Čepkeliuose atrasta iki šiol Lietuvoje nežinoma grybų rūšis (0)

Pseudoplectania sphagnophila |wikipedia.org nuotr.

Pseudoplectania sphagnophila |wikipedia.org nuotr.

Čepkelių rezervate aptikta reta grybų rūšis. Lotyniškas šių grybų pavadinimas yra Pseudoplectania sphagnophila. Iki šiol buvo manoma, kad šie grybai Lietuvoje neauga.

Dar 2009 m. pavasarį, Čepkelių vyriausioji specialistė-ekologė dr. Onutė Grigaitė aptiko grybą, vėliau prof. Ernesto Kutorgos apibūdintą būtent kaip Pseudoplectania sphagnophila. Lietuviškai grybas galėtų būti vadinamas kimininis juodaausis. Lietuvoje jis rastas pirmą kartą. Europoje šis grybas aptiktas tik keliose šalyse ir visur jis yra labai retas. Auga pelkėse ant kiminų.

Reikėjo pakartotinio atradimo patvirtinimui. Šį pavasarį, po bendrų mokslininkių trijų dienų pastangų, grybininkei dr. Redai Iršėnaitei pavyko pirmajai aptikti slapuką. Vėliau dr. O.Grigaitė jų rado jau apie dvidešimt.

Šis atradimas rodo, kad nesame savo gamtinės aplinkos iki galo ištyrę, kad yra nemaža tikimybė, jog visai greta mūsų slypi retos o gal būt dar ir mokslo neatrastos biologinės rūšys. Todėl gamtininkai prašo Lietuvos gyventojų suradus nepažįstamą grybą ar kokį kitą augalą jo užuot jį rovus ar skynus geriau išsaugoti įspūdžius atmintyje arba įamžinti foto nuotraukoje ar video juostoje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: