Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ teismui apskundė VRK sprendimą (5)

Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos pirmininkas G.Songaila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos pirmininkas G.Songaila | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Šiandien, rugsėjo 18 d. vienintelė Seimo rinkimuose dalyvaujanti keturių politinių partijų koalicija Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ kreipėsi į Vyriausiąjį administracinį teismą dėl rugsėjo 13 d. priimto Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo patvirtinti rinkimų biuletenį daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Nacionaliniam susivienijimui priklausančių keturių politinių partijų (Tautininkų sąjungos, Lietuvos centro partijos, Lietuvos socialdemokratų sąjungos ir Tautos vienybės sąjungos) vadovai prašo teismo panaikinti šį Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą, nes jis, pareiškėjų nuomone, netinkamai taikė teisės aktus ir konstitucines normas, susijusias su lygiomis rinkimų teisėmis.

„Rinkimų biuletenyje pateikiami 17-os politinių partijų sąrašų numeriai, partijų pavadinimai, jų vadovų pavardės ir logotipai. Tačiau biuletenio dešimtoje eilutėje Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ pavadinimas parašytas žymiai smulkesniu šriftu, o koalicijai priklausančių partijų pavadinimai parašyti dar smulkesniu šriftu; jų vadovų pavardės iš viso nepateiktos. Tai partijų koalicijos diskriminacija“, – sako Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos pirmininkas Gintaras Songaila.

Pareiškėjai motyvuoja, kad jų atstovaujamos partijos turi tokias pat teises kaip ir kitos, ir kad jos neturėtų būti diskriminuojamos dėl to, jog sudarė priešrinkiminę koaliciją. Jie prašo teismo vadovautis protingumo kriterijais, Konstitucijos bei kitų teisės aktų nuostatomis, pateikė išvadas ekspertų, atstovaujančių silpnaregių interesus, bei psichologų, kurie tokiame informacijos pateikime įžiūri išankstinį rinkėjų įtaigojimą, nelygias pasirinkimo teises.

Pagal įstatymą Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimai, susiję su rinkimų organizavimu gali būti apskųsti ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas ir teismas turi priimti sprendimą ne vėliau kaip per 48 valandas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Rinkimų biuletenio maketo praplėtimo klausimas. VRK turi pakeisti rinkimų biuletenio maketą, neribojant vienam rinkiminiam numeriui skirto rėmelio ploto.

  Kitas rinkimų įstatymų nelogiškumas, kad partijoms būtinas 5 proc. barjeras, koalicijoms – 7 proc.
  Kodėl būtent toks santykis? O ne 5/6, arba ne 5/8 ?
  Partijoms arba jų rinkiminiams susivienijimams (koalicijoms) visai neturėtų būti taikoma jokio barjero, išskyrus natūralų 100/70, arba 1,43 proc., dėl aiškumo suapvalinus iki 1,5 arba bent iki 2 proc.

 2. VRK pažeidimu galima laikyti ir tai, kad neįdėtas “Lenkų rinkimų akcijos” logotipas.
  Tai taip pat yra pažeidimas, nes yra sąmoningai nuslėpta informacija – rinkėjai turėtų pamatyti jų logotipą su lenkiška AWPL simbolika.

 3. Inga Baranauskienė:

  O kodėl neįdėtas bendras susivienijimo logotipas? Kodėl suvaryti visi keturi?

  • Getautas:

   Manau, geriau atskiri logotipai, nes jie geriau žinomi. Štai pas mus žiniasklaidoje vienmandatininkė pristatoma tik kaip Tautininkų sąjungos atstovė. Net ULL sąrašas buvo pristatytas kaip Tautininkų sąjungos sąrašas. Teko net kreiptis, kad informacija būtų patikslinta. Tad rinkėjas, balsavęs už vienmandatininkę, daugiamandatės apygardos biuletenyje ieškos Tautininkų Sąjungos ženklo. Arba turėtų būti visi 5 ženklai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: