R. Ozolas apie „Lietuvos sąrašą“ (audio) (80)

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Romualdas Ozolas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Prieš kurį laiką visuomenininkų susibūrusių į iniciatyvinę grupę „Už teisingumą“ paskelbtas „Lietuvos sąrašo“ sumanymas sulaukė nemažos visuomenės dalies susidomėjimo ir  palaikymo. Iniciatyvinės grupės „Už teisingumą“ nariui Dariui Kuoliui pareiškus, kad šio sąrašo pagrindu bus įkurta to paties vardo partija buvo sulaukta visuomenininkų kritikos, kad „Lietuvos sąrašo“ idėja negali tarnauti vienos partijos interesams.

Savo ruožtu „Drąsos kelio“ partijos lyderė Neringa Venckienė pasitraukdama iš teisėjos pareigų pareiškė perimanti „Lietuvos sąrašo“ idėją ir formuosianti šį sąrašą „Drąsos kelio“ partijos pagrindu. Liepos 2 d. surengtoje „Drąsos kelio“ partijos spaudos konferencijoje be kita ko buvo pristatyti ir šiame sąraše jau sutikę dalyvauti asmenys.

Apie „Lietuvos sąrašo“ formavimo aplinkybes ir kontraversijas su Kovo 11-osios Akto signataru, Centro sąjungos garbės pirmininku, iniciatyvinės grupės „Už teisingumą“ nariu Romualdu Ozolu Vilniuje, liepos 1 d.  kalbėjosi Alkas.lt redaktorius Jonas Vaiškūnas.

Klausykite šio pokalbio garso įrašo:

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

80 komentarų

 1. suomis:

  Pagarba R.Ozolui, labai protingai mąsto.

  • "UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE" (TAUTININKŲ +SOCIALDEMOKRATŲ SĄJUNGOS+ CENTRISTŲ) sąrašas.,:

   TAUTOS KANDIDATAI:

   BRONIUS GENZELIS (SIGNATARAS, SĄJŪDŽIO PIRMEIVIS, IR KT.)

   BALYS GAJAUSKAS (35 METAI SOVIETŲ KALĖJIMUOSE)

   ARVYDAS AKSTINAVIČIUS

   GINTARAS SONGAILA

   ROMUALDAS OZOLAS,

   KAZIMIERAS UOKA

   AUDRIUS RUDYS

   LEONAS MILČIUS

   ALGIMANTAS SĖJŪNAS

   JULIUS PANKA

   MARIUS KUNDROTAS

   RIČARDAS ČEKUTIS

   TOMAS BARANAUSKAS

   ALVYDAS BUTKUS

   JONAS VAIŠKŪNAS

   SAULIUS ARLAUSKAS

   DAINIUS PAUKŠTĖ

   RAIMONDAS KUODIS

   ROMAS LAZUTKA

   KAZIMIERAS GARŠVA

  • "UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE" (TAUTININKŲ +SOCIALDEMOKRATŲ SĄJUNGOS+ CENTRISTŲ) sąrašas::

   PILDYKIME IR TOBULINKIME TAUTOS SĄRAŠĄ

   TAUTOS KANDIDATAI:

   BRONIUS GENZELIS (SIGNATARAS, SĄJŪDŽIO PIRMEIVIS, IR KT.)

   BALYS GAJAUSKAS (35 METAI SOVIETŲ KALĖJIMUOSE)

   ARVYDAS AKSTINAVIČIUS (TAUTINIŲ SOCDEMŲ VADOVAS)

   GINTARAS SONGAILA (projektai: MMA- 1000 Lt., LIETUVIŲ ABĖCĖLĖS, KALBOS GYNYBA,KOVA PRIEŠ LENKO KORTOS ĮVEDIMĄ, YPATINGOJO PROKURORO ĮST. PROJ., VISAGINO AE KAŠTŲ SKAIČIAVIMAI IR DAR 300 PROJ.)

   ROMUALDAS OZOLAS, (SIGNATARAS, SĄJŪDŽIO PIRMEIVIS, FILISOFAS)

   KAZIMIERAS UOKA (SIGNATARAS, KOVOTOJAS PRIEŠ REIŠKINIUS GRIAUNANČIUS VALSTYBĘ )

   AUDRIUS RUDYS (SIGNATARAS, EKONOMISTAS- PROFESIONALAS)

   SAULIUS ARLAUSKAS (MRU PROFESORIUS, VISUOMENINĖS KOMISIJOS GARLIAVOS ĮVYKIAMS TIRTI PIRMININKAS)

   LEONAS MILČIUS (SIGNATARAS)

   ALGIMANTAS SĖJŪNAS (SIGNATARAS)

   JULIUS PANKA (TAUTINIS JAUNIMAS)

   MARIUS KUNDROTAS (TAUTINIS JAUNIMAS)

   RIČARDAS ČEKUTIS (TAUTINIS JAUNIMAS)

   TOMAS BARANAUSKAS (ANTISISTEMINIS ISTORIKAS)

   ALVYDAS BUTKUS (PROFESORIUS, LIETUVOS LATVIJOS SĄJUNGOS PIRMININKAS)

   JONAS VAIŠKŪNAS (ETNOLOGAS, SKLAIDA)

   DAINIUS PAUKŠTĖ (MIGRACIJOS PROCESŲ SPECIALISTAS

   RAIMONDAS KUODIS (EKONOMISTAS PROFESIONALAS)

   ROMAS LAZUTKA (EKONOMISTAS PROFESIONALAS)

   KAZIMIERAS GARŠVA (KALBININKAS PROFESORIUS)

 2. Privalote susijungti:

  Kad ir kaip sunku bebūtų, reikia susitarti visiems judėjimams ir visoms partijoms(ne biudžetinėms) ir rinkimuose dalyvauti vienu numeriu, nes mes teturime tik po vieną balsą, o balsuoti už senbuves partijas nežadame. Taigi, mieli vyrai ir moterys, turite susitarti VARDAN TOS. Kitu atveju – Lietuvai pralaimėjimas. Turėtų tai suprasti ir šiandien Lietuvos sąrašu pasivadinusi “Drąsos partija”. Tai puikūs žmonės, bet daugelis politikoje naujokai, o papuolę į seimo “mėsmalę”gali prapulti. Reikia eiti kartu gerb. ponams R. Ozolui, G. Songailai, A. Akstinavičiui, D. Kuoliui, A. Medalinskui, priimti A. Matulevičių ir daugiau norinčių ir gebančių dirbti Lietuvai.

 3. Pensininkas:

  Man atrodo, kad kurti dar vieną partiją “Lietuvos sąrašas” laiko nebeliko, o partija „Drąsos kelias“ savo sąrašą jau pristatė (jame demonstratyviai reiškiasi Gylys). Todėl manyčiau geriausias variantas būtų tą Kuolio preliminarinį “Lieuvos sąrašą” prikabinti prie politinio susivienijmo „Už Lietuvą Lietuvoje“, kuriame būtų šių partijų (LTS, LSDS, LCP) pagrindiniai lyderiai ir tokie nepartiniai, kaip D.Kuolys, A.Medalinskas, Aleknonis, T.Dapkus, V.Gailius, V.Giržadas, G.Merkys ir kt., visų neišvardinti. Gali būti, laiko yra dar mėnuo, jog galima būtų prigalvoti, kaip tą parengiamąjį abėcėlinį Lietuvos sąrašą, išskyrūs gal po du asmenis iš minėtų 3-jų partijų, kuriems sąraše būtų suteikti pirmieji numeriai, galima būtų visiems į sąrašą įrašytiems piliečiams patiems sąrašą reitinguoti, kad jame po reitigavimo liktų tik leidžiamas registruoti 141 pilietis.
  Manau, kad jau esantis politinis darinys “Už Lietuvą Lietuvoje” su tokiu Lietuvos sąrašu galėtų per rinkimus gauti 10-20 procentų balsų. Sėkmės susitariant.

 4. lietuvis:

  Kosmopolitas ir lietuvybės priešas A.Kuolys su Tautininkais viename sąraše – kažkas neįsivaizduojamo.

 5. lamatas:

  Deja ,kaip rodo patirtis,žmonės einantis į politiką dėl asmeninių nuoskaudų,nors ir turėdami kilniausių tikslų yra labai paveikiami.Dažniausiai ,kai politikos pagalba pavyksta “sutvarkyti” savo problemas,tampa eiliniais pasistumdytojais “prie lovio”.Būtu labai apmaudu atiduoti tą vienintelį balsą asmeninių reikalų tvarkytojui ,o ne žmogui tikrai nusiteikusiam dirbti Lietuvai.

 6. Komentatoriui "lietuvis":

  Nerašinėkite nesąmonių, jei nežinote. Gerb. D. Kuolys studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, o jūs jį vadinate kosmopolitu ir lietuvybės priešu. Didesnio nusikalbėjimo negirdėjau. Dar labai seniai, sovietiniais laikais, esu žiūrėjusi televizijos laidą apie lietuvių klasiką Sirvydą, kuri buvo paruošta idealiai gerb. Kuolio, tada, berods, dar studento. Šitaip šmeižti ir juodinti žmones galima tik iš kvailumo, arba tyčia. O gal kas nors ims ir patikės.

  • lietuvis2:

   Apie A.Kuolio kosmopolitinę, antitautinę veiklą:
   patriotai lt/straipsnis/2010-06-20/kosmopolitai-puola-1
   slaptai lt/gyvenimo-skandalai/5568-prie-lituanistikos-zidinio-6.html
   delfi lt/news/ringas/lit/dkuolys-nuzudyk-valstybe-paleckio-ar-cekucio-budu.d?id=43568581

   L.Donskis irgi studijavo Lietuvių kalbą. Jis irgi Lietuvių Tautos patriotas?

   Žmonės genda ir parsiduoda…

  • lietuvis:

   dar: tiesiaisviesiai lt/lietuva/sindlerio-sarasas

   • Velniai žino kuo užsiimančiam “pilietinės visuomenės institutui” vadovavęs Kuolys, iki paskutinės dienos Paksui buvęs ištikimas Medalinskas ir 15 numeriu kubiloidų sąraše esantis Puteikis visada kėlė įtarimą, ar iš tikrųjų nesiekia iš vidaus sužlugdyti antisisteminę koaliciją. Būtent todėl daug daugiau tikiuosi iš koalicijos “Už Lietuvą Lietuvoje”, o ne iš migloto “Lietuvos sąrašo”.
    Neprarandu vilties, kad prie prieš liberastų, strekozistų ir konservų provokacijas atsilaikiusios koalicijos “Už Lietuvą Lietuvoje” prisijungs dar ir Valdemaro Valkiūno Respublikonų partija ir Drąsiaus kelias.

    • suomis:

     Ant Medalinsko tai be reikalo varai. O šiaip, kol Kuolys, Puteikis ir kiti žaidžia Lietuvos pusėje o ne kosmopolitų, – būtinai reikia palaikyti. Bet, jeigu tik pradės žaisti Lietuvos priešams, tada ir prireiks stumti į užribį. Tautininkai turės atlikti “cerberių” vaidmenį.

     • O kaip paaiškinsi Medalinsko ištikimybę Paksui net išaiškėjus plano “Strekoza” detalėms? Ką jis yra nuveikęs gero Lietuvai?
      Teisingai, kol Kuolys, Puteikis ir kiti remia Lietuvos vardan veikiančias politines jėgas – viskas tvarkoje. Svarbu iš pat pradžių jiems leisti suprasti, kad net nemėgintų savo pavardėmis teršti antisisteminio antiglobalistinio sąrašo.

      • suomis:

       Koks ten dar “Strekoza”? Tas tavo, Strekoza, buvo sugalvotas, Laurinkaus chebros, durneliams kvailinti. Mažiau skaityk, ką Valatka peza. Man juokinga ta publika, kuri Valatkos kliedesius, už gryną pinigą priima.

       • O tai manai, kad Borisovas Paksių po visą Lietuvą su savo sraigtasparniais skraidino veltui, iš geros dūšios?

        • suomis:

         Aišku, kad nemanau, bet “Strekoza”, tai visiškas durninimas. O pameni buvo toks Kikališvilis, kuriam Adamkus ordiną padovanojo. Tai Adamkus kokio plano dalis buvo – gal “Žiogelio”? 😀

         • Adamsius – jau praeitis, o ir tautinėse partijose veikti nepretenduoja. Nemanau, kad išvis verta apie jį čia diskutuoti. O štai Medalinskas iki paskutinių dienų dirbo už Rusijos pinigus į prezidento postą prastumtam Paksui. Negi tai nekelia įtarimų? Beje, taip ir nesulaukiau nė vieno jo gero darbo Lietuvai įvardinimo.

          • suomis:

           Tai ir SĄJŪDYJE Medalinskas už Rusijos pinigus dalyvavo? Ir Ozolas palaikė Paksių savo metu. O be to nieko tokio Paksius nepadarė, kad dabar Medalinskas turėtų plaukus pelenais barstytis. O štai perversmininkai, su tualetinio popieriaus ir žvakučių nešiotojais, galėtų lysti į vieną vietą ir nesiafišuoti.
           Pats kartais nepriklausai tualetinio popieriaus nešiotojų partijai? 🙂

          • Jei jau kalba apie Sąjūdį, tai ir jame buvo infiltruotų provokatorių. Ar pačiam atrodo, kad prezidento meilus burkavimas telefonu su Borisovu apie šūdukų tapšnojimą, kartu išplepant valstybės paslaptis yra normalus? Ir vis dar laukiu bent vieno gero Medalinsko darbelio Lietuvai įvardinimo.

   • Ten tas jūs reklamuojamas tiesiai-šviesiai, tai tolygus – viena boba sakė. Tai šmeižtas ir paistalai. Rimti žmonės tokiais paistalais netiki.

  • Tautis:

   D.Kuolys tikrai nėra Lietuvos patriotas.

  • Nuomonė:

   Kuolys su Donskiu galimai vienminčiai draugai.Kuolys Sorašo fondo naudotojas.Apie jį rašė Gajauskaitė straipsnyje Tiesiai šviesiai.

  • Gerbiamieji,kaip matau kažkam pavyksta klaidinti ir skaldyti pažangias patriotines jėgas-pav:A.Kuolys
   yra LT KT teisėjas,žinomas Lietuvybės priešininkas,Darius Kuolys profesorius ir lietuvybės propaguotojas
   tyros sąžinės Ąsmenybė-filosofas…Tai negi nematote , kad tai skirringi ąsmenys ?

 7. TIKRA tik "Už Lietuvą Lietuvoje":

  Kuolys yra prie Liberalų sąjūdžio, Donskio draugas, priėmęs liberalsąjūdietį Gailių į Lietuvos sąrašą, dabar jau dar daugiau liberalsąjūdiečių piešia prie prezidentūros, gavo 4 milijonus iš ŠMM (ministras liberalsajūdietis Steponavičius (dviejų princų šeima)) ir t.t.
  o Donskis ES balsavo už vienos lyties sąjungas (skelbė Respublika).
  Tai žinoti reikia.
  Bet Kuolys nėra 100 proc. kosmopolitas, nors kalba tokia ‘laisvi menininkai, piliečiai, bet ne lietuviai .

 8. Elenytė:

  Ačiū abiems kalbėjusiems už šį pokalbį. Pagaliau turime sudėti taškus ir kalbėti atvirai, aiškiai, kaip ponas Ozolas ir padarė. Pritariu nuomonei, kad reikia susivienyti ir žmonėms, norintiems įgyvendinti neįgyvendintas Sąjūdžio idėjas, eiti į rinkimus vieningu plačiu frontu. Tik taip būtų galima įveikti senąsias parlamentines partijas ir gauti kuo daugiau vietų naujajame Parlamente. Gaila būtų jei ponia Venckienė pasipūstų ir eitų tik savo reikalų tvarkyti – nuviltų ir žmones, kurie ja patikėjo, ir neiko gero nepasiektų nei sau, nei Lietuvai.

  • Lamatas:

   idomu būtu sužinoti ,ar ponia Venckienė iki istorijos su mergaite ,garsėjo labai teisingais ir principingais nuosprendžiais.Nepriklausomais nuo šalių “svorio”.Ir ar ji anksčiau kovojo su teisėsaugos sistemos ydomis.Atsakymai į šiuos klausimus tikrai parodis ko galima iš jos laukti palitikoje.

  • to;Elenytė:-ei …
   2012 07 02 22:24 ; nejaugi ir po ketvirčio a.nesupratote,kad” Sąjūdis lt “Ruchas Ukr”ir “perestroika yra orga
   nizuota KGB ir JAV Čikagos Berniukų tam,kad TSRS partnomenklatūra galėtų panaudoti prisivogtas brangenybes ,auksą ir pan kapitalą.Tam turėjo būtinai panaikinti Stalino TSRS KONSTITUCIJOS galiojimą
   TSRS partnomenklatūros ( Žydų+pusžydžių ) ir JAV Sionistų tikslas pasisekė,o dar mūsų t.v. “Apačios” pritarimu-veikla…T.v. LT ” priešai ” R.Paksas ir Užpackych ” apkaltinti Valstybės išdavyste ir griovimu “nubausti ” ištrėmimu i Briuselį EU Parlamentarais drauge su prof.V.Landbergiu ? kaip smagu būti taip nubaustam…Et- nebuvome sukūrę 2-osios Nepriklausomos LT Valstybės,,,Esame RF provincija tik žiauriau naikinami lietuvos žm.Nors užauginau 5 vaikus 10 anūkų 2 proanūkus dabar 73m inv.”baigiuosi”
   vienas ” Laisvoje lt.”Ir taip 80-90proc lietuvių šeimose…

  • Prie ko čia kišate Donskį. Jis Briuselyje ir mums nieko nekenkia. Pasižiūrėkite aplinkui, kiek yra kenkėjų, tik ne D. Kuolys, kurį bandoma susieti su Donskiu.

   • Rytas:

    akademikas Zinkevičius sako (straipsnis Kosmopolitai puola):

    1996.12.20 mokytojų laikraštyje „Dialogas“ pasirodė prieš mane nukreiptas Kuolio straipsnis, kuriame buvau kaltinamas visomis galimomis „nuodėmėmis“: esą nutraukiu švietimo reformą, kuri buvo iki tol vykdyta (kieno vykdyta? LDDP valdžios laikais vykdyta?), į mokyklas įvedu archaišką lietuvybę (ar lietuvybė gali būti archaiška?), nepaisau rinkiminės krikščionių demokratų programos (iš tikrųjų laikiausi Vyriausybės programos) ir t.t. Aš tuomet dar nebuvau nė pradėjęs dirbti. Buvo praėję visai nedaug laiko nuo Ministerijos perėmimo, per kurį dar nespėjau net susipažinti su esama padėtimi. Apie kokį nors tos padėties keitimą negalėjo būti ir kalbos. Kuolys puolimą pradėjo aiškiai per anksti ir tuo pats save demaskavo.

    Vėlesniuose straipsniuose jis visą laiką plėtojo iš esmės tas pačias puolamąsias mintis. Jos buvo iš naujo kartojamos didžiųjų dienraščių vedamuosiuose, pvz., „Laiko ženklai“ 1997.09.19 „Lietuvos ryte“. Puolimo tonas vis įžūlėjo. Buvo žongliruojama visokiais kaltinimais nenurodant nė vieno konkretaus fakto, nes tokių nebuvo. Kaltinimai nieku neparemti, be jokių įrodymų. Iš tikrųjų tai buvo šmeižtas. Štai kelios būdingesnės straipsnių antraštės: „Švietimo ministerijoje padėties pabloginti jau nebeįmanoma“ („Veidas“, 1997.09.20-26, „Dialogas“, 1997.09.26), „Švietimas atsidūrė krizėje“ („Lietuvos rytas“, 1998.01.23), „Z. Zinkevičiaus „švietimo reforma“ priėjo liepto galą“ („Respublika“, 1998.01.24), „Skersvėjai švietime“ („Kauno diena“, 1998.02.02) ir pan.

 9. Modė:

  Geriausia išeitis – vienytis, ir tik vienytis. Sąrašas turi susilieti su Drąsos keliu. Tik tuomet bus įmanoma kažką laimėti.

 10. Modė:

  O aš Kuoliu pasitikiu. Jis išmintingas ir patriotas.

 11. Komentatoriui "lietuvis":

  Žmonės, gerieji, turime išmokti išsitekti visi savo Lietuvoje, išgirsti vienas kitą, jei norime Lietuvą išgelbėti. Ir tas, kuris daugiau liberalas, ir tas, kuris yra labai tautininkas – mūsų bendras tikslas – laimėti daugiau mandatų. Jei tik pradėsime aiškintis, kad pvz. D.Kuolys netinka, nes pažįstamas su Donskiu, kad kitas netinka, nes per daug lietuviškas, t. y. tuoj bus apšauktas fašistu, tai iš viso gražaus sumanymo liks šnipštas. Dabar būtinai reikia susijungti su N. Venckienės komanda, nors asmeniškai man ten irgi neaišku – iš kur sąraše Maceikianecas, kad ir Brunza, ar L. Petronis?

 12. Pensininkas:

  Manau, tas komentatorius “lietuvis” yra provokatorius. Pažinojau D.Kuolio tėvus, jie buvo tikrais LIETUVIAIS.

  • Tėvai tėvais, bet pats Kuolys kiek išgalėdamas žlugdė Tautinę mokyklą ir netgi pasmerkė Kovo 11 su Trispalvėmis žygiuojantį jaunimą! Po tokių nuodėmių bent 10 metų reikės atgailauti ir dorai dirbti Lietuvos naudai, kad žmonės vėl imtų juo pasitikėti, bet išties, Kuolio sugrįžimo į protą tikimybės negalima visškai atmesti.

  • Rytas:

   Paskaitykit, ir tai pakeis Jūsų nuomonę:

   tiesiaisviesiai lt/lietuva/sindlerio-sarasas

   • Ponia R. Gajauskaitė, kaip ir kita ponia Gorienė, dar Jasukaitytė, dažnai šaudo tuščiais ir daug kas jomis netiki. Kiekvieno teisė pasirinkti.

    • Rytas:

     Tada paskaitykit: D.Kuolys. „Nužudyk valstybę“: Paleckio ar Čekučio būdu?

     O štai čia Kuoliui organizavusiam kovo 11 pasmerkimą UŽKLIŪVA ir prezidentė:

     Rašytojų ir visuomenininkų paraginta išsakyti savo poziciją dėl Kovo 11-osios jaunimo žygio, prabyla ir pati šalies prezidentė. Tačiau ir šįsyk, kaip ne kartą anksčiau, ji lieka mįslinga bei dviprasmiška. Pasak jos: „Bet kokios žmonių eitynės, jeigu tai susiję su patriotizmo išraiška, meile savo tėvynei, yra labai gražu ir sveikintina. Bet kokios eitynės, kurios skatina tautinę nesantaiką,- to Lietuvoje neturėtų būti“. R. Čekutis dar kartą viešai pareiškia, kad jokios tautinės nesantaikos jo vadovaujamas jaunimas nekurstęs, kad eitynėse skanduotus šūkius kaip tinkamus esąs įteisinęs pats Lietuvos teismas. Taigi visa, kas Gedimino prospekte vyko, turėtų būti „labai gražu ir sveikintina“.

     Toliau Kuolys su sarkazmu rašo:

     Todėl, norėdama geriau išreikšti Konstitucijos dvasią, prezidentė šaukiniu „Lietuva – lietuviams“ nuo šiol gali sveikinti premjerą ir ministrus, Konstitucinio Teismo teisėjai – vienas kitą, mokytojai – mokinius, o darželinukai – savo tėvelius. Taigi R. Čekučio ir A. Paleckio misterija išties didinga – ją laimina ir joje veikia visa mūsų atkurta Respublika.

    • Nuomonė:

     Gajauskaitė protingas žmogus.Nereikėtų visų plakti į krūvą,tai labai skirtingos asmenybės.

  • Nuomonė:

   Prie ko čia tėvai.Jei Kuolys įklimpes į Sorašo fondus, jais tiek metų naudojosi, tai ir programą vykdyti atatinkamą turėjo?Už nieką pinigų nieks neduoda.Dabar su Adamkum kalbas rėžė viename suvažiavime Kodėl ten sakė?

 13. suomis:

  Tiesa, turiu pasakyti, kad geriausias įrankis kovai su “valatkine” propaganda yra JUOKAS. Paprasčiausiai, ta pusė patologiškai bijo, kai iš jų juokiamasi.

 14. R.P.:

  Gerb. R. Ozolas, ko gero, vienintelis, kuriuo visiškai pasitikiu nuo pat 198…kažkelintųjų metų. Ir nė karto nenusivyliau. Gerbiu šį žmogų už jo teisingas, nuosekliai dėstomas ir aiškias mintis. Daugiau tokių Lietuvai…

 15. Jeigu mes nesugebėsime susivienyti, o to labiausiai bijosi mano išviešinti “valstybininkai” , mes prarasime Lietuvą negryžtamai

 16. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Idomios, o kartu ir klasikines mintys. Atsimenu 20 metu atgal, apie 1992 metus, kai Kauno Sajudzio taryboje dalis tarybos nariu taip pat puoselejome tas idejas, kad Sajudyje butu visu partiju atstovai, kad cia diskusijose but svarstomi geranoriskai svarbus Lietuvai dalykai. Taciau tas pasiulymas tuo laiku apeme ir LDDP ir nepartinius, kas buvo kazkam labai nepriimtina ir tuo pretekstu ta ideja sunyko……sunyko taip, kad is esmes Sajudis buvo uzgrobtas vienos partijos ir tuo budu sunyko galutinai, buvo sunaikintas. Todel visai grazu girdeti, kad pries 20-meti puoseletos Sajudzio idejos pradeda vel atgimti ir reikia tureti vilties, kad turesime ir sekme. Gincuose gimsta tiesa. Sajudzio programa, kurios sudedamoji dalis buvo tureti tik vienmandacius rinkimus taip pat buvo TS isduota ir turime Valstybeje problemas, kad reikia vel is naujo keltis.

  Savo ruoztu, kaip pilietis, manau, kad i Sarasa butu galima pakviesti ir Lietuvos Zaliuju judejimo (Kaunas, Kanto 6) administratoriu Aleksandra Kerpauska, kuri zinau kaip energinga kovotoja uz visuomenes interesus, uz viesa interesa. Tai mano butu tokia atsakinga rekomendacija. Butu labai malonu, kad jis sutiktu. Tai, kad ji siulau, su juo sio klausimo neaptariau.

 17. zemaiciu zydas:

  Lopai jus…be sansu ir sykart laimet…nesubrende…

 18. Anglija:

  Gerb.ponai,taip iseina -trys lietuviai-penkios partijos.Jeigu nera kito kelio,be partijos uzregistravimo ,patekti i Seima,vadinasi diskutuoti tuo klausimu del visuomeninio saraso,kuris neva yra nepolitinis judejimas,beprasmiska.Tuo labiau,kad dauguma nurodytu kandidatu,jau yra buve partiju sarasuose ir Seime.Tuomet,gerb.ponai,kur Jus buvote anksciau ir kodel neikurete partijos,pagal kurios veliava butumete noreje eiti.Nenuvertinkite N.Venckienes,tai iskili,drasi,protinga,ismananti teise asmenybe.Tikrai esame isitikine,kad si sauni moteris,sugebes pasirinkti bendrazygius,kuriais gales pasitiketi.Todel neaskaluokite ir neskaldykite,o vienykites ir ieskokite salycio tasku,nes tik vienybeje-jega.O gal Jus bijote violetines veliavos ?

 19. S:

  Tas Kuolys stabilus išdavikas, visada lenda sugriaut bet kokį lietuviškumą. Taip buvo su tautine mokykla, taip buvo su kovo 11-os eisena (čia nelabai pavyko), taip yra ir su šituo “Už teisingumą” judėjimu ir rinkimais. Gaila, kad yra normalių žmonių, kurie su šitu išsigimėliu prasideda ir viskas susimauna.

  • Pensininkas:

   Perskaičiau ir tai mano nuomonės nepakeitė. Gajauskaitė labai dažnai mėgsta perdėti. Kas pradėjo žygį už teisingumą: Kuolys, Ozolas, Medalinskas, Puteikis. Ir šiuos vyrus reikia gerbti. Jeigu pradėsime smergti vienas kitą, iš pradėto žygio gali gautis šnipštas. Reikia jungti visų kas nepatenkintas tuo kas vyksta valstybėje jėgas bet ne skaldyti.

   • Jie pradėjo žygį už teisingumą o prieš juos DK:

    “UŽ LIETUVĄ LIETUVOJE” (TAUTININKŲ +SOCIALDEMOKRATŲ SĄJUNGOS+ CENTRISTŲ) sąrašas::

    TAUTOS KANDIDATAI:

    SAULIUS ARLAUSKAS (MRU PROFESORIUS, VISUOMENINĖS KOMISIJOS GARLIAVOS ĮVYKIAMS TIRTI PIRMININKAS)

    BRONIUS GENZELIS (SIGNATARAS, SĄJŪDŽIO PIRMEIVIS, IR KT.)

    BALYS GAJAUSKAS (35 METAI SOVIETŲ KALĖJIMUOSE)

    ARVYDAS AKSTINAVIČIUS (TAUTINIŲ SOCDEMŲ VADOVAS)

    GINTARAS SONGAILA (projektai: MMA- 1000 Lt., LIETUVIŲ ABĖCĖLĖS, KALBOS GYNYBA,KOVA PRIEŠ LENKO KORTOS ĮVEDIMĄ, YPATINGOJO PROKURORO ĮST. PROJ., VISAGINO AE KAŠTŲ SKAIČIAVIMAI IR DAR 300 PROJ.)

    ROMUALDAS OZOLAS, (SIGNATARAS, SĄJŪDŽIO PIRMEIVIS, FILISOFAS)

    KAZIMIERAS UOKA (SIGNATARAS, KOVOTOJAS PRIEŠ REIŠKINIUS GRIAUNANČIUS VALSTYBĘ )

    AUDRIUS RUDYS (SIGNATARAS, EKONOMISTAS- PROFESIONALAS)

    LEONAS MILČIUS (SIGNATARAS)

    ALGIMANTAS SĖJŪNAS (SIGNATARAS)

    JULIUS PANKA (TAUTINIS JAUNIMAS)

    MARIUS KUNDROTAS (TAUTINIS JAUNIMAS)

    RIČARDAS ČEKUTIS (TAUTINIS JAUNIMAS)

    TOMAS BARANAUSKAS (ANTISISTEMINIS ISTORIKAS)

    ALVYDAS BUTKUS (PROFESORIUS, LIETUVOS LATVIJOS SĄJUNGOS PIRMININKAS)

    JONAS VAIŠKŪNAS (ETNOLOGAS, SKLAIDA)

    DAINIUS PAUKŠTĖ (MIGRACIJOS PROCESŲ SPECIALISTAS

    RAIMONDAS KUODIS (EKONOMISTAS PROFESIONALAS)

    ROMAS LAZUTKA (EKONOMISTAS PROFESIONALAS)

    KAZIMIERAS GARŠVA (KALBININKAS PROFESORIUS)

    • Rytas:

     “Už Lietuvą Lietuvoje” ir taip 5 proc. peršoks (aukščiau nurodytas sąrašas GALINGAS), o susijungus (pagal Jūsų pasiūlymą) be abejo būtų didelis pliusas.
     Beje, jokia kita parija TOKIŲ asmenybių nepateiks.

 20. Pensininkas:

  Manau, kad “Lietuvos sąrašo ” steigiamasis susirinkimas įvyko per vėlai. iki jo užregistravimo ar neužregistravimo teisingumo ministerijoje liko mėnuo ir dvi dienos (jeigu sąrašas bus pateiktas registruoti pirmadienį). Imkim, kad rinkiminis Lietuvos sąrašas bus parengtas, bet rugpjūčio 9 d. bus paskelbta, kad jis neregistruojamas. Ir visas darbas nueis šuniui ant uodegos, nes manevrui iki rugpjūčio 10 d. nebebus laiko.. Todėl šį Lietuvos sąrašą reikia kuo skubiau formuoti Tautininkų sąjungos (Songaila, Centro partijos (Ozolas), socialdemokratų sąjungos (Akstinavičius), Tautos vienybės sąjungos (A.Matulevičius) ir visuomenininkų (Kuolys, Medalinskas) pagrindu. Tik tuomet Tautos dalis, kuriai ne vis vien kas vyksta Lietuvoje, pamatys, kad minėtos jėgos vardant to, kad joms taip pat ne vis vien kas vyksta valstybėje, sugebėjo susivienyti ir aktyviai už jas balsuos. Prognuozuoju ne mažiau 10 procentų balsų. Tiek pat prognuozuoju ir Drąsos keliui. Ir tai būtų visai neblogai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: