Seime – konferencija „(Ne)gęstanti Lietuvos ir Latvijos brolybė“ (video) (8)

Lietuva-Latvija | K. Vanago nuotr.

Lietuva-Latvija | K. Vanago nuotr.

Gegužės 4 d., penktadienį, 12 val. Seimo I r. Konstitucijos salėje rengiama konferencija „(Ne)gęstanti Lietuvos ir Latvijos brolybė“, skirta Latvijos nepriklausomybės atkūrimo deklaracijos dienai paminėti.

Konferencijoje pranešimus skaitys filosofas dr. Arvydas Juozaitis, VDU Letonikos centro vadovas, profesorius Alvydas Butkus, Seimo narys, Baltijos Asamblėjos Prezidentas dr. Paulius Saudargas. Sveikinimo žodį tars užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

Po to įvyks diskusija kuriai vadovaus Seimo Pirmininkės patarėjas dr. Laurynas Kasčiūnas.

Tiesioginė konferencijos transliaciją internetu žiūrėkite ČIA.

Konferencijos vaizdo įrašas (lrs.lt video):

Kategorijos: Lietuvoje, Mes baltai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

8 komentarai

 1. Pikc:

  Galbūt žmonės sugebės padaryti tai, ko niekaip neįstengė padaryti valdžia? Mano galva, lietuvių ir latvių atskirtis – vienas didesnių sovietų laimėjimų.

  • Kurmis:

   Ne tik sovietų, užteko ir mūsų politikų ir latvių, kurie dar 19 metais aiškino, kad jei Šveicarija be jūros puikiai gyvena, kodėl Lietuva negalėtų, o Voldemaras gviešėsi Žiemgalos ir Latgalos dalies. Reik prisimint, kad latvių kariuomenė buvo ir Palangą užėmus.Vėliau – Lenkijos žaidimai ir Smetonos baimės… Ir aišku, sovietų įdirbis…

 2. Aš už vieningą Lietuvos – Latvijos valstybę. Laikas vienytis paskutiniams baltams.

  • Artūras Gotautas:

   Vienybė reikalinga ir būtina,bet dvi atskiros valstybės gali sudaryti,tik sąjunga,arba “dualistinę” valstybę..Nors paėmus pavyzdžius Austrijos ir Vengrijos susijungimą 1867-1918,arba Čekijos ir Slovakijos susijungimą 1918-1992..galimas ir Latvijos – Lietuvos susijungimas,bet karti praeitis rodo,kad bet kokia sąjunga ilgai neišsilaiko,tiek galingoji raudona sąjunga subiro,tiek galinga mėlynoji sąjunga irsta,nedrąsu net pagalvoti apie naują geltoną sąjunga,ar ji nežlugs dar begimstanti..??

  • Kurmis:

   šiaip, kai bendrauju su paprastais latviais, paaiškini konfederacijos esmę (kad viena kariuomenė – bendras perzidentas, kas keturis metus renkamas tai LT, tai LV, bet atstovaujantis konfederaciją. Bendra išorinių sienų kontrolė, bendra policinė sistema. Parlamentai gali būti ir atskiri, sprendžiantys vietines problemas, ir vienas bendras – federalinis, kur nors Skaistkalnės-Germaniškio miesteliuose – vidury upės :), sprendžiantis konfederacijos klausimus. Bendra vidinė rinka, viena valiuta (koks nors – baltas) ir .t. ir pan. – jie kaip ir labai už, sako, ir gyventojų būtų normaliai ir šalis didesnė…

   • Rytas:

    Mintis teisinga.Tik neperlenkim lazdos, o dirbkim. Pavyzdžiui suorganizuokim Raimondo Paulo baltiškus koncertus Lietuvoje. Kodėl organizuoja tik rusai? Viskas turi būti natūraliai, nes gali būti kaip su Čekoslovakija, kuri subyrėjo.
    Ta proga paklausykim Youtube.com dainos “Svetvakars” arba didingos giesmės “Manai dzemtenei”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: