M.Kundrotas. Graikiją iš krizės ves tautininkai? (69)

Marius Kundrotas | asmeninė nuotr.

Marius Kundrotas

2012 m. gegužės 6 d. Graikijos parlamento rinkimai į aukščiausią valdžios instituciją atvedė vos prieš tris mėnesius įsisteigusią tautininkų partiją „Laisvieji graikai“ (Anexartitoi Ellines). Jaunutė partija iškovojo 33 mandatus, užimdama ketvirtąją vietą.

Pirmoji vieta atiteko liberaliesiems konservatoriams – „Naujajai demokratijai“, antroji – radikaliosios kairės koalicijai, trečioji – tradiciniams socialistams. Penktąją vietą užėmė komunistai, o šeštąją – pirmąsyk nuo chuntos laikų įspūdingą pergalę pasiekę „kraštutiniosios dešinės“ atstovai: „Auksinė aušra“ (Chrysi Avgi). Paskutinė vieta liko demokratinei kairei.

„Laisvieji graikai“ 2012 m. vasarį atsiskyrė nuo liberaliųjų konservatorių – „Naujosios demokratijos“: simboliška – prieš du mėnesius iki tol Lietuvoje atsikūrė Tautininkų sąjunga, atsiskyrusi nuo čionykščių liberaliųjų konservatorių – Tėvynės sąjungos. „Laisvųjų graikų“ siekiai – atkurti nacionalinį suverenitetą, sudaryti viršpartinį komitetą spręsti šalies krizę, panaikinti ministrų ir parlamentarų neliečiamybę, atšaukti antinacionalinį memorandumą, panaikinti Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo diktatą.

„Auksinė aušra“ devyniolika metų veikė marginalų sąlygomis. Ši partija priskiriama neonaciams, glaudžiai susijusi su futbolo chuliganais, kovojo Bosnijos kare serbų pusėje, jos atstovai pasižymėjo Srebrenicos skerdynėse. Rimtesnių perspektyvų šiai grupuotei praktiškai niekas nenumatė, bet anarchistinių ir komunistinių ekstremistų siautėjimas dėsningai sukėlė reakciją ir dalis visuomenės ėmė ieškoti atsvaros priešingoje kraštutinėje pusėje. Panaši situacija susiklostė Italijoje septintajame dešimtmetyje, kada komunistinės riaušės sukėlė tautinės stovyklos radikalizaciją. Žiūrint dar giliau – galima žengti į ketvirtojo dešimtmečio Vokietiją…

Naujosios jėgos visiškai išstūmė už parlamento ribų ligtolinius tautinės politikos lyderius – Ortodoksinį tautos kongresą (Laikós Orthódoxos Synagermós), jungusį konservatyviuosius ir populistinius akcentus. Iš 15-os mandatų jam nebeliko nei vieno. „Laisvieji graikai“ surinko 33 mandatus, „Auksinė aušra“ – 21. Vienaip ar kitaip nacionalizmą deklaruojančios jėgos gavo 54 mandatus – iš 300. Senasis nacionalizmas, pagrįstas religine tradicija ir istoriniu oponavimu Turkijai, užleido vietą aktualijoms: vienoje pusėje – kova su globalistais ir jų sukelta ekonomine, socialine ir politine krize, kitoje – kova su anarchistų ir komunistų smogikais.

Nei dešiniosios, nei kairiosios jėgos nesurinko valdžios formavimui reikalingos daugumos. Visos kairiosios jėgos kartu sudėjus nesudarytų nei pusės parlamento sudėties. Liberalieji konservatoriai, sudarę sąjungą su nuosaikiais socialistais, trapią daugumą turėtų, bet į nugarą kvėpuojant komunistams ir skirtingo radikalumo nacionalistams toks sprendimas būtų rizikingas. Konservatorių koalicija su komunistais ir kitais kairiaisiais radikalais – apskritai sunkiai tikėtina. Panašu, jog tautininkai daugiau arba mažiau lems naujosios valdžios sudėtį, charakterį ir sprendimus. Na, o neonacių alternatyvos grėsmė neleis nuosaikesnei dešinei sunuosaikėti per daug.

Tautininkų maratonas Europoje – tęsiasi. 2011 m. balandį Tikrųjų suomių partija (Perussuomalaiset) surinko 39 mandatus ir užėmė 3-ąją vietą Suomijos parlamente. Rugsėjį latvių Tautinė sąjunga (Nacionālā apvienība) gavo 14 mandatų ir 4-ąją vietą Latvijos Saeimoje. 2012 m. balandį prancūzų Tautinio fronto (Front national) lyderė Marina Le Pen (Marine Le Pen) valstybės prezidento rinkimuose surinko ligtol neregėtus 18,12%, užimdama 3-ąją vietą. Jau kitą mėnesį maratonas pasiekė Graikiją…

Europa – bunda. Ar estafetė pasieks Lietuvą, išvysime jau šių metų rudenį. Žinoma, tai priklausys nuo daugelio veiksnių, bet pirmiausiai – nuo pačių tautininkų išminties, valios ir gebėjimų aktualizuoti savo ideologiją dabarties ir ateities Lietuvai.

Kategorijos: Akiračiai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

69 komentarai

 1. lietuvis:

  Išmintimi “runkelių” balsų negausite. Kur populistinės akcijos-atrakcijos? Šiandien savo pergalę švenčia raudonieji išgamos. O taip pat eurofederalistai – žydrieji išgamos. O kur Tautininkų akcijos, protestai, mitingai?
  Bent prieš “lenkų” AK nacius paprotestuosite Liepos 13-ąją?

 2. taigi:

  kad Tautininkai – tik iškaba, darbų nesimato.

 3. Algirmantas:

  Lengviausia postringauti ant tų kurie stengiasi, ką patys gero esat padarę dėl savos tautos, čia ženklas jeigu jau ir užsienį tautininkai susikūrė, vadinas ie mes einam reikiama linkme, nenorėkit ,kad imtų ir pernakt visus jums rūpimus dirvonus suartų tautininkai, patys imkitės iniciatyvos, o ne dantis pakabinę laukiate kol jums kas gera atneš patys imkite ir darykite, o ne ant kitų važiuokite, kai rodote į kitus pažiūrėkite kiek pirštų rodo į jus pačius.

 4. lietuvis:

  Tai dirba tie Tautininkai – neabejoju, ypač G.Songaila, tačiau kur populistinės-agitacinės akcijos? Nes vien rimtu darbu ateinančiuose rinkimuose į seimą nepateksite.

 5. Laimutis:

  Stebina trumpa žmonių atmintis. Kaimo žmonės skiria dvi jėgas: Europą ir Rusiją. Visi jaučia, kad Europa (glogalistai) apgavo ir prisina sovietmetį, kai buvo darbo (kairiuosius). Gal tai viena iš kairiųjų populiarėjimo priežaščių. Apie prieškarinę, atsigavusią Smetonos Lietuvą retas bepamini. Manau, kad tai tendencingas globalizuotos žiniasklaidos istorinių nutylėjimų rezultatas. Priekaištai Tautininkų Sąjungai teisingi, kažkaip pakinkėme vežimą prieš arklį ir aktyviai trepsim ant vietos.
  Argonautas

 6. leitis:

  Deja, bet mūsų tautinkams trūksta intelektualiojo potencialo. Ir kitoms partijoms, bet pas tautininkus tai labiau jaučiasi. O kur išeitis? Sakyčiau, atsisakymas vyraujančios “etnografinės” filosofijos, pereinant į šiuolaikinį modernios tautininkiškos ideologijos lygmenį. Taip pat, nesupriešinimas krikščionybės ir vadinamosios baltų religijos. (Ta proga noriu pasakyti, kad žymus latvių poetas ir lietuvių simpatikas Imantas Zieduonis yra išsireiškęs: “Pagonybė yra mūsų tautų Senasis Testamentas”) Ir, pradžiai bent kelios gero lygio ir kartu populiariai bei patraukliai skaitomos monografijos tautininkiška tematika, ko kol kas nėra. Kitaip nieko gero nebus.

  • Rytas:

   Jeigu tautininkams trūksta intelektualiojo potencialo, tai kam jo netrūksta? Juk daugiausia kultūros, mokslo darbuotojų ČIA. Pats Songaila moka 10 kalbų ir t.t..

   • leitis:

    Aš neturiu galvoje tautiškai nusiteikusius intelektualus. Tokių, be abejo, yra daug. Bet partijai dauguma jų nepriklauso. O dėl Songailos, tai mano nuomone, nors gal jis ir žino daug kalbų, bet partijos vadas, deja, nekoks…Čia mano nuomonė.

  • Marius:

   Gerbiamas leiti, o Jūs domėjotės, jog teigiate, kad tokių veikalų nėra? Gal tai ir yra mūsų rinkėjų problema, kad patys mažai kuo domisi, laukia, kol politikai ateis pas juos? O judėjimas turėtų būti abipusis…

   • leitis:

    Gerb. Mariau, esu istorikas kaip ir Jūs, tik kiek vyresnės kartos, tai žinau, kad istorinių monografijų, kuriose liečiama tarpukario tautininkų veikla yra, bet aš turiu galvoje šiuolaikinio tautininkų judėjimo tyrimo metodologinius aspektus, o apie tai populiarios, paprastą žmogų patraukiančios lektūros bent aš nepastebėjau. Taip, judėjimas turi būti abipusis. Sutinku. Tiesa ir tai, kad tautininkų veiklą visokeriopai bandoma blokuoti, lipdyti įvairias neigiamas etiketes.

    • Marius:

     Akademiškumas ir populiarumas – iš esmės vargiai suderinami žanrai, ypač kol tarp mūsų vyrauja “Klausimėlio” herojai ir personažai. Aš irgi ne tik apie tarpukario tautininkus gvildenančius darbus kalbu…

  • suomis:

   leitį. Skiedi tu čia nesąmones.

 7. Kemblys:

  Rašė M.Kundrotas:
  “Senasis nacionalizmas, pagrįstas religine tradicija ir istoriniu oponavimu Turkijai, užleido vietą aktualijoms: vienoje pusėje – kova su globalistais ir jų sukelta ekonomine, socialine ir politine krize, kitoje – kova su anarchistų ir komunistų smogikais.” – NACIONALIZMAS, RELIGINĖ TRADICIJA, ISTORINIU OPONAVIMU, AKTUALIJOMS, GLOBALISTAIS, EKONOMINE, SOCIALINE ir POLITINE KRIZE, ANARCHISTŲ ir KOMUNISTŲ (13 – svetimžodžių viename sakinyje !!!)

  Mariuk, tik niekam nesakyk, kad tu TAUTININKAS – tu TARPTAUTININKAS 😀 😀 ;D

  • leitis:

   Tai gal galėtum vietoj tų svetimžodžių pasiūlyti savus, lietuviškus:)

   • Kemblys:

    Nežinau kokios mintys blaškosi Mariuko galvelėje, aš šį sakinį supratau taip:

    “Senosios tautiškos nuostatos, pagrįstos tikėjimo įsitikinimais ir susiklosčiusiu priešiškumu Turkijai, užleido vietą dabarčiai: vienoje pusėje – kova su nutautėjusiais ir jų sukelta savo valstybių ūkių, visuomenės ir valstybės valdymo sunkia padėtimi, kitoje – kova su riaušinikų ir KOMUNISTŲ smogikais.” – pasiduodu, nesugebėjau išversti KOMUNISTŲ 😀 😀 😀

    • Ženklas:

     Šioj vietoje pritariu Kembliui- sava graži švari kalba tai ginklas išlikimo kovoje.
     Poetas J. Marcinkevičius apie Donelaitį ,,Priešas kirto kumščiu geležiniu o jisai
     kalbos gimtosios gražumu”….

    • Pikc:

     Dalis tiesos yra, bet, vis dėlto, visiškai atsisakant tarptautinių žodžių, kartais susidaro keistai skambantys žodžių deriniai (pvz. “tikėjimo įsitikinimai”), o kartais pasikeičia prasmė (pvz. anarchistai ir riaušininkai nebūtinai yra tas pats (riaušes ne tik anarchistai gali kelti), o globalistai ir nutautėjusieji irgi nėra tapačios sąvokos). Vis dėlto, čia jau mes krypstame nuo straipsnio turinio į formą.

    • Marius:

     Pagelbėsiu: komunistas lietuviškai – bendruomenininkas 🙂 Pristigai vaizduotės, ar žinių, juokdary? Anarchistas lietuviškai būtų bevaldis arba betvarkis. Juk gražiai skamba – bendruomenininkų ir bevaldžių riaušės? Pats neseniai gyreisi turėjęs kokių tai reikalų su architektais: lietuviškai reiktų sakyti – vyriausiais statybininkais 🙂 Štai per tokius ir šaipomasi iš savaime gero tikslo – kalbos gryninimo ir tobulinimo… Nenustebčiau, jei pasirodytų, kad esi paprastas provokatorius (dar vienas paraidžiui neišverčiamas tarptautinis žodis), dirbtinai sėjantis sumaištį tarp tautininkų, ieškodamas sliekų ten, kur jie negyvena.

     • Kurmis:

      Vyriausiasis statybininkas būtų brigadininko pakaitalas, ar meistro. O architekto , sakyčiau, koks “priešstatybinio smulkaus pastato brėžinių ruošimo vadovas” 🙂 🙂 :)…

      • Marius:

       Teisingai, čia buvo pažodinis vertimas. Va kemblys ir išsidavė, mieliau vartodamas svetimžodį “architektas” 🙂 Jam nemielas lietuviškas žodžių junginys “priešstatybinio smulkaus pastato brėžinių ruošimo vadovas”… Ir “komunisto” niekaip neišverčia… Gal todėl, kad įprato prie šio svetimžodžio jam mielais laikais?

     • Kemblys:

      Aš, Mariuk, blogiau už ‘provokatorių’ – noriu, kad TAUTININKAI reikštų savo mintis lietuviškai 😀 😀 😀
      Pats pagalvok, 13 svetimžodžių viename sakinyje!!! Nežinau, ar lietuviški žodžiai TAUTININKAMS nemieli, ar lengviau mintis reikšti svetimų kalbų žodžiais.., kurių dar neišmokai. Įtariu, kad tavo mintys pranoksta lietuvių kalbos galimybes 😀 😀 😀

 8. zemaiciu zydas:

  Esme yra ne parasyti lietuviskai, o parasyti PAPRASTAI lietuviskai. Cia ir yra Autoriaus silpnoji vieta. Puikybes kalba. Silpni esate jus visi ponai. Labai silpni…Politikoje turiu omenyje.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Matai, apie Graikiją kitap neparašysi – tik “in-doktrinuotai” – exponuojant pompinę eru diciją. Svarbu, Autorius nepabėga nuo Kun. teksto. Ta tokia ten čia in formacinė rašymo politika – krikščioniams globalėjant.

   • zemaiciu zydas:

    Ir jis dar sako kad mes turim judeti abipisiai…:D vienc arabu kriksionys rase gerai: “jus laika matuojate mazomis masinelemis, o mes saulemis ir menuliais…ar mes galime susitikti sutartoje vietoje tuo paciu metu?” Neturi jie nieko. Neapsibreze nei atspirties tasku nei neapsisprende kur eis. ISvest is krizes galima…o kur ATves? As liksiu geriau prie krizes…

 9. leitis:

  Nesamones čia kalbat vyručiai. Juk Lietuvos prezidentas A. Smetona, būdamas tautininkas nevengė tarptautinių žodžių savo kalbose ir raštuose, kur be jų negalima apsieiti. Buvo gi jis Antikos žinovas, mokėjo graikų ir lotynų kalbas, iš kurių ir kilęs visas tarptautinių žodžių lobynas. O Voldemaras ir kiti? Nebūkim juokingi. Gyvenam pasaulyje, kur yra nuo seno susiklosčiusi tarptautinių žodžių vartojimo tvarka ir taisyklės. Jų vartojimas tautos nežemina. Priešingai-tinkamai ir vietoje pavartotas tarptautinis žodis gimtąją kalbą paįvairina.

  • Luotinykas:

   Nėra jokių tarptautinių žodžių, čia tokia rusiška sąvoka, kurios anglakalbiai net nežino (The term is uncommon in English linguistics, rašo vikipedija). Yra skoliniai ir tiek. Daugelis mūsiškių “tarpt. žodžių” yra betarpiški skoliniai iš sovietinių rusų, prieškaryje visiškai nevartoti. O kokie islandai išvis neįsileidžia skolinių.

 10. zemaiciu zydas:

  Be abejo. Ir kuo ju daugiau, tuo labiau sviecia grafomano erudicija!

 11. Kemblys Kundrotui:

  Mariukas nesuprato, teks pakartoti:

  Suprantu, laaabai jau nesinori prisiminti tokio “Lietuvos tautinio jaunimo sąjungos “Jaunalietuviai” nario” Marijaus Kundroto straipsnio: “Pradžioje buvo žodis…” (Kauno diena, 97.12.01, Nr.281).
  Kelios ištraukos iš straipsnio:
  “Ką pasakytumėt, mieli skaitytojai, išgirdę karvę žvengiant? Arba lokį kiauksint. Ir į ką būtų panašus liūtas, bliaunantis asilo balsu?”
  “Ir jeigu žmogus nesirūpina savo kalbos išsaugojimu, argi nevadinsime tokio individo išsigimėliu?”
  “O tautiškumo pirmas ir pagrindinis bruožas – kalba (čia tinka biblinė frazė – “Pradžioje buvo žodis”).”
  “Yra kalba – yra tauta. Nėra kalbos – nėra tautos.”
  “Su liūdesiu tenka pažymėti: šios kalbos negerbia patys lietuviai, pačioje Lietuvoje ji nebesaugoma.”

  Taigi Marius Kundrotas supranta kalbos gadinimo pasekmes, nors ir nerašė apie svetimžodžius šiame straipsnyje.

 12. Marius:

  Nematau prasmės polemizuoti su kembliais, tikniais, rutkauskais ar kitais gromofonais, bet kitiems gal bus įdomu.
  Iš tiesų tai – mano straipsnio ištraukos. Jame kalbėta apie didesnį rūpestį kalba – lietuviškos įmonės tikrai nepuošia pavadinimas “Maxima” ar “Forum Palace”. Tarptautinių žodžių yra ir šiose citatose: pavyzdžiui – žodis “frazė”. Kai kurioms sąvokoms žodžių gimtojoje kalboje iš tiesų nėra, o kai kada jų pritrūksta ir tarptautinių žodžių žodyne, tada išrandami nauji. Kita vertus, autorius pats šiandien nebe devyniolikmetis ir tautiškumą supranta plačiau: airiai, škotai ir žydai daugumoje nekalba savo tautinėmis kalbomis, bet išlieka tautomis. Taigi, šiandien “nėra kalbos – nėra tautos” jau vargiai bepasakyčiau. Aišku, kai toks kemblys neturi daugiau kuo pasiremti, ima vieną straipsnį ir jį visur kaišioja – dėkui už tokią pagarbą ir dėmesį, bet tai – sektanto bruožas: tie irgi išsiima vieną frazę iš šventraščio ir kartoja lyg mantrą 🙂 O mažaraščiams būdingi kaltinimai puikybe – atsimenu vieną sovietinį animacinį filmą, ten ką tik pramokusi skaityti mergaitė aiškina vyresniam berniukui, kad reikia rašyti “aptieka”, o ne “optika”. Kai tas jai paaiškino, kad iš tiesų būna ir “aptieka” (vaistinė), ir “optika”, nuvainikuotoji mokovė jį išvadino užverstanosiu 🙂

  • zemaiciu zydas:

   Aciu gerbiamam autoriui uz demesi. Taip, daugybes geniju darbai budavo neivertinti pastariesiems gyviems tebesant…Stiprybes Jums atsikertant pries piktaliezuviu ordas! Ateis diena, pasigailes nieksai!:D

   • Marius:

    Pirmas sąmojo blyksnis, su kuo ir sveikinu. Linkiu, kad nebūtų ir paskutinis – ne dėl tamstos įsivaizduojamų represijų, nuo kurių baimės tamstos treningus, turbūt, išpila šaltas vyriškas prakaitas, bet dėl to, kad tiesiog pristigsit minčių, kurių gausa kol kas nepasižymėjot 🙂 Nors gal baimė ir ne be pagrindo – už vargšių bobučių, bankų indėlininkų ir mokesčių mokėtojų asmenyse, apiplėšinėjimą tikrai sumokėsite, oi sumokėsite 🙂

    • zemaiciu zydas:

     Aciu. Aciu aciu( lenkiuosi ir einu atatupstas). Visdelto neitiketina kaip ta pacia kalba snekantys zmones gali vienas kito absoliuciai nesuprast…As esu berastis emigrantas. Man statusas tinka. Bet as Juk nerasau straipsniu ir neinu I politika. Viso labo patrolinu laisvalaikiu. Komentuoti mano komentarus gali tik draugas arba durnius. Neretai prirasau girtas, ar seip Kai Buna upas pasidergliavot. Pramoga, isdaigos, laisvalaikis…pakeliui I darba ar is darbo, traukiny, per pertrauka…prie kavos…Man tu, tavo kova uz kazka ten, kuom tu tiki kuo ne – tuscia vieta. A supronti? Ir cia, isibaizduok istorikas!!! Su ten wiki-pediko anketa nusileidzia nuo akademiko olimpo kad isreiksti savo moksliska nuomone apie apygircio virejo komentara.:D Net nejuokinga…gaila man taves mano drauge…

  • lyvis:

   Na kas gi gali balsuoti už tokį tautininką kaip Kundrotas. O į jį panašių pas tautininkus tikriausiai ne vienas. Vienas iš tokių istorikas Baranauskas. lyvis

 13. Marius:

  Linksma kartais su tais anarchoidais – iš pykčio springsta skrepliais, o “heiteriais” įvardija tautininkus 🙂 Autoprojekcija… Nei į cirką eiti nereikia. Aišku, kartais gaila tų savo pačių kompleksuose ir pavyde įkalintų dūšelių. Na, bet nieko – darbas išlaisvins 🙂

 14. Rytas:

  Romos imperija supuvo ir sugriuvo po to, kai pradėta lėbauti ir ištvirkauti (Genzelis). Taigi Lietuvą nuo ŽLUGIMO GELBĖS TIK TAUTININKAI.

  Tautininkams linkiu daugiau organizuoti (paskelbti kada ir kur vyks):

  piketus

  tiesiog pasivažinėjimą dviračiais vakarais (kad atvyks ir trys dviratininkai, nesvarbu) (nesu tautininkas, bet palaikysiu)

  filosofavimo būrelius (yra norinčių pašnekėti ypač nuo rudens)

  stovyklos, plaukimai kaip visada

  dar ką nors…

 15. Kemblys Kundrotui:

  Ačiū už paaiškinimą:
  “Kita vertus, autorius pats šiandien nebe devyniolikmetis ir tautiškumą supranta plačiau: airiai, škotai ir žydai daugumoje nekalba savo tautinėmis kalbomis, bet išlieka tautomis. Taigi, šiandien “nėra kalbos – nėra tautos” jau vargiai bepasakyčiau.” – ar ši ištrauka atspindi TAUTININKŲ nuostatas?

  Mariuk, rašai straipsnius – ne dienoraštį. Žmonės skaito, pagal tavo straipsnius keičia savo pažiūras, o tu keiti savo pažiūras rašydamas jau kitą straipsnį!!!! Kaip tavim tikėti??????

  • Žygeivis:

   Kembly, kas gi tau neaišku? 🙂

   Įvairiausių pasaulio tautų konkretūs pavyzdžiai rodo, jog visoms be išimties tautoms yra tik vienas tikrai bendras požymis – bendra tautinė savimonė.

   Kitas klausimas, kuo būtent pagrįsta ši bendra tautinė savimonė kiekvienos konkrečios tautos atveju.

   Puikiai supranti, kad pasaulyje šiuo metu yra virš 10 000 skirtingų tautų. Ir bendra nuosava kalba toli gražu nėra visoms šioms tautoms esminis vienijantis veiksnys. Juk nemažai tautų susikūrė ne dėka bendros kalbos, o dėka bendros religijos, bendro gyvenimo tam tikroje teritorijoje, bendros ilgaamžės istorijos ir kt.

   Tačiau kada kalbame būtent apie Lietuvių Tautą (ir dar apie kokius 8000 (o gal ir daugiau) kitų įvairių pasaulio tautų), tai būtent kalba yra lemiantis Tautą vienijantis veiksnys.

 16. Žygeivis:

  Skaitau komentarus ir juokas ima…. 🙂

  Kembliui, kaip ir visada, nepatinka tarptautiniai žodžiai. Tačiau kažkodėl šį kartą bent jau Ramuvos ir Trinkūno nekeikia. 🙂

  Lyviui nepatinka Tomas Baranauskas. Tik neaišku kodėl – gal iš savo forumo išspyrė?

  Abiems kartu nepatinka Marius…

  Taigi, kas kam nepatinka – gana aišku.

  Tačiau neaišku, kas gi patinka?

  P.S. Vis tik yra kelios rimtos pastabos – pvz., Leitis teisus ta prasme, kad daug tautiškai nusiteikusių intelektualų nepriklauso Tautininkų sąjungai. Klausimas – kodėl taip yra? Gal kas žino?

  Taip pat teisus Lietuvis, jog partija, kuri nori laimėti rinkimus, turi būti “populistinė” – tai yra ji turi būti “matoma” šalyje savo “populistinėmis viešomis akcijomis”, kadangi kitaip partijos, neturinčios milijoninių sąskaitų ir atitinkamų rėmėjų, potencialūs rinkėjai negali išvysti – jokia TV jos “už ačiū” nerodys ir tikrai nereklamuos.

  Vis tik, manau, esminė problema yra tai, kad pačios įvairiausios tautinės jėgos, kurioms svarbi Lietuvybė (įvairiais jos aspektais) – nuo tautininkų, tikrųjų socialdemokratų ir centristų iki “murzininkų” ir Drąsos kelio “antipedofilų” – tiesiog privalo galų gale susivienyti į vieną bendrą Tautos partiją (juk gali būti bendroje Tautos partijoje labai įvairios frakcijos – socialdemokratų, centristų, konservatorių, krikščionių, ramuviečių, netgi liberalų ir dar kokios kitos), nes mūsų rinkimų įstatymai yra tokie, kokie yra – ir visiškai akivaizdu, jog jei nebus vienos bendros Tautos partijos, tai nieko gero ir nebus pasiekta per rinkimus.

  • Žygeivis:

   P.S. beje, aš asmeniškai mažai ko tikiuosi iš visų šitų rinkimų – nes jau 22 metus matau, kaip jie “organizuojami”, kaip jie “vyksta”, ir todėl jau seniai nebeturiu iliuzijų, jog kas nors pasikeis dėka šitų “puikiai suorganizuotų” rinkimų.

   Vienintelė mano viltis – sparčiai artėjantys politiniai, socialiniai, religiniai ir nacionaliniai neramumai Europoje (ir Jievrosojuzo užgrobtose įvairiausiose šalyse, ir Rytų Europoje, įskaitant ir Rusijos imperiją).

   Tikiuosi, kad jie peraugs į naują, visą Europos žemyną apimsiančią, revoliucijų, maištų bei pilietinių ir tarptautinių karų bangą…

   Nes ilgaamžė Lietuvos istorija akivaizdžiai įrodo, jog Lietuva išsivaduoja iš savų išdavikų bei svetimųjų priespaudos, o Lietuvybė atgyja, būtent tik tokiais “neramiais” laikotarpiais, kada Lietuvą ir jos “elitą” valdančios valstybės bei jų sąjungos nusilpsta ir ima byrėti dėl savo vidinių ir išorinių problemų.

  • Kemblys:

   Žygeivi, kaip gali patikti Mariuko paistalai, jei jis keičia savo nuomonę iš esmės rašydamas sekantį eilinį straipsnį. Nežinau kokia tautininkų nuomonė apie Mariuko parašymą: “Kita vertus, autorius pats šiandien nebe devyniolikmetis ir tautiškumą supranta plačiau: airiai, škotai ir žydai daugumoje nekalba savo tautinėmis kalbomis, bet išlieka tautomis. Taigi, šiandien “nėra kalbos – nėra tautos” jau vargiai bepasakyčiau.” Ar Mariuko ar tautininkų tikslas LIETUVIAI be LIETUVIŲ KALBOS?

   Pakelk akis į aukščiau parašytus atsiliepimus prie šio straipsnio:
   Kemblys Kundrotui:
   2012 05 11 13:34
   Marius:
   2012 05 11 17:45
   Kemblys Kundrotui:
   2012 05 14 08:25

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: