas_liudininkas.htm
   Plius. Vėliau irgi ne visada jis yra sakęs tiesą:
   tikras lietuvis 2010-09-23 23:03
   Zigmui Vitkui.
   Nesiteisinkite – jūs viską parašėte teisingai.
   Tik tie, kurie vis nori kabinėtis, vis tiek kabinėsis ir ieškos to ko straipsnyje nėra. O geranoriški visada supras, kad už blogų žmonių padarytus darbus dažnai nukenčia visai niekuo dėti žmonės.
   Straipsnio autorius savo teatrališku sakiniu prieš Z.Vitkų tartum nori užmaskuoti tai ką mes visi žinome: kaip tik dažnas iš jo elektorato apie tuos įvykius taip ir sako (ir internete rašo) – “jie mus, o mes juos”. Tik nepasakydami, kad blogą darė tai atskiri žmonės, o nukentėjo absoliučioje daugumoje visai niekuo dėti asmenys.
   Todėl teisingiau autorius būtų pasielgęs, jei būtų “sustramūžinęs” savo elektoratą. Bet to jis nepadarė. Kažkodėl. Gal mano, kad jų nepakeis, o rinkėjus prarasti nesinori? Bet prie ko čia tada žurnalistas Z.Vitkus, parašęs tiesą (juk tai yra taip reta šiais laikais)? Ach, taip – reaguoti reikia ir kaltąjį rasti reikia. O gal, vis tik, tiesa turėtų būti svarbiau? Juk autorius taip mėgsta viešumoje giedoti:” ir tiesa, ir šviesa mūs žingsnius telydi …”
   http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-09-23-vytautas-landsbergis-lietuvos-pilieciu-zydu-genocidas/50633/comments/3#list

 5. Gintaras:

  Gerbiamieji zmones, stai arteja antrasis rinkimu turas, nepaskubekime “lengvai” nubalsuoti uz desiniuosius. Desinieji kuo pasirupino, tai turciu gerbuviu ir patys uzsiimantys korupcija, islaidavimu (nors daug sneka apie taupuma). Koncervatoriu kietakaktiskumo deka, mes gyvename tarsi ruosimosi karui… su Rusija salygomis. Uzuot pasistenge kuo normaliau bendrauti su kaimynais is Rytu, TS is visu jegu ginkluojasi, net atomine nori “uzkabinti” mums ir musu vaikams. Ir vardan ko??.. Del kazkokios paranoiskos baimes, del rusofobijos??.. Bet kuom cia deti Lietuvos zmones??? Mes pavargome gyventi nuolatines kurstomos itampos ir eskalacijos atmosferoje… TODEL BALSUS A T I D U O K I M E UZ KAIRIUJU BLOKA!!

 6. Albinas Vaškevičius:

  Kas iš tų kairiųjų jeigu jie būdami valdžioje net nesugebėjo Seime pasiūlyti ir priimti:
  turto ir pajamų visuotinio deklaravimo įstatymų
  ir
  progresyvinių turto ir pajamų mokesčių įstatymus. Progresija galėtų būti panaši į tg funkciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: